mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 02:39:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301808 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1020 : četrtek, 08.09.2005 : 20:08:00 »

Bambi ni problema  Wink, mi smo se pogovarjali, da bi šli še kdaj na lastno pest.

Sicer pa so vse ovce še tam in imajo še vedno vse štiri noge Cheesy (nobene niso spekli na pikniku  Tongue Grin)

Smo se pozanimali za ceno in zadeva je taka: plačaš 25 eurov članarine na leto in 10 eurov za vsak obisk  Cool
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1021 : petek, 09.09.2005 : 10:59:14 »

.

Sicer pa so vse ovce še tam in imajo še vedno vse štiri noge Cheesy (nobene niso spekli na pikniku Tongue Grin)


Kdo ve?  Roll Eyes
mogoče pa je bilo zato treba čakat s pečenjem večerje do konca piknika?  Grin

P.S. za vse preobčutljive  Wink
 To je seveda šala  Kiss
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1022 : ponedeljek, 19.09.2005 : 10:06:23 »

No malo umetnega dihanja tej naši temi  Tongue Cheesy

Zaenkrat se ne dogaja nič pretresljivega, ampak tako, da malo update-amo zadeve.
Z Blujem sem končno (po neskončnih željah in čakanju) začela agility malo (ampak samo malo) bolj zares  Cool

Ovire so v delu (ogromno je že narejeno in ogromno nam pomagajo iz vseh koncev  Wink)

Ravnokar sem na vrtu postavila provizoričen slalom iz vseh možnih zaprašenih in prastarih smučarskih palic (ki se fanj majejo v tej naši burji  Roll Eyes Grin) tako, da lahko doma vadiva, kar nas najbolj matra...

Za Bambi in Sambo-ta vidim, da sta ful pridna na sledi  Wink, midva bi mogoče tudi mogla kaj takega obudit,ko gre burja mimo (da nam ne bo odpihala sledi v morje  Cheesy)

Kaj pa kaj ostali počnete?

No pa še vprašanje malo bolj za hmmm "pasemske zgodovinarje"; Kateri pes je po vašem mnejnu najbolj zazanamoval psamo (seveda gre tukaj za ločeno vprašanje pri groenendaelih, malinoisih, tervuerenih in laekenoisih)...kaj se vam zdi...najslavnejši oz. najpomembnejši prednih v posamezni pasmi?
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1023 : torek, 20.09.2005 : 14:44:29 »

Me veseli, da delata malo bolj resno. Tudi midva imava zdaj spet treninge 4x tedensko + samostojno vadenje, kolikor pac vreme dopusca  Tongue. Na sledi sicer nisva prav pridna, ker mi je 2 tedna nazaj uspelo nekje na travniku ob avtu pozabit startni kolicek; novega sem dobila sele v petek, pred tem pa nisem vadila, ker sem z zivcnim psom na spagi rabila 10 min, da sem nasla zacetek sledi  sram Lips Sealed, potem pa raje nisem delala sledi brez njega. Zadnjih 5 dni je vreme tako cudovito, da ce Sambotu ne namontiram maske in snorklja, je delanje sledi bolj utopicna (dobra izbira besede  Cheesy) misel.

Zato je pa vreme izredno primerno za notranje aktivnosti - vadiva nakazovanje, ki nama gre prav fajn, poleg tega sem pa zadnjic po dolgem casu malo klikala. Sambo je v 10ih do 15ih klikih pogruntal, kaj hocem od njega in zacel dajat glavo na tla  Smiley. Kako mi je vsec videti psa, ki razmislja, se trudi najt pravo resitev, potem pa odlocilni moment, ko se mu zarnica prizge. Vceraj je agi zaradi naliva odpadel, sicer nama pa gre prav fajn, prav tako tudi obramba. Sambo je koncno dobil 'cojones' in zacel gristi, kot se zagre, prav lepo ga je videt v polnem susu priletet na rokav in ponosno pridrobencljat do mene. Ugrizi so polni in mirni, redkokdaj rokav spusti, kar se trenutno trudimo odpraviti so tezave pri reviranju - tam se nima dovolj samozavesti in ne upa v revir, pac pa stoji 1-2m stran od markerja in laja. Verjamem pa, da bomo tudi to postimali, tako kot smo tudi ostalo.

Se tvoje vprasanje - zadnje case sem spet malo bolj out in mi ne pade na pamet nic pametnega. Za MNje in laekene itak ne bi vedela, za terve mi najprej padejo na pamet Grimm ter njegova starsa ter psica Tee van de Hoge Laer, ki je dala res znane pse z uspesnimi potomci. Za GNje pa... Tsisco je zadnje case imel kar nekaj legel, predvsem tam, kjer so hoteli potencialno dobre delovne pse. Sicer pa verjetno van Lana's Hof psi, pa tudi kaksen Hoge Laer. Boetscha (Bruine Buck) so tudi dosti uporabljali zadnja leta, meni osebno pa ni tako zelo vsec. Se bo treba spet malo poglobit v rodovnike, ko bo cas, sem spet malo ven iz stosa...

Lp, Ursa in Sambo, ki zunaj dlako dela
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #1024 : četrtek, 29.09.2005 : 14:48:28 »

Hei....mi se odločamo za nakum malinoisa. Pes bi bil čuvaj in bi živel zunaj. Prebrala sem že, da je izvrsten čuvaj. Rada bi pa slišala kakšne informacije od tega lastnika.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1025 : četrtek, 29.09.2005 : 15:18:50 »

hello,

no jaz ti svetujem, da se obrneš na društvo belgijskih ovčarjev. če pa želiš kakšnega videti v živo, ti z veseljem predstavim svojega junaka...



Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1026 : četrtek, 29.09.2005 : 15:37:22 »

Hei....mi se odločamo za nakum malinoisa. Pes bi bil čuvaj in bi živel zunaj. Prebrala sem že, da je izvrsten čuvaj. Rada bi pa slišala kakšne informacije od tega lastnika.

Edina težava je lahko,da je še predober čuvaj.
Kar pomeni,da se ne zadovoljisamo z opozarjanjem.
Sicer p aje moje mnenje o potrebnosti "čuvajev" še vedno nespremenjeno.
Kdor rabipsa samo za čuvaja, naj kupi raje alarm in se veže na kakšno policijo ali privat agencjo z avarovanje. Bo bolj zaneslivo in dolgoročno ceneje.

Drugače pa so malinoisi odlično psi za zaščito. A če hočeš ,da te ščiti mora biti pri tebi ali pa V objektu, ki ga varuje.
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #1027 : četrtek, 29.09.2005 : 17:39:33 »

deteljica v bistvu gre za to, da se selimo nekam bolj na deželo. Mene je pa že v predmestju strah ko cucka, če sam zašumi. Sam za to, da bi laju  Wink drugače bi bil pa vsekakor družinski pes in moj partner pri teku
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1028 : četrtek, 29.09.2005 : 19:13:32 »

Asja, lepo, da se zanimas za belgijca; upam, da se bos temeljito pozanimala tudi o tem, ce ti tak pes ustreza oz ce bos ti ustrezala njemu  Wink (verjamem, da ja, drugace se ne bi oglasila v tej temi). Se pa strinjam z deteljico - ce isces alarm, si raje kupi elektricnega - je manj dela. Kot aktiven druzabnik in tekaski partner, dober prijatelj in tudicuvaj pa te MN verjetno ne bo razocaral.

Ker imam zadnje dni celo malo casa zase, lahko malo surfam in sem naletela na eno stran z dobrimi filmcki, zvezde so prav malin...oisi, da ne bom spet kregana  Cheesy Tongue. Tule je link do glavne strani s clipsi: http://www.rugpalnorth.com/videos/, najbolj so me pa impresionirali sledeci, upam, da bodo tudi vas:
http://www.rugpalnorth.com/videos/goldcoast1.wmv
http://www.rugpalnorth.com/videos/cali_gun_160.avi - lep napad, predvsem pa zanimivo, kam pa psica vedno taco polozi...  Cheesy Grin
http://www.rugpalnorth.com/videos/guard_object2.wmv - kljub temu, da se mi cuvanje predmeta sicer ne zdi posebej zanimiva vaja, mi je tale filmcek najbolj vsec od vseh; kako ga pes spremlja... Uau.
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1029 : petek, 30.09.2005 : 14:27:27 »

Pozdrav!

Zanima me, če veste za kakšno dobro slovensko vzrejo malinovcev?

lp,
jure
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1030 : torek, 18.10.2005 : 19:53:51 »


http://www.rugpalnorth.com/videos/guard_object2.wmv - kljub temu, da se mi cuvanje predmeta sicer ne zdi posebej zanimiva vaja, mi je tale filmcek najbolj vsec od vseh; kako ga pes spremlja... Uau.

kako se pa to psa nauci? Pa kako ve, kako se mora gibati? Huh

tole me je res ful presenetilo.Pozitivno Smiley
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1031 : sreda, 19.10.2005 : 07:54:27 »

Clipsi so res super  Smiley, kako se psa nauči, da čuva predmet sem nekje prebrala in nekaj vidla na predstavitvi mondioringa...
Pes mora biti nor na markerja, to je prvi pogoj, najprej to delajo na povodcu (tako, da je vodnik skozi zdraven) kako gre pa potem naprej ne vem natančno zato bom raje tiho, kot pa, da napišem kaj kar ni res...

Mogoče pa kdo od lastnikov malinoisev ve kako to gre...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1032 : sreda, 19.10.2005 : 08:15:39 »

Clipsi so res super Smiley, kako se psa nauči, da čuva predmet sem nekje prebrala in nekaj vidla na predstavitvi mondioringa...
Pes mora biti nor na markerja, to je prvi pogoj, najprej to delajo na povodcu (tako, da je vodnik skozi zdraven) kako gre pa potem naprej ne vem natančno zato bom raje tiho, kot pa, da napišem kaj kar ni res...

Mogoče pa kdo od lastnikov malinoisev ve kako to gre...
približno tako, imajo pa psi dobre vzreje zadevo že neverjetno točno v genih.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1033 : sreda, 19.10.2005 : 13:53:48 »

Zoia, sklepam, da se pse brez vecjih tezav nauci, do kod lahko grejo - koliko se lahko oddaljijo od predmeta in da naj vzdrzujejo stik s predmetom; ce pa mislis na nacelo 'nikoli ne obrni riti nasprotniku', je pa pomoje cisto instinktivna zadeva. Tudi Sambo na obrambi nikoli ne spusti markerja z oci, pa ni najbolj mega izsolan pes na svetu. Tu to pride se toliko bolj do izraza, saj pes dela sam, brez vpliva vodnika, marker ga pa stalno izziva, krozi, grozi... Meni je fenomenalno za videt in kar kurjo polt dobim, ko vidim, kako sposobna in se vedno funkcionalna je ta pasma. Malo patriotski je pa treba bit, a ne?  Wink
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1034 : sreda, 19.10.2005 : 14:21:10 »

če hočte videt čuvanje predmetov v živo, pridite pogledat našo pudlico, tud ona dela na isti princip, ko čuva igrače in kosti, skoči v rika, ko je preblizu in takoj leti nazaj v kočo...Smiley))
no hotla sem samo reč, sicer se ne spoznam na ring in ga nikoli nisem trenirala, ampak ja vedenje je v veliki meri prirojeno, sploh pa pri belgijcih
Logiran
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines