mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 14:14:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 303695 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #870 : torek, 17.05.2005 : 14:28:52 »

Petra, samo komentar - hrano (=nagrada) se daje samo in izkljucno na konec stopinje, torej pod palec. Tako sem brala in to mi je tudi Branka specificno zabicala. Razlog za to je preprost in logicen: na ta nacin pes izdela celotno stopinjo, predno pride do potrditve. Ce pa nagrado dobi pod peto, torej na zacetku stopinje, pa psa ne potrjujemo za izdelano stopinjo, poleg tega pa obstaja nevarnost, da bo odbezljal naprej.

Tako ti tudi ni treba izvajati boogie-ja  Cheesy, ceprav je prvo sled tudi moje podpalcno polaganje bilo zabavno  Cool. Zdaj pa sem se ze zverzirala in sem sled polozila brez tezav in odvecnih odklonov ter akrobacij, in ce uspe meni, lahko komurkoli.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #871 : torek, 17.05.2005 : 14:41:58 »

Ehh Roll Eyes, malo pozno sem opazila, pa vseeno:
Bambi cestitke tebi in Sambotu, za odlicen uspeh Wink
Kako pa kaj bolezen, je kaj boljse Huh

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #872 : torek, 17.05.2005 : 20:35:22 »

Citat
samo komentar - hrano (=nagrada) se daje samo in izkljucno na konec stopinje, torej pod palec.

Mnja  Cheesy sej naj bi se dalo čim bolj naprej pod dvignjeno nogo tako, da je blo vse skupaj zelo podobno telemarku  Grin Grin Grin (pa polaganje na ovinkih), kolikor se spomnem mi nog nismo ne vem kako dvigali po travi ampak lepo drsali oz. vlekli noge za seboj...midva zdej delava s prahom in gre odlično...Blu tudi ne hiti (kar ponavadi belgijci delajo...) Cool

No sej izgleda, da se vsaka metoda obnese.
Pa še eno vprašanje a ste v začetku (ko se pes uči sledit) zdraven psa al ga imate takoj na 10-tih metrih?
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #873 : sreda, 18.05.2005 : 08:31:46 »

Glede vrvice bi ti jaz svetovala, da sledis dolgo casa na kratki in sele, ko je skoraj 100% spuscas vrvico. Petra na kateri izpit pa se vidva pripravljata?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #874 : sreda, 18.05.2005 : 08:45:47 »

Petra, samo komentar - hrano (=nagrada) se daje samo in izkljucno na konec stopinje, torej pod palec.
Mene pa že od vsega začetka učijo, da se grana polaga pod peto Huh

LP Jana
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #875 : sreda, 18.05.2005 : 08:58:57 »

No sej meni je polaganje pod peto tudi veliko bolj logicno, pac nagradis zacetek vonja oz. poskodbe. sicer pa ne delata za sledarja ampak za izpit...
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #876 : sreda, 18.05.2005 : 09:41:52 »

Citat
Petra na kateri izpit pa se vidva pripravljata?

Midva trenutno na nobenega  Smiley, sled znava pa malo ponavljava, ko sva se učila za ISP C smo tudi mi polagali hrano pod noge zdaj pa so zamenjali taktiko in delamo na prah, pa me je zanimalo kako ostali delate  Cool

Z vrvico pa sva že kr nekaj časa "na ta dolgi"  Smiley, novinci pa delajo ob psu, da pes ne dviguje glave.

Malo vadiva za tisto "kvazi" tekmo, da se ne bova spomnila šele dva dni prej kako sled zgleda  sram Wink, no povem po pravici, da sva nekaj časa zabušavala tako, da me je skrbelo, da se Blu ne spomni več...ampak seveda zaman, ker je takoj vedel kaj hočem od njega  Wink

Pri obrambi (tudi ponavljava malo) veselo Tino " ubijamo", smo kr nori na klobaso in rokav, ampak za boljši trening, bi rabli  večjega predstavnika moškega spola, ki ga ne poznamo, da bi se z nami igral...da bi gledali izključno kje je klobasa in ne kdo jo drži  Huh




Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #877 : sreda, 18.05.2005 : 09:54:54 »

Na kakšno "kvazi" tekmo pa gresta vidva??
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #878 : sreda, 18.05.2005 : 10:01:31 »

To interna tekma v poslušnosti na našem KD-ju, vsak pes tekmuje po najvišjem programu za katerega ima opravljen izpit (v najinem primeru C).

Sodnik po ta pravi, se pravi iz KZS.
Vse skupaj bo bolj ali manj za štos, vseeno pa ne bi rada, da izpadeva loleka, zato malo trenirava tu pa tam. Bistvo pa je baje piknik po tem:)
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #879 : sreda, 18.05.2005 : 11:39:54 »

Mene pa že od vsega začetka učijo, da se grana polaga pod peto Huh

LP Jana

Meni je bolj logično bolj spredaj. Predvsem pa ne bi dajala hrenovke, ampak kaj manj dišečega brikete ali največ 1/4 frolica. Na hrenovke se naberejo mravlje, najraje jih imajo srake in vrane,pa še preveč dišijo, tako da zabrišejo vonj sledi.
Dolžina vrvice? Bi rekla kratka čim dalj in večino treningov, na vsak način pa dokler se pes ne odvadi krožit in dokler hodi več kot 1 korak levo ali desno po sled.
Kmalu razredčit hrano na nepredvidljivo variablo in hranit raje več ob predmetu.
Nakazovanje predmeta utrditi izven sledi.
takole bi bil kratek povzetek mojih izkušenj.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #880 : nedelja, 29.05.2005 : 20:22:06 »


PLOSK PLOSK PLOSK Bambi in Sambotu  Cheesy Oziroma Sambotu in Bambi  Wink
Cisto pravi veni vidi vici vse do unih stopnick  Shocked
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #881 : nedelja, 29.05.2005 : 20:22:32 »

Aja seveda je govor o danasnji CAC Hrusica Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #882 : nedelja, 29.05.2005 : 20:26:49 »

Meni je bolj logično bolj spredaj. Predvsem pa ne bi dajala hrenovke, ampak kaj manj dišečega brikete ali največ 1/4 frolica. Na hrenovke se naberejo mravlje, najraje jih imajo srake in vrane,pa še preveč dišijo, tako da zabrišejo vonj sledi.
Meni so pa razlagali, da se hrana daje v peto, da pes, ko pobira hrano, tudi "pobira" vonj poškodbe tal. In da se ga s tem, ko pobira hrano "prisili", da sproti tudi voha tla. Pri hrenovkah smo res opazili, da se na njih nabirajo mravlje, zato so uporabne samo jeseni, ko mravelj ni več. Ni se nam pa še zgodilo, da bi nam jih kradli ptiči. Drugače pa tudi mi uporabljamo 1/4 frolic.

Lp jana
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #883 : ponedeljek, 30.05.2005 : 11:00:23 »

Hojla,

Jaz sem se ravno vrnila iz svetovnega prvenstva belgijskih ovčarjev v Nemčiji. Pa ko smo že pri temi sledenje.. očitno obstaja veliko teorij. Trenutni svetovni prvak postavlja hrana čisto na koncu prstov in ne v stopinji, torej teorija o postavljanju na začetku ni tako zgrešena...

lp vsem

maja
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #884 : ponedeljek, 30.05.2005 : 11:46:07 »

UUuu Maja super kako pa je bila kaj zastopana kaj scena...je blo še kaj drugih predstavnikov belgijcev al večinoma maliniosi?

Sej po moje je bistvo sledi oz. treninga da pes zašteka kaj hočeš od njega, vohat more tako al drugače non stop (ne sme glave dvigovat, tako, da po eni strani se mi ne zdi bistveno kam se hrana postavlja. Ko pa ta pravo sled delaš (izpit) pa hrane itak ni...
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines