mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 15:41:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 303719 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #960 : sreda, 13.07.2005 : 12:44:34 »

Jaz imam pa eno vprašanje, ki sem ga poskušala že sama razrešit pa se vedno znova zapletem. Roll Eyes

Gre za oznake pri slikanih kolkih, ki se razlikujejo (valda, ker če ne bi bilo preveč enostavno  Tongue) med FCI in AKC al UKC al whatever.

Kako gre to? FCI sistem mi je jasen ko beli dan (HD-A, B, C....) razen oznaka HD-tc?
Aja in kako v HD-je spremenit Britanske 3/4 in 5/7 in podobne oznake... sram
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #961 : sreda, 13.07.2005 : 18:05:00 »

Pri HD obstaja tudi oznaka HD 1,2,..... tudi to smo videli...bi bilo res lepo se tukaj znajti... Huh
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #962 : sreda, 13.07.2005 : 18:16:40 »

Mogoce bi vam naslednji link bil v pomoc: http://www.offa.org/hipgrade.html - primerjava razlicnih 'poimenovanj' oz oznak.

Sicer pa na Zahodu nic novega; se kar zgledno ubijamo Braneta (in pri tem za sabo vlecemo sepajoco gazdarico), se nevrotiziramo na agiju in se lupimo. Se par vrec dlake, pa bom imela za novega GNja  Tongue.

Lp iz za spremembo vroce Grenenlandije...
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #963 : sreda, 13.07.2005 : 18:18:49 »

Citat
Lp iz za spremembo vroce Grenenlandije...
Uuuuuuuuu, uuuuuživaj! A vidim, da brez nas ne moreš Wink
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #964 : sreda, 13.07.2005 : 20:28:01 »

Ja no to, da so še številke sem jaz vidla pri HD-A1, A2, pa B1, B2, prav samih številk nisem zasledila... Huh

Kot pa vidim na linku, ki ga je dala Bambi (hvala Bambi Smiley) so zadeve spodobno razložene in link že šiba v mojo mapo o psih Wink

No pri nas nič novega, razen, da preklinjamo damn travo Angry, ki se je Bluju zarila med dlako in se mu zapičla v kožo na prsih (in se seveda rinila noter, da sem jo komaj ven dobila Shocked Angry), da smo jo opazli sama sreča in natančen uč pri česanju.
Drugače pa Blu redno kosi po travniku, glede na količino klaskov, ki se mu nabira med blazinicami  Lips Sealed
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #965 : četrtek, 14.07.2005 : 18:34:20 »

Petra, prideš jutri? Boš nam delala malo družbe?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #966 : četrtek, 14.07.2005 : 19:13:13 »

Jaaaaaa valda pridem (direkt iz Ljubljane, samo Bluja po poti poberem) , pridem se menit, deske zabijat, pivo nosit  Wink in skakat čez ovire, ko bodo končane  Cool

Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #967 : petek, 15.07.2005 : 10:57:25 »

No, to je lepo slišat! To "pivo nosti" zveni zelo zanimivo... Grin. Se torej vidimo, polno delovne energije!
Logiran
Shade
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #968 : nedelja, 17.07.2005 : 15:56:03 »

Za vse ljubitelje belgijcev - 13.7.2005 se je v Beogradu skotilo 9 malinoisov, mama Tajga (Int, SCG, J-SCG Ch v lepoti in IPO1), oče Yagus vd Duvetorre iz Belgije (svetovni prvak FCI IPO 2003, svetovni prvak belgijci IPO 2005). Za kakršne koli informacije se lahko obrnete na vzrediteljico*****

[izbrisani podatki; Jana]
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #969 : nedelja, 17.07.2005 : 17:52:13 »

Shade, premalo aktiven clan si, da bi lahko tukaj objavljal reklamna sporocila z vsemi podatki za legla, se manj za legla od drugod.
Logiran

Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #970 : ponedeljek, 18.07.2005 : 08:03:39 »

Jana, kako pa se potem lahko objavlja legla? Namreč tudi jaz poznam zgoraj omenjeno leglo in me zanima.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #971 : ponedeljek, 18.07.2005 : 08:11:55 »

Legla lahko na tak nacin objavljate na portalu med predvidenimi legli ali med malimi oglasi.
Pa ne gre za to, da se ne sme legel objavljati tukaj. Gre za to, da legel praviloma ne smejo objavljati tisti, ki pridejo na forum samo za to, da oddajo oglas zase ali za koga drugega, sicer pa k debatam na forumu ne pripomorejo in se vanje ne vkljucujejo.
Zgornji tekst je bil povsem klasicen mali oglas z vsemi podatki (naslov, telefon, mail...).
Logiran

Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #972 : ponedeljek, 18.07.2005 : 09:23:01 »

Malo izven konteksta, pa vendar, se ne morem zadrzat. Vceraj sem dobila v roke novega Kinologa, kjer je med drugim zapisan tudi nov vzrejni pravilnik za pasmo malinois. V 13. clenu je zapisano, v katerih primerih dobijo psi vzrejno prepoved. Med drugim je razlog za vzrejno prepoved (poleg nepopolnega spolovila, nepravilnega ugriza itd itd) tudi nemost. Torej, skrbniki MNjev, le glejte, da boste pazili na retoricne spretnosti svojih malin, po moznosti pa jih pred vzrejnim posljite se na tecaj v CTJ ali k logopedu  Cheesy.

Malo za salo, malo zares. Mi boste oprostili, saj so (delovne in studijske  Tongue ) pocitnice.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #973 : ponedeljek, 18.07.2005 : 09:33:15 »

No Bambi sej s tem se tudi strinjam, vsak "pravi" belgijec mora biti tudi vokalno sposoben... sicer pa mislim, da to pri naših ne predstavlja problema...
Bambi počitnice že, kaj pa trening? Sej veš, da za nas pesjanarje počitnic ni Smiley
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #974 : ponedeljek, 18.07.2005 : 09:40:10 »

Maja, ce bi kdo bil S.R. pri belgijcih zaradi vokalnih sposobnostih, potem bi pomoje bil v Slo. en niger daaaaleeec pred vsemi drugimi  Cool Cheesy. Kdorkoli ga je slisal na agiju ali drugod, se bo s poklapanimi usesi umaknil pred tako konkurenco. Sicer sem pa rekla, da je to bolj za stos, pomen glasu mi je pri 'klasicnih' in originalnih nalogah belgijcev povsem jasna. 

Saj sem rekla, da so delovne pocitnice! Braneta verjetno pac ne bomo ubijali kak mesec, vse ostalo (sled, poslusnost, verjetno tudi agi) pa bo nemoteno sibalo dalje. Za nas, manijake, pocitnic ni! (btw, trenutno se ubadam s tremi kozuharji, tako da so pripombe o morebitni lenobi cisto out  Wink)
Logiran
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines