mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 04:42:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301826 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tay
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22


« Odgovor #300 : sobota, 27.03.2004 : 12:14:09 »

hvala hunden! Kiss

sem brskala pa netu pa sem našla 3 možnosti za groenendaele:

gronendel
gronendejl
grounendejl

komentarji?
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #301 : sobota, 27.03.2004 : 12:27:36 »

oj again Cheesy

hm..,čisto možno je da jih je še več. Po mojem je to različno v kateri državi,  Roll Eyes

jaz sem v teh letih spreminjala od Groendal do Gronendal in še več, pa še vedno nisem sigurna kako se reče...

mogoče bi bambi to bolj vedla ker ima Groenedael-a...

lp,
hunden
Logiran
tay
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22


« Odgovor #302 : sobota, 27.03.2004 : 13:46:04 »

bambi, enlighten us Wink Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #303 : sobota, 27.03.2004 : 15:03:31 »

ja jaz rečem grenandel  Cool

So pa še druge kao variante "grenenlender"," gorndaler"...itd Shocked Roll Eyes (te so bolj s strani "poznavalcev" pasme)

Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #304 : sobota, 27.03.2004 : 20:34:20 »

/manjka smajli, ko se prižge luč; Jana, khm, prosim zrihtaj  Wink/

Tay, še namig - laekenois in malinois se izgovarjata s poudarkom na zadnjem a-ju. Za tervuerene še vedno ne vem, ali je naglas na tervUren ali na tervurEn, sem slišala oboje od mnogih različnih ljudi.
Groenendael jaz izgovorim 'grenendel', se še vedno tolčem po glavi, da v evforiji zaradi horde obkrožajočih me belgijcev lani na svetovcu, kjer je bila tudi specialna razstava, nisem koga pocukala za rokav in vprašala za izgovorjavo, da bi to dilemo razčistila 'once and for all'  Roll Eyes Tongue. No ja, bojo še prilike.

Če vsaj približno zadaneš, bomo zelo veseli, huje kot grenenlender skoraj ne more biti (čeprav je od tistega incidenta naprej Sambo skoraj vedno prav to  Grin ).
Logiran
tay
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22


« Odgovor #305 : sobota, 27.03.2004 : 22:19:32 »

/manjka smajli, ko se prižge luč; Jana, khm, prosim zrihtaj  Wink/


Če vsaj približno zadaneš, bomo zelo veseli, huje kot grenenlender skoraj ne more biti (čeprav je od tistega incidenta naprej Sambo skoraj vedno prav to  Grin ).

se zgodi tud najboljšim bambi... Wink Grin Roll Eyes
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #306 : nedelja, 28.03.2004 : 19:24:45 »

jeeeee čestitke oz. Čestitke (z velikim Č) lepotcu Sambo-tu  Grin


Vsi smo lepi, no skoraj vsi  Grin Cool
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #307 : nedelja, 28.03.2004 : 20:57:59 »

Lepotec Sambo se zahvaljuje za čestitke z velikim Č in vrača v isti meri  Smiley. Kot sem vsa evforična povedala že na sami razstavi, sem najbolj vesela tega, da sta se oba, tako Blu kot Sambo vedla kot profesionalca  Cool Wink; pustila sta se občudovat, šlatat in hvalit, kot da sta pač vdana v to usodo, ki doleti tako lepe pese kot sta onadva  Grin.

Lepi smo bili popolnoma vsi, pa pridni tudi. Še celo meni je 'hendlanje' bojda kar ratalo  Roll Eyes Smiley. Skratka, mi smo iberhepi, srečni kot se le da, utrujeni, prečohani in pripravljeni na nove izzive  Wink Grin.

Pozdrav vsem, pa  Kiss od Črne Smrti  
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #308 : ponedeljek, 29.03.2004 : 07:50:40 »

Iskrene čestitke Sambu in Bluju tudi z moje strani. Wink

Pa še veliko razstavnih uspehov želim obema! Smiley

Lp,
Nati
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #309 : ponedeljek, 29.03.2004 : 17:07:45 »

Čestitke Bambi!!! Wink Cheesy

lp,
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #310 : ponedeljek, 29.03.2004 : 20:06:59 »

Mi smo tako zelo ponosni nase, da skoraj nismo mogli spat  Grin (ne sej se hecam)
baje ima moja sestra probleme kam bo na vidno mesto nalepla diplomo Tongue

Blu je bil tako zelo zmatran, da je prespal celo kosilo in pot domov  Grin (res pa , da smo potem šli še na sprehod po PST-ju)
Pa še darilo je dobil za rojstni dan  Grin Grin (hvala Bambi)
No smo bli zmatrani tudi mi včeraj  Smiley

Ej Bambi, potem pa se vseeno nisva  odpravle do Wilemine (al kaj že je) in jo vprašale za izgovorjavo.
Za tervuerene sva slišale (vsaka z enim ušesom), ampak lih zato se ne spomnem za ziher  sram sram
kako je že rekla terv(j)Uren? Huh al sem sama sproducirala tisti "j" nekako mi je ostal ta j nekje v imenu...se ti spomneš?
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #311 : ponedeljek, 29.03.2004 : 20:11:07 »

reče se TervUren v slo.
na švedskem napr. se pa reče TervurEn

lp,
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #312 : torek, 30.03.2004 : 07:59:24 »

Ja, sej glede izgovorjave in naglasov smo vsi malo negotovi zato je naju (mene in Bambi) zanimala originalno belgijsko poimenovanje oz. bolj točno izgovorjava.

Na razstavi sva ujele lih vsaka z enim ušesom med vsem lajanjem in kričanjem, da je teta Wilemina rekla tervuerenu = vsekakor naglas na U (ne na E) nekako kot trv(j)Uren al neki podobnega...jaz se ne spomnem točno (mam bolj pomankljiv kratkoročni spomin kar se imen tiče...)

Za Groenandael sva pa pozable vprašat  Roll Eyes


No pa še en vtis iz razstave...kar veliko ljudi se zanima za belgijske ovčarje in kar veliko jih tudi pozna to pasmo (kar je pohvalno)  Cool
Velika večina pa misli, da je belgijski ovčar superhiperaktiven pes, ki rabi super zahtevno vzgojo  Huh ne vem od kje to njim, sama nimam takih izkušenj z Blujem....
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #313 : torek, 30.03.2004 : 17:53:05 »

Živjo!

Večina vidijo "hiperavktivnega" psa v Belgijcih na naroben način.  Angry To je pa zaradi tega ker imajo(večina) belgijci zelo hitro gibanje(hitre reflekse), in ljudje zaradi tega mislijo da so nervozni in superhiperaktivni. Ljudje se tudi (v tujini) velikrat odločijo nakup belgijca zaradi njegove "lepote" in pozabijo koliko gibanja in dela pes rabi. Tisti pa res dobijo nervozne pse sram.

Jaz sem mojo psico(Cindy 16 let nazaj) dobila kot 3-ji lastnik. Ona je bila nervozna, boječa in hiperaktvina. Tisti ki so jo kupili so jo pokvarili Angry. Pol jo je vzreditelj vzel nazaj in jo dal meni. Moram rečt da sem imela veliko dela z njo kot moj prvi pes. Sicer mi je kr ratalo Wink na koncu.

Bog ji daj večni mir Cry

Tisti ki mislijo da so belgijci zahtevni imajo pa prav na en način, ker zahtevajo veliko dela. Tongue

lp,
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #314 : torek, 30.03.2004 : 19:34:12 »

Ja mislim, da imaš prav hunden  Smiley

Bla je tam tdi ena gospa,ki me je spraševala, če je to pes za v pesjak  Shocked Roll Eyes, ker ima baje njen sosed sicer malinoisa tako zaprtega in ga sploh ne pelje ven in baje,  da je zato pes ves živčen in agresiven... Undecided

Vsekakor sem tistim, ki so se zanimali rekla, da to nikakor ni pes za v pesjak in da rabi veliko veliko gibanja in pozornosti (ker je pač zelo navezan in zvest svojemu vodniku) ter veliko ukvarjanja s čimerkoli ali poslušnost ali pač agility, reševanje...oz. na kratko z nečim ga je terba zaposlit (in s tem izkoristit visoke zmogljivosti te pasme) Cool, upm, da bodo razmislili o tem, če se bodo odločili za nakup te pasme.  Wink

Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines