mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 03:10:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301209 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #525 : ponedeljek, 05.07.2004 : 12:25:53 »

Če si kdo želi malinoiko izšolano za agility naj pokliče ***
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #526 : ponedeljek, 05.07.2004 : 12:27:56 »

hallo!

zdej sem pa ratal radoveden. Mislim, da ne bi bil prvi grenandelck, ki ima nekaj beline, vsaj na tem delu primorske ne. To, da nima tetovirne cifre ali pa da je niso nasli mi tudi nic ne pove, sej vemo, kako grejo te igrice! Bambi, pridi kej na primorski konec, pa se bova zapeljala pogledat psa. Na fotografiji sploh ne deluje drugacen od par rodovniskih belgijcev, ki sem jih videval tu pa tam na sprehodu.

LP
k.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #527 : ponedeljek, 05.07.2004 : 13:09:35 »

Majhne bele lise so menda celo dovoljene ,vsaj na prsih. Vsekakor pa ne pomenijo nujno, da pes ni rodovniški oz oprostite čistopasemski.Če ni tetoviran- mogoče je pa čipiran, pa čip ni berljiv, ali pa tetovaža ni vidna - npr na stegnu. Drugače pa kolikor vem redkokdo prinese v zavetišče še rodovnik, tudi če ga pes ima.
Ker jaz sem nekaj časa gledala po raznih zavetiščih v Evropi (po mailih seveda), če je kje kak border z rodovnikom, pa ga ni bilo. Bili so pasemski, ampak o rodovniku nikoli ne duhe ne sluha.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #528 : ponedeljek, 05.07.2004 : 20:24:18 »

Kemist, kakšno lepo presenečenje, da si se oglasil v tej temi! Ne, to res ne bi bil prvi grenenlenderčk z belino, ampak Petra pravi, da ima ta kuža bel flek na riti. Pri GNjih je belina dovoljena (ampak zelo nezaželjena) na prsih in malo po šapicah, še nikjer pa nisem zasledila, da bi imel kak GN belino drugje po telesu, kot v tem primeru - na križu.
Z veseljem sprejmem povabilo; glede na to, da me je nek stad mafin povabil na Deep fuchsia & com., bom na vašem koncu že jutri, tako da se ti bom pustila zapeljati...v zavetišče jutri ali v sredo, kadar boš pač lahko vzel čas. Namreč tudi meni kuža na sliki deluje kot čisto verodostojen GN (z belino in rahlo kratko dlako, pa hebat ga), tisto s tatujem pa zna biti zelo varljivo. Veselim se snidenja, pripravi se na topel in moker sprejem  Smiley (bom imela otroka s sabo).

Lp vsem, U & B
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #529 : četrtek, 08.07.2004 : 11:36:04 »

Oj, I`m back še iz enih terenskih vaj  Shocked Roll Eyes

No vidim, da ste že malo obdelali GN-ja je pa tako, da morem povedat, da so sosedi imeli GN-ja (ki ni bil rodovniški in je sejal mladiče naokoli, najraje pa je imel sosedovo škotinjo...Bambi se spomneš smo jo vidli na sprehodu...) Na naši obali jih je kr nekaj takih mešanic, ki pa zgledajo zelo verodostojni  Cool

Blu pa ima ja drugače tetovirno št. 0082, ja kar je prvi moment tudi mene zmedlo potem pa sem urgirala in baje ga je Darja (hčerka pogledala celega celega in ni našla nobene št. na kužku...)

Bambi in kemist sta se že zapeljala  Tongue Grin...do zavetišča? Sta ga vidla?
Pregledala?

Drugače pa smo na prisilnem počitku, noga se izboljšuje (na rentgenu nismo bli, ker bomo še malo počakali, glede na to, da so ga uspavali oz. dali pomirjevalo pred šele dobrimi dvemi tedni in se ne bi filali s tem po nepotrebnem....v glavnem sem govorila z veterinarko povedala kako in kaj in glede na to, da sem ga celega pregledala prešlatala in celo dlake postrigla in nič našla, je rekla, da verjetno si je poškodoval vezi, najverjetneje kolenske  Shocked Undecided in naj počiva...drugega pa da itak ni za delat...) Pes že veselo dirka za mačkami in ne kaže, da bi ga še kaj bolelo, smo pa previdni, sklepam, da je bil Snežnik malo prehud... Undecided
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #530 : četrtek, 08.07.2004 : 23:02:47 »

Ellow,

huh...tak dolg nisem nič pisal na net, da res ne vem, kje bi začel Wink.

No, sicer se ne spomnim več dobro kako je blo, ampak po izpitu B-BH očitno nisem imel časa obvestiti novice. Pravijo, da bolje pozno kot nikoli in tako bom napisal kratko obnovo.

Mi smo meli "štart" ob 7.30 (čeprav je bilo napovedano eno uro prej). Sicer se je stvar začela ob 8.30 ali ipaq. No, najprej je bil pač teoretični del, kjer je enemu uspelo obkrožiti da je KZS - Kinologi za Slovenijo (tako se je uvrstil na drugo mesto, saj je doslej uspelo samo enemu - baje).
Potem je bil praktični del, kjer so mene dali na zadnje mesto (da ne bi morale zbijal ostalim Wink) in sva po manjšem zafrkavanju (pesek se je odloču da bo hodu mal za mano, ampak nič ne de), naredila poslušnost z 54 pikami (torej sva jih zgubila 6).

Sicer pa smo videli tudi lepo poslušnost od IPOvcev in po obrambi še dobili pijačo in jedačo. Končali smo okoli 4h popoldne, tako da res nisem mogu prit na agility v Domžale Smiley.

Drugače pa smo doživeli tudi vnetje kože. Najprej smo mislili, da je to zaradi veliko vode in nato gibanja. Pa smo potem po obisku pri vetu zvedeli, da je pri psih (dolgodlakih), ki si veliko gibljejo to pogost pojav in da smo celo mel srečo, ker je bil samo en majhen flek, da je ponavadi po celem telesu in je treba dajat 3 tedne antibiotike. Tko da...če greste laufat, psov ne s sabo preveč jemat Wink.

Mislim, da bo na grobo to vse.

lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #531 : petek, 09.07.2004 : 09:21:15 »

AAAAAAAAAAAAA Shocked Shocked Shocked
da psi dobijo vnetje kože od gibanja? Ma nemoj? Roll Eyes kakšna pa je strokovna razlaga tega sindroma??? Shocked Shocked
Priznam da težko verjamem, kaj ko bi kdo veterinarsko izobražen tole mal teoretično podkrepil?Huh
Proooosim Kiss
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #532 : petek, 09.07.2004 : 19:53:06 »

Deteljica: Ne vem sploh natančno, ker ni to meni govoril veterinar, ampak mami.
Rekel je, da se zgodi pri dolgodlakih psih, ki se poleti veliko gibljejo.
Mi smo mislil, da je to od čipa, ki so mu ga vstavili na tisto mesto... Kaj pa vem  Undecided.

lp
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #533 : ponedeljek, 12.07.2004 : 10:52:27 »

Oj!

Petra in ostali, ki vas zanima - kemist je bil prijazen, gentleman kot vedno in me je nežno zapeljal... (glede na slabo cesto me bolje ne bi mogel) do zavetišča. Belgijca ali kvazi belgijca, kakorkoli pač že, so oddali par dni nazaj, tako da si ga nisva mogla ogledat in preverit na lastne oči, kako in kaj. Baje je šel nekam v Sečovlje; upam, da bo tam kuža za razliko od prejšnjega doma ljubljen in zaželjen, tako kot si zasluži. Drugače pa sem od zavetišča šla s cmokom v grlu, misleč na vse tiste simpatične pse, ki si želijo samo malo pozornosti in ljubezni. V tistem delu, ki sem si ga šla ogledat, so bili v boksih mislim da samo samci, vsi po vrsti zelo prijazni, simpatični mešanci, med njimi pa tudi mlad rjav dalmatinec.

Očitno sem res prevelik romantik in idealist za ta svet, nikoli mi ne bo jasno, kako lahko nekdo zavrže psa, zmeče mamo in 6 mladičev čez ograjo in mirno živi dalje... No ja, raje ne mislim na to, raje skrbim za svojega otroka, pohčerjenko in njeno bando malih mulcev in skrbim za to, da bo njim lepše kot tistim psom. Ob priliki pa se bom pa vrnila tja s kako uro časa za sprehod in vrečo briketov in upala, da jim malo polepšam dan.

Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #534 : ponedeljek, 12.07.2004 : 17:34:24 »

Hoj,

en popravek k vneti koži od zadnjič: To se zgodi pri dolgodlakih psih, ki se veliko gibljejo pa imajo mokro dlako (npr. vsak dan plavanje po ene 2 uri).
Je mama prebrala kaj sem napisal in me popravila...

lp
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #535 : ponedeljek, 19.07.2004 : 12:02:12 »

Ljubitelji belgijcev, lep pozdrav,

za nami je zmagovit vikend  Cheesy. Očitno je končno napočil čas, ko nismo več samo lepi (o lepoti bi se pri tehle infernalnih temperaturah in posledičnem izpadanju dlake lahko še pogovarjali...), ampak smo postali tudi funkcionalni. V soboto je namreč bila tekma agi Portorož, kjer sta v razredu A1 Large na stopničkah bila kar dva belgijca, in čudo vseh čudes, oba grenenlenderja. Tekma se je začela okrog 16.30; že zelo kmalu sva bila na vrsti midva in kljub vročini in manjši napaki ali dveh (precej zahteven) parkur odtekla dobro. Potem je bilo na vrsti čakanje na drugi tek, ki je hitro minilo med prijetnim druženjem s pasjimi in 'pasjimi' prijatelji, gledanjem drugih agilnih parov in ukvarjanjem z lastnim rjovečim otrokom (a sem že na vrsti, a sem že na vrsti, jaz bi delal, delal, delal, zakaj on teče, jaz pa ne, gremo vsaj plavat, kje imaš žogico itd).

Drugi tek se je začel v večernih urah, ko se je ozračje prijetno shladilo in je življenje za naju postalo precej lepše. Že med ogledom mi je bilo jasno, da nama je jumping parkur pisan na kožo in da ga lahko zelo lepo odtečeva. In res, kmalu je prišel najin čas in sva se, glasno kot vedno, odpravila na štart. Večji del parkurja sva odpravila zelo lepo, zadnji del pa je še mene presenetil. Ravna linija tunela, slaloma in skokov zna biti precej zahtevna, ker pes na vsako oviro pride še z večjo hitrostjo. Kljub temu sva finiš odtekla 'kot se zagre' - jaz sem tekla za drago življenje, Sambo pa je v polnem diru našel vhod v slalom in s polno paro odslalomiral slavi naproti  Wink . Tek je bil res lep, čestitke so deževale, ego je narasel, veselje pa je bilo še večje po prav tako krasnem teku Panteona in horra in objavi rezultatov - madžarska gostja s samico GN je po dveh čudovitih tekih brez napak zmagala, druga je bila slovenska avstralska ovčarka, tretja pa je bila Črna Smrt z ultraponosno lastnico  Cool.

Tekma mi bo ostala v lepem spominu zaradi dobre družbe, srečanju starih agi in forumskih znancev, prijetnega vzdušja in seveda, ne nazadnje (pa tudi nikakor ne primarno) zaradi najinega prvega malega uspeha.

Sicer pa sva bivanje na Obali po tekmi še malo podaljšala, tako da zdaj uživava v skorajšnjem brezdelju, vohanju breskev v nasadih, lovu na fazane  Roll Eyes (bojo vsaj bili ultra fit) in skrbi za hitro rastoče nadobudne mulce. Pa odločila sva se, da se bova ob tukajšnjih obiskih do jeseni preselila v skrinjo  Tongue.

Lp z Obale in kmalu natipkanje

   
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #536 : ponedeljek, 19.07.2004 : 18:47:26 »

Ja Bambi pa Sambo čestitke čestitke še enkrat (take virtualne) v živo pa smo že opravili  Cheesy Cheesy, mi smo zelo zelo navijali in držali pesti  in tačke Grin

Res sta bila dobra, čim več takih uspehov  Cool

Ja na obali se bomo kmalu skremirali (nobelovo tistemu, ki je izumil klimo)  Grin
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #537 : ponedeljek, 19.07.2004 : 21:43:15 »

Čestitke še enkrat tudi z moje strani, sta bila super (kolikor sem uspela poškiliti v parkur).  Kiss Le tako naprej! Wink

Seveda čestitke tudi Panu in horru, ki sta prav tako super odtekla parkur!  Kiss

Lp
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #538 : torek, 20.07.2004 : 12:40:29 »

Hojla,

tudi mi smo prišli včeraj zvečer z obale, kjer smo imeli podaljšan vikend Smiley. Bambi: naj te pomirim...na obali je vsaj vetrček pa morje...v LJ je pa betonska đungla z višjimi T kot ob morju Wink. Hvala bogu za rožnik, kjer je približno 5-10 stopinj manj.

Tekma je bila res nekaj posebnega, zaradi številnih dejavnosti, ki jih lahko opravljaš poleg čakanja na agi, ure tekmovanja (ki bi lahko bila še kako urco kasnej) kot tudi zaradi števila gledalcev, ki so ob določenem času stali kar v treh vrstah.

Sambo in urša sta očitno (vsaj upam, da ni bila sreča tokrat) dozorela in lahko kmalu pričakujemo še čiste agility teke ter bo hmalu že strah in trepet A2L Wink. Konec tega tedna imasta novo priložnost...EO Grin;D

Panasonic se je znebil razgledne točke na palisadi (ki je tokrat ni bilo), gujsnca je še stara sovražnica...ampak zid je pa neka nova muha. No, saj pes je še mlad...jaz tudi še nisem sivih las, bomo že nekaj storili Smiley.

Aja...še to. Ko smo si ogledovali motorje v marini portorož (skipperju), ker so nam prejšnega skliznili, je v trgovino primarširalo nekaj majhnega in kosmatega, kar sem jaz po nekaj stotinkah prepoznal za šiperko. Ker strica, ki ga je vodil, nisem poznal, sem imel namen ostati tiho... Istega mnenja pa ni bila mama, ki je (očitno v tistem trenutku) ugotovila, da je o tej pasmi brala na netu ter je vprašala gospoda, če je to šiperka. Seveda je gospod malo pobuljil (isti razlog kot če ti kdo reče, da imaš GN/MN/TN/LN-ja) in izdahnil, da je to ta pasma. Jaz sem pa po rasti in ocenjeni starosti sklepal, da bi lahko bil to potomec Beire. Seveda sem hotel izpasti pameten, in vprašal, če je to bratec Bona in Bisa (ter tudi Bagi). No...ugotovil sem, da sem naletel prav na Bonbončka. Pokazal nam je kako obvlada stanje na zadnjih nogah ter mahanje z nogicami (ter navduševal celotno trgovino), se še malo pustil počohat, potem pa smo ški vsak v svojo smer.
Upam, da bom naslednjič bolje prepoznal tele male črne vragce Wink. Upanje umre zadnje...pravijo Grin.

lp
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #539 : torek, 20.07.2004 : 14:01:36 »

Hojla!

No čestitke tudi z moje strani. Sem vedela, da bomo tudi mi belgijci počasi prišli na svoj račun... pa itak vama skoz govorim (horr in bambi) da naši časi še prihajajo...  Wink
a je slučajno koga zamikalo, da bi šel pogledat v španijo na svetovno belgijskih ovčarjev v mondio, agiju in obediencu?

lp vsem

maja
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines