mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 05:12:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301838 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #990 : petek, 19.08.2005 : 16:58:44 »

Znaki, ki si jih napisala, se pojavljajo tudi pri kužnem kašlju!
Ali si dobila kakšno terapijo? Drugače je pri kužnem kašlju potrebno tudi mirovanje in čimmanj druženja z drugimi psi, saj se kužni kašelj med psi zelo hitro prenaša!
Lp K
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #991 : petek, 19.08.2005 : 17:01:21 »

Bambi, naš Bero je imel lansko letu tudi 1 mesec problemov s hripavim glasom. Dobival je antibiotike, pa po 4 tednih ni bilo bolje Lips Sealed Potem smo pa samo čakali. In po več kot dveh mesecih, je spet normalno lajal. Nis(m)o pa nikoli odkrili razloga, zakaj je bil "ob glas".

Lp Jana
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #992 : petek, 19.08.2005 : 17:07:10 »

Oliver, ne strasi me, zastoj srca 1x dnevno je zame povsem dovolj! Tudi sama sem vmes ze pomislila na kuzni kaselj, ampak sem se pustila prepricat, da to ni to... Bom raje takoj poklicala Drobnica, ki me se ni razocaral. (kuznega kaslja se trenutno bojim zato, ker naj bi pentavalentno cepila maja, pa nisem, ker se je Sambo zdravil proti boreliji)

Drugace antibiotikov nismo nic dobili, ker 'baje ni tako hudo'  Roll Eyes. Danes je sicer precej bolje kot vceraj, verjetno tudi zato, ker je vceraj se precej norel, danes pa ga imam na mirovanju...
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #993 : petek, 19.08.2005 : 17:13:03 »

Nič ne strašim samo previdna sem. Drobniča dobro poznam in posvetuj se z njim ali pa mu psa pelji na pregled.
Tudi cepljeni psi so zboleli za kužnim kašljem, saj ga povzroča kompleks 4 virusov in 2 bakterij in proti vsem tem psi tudi z večvalentim cepivom niso cepljeni.
Sicer pa sem o kužnem kašlju že enkrat napisala kar dolg sestavek tu na forumu.
Bom poiskala kje.

 
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #994 : petek, 19.08.2005 : 17:16:16 »

Eto tule je:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,924.15.html
Lp K
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #995 : petek, 19.08.2005 : 17:41:19 »

Drobnic predlagal Amoksiklav in pocitek; pravi, da ce je sicer redno cepljen pentavalentno, ni nic hudega, ce letos zamujava. V paniki (ze cel dan je ludnica  Undecided) sem pozabila omenit, da Sambo sploh ne kaslja  Cheesy Tongue; tisto davljenje vceraj je bilo izjema, naredil je to samo trikrat v avtu v 15ih min, sicer pa ni te dni niti enkrat zakasljal. Kiha ne, izcedka nima, samo malo hrope in vceraj se je slisalo, da mu piska v pljucih. Danes je pa ze celo popoldne blazen mir. Danes zacneva z Amoksiklavom, pa malo ga bom sparala kak teden, kolikor se bo pri njegovi hiperaktivnosti pac dalo.

Post sem si prebrala, uporabno (za kdaj drugic, pa upam da ne konkretno za naju), hvala.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #996 : petek, 19.08.2005 : 21:05:55 »

Bogi Sambo Undecided upam, da bo lepo okreval Cool

Bambi, ti je pa uspelo spoznat koprske veterinarje v "pravi" luci Lips Sealed zal sram
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #997 : petek, 19.08.2005 : 22:18:31 »

Midva s Klarkom se pridruzujeva lepim zeljam in zeliva Sambotu cimprejsnje okrevanje.
Lp
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #998 : sobota, 20.08.2005 : 17:20:31 »

Sambo - upam, da je že boljše, in da je to bila samo enodnevna muha! Joj, kako nas naši psi lahko prestrašijo!

Evo nas z novo sliko! Zdaj ko smo že "odrasli" lahko damo drugo slikco, posneto na Vršiču..

Logiran
lkc
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #999 : nedelja, 21.08.2005 : 14:39:07 »

Draga Sambo in Bambi,

dolgo se nismo slišali in brali... Poletje pač.

Upam, da je Sambom že vse OK. Sicer pa le en preblisk - glede na zapisano in glede na to, da Sambo ne kaže nobenih znakov okužbe z bakterijami ali virusi, bi bilo smiselno (če seveda ni že vse OK) pogledati za kakšen tujek v žrelu ali grlu. Kolikor se spomnim "dogodkov" z našim prvim psom - kraševcem Torom, je imel (pred 20 leti...) podobne težave. Na veterini so ga pogledali v narkozi in našli v gubi nad glasilkami zapičeno travno bilko ! Čim so jo odstranili, je bilo vse dobro. Pred tem pa je piskal, se občasno tako davil, da nas je skoraj kap. In ti napadi so bili povsem nepredvidljivi - neodvisni od teka, hranjenja, spanja... Tudi hripavost gre skupaj s tujkom.

Kar se tiče veta iz Kopra, pa mislim, da še ni videl veliko belgijcev - spomnim se, kako smo mi dirkali s Panom okrog kardiologov, ker je imel takšno aritmijo, v spanju je bila čista katastrofa. Potem pa me je vzrediteljica s Češke pomirila, da je to normalno za aktivne "atletske" belgijce in da nikakor ni nevarno. Njeno mnenje mi je po pregledu Pana potrdila tudi zelo prijazna kardiologinja na Vet. kliniki (ime sem žal pozabila), o "internistki" na Gorkičevi pa raje ne bi ...

Mi smo sicer OK - Matej (vem, da bo popi..., ker bom to zapisala) je zlati maturant, tako da ne dvomim, da bo sposoben s Panom nadaljevati priprave na IPO (po skoraj enoletnem pavziranju). Upam le, da me ne bodo vse inštruktorice pod Šmarno Goro spet kregale, da sem kriva za Panove neuspehe na sledi, ker mu v brikete dajem priboljške....

Panko je postal pravi morski pes - s pomola skače na glavo, v kravlu na 50 metrov bo v kratkem premagal Mateja. Le noči z njim so bile malo zadušljive (še vedno hoče spati ob naših posteljah...) - kljub vestnemu spiranju s sladko vodo je ... No, ja, saj razumete....

Upam, da bo Horr kmalu prebolel poletno utrujenost (pardon, ob današnjem vremenu gre morda bolj za jesensko melanholijo) in sam kaj zapisal na forum.

Ciao vsem,

Lili

P.S. Ti, ti Bambi, še v Sambovih diagnozah se ti prikrade freudovska podzavest.. - ali pa je bilo to namenoma, da sprovociraš kvazimedicince.... (Diagnoza srčnega obolenja je "angina" pectoris, za "vagino pectoris" še nisem slišala, se bom pa pozanimala pri naših ginekologih, kako bi bilo to lahko videti oz. slišati...)
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1000 : nedelja, 21.08.2005 : 18:49:56 »

Jeeeee spet na netu  Smiley

Sambotu čimprej želimo obilo dobrega glasu Smiley

Drugače pa smo tudi mi invalidni, ker si je Blu prav grdo porezal blazinico na prednji tački Undecided.
Rana je prav zoprna, vrezana postrani...čistimo z jodovo raztopino, mažemo s cinkovim vitaminskim mazilom in tačko oblačimo, čeprav nič ne zdrži gor prav dolgo...
Zadevo smo rešili za dobre pol urce z nogavico, ki smo jo zalepli z levkoplastom na dlake. Sicer pa ob pogledu na druge pse hitro pozabi, da bi kaj bolelo  Shocked Wink

Drugače se matramo na agilitiju, upam, da uspešno, danes sicer malo manj zaradi poškodbe...

Čestitke Mateju za super rezultate  Wink, sicer pa bo imel kot študent več časa kot doslej (ok odvisno od faksa  Cheesy)...
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1001 : nedelja, 21.08.2005 : 20:24:15 »

Ojooooojj, ojjoooojj Cry kaj ne preberem Shocked
Res nas ti kužoti "koštajo" neprespanih noči in strahu... A tako je prav, tudi zato jih imamo Kiss

Sambo, malo pozno, a iz srca vse najboljše od tvojih malih "bratrancev".
Obema velikima črnuhoma pa čimprejšnje okrevanje.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1002 : ponedeljek, 22.08.2005 : 09:23:02 »

Uh, bo Sambo ponosen, ko bo izvedel, koliko ima navijacev. Prav vsem se lepo zahvaljujem za lepe zelje. Saj zdaj me je strah minil, ko vem, da ni srce, ampak takrat pa... Je bil res eden bolj groznih momentov v mojem zivljenju.

Lili, res se ze predolgo nismo nic videli. Ta teden moram priti v LJ zaradi faxa, pa mogoce Sambotu uspe malo priti na obisk...  Cheesy Bomo imeli izgovor, da se srecamo  Wink. Namig o tujku je vzet na znanje; ce se v kratkem ne bo izbljsalo, bomo preverili se to, hvala! Ampak zaenkrat kaze dobro, glas je ze malo bolje, v pljucih ne piska vec, danes zjutraj je lahko ze z malo manj tragokomicnim glasom nazijal svoja spurasta podloznika, tako da mislim, da bo. Ena pripomba - ce bi bil tujek, mu verjetno ne bi piskalo v pljucih par dni in se stanje ne bi slabsalo postopoma, tako kot se je njemu, ampak bi bile tezave nenadne, ali pac? Sambo je v ned bil samo hripav, par dni vedno bolj hripav, v sre, cet in pet mu je piskalo v pljucih, zdaj je pa to bolje. Kot receno, ce v par dneh ne bo bolje, bomo pogledali se to.

Za Mateja smo ze slisali, mu tudi tu cestitam (takrat je bilo via Draz) - raje mu tu delam sramoto, kot pa da ga na naslednji agi tekmi ali obrambi pricakam s puseljcem  Cheesy Grin Cheesy. Le pozokajte ga, da se tudi sam malo javi.

Hehehehe, ja, Freud bi z mano nedvomno imel ogromno dela oz. bi bila njegova glavna muza  Cheesy. Mogoce mi pa zaradi tega pesem 'Dođi na morski greben' dela take tezave...? 'Vagina' je bila zapisana namenoma, ceprav je moj osebni farmacevt dejal, da glede na mojo sicersnjo nenavadnost tudi pektoralna vagina ne bi bila nic cudnega. Priznam, zaenkrat sem imela tam samo angino, ampak kot pravijo tu, 'mai se ne zna'.  Wink 
Logiran
lkc
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #1003 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:14:52 »

Draga Vagibambi in Sambo (in spurasta priveska ter osebni farmacevt),

samo kratek odgovor glede tujka - tezave niso vedno nenadne, ampak narascajo v sorazmerju s tujkovo reakcijo, ki nastane v sluznici. Torej najprej malo, potem vec, spet manj, lahko celo nic, pa spet (celo cez nekaj mesecev). zato bodi malo pozorna - in ce bi se tezave ponovile, ne krvosesat, rentgenizirat, ultrazvocit, ampak pogledat (res bi bilo treba za to belgijca malo uspavat, saj si tezko redstavljam Sambica, ki ne bi vetu ob poskusu pogleda v grlo odgriznil pol glave...).

Ce pa bo vse OK, toliko bolj SUPER.

Srecno,

Lili

P.S. Oh, spet sem pisala v e-mail stilu - brez stresic. No, pa saj nisem edina na forumu....
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1004 : torek, 23.08.2005 : 15:02:24 »

Lili, velja, ce se bojo tezave ponovile, bomo preverili tudi to. Se pa moram obesit na tole :
(res bi bilo treba za to belgijca malo uspavat, saj si tezko redstavljam Sambica, ki ne bi vetu ob poskusu pogleda v grlo odgriznil pol glave...).

Da ne bo kdo mislil, da Crna Smrt sece glave naokoli... Vet, ki bi Sambotu hotel sarit med glasilkami, bi bil golce nahruljen a la teta Sambo, videl bi celotno Sambotovo zobovje, brez roke (ali glave) bi pa ostal le v primeru, da bi se Sambo z njo skoraj zadusil in jo pogoltnil. V zadnjem tednu je prezivel tri veterinarske preglede, ki so vkljucevali tipanje bezgavk, prostate, pregled zrela in krvosesanje in vse je prestal vec kot stoicno Smiley. Ce bi se pa kdo drznil dotaknit njegovega Repa, potem pa... gorje temu, hehehe.
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines