mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 10:14:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300677 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #420 : petek, 14.05.2004 : 15:40:10 »

Spet bom vihal smrček nad nečim, kar je drugim nadvse všeč - ampak tale Candy ima gobček malo od podgane, malo od hrta in take mišje majhne oči.


Huh Huh Huh Huh
Sorry, ampak ima perfekten gobec...oči pa tudi..kdaj si pa videl da imajo belgijci velike oči?
Grin Grin

lp,
hunden


Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #421 : petek, 14.05.2004 : 16:54:11 »

Še enu malu prpopam zravn... Grin

Kaja
Citat
da je bila prva specialna razstava v Evropi leta 1690 v Bruslju (bom preverila, ce tudi na svetu) namenjena prav "moji" pasmi
Preveri, me aznima. Jaz lahko dodam, da so to razstavo 1690 organizirali Schumacherji iz St. Gery-a (bruseljska četrt) na Velikem trgu.

Kaja, po mojih viri špica NI zraven, kje si ga ti dobila Huh Če je tako, prosvetli me.
Citat
Spic pa zato, ker so verjetno za koncni izgled pasme nekj ev preteklosti vkrizali tudi spica
Iz mojih virov, pa še dodatek odgovora Kaje Bambiju, da prikrajšam še kakšno urico surfanja (raje pojdi na sonce, ha, ha...)

Iz mojih virov:
Do 1. svetovne vojne je bilo zelo veliko šiperk na belgijskih rečnih ladjah (akko sem bila vesela, ko sem lani prvič videla, kako taka ladja izgleda in prav videla, v mislih na čas pred 1. svetovno, male črnuhe, kako skačejo in lajajo…). Njihovi lastniki so jih ljubkovalno imenovali SPITZ ali SPITZKE, kar je ljubkovalno ime, kot npr. za jazbečarja Waldi. Ravno zaradi razširjanjem tega ljubkovalnega imena, kot označbo za pasmo šiperke, je se danes v mnogi kinološki literaturi napačno ozačen kot ladijski špic (SCHIFFERSPITZ). Šiperka in špic niamta nič skupnega. Imenitne lastnosti Wink, ki jih šiperka še danes ima: vse čuvati, varovati in izbirati skupaj vse, kar pripada njegovemu skrbniku, to so najbolj idealne lastnosti čuvajskega psa Wink. Čuvajski instinkt je v šiperki tako globoko zasidran, da brez »osnovne izobrazbe« z njo dirigiramo ovčji čredi…
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #422 : petek, 14.05.2004 : 18:07:40 »

Ojla,

No pa še nekaj o zgodovini in značaju šiperk (če kdo še ne pozna) Smiley:
http://www.julesong.com/schip/schiphis.htm

So res tipični mali belgijski ovčarji, samo z repki zavitimi prek hrbta pa res zelo spominjajo na špice. Cheesy

Lp,
Nati
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #423 : petek, 14.05.2004 : 20:52:05 »

Mirko, osebne preference so eno, standard pa drugo, in po standardu je kuzlica za vseh 20 si obliznit  Smiley.

ARIEB in NATI pa hvala za učne lekcije. Ker sem blond, malo z zamudo prihajam v razsvetljenstvo  Wink. Link si sicer moram še pogledat, ampak razlago sem pa že prežvečila.

Tako, zdaj pa greva meditirat za jutrišnjo tekmo. Lp vsem
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #424 : petek, 14.05.2004 : 21:17:03 »

Oj, Nati hvala za link, tega se nimam! Grin Sicer trenutno nimam nobenega vec Sad Kot bi opisovali naso Bagi! Cheesy

Arieb, zal je skupaj s slikami sla tudi vecina mojih najpomembnejsih stvari (pasjih zadevscin, vkljucno s siperka linki), kot nalasc je vse od faksa ostalo nedotaknjeno. Wink Pa tako krasen izgovor bi lahko imela, da se mi ne bi bilo treba ucit. hehe! Ja tisto razstavo so res organizirali Sumaherji  Grin Kar pa se tice krvi spica v pasmi, je pa tako. Kot za vse ostale pasme obstaja 1001 razlaga o nastanku in v eni od njih sem zasledila, da so vkrizali spica (natancneje keeshonda - nizozemskega spica).

Tale Candy izgleda kot malo bolj kosmata Bagi! Je pa prav fletna, vsec mi je ker ima (vsaj po sliki sodec) kratek hrbet! lp
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #425 : petek, 14.05.2004 : 22:02:16 »

Citat
Spet bom vihal smrček nad nečim, kar je drugim nadvse všeč - ampak tale Candy ima gobček malo od podgane, malo od hrta in take mišje majhne oči

Pa kaj no, vsake oči imajo svojega malarja ne?  Cool Wink
Meni se tudi zdi precej špičasta v gobec, ampak če pravijo, da tako mora bit v redu  Wink


Citat
Ja, zelo kruto    In ja, tudi moja psica se je gonila 3 tedne nazaj, pa ni bilo potrebnih nobenih takih ukrepov!!

Ej Bina sej se ni treba razburjat. Wink..sem skoraj prepričana, da so bla to zgolj preventivna kontracepcijska sredstva, če bi se našel kakšen pretirano zagret snubec Shocked....(ampak mislim, da jih Mirko ni uporabljal  Huh)

Arieb, hvala sem dobila po pošti  Wink (btw v četrtek sem vas hotela pridet obiskat v Sermin pa o vas ne duha ne sluha Huh)
Je fajn zvedet še kakšno informacijo o malih zobnih ščetkah, priznam, da sem tudi jaz na tem področju dokaj nevedna  sram
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #426 : petek, 14.05.2004 : 22:25:15 »

Kaj, Nati  Wink, ti o naših repkih. Ko smo pozorni, so tapravi ovčarski, na, poglej:


Ej, Petra, seveda smo bili v četrtek ob 19.00 na terenu, sicer najbolj zagreti, na gramozu zraven vadbišča, ker je bilo tam vse mokro in blatno. Celo prvič smo skakali čez taprave ovire in šli skozi "tunel", in to uspešno. Naslednjič smo tam v ponedeljek, zopet ob 19.00.
Jaz sem pa tebe (pardon, tvojega lepotca) videla (vsaj mislim) ko sem se v četrek ob ca 14.00 vračala iz LJ, je bil (sta bila) na koncu Semedelske. Sigurno je bil on, tako lepo je držal nekaj belega v gobcu in skakal... Žal, se tam seveda nisem mogla ustaviti.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #427 : sobota, 15.05.2004 : 08:17:55 »

hmmm Arieb....tisto nisva bla midva  Lips Sealed  Wink, sem že pred časom slišala, da je moja "obveščevalna" uočla še enega črnuha na semedelski ( midva sva sicer zelo pogosto tam, ampak nisem imela še te sreče, da bi ga vidla  Undecided)

Kakorkoli delam na tem, da izvem kdo kaj iz kje in kako...
 Grin

AAAAAAA ob sedmih ste imeli, jaz sem pa tam mimo prijadrala uro prezgodaj  sram (sva šla potem na trening v Kp, sicer so ble proste vaje, ampak je blo kr nekaj pesjanov  Grin)
SO že ovire  Grin super potem bom danes spet poklicala, da vidim kako in kaj  Cheesy
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #428 : sobota, 15.05.2004 : 08:21:58 »

Aja še to sem pozabla, prejšnji teden sem med pohajanjem po semedelski seveda vidla enega prav posrečenega mešanca med belgijskim in škotskim
(od daleč takona ene 500m zgleda kr originalen, čeprav je malo bolj čokat),
 je skoraj cel črn, nor na žogico, samo gobček ima bolj od škotskega (ga je pa človek našel v Ankaranu, kjer so ga pustili neki Italijani, ki se jim je zgodila nesreča  Lips Sealed)

Pa karakter ima čisto belgijski, sta se z Blujem lepo ujela, ampak škoda, ker je bla samo ena žogica  Cheesy
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #429 : ponedeljek, 17.05.2004 : 11:09:18 »

http://www2.arnes.si/~urosa/pes.jpg

Ojla, malo pokomentriajte sliko prosim....kako se vam zdi ta pesjan?
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #430 : ponedeljek, 17.05.2004 : 16:43:50 »

Hojla!

ej čisto tako za info. med rezulatati za svetovno belgijskih ovčarjev sem opazila celo enega tervisa. tako da punce in fantje z obilico volje in časa, le pogumno naprej...
slika je pa vrhunska, tako pes kot umetnik, sam ketnica me moti...
lp

maja
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #431 : ponedeljek, 17.05.2004 : 17:41:07 »

Rezultati v čem pa? Poslušnost?

Ketna ni noben problem. 5 min pa je ni več Wink Cheesy.

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #432 : ponedeljek, 17.05.2004 : 19:43:51 »

Se mi je zdelo, da vas bo zmotla ketna Wink (no naj povem, da nimam nič z njo)

Me bolj zanima kakšen se vam zdi pes kot GN  Smiley

No naj najavim, zdej ko bo res nekaj iz tega, da z Blujem začneva v soboto z agilitijem  Cool Grin (vam bova delala konkurenco  Tongue Grin)
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #433 : ponedeljek, 17.05.2004 : 20:49:20 »

Hojla,

no, GN je men vredi, sam jaz jih mam raj v živo Wink. Sicer sem pa samo hotu rečt, da ketna ni problem. Photoshop dela čudeže Wink.

Trenirat začneš, al tekmovat?

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #434 : torek, 18.05.2004 : 08:11:41 »

Citat
Trenirat začneš, al tekmovat?

Trenirat, zaenkrat.  Wink (do sedaj ni blo kje  Undecided )
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines