mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 02:48:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301201 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #510 : torek, 29.06.2004 : 19:17:23 »

AAAAAAAAA eko zakaj ni ne duha ne sluha  Cool (jaz bi tudi šla na jadranje  Grin)


Tisto je Bisškotek  Grin Grin, super so res, kaj lahko mogoče poveš kako si sledijo na posterju (sicer sem vidla Beiro in Bona v živo ampak na sliki jih pa nikakor ne ločim  sram)

Ja res škoda, da je manjkala Bagica...njo bi sigurno spoznala  Grin Grin, če ne drugače pa po zobkih  Grin Grin Grin
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #511 : torek, 29.06.2004 : 19:58:53 »

Hoj,

če koga še kaj zanima v zvezi s pravili v agility-ju si lahko tule pogleda pravilnik: http://www.agility-slo.com/obrazci/fci_rules.htm  Wink

So pa mali vragci krasni na fotkah  Cheesy. Meni sicer izgledaj vsi enaki, ampak so pa krasni  Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #512 : torek, 29.06.2004 : 20:02:09 »

Aaa, Bis je na prvi strani! hehe, tudi jaz jih tezko locim.  Grin No, Gioveta, ki je pravi dec tezko zgresis! Cheesy
Arieb pa je vceraj jadrala nekje okrog Kornatov, mi pa smo "svicali" na izpitu v soparni Ljubljani! Uf, se je pa splacalo. Cheesy lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #513 : sreda, 30.06.2004 : 09:26:41 »

5RA,na posterju si sledijo (od leve proti desni) Beira,Bisko,Bonči in Giove Grin
Na sliki ob morju pa tudi (od leve proti desni) Beira,Bisko,Bon in Giove Cheesy

Kaja imas prav da se Giovija tako spozna,dec in pol Grin
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #514 : sreda, 30.06.2004 : 09:31:34 »

Ena pomota pri slikici ob morju Tongue,kjer sem napisala da je Giovi je Beira,in kjer sem napisala da je Ira je Giovi Grin
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #515 : sobota, 03.07.2004 : 17:45:35 »

Ojla,

v koprskem zavetiscu je 2-letni groenedael Cry
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #516 : sobota, 03.07.2004 : 20:35:25 »

Po krajšem premoru spet pozdrav iz Grenenlandije. Za horrja ne vem, kam se je potuhnil, da se ne pohvali, zato se pa lahko midva pohvaliva. Ok, 'pohvaliva'  Roll Eyes Wink. Danes sva namreč končno naredila B-BH. Iz mokre Ljubljane sva odrinila ob 5.45 (juhu), pri Logatcu na tabli prebrala, da je zunaj celih 13 stopinj (juhuhu) in za klanec Črni kal od vrha do dol rabila skoraj 30 min zaradi rahle gneče (yeah baby).

Prišla sva na vadbišče, se sprehodila, potem pa skoraj 3/4 ure čakala, da smo šli pisat teorijo. To smo vsi uspešno opravili, šli nazaj na vadbišče in izpit se je začel. Malo pred deseto... Tongue Nekako je naneslo, da nisva delala v paru, ampak smo bili trojka in zadnji na vrsti, tako da ko smo se spravili na poligon je ura bila že 10.30. Prvi je bil na odlaganju Sambo; to je že itak njegova šibka točka, pri takem soncu in njegovi dlaki pa se je revež kakšnih 10 min cvrl na soncu in seveda vsta(ja)l in hotel v senco. Nazadnje sva šla še midva opravit poslušnost in do takrat sva že oba imela jezike do tal. Vodljivost na povodcu je bila ok, vedenje v skupini ok, dobila sva dobro... Vodljivost brez povodca je bila zelo dobra, sva dobila prav dobro, na koncu pa se je Črna smrt spomnila, da imam izjemno nizek pritisk in bi ga bilo koristno dvignit s presenečenjem ali dvema. V zadnji liniji pri odlaganju v gibanju sem poveljevala Sedi, šla naprej, se obrnila in ugotovila, da mi pes stoji. Khm. Se vrnem k njemu, greva naprej, poveljujem Prostor, grem do konca vadbišča, se obrnem, pes seveda sedi. Naredim odpoklic, briljantno, gre na poleg in se mi pripopa ob levo nogo in me začarano gleda. Pa kaj čem, saj nisem pričakovala poslušnosti za enko in otiranje orošenih oči sodnika, važno je, da sva naredila in imava to pod strehco  Smiley.

Je pa res, da je bil sodnik kar precej prizanesljiv; od 9ih je padla samo ena punca, ki ji ji je pes ušel in ga ni mogla več ujet, naredilo je pa par takih, da... Tongue Mene je (lahko) sram, kako mi je pes delal, glede na to, česa je sposoben; imam pa za izgovor to, da je že med odlaganjem skoraj bil kremiran in da sva imela en oz. dva treninga poslušnosti (nasploh, vse drugo sem sama delala). Oni pa so delali tečaj, pa... Undecided No ja, 'pustmo stat'.

Na koncu smo šli opravljat še 'urbano okolje' v Ankaran, tam pa nihče ni imel problemov, vse vaje smo brez težav opravili. Po budnici ob 5.15, skoraj dvourni vožnji, čakanju na izpit in 4-urnem stalnem stanju pripravljenosti na žgočem soncu smo se po končanih vajah vedenja v okolju malo parkirali v senco, kjer sta se igrali dve punčki, veselo ugotovili, da 'volk' pa zna sedi, lezi, tačko, drugo tačko itd v nedogled, tako da je revež še 10 min trike izvajal. Potem sem pa rekla, da ima za danes dovolj, sva se umaknila in je cel dan samo še špilal truplo, samo še lokacije je menjaval. Zdaj pa greva zasluženo počivat.

Za konec samo še čestitke vsem malim šipkom za poziranje in njihovim lastnikom, ker so pač lahko ponosni na svoje otroke  Wink. Članek dober (vsaj z laičnega stališča glede te pasme), slikce odlične, skratka - super!

Lp vsem, Urša in Sambo
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #517 : sobota, 03.07.2004 : 21:44:22 »

Weeeeeee, cestitke obema, Sambolinotu pa enga lupcka od tete Nuki. Wink Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #518 : nedelja, 04.07.2004 : 08:41:26 »

V obalnem društvu za mučenje živali je:

Šifra: BLACKY-088
Najden/lastniški: najden
Spol: samec
Starost: 2 leti
Opis: Blacky - dolgodlaki belgijski ovčar, star je 2 leti, zelo živahen. Bivši lastniki so se ga enostavno naveličali. Zelo bo hvaležen za malo pozornosti in večji življenjski prostor.


tel. 031-349-823,
041-626-448

 Cry Cry Cry

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #519 : nedelja, 04.07.2004 : 10:25:21 »

Jessy, najlepša hvala za podatke o Blacky-ju. Sem nameravala naslednjič, ko grem v KP, verjetno bo to enkrat ta teden, it v zavetišče ga pogledat. Če sem prav razumela, je to Blujev brat (to smo že itak posumili, ko smo slišali za starost), če je tisti 088 njegova tetovirna številka. Toliko o neodgovornih kupcih, predvsem pa 'vzrediteljici', ki se zelo očitno hudo briga za izbiro bodočih lastnikov, upoštevanje pogodbe (verjetno je sploh ni) in preverjanje, kako je z mladiči po oddaji v nove domove. (Petra, tebe in Bluja si lahko da vgravirat v desno ledvico, tako je lahko hvaležna za vaju oba.)

I am pissed.  
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #520 : nedelja, 04.07.2004 : 12:56:35 »

Jessy, najlepša hvala za podatke o Blacky-ju. Sem nameravala naslednjič, ko grem v KP, verjetno bo to enkrat ta teden, it v zavetišče ga pogledat. Če sem prav razumela, je to Blujev brat (to smo že itak posumili, ko smo slišali za starost), če je tisti 088 njegova tetovirna številka. Toliko o neodgovornih kupcih, predvsem pa 'vzrediteljici', ki se zelo očitno hudo briga za izbiro bodočih lastnikov, upoštevanje pogodbe (verjetno je sploh ni) in preverjanje, kako je z mladiči po oddaji v nove domove. (Petra, tebe in Bluja si lahko da vgravirat v desno ledvico, tako je lahko hvaležna za vaju oba.)

I am pissed.  

men se tok smili!  Cry Undecided Cry  Ne vem, kako lahko nekdo odda psa!  Lips Sealed Cry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #521 : nedelja, 04.07.2004 : 14:24:54 »

Pa vzrediteljica ve, da je njen pes pristal v azilu?

p.s. Bambi iskrene CEEEEEEEEEEESTITKEEEEEEEEEE  Kiss
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #522 : nedelja, 04.07.2004 : 20:20:10 »

ooooooooooooooo šit, jaz sem ravno pridsala iz Snežnika (kjer sem bila izven dosega drugih in brez komunikacijskih sredstev  Roll Eyes) Takoj zdej kličem Marino in ugotovim kaj je s tem psom...

MADONA  Angry Angry Angry
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #523 : nedelja, 04.07.2004 : 20:37:46 »

ALORA, sem hitra, sem klicala Marino in je rekla, da je šla hči pogledat v azil že nekaj časa nazaj (takrat ko smo slišali za oglas) in zadeva je taka, da pes nima tetovirne številke(je lastnoročno pogledala) in je mešanec (s kratko dlako in belim flekom na riti)
Samo pač glava naj bi bila podobna...

Je pa tako, da tudi v Kp azilu so stvari kot so...in pse, ki so mešanci oddajo kot čistokrvne in zdraven obljubljajo rodovnik, ki ga ni in bo prišel enkrat čez nekaj mesecev  Roll Eyes Shocked Angry

S tem potem trkajo na vest nam, ki imamo mehko srce in se zasekiramo takoj in delamo paniko (z mano na čelu)  Huh Roll Eyes

Kakorkoli, takooo slaba vzrediteljica pa ni, da bi psa iz svojega legla pustila v azilu  Roll Eyes

OK tolko o temu, drugače pa smo se mi spet nekaj preforsirali in spet šepamo še malo bolj kot prej zato gremo spet k veterinarju jutri ali pojutrišnjem Undecided (agility do nadaljnega odpade)
aja Bambi pa čestitke za opravljen izpit (sem vedla, da ne bo panike  Cheesy).
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #524 : ponedeljek, 05.07.2004 : 12:05:39 »

Hvala za čestitke, čeprav je, kot rečeno, najina poslušnost bila bolj boga... Nima veze, samo da je mimo  Smiley.

Petra, ti si čisto belgijska, vedno greš takoj v akcijo  Grin. Me veseli, da vsaj ni Marinin pes to - me je zmedla tista številka 088, saj vem, da je Blu tudi tam nekje, ime na B, pa še starost... Je bilo skoraj preveliko naključje, ampak ok. Kljub vsemu še vedno vztrajam pri tem, da se ji je Marija prikazala, tako glede tebe kot glede Blublubluja.

Ampak zdaj sem pa ponovno pissed - da zavetišče zavestno!!! oddaja mešance kot pasemske pse (vsak se lahko zmoti in koga prekrsti v nekaj, kar ni) in posvojiteljem celo obljublja rodovnike?!  Shocked Katastrofa, če je temu res tako... Vseeno ga bom probala it pogledat, če bo še tam.

Poten pozdrav od mene in čisto slečene Črne Smrti
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines