mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 02:23:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300375 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #315 : torek, 30.03.2004 : 20:39:16 »

ja seveda..to je pod mus  Wink. V pesjaku belgijc... Angry, ljudje so nori, nimaš kej. Ja, belgijci so "nori" na svoje lastike, imaš prav. Raidy pa res pritirava,  Cheesy gre za mano povsod, še na WC bi šel. Če grem ven na čik, leži pred vrati z glavo dol, ušesa gor in čaka. Če sedim zraven računalnika in imam vrata samo priprte, leži pridno in čaka kdaj bom prišla ven iz sobe, pol pa seveda koj za mano ko rep.

Pol mi ljudje pravijo:
- pa sej ta pes ni normalen, kako si ga tako navadila samo nase
jaz pa pravim:
- pa sej je belgijc  Grin

sej, zaradi tega je tudi super pes za delo, ker samo čaka kdaj bo z lastnikom kej delal in je zelo žalosten če lastnik tega ne razume  Huh  Undecided

lp,
hunden

Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #316 : četrtek, 01.04.2004 : 19:39:15 »

Oj!

Ponovno hvala še vsem ostalim za čestitke, zdaj že jaz črna ratujem, ko se toliko sončim v svoji slavi  Cool  Grin .
Tudi mene je presenetilo neverjetno število ljudi, ki so dejansko vedeli, kaj za eno pasmo imam; ti so povečini tudi vsaj približno nekako zadeli oz. predvidevali karakter in potrebe teh psov, kar je tudi fino fino  Smiley. Tistim, ki jim je pa GN všeč, pa sami rečejo ali pa jaz zaznam, da iščejo 'pesjak varianta', pa natrosim, kako zahtevni so za nego (A je sveže skopan in skrtačen? - Jaaaaaaa!  Grin ), kako postanejo uničevalni zaradi neaktivnosti, kako veliko pojedo (take ljudi ponavadi tudi to zanima  Roll Eyes ) in še kaj po trenutni inspiraciji, hehe. Belgijci (pa tudi vsi drugi psi) naj pridejo v prave, primerne roke ljudi, ki bojo znali zadovojiti njihove potrebe.

Aja, pa meni se vsaj moj sicer zdi res hiperaktiven, ampak to je dokaj subjektiven pojem, ki ne označuje nujno nekaj slabega (npr. hiperzahtevnega psa). Meni je čisto pozitivna lastnost, dosti ljudem pa verjetno to ne bi ustrezalo. Sambo je v bistvu vedno za akcijo, če je nima, nekaj časa sitnari, potem se pa nekako le vda v usodo. To ne pomeni, da se ravno ves dan odbija od sten do stropa in zraven rjove kot na agi parkurju, ampak vsaj z eno uho vedno spremlja dogajanje in vsak hitrejši gib, vzdih ga spravi na noge  Smiley. Je res skoraj neusahljiv vir energije in tak mi je tudi všeč  Cheesy.

Pozdrav od obeh

p.s.: Petra, Wilemina je res rekla Terv(j)Uren, tak mehki, neizrazit j, ampak je definitivno bil; za GNja sem jo pa seveda pozabila vprašat  Roll Eyes Tongue.    
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #317 : petek, 02.04.2004 : 13:49:28 »

Ojla Bambi, ti se kr sonči  Cool zasluženo  Grin

(Sej ne, da mi nismo ponosni sami nase, še kr si ogledujem oceno pa kartončke  sram Tongue Grin)

Ja sej večinoma je blo pri teh ljudeh mišljeno hiperaktivnost kot hiperzahtevnost (v stilu ponoči ne smeš spat ampak moraš psa sprehajat vsake pol ure, ker bo če ne požrl vse okoli sebe  Shocked Roll Eyes )

Drugače pa se nisem mogla načudit ko smo pač dobili Bluja (prej smo kot verjetno že vsi veste imeli kraškega ovčarja, ki je bil krasen pes ampak vse prej kot hiperaktiven Cheesy)
Ja sej vem kako je, mislim, da vsi opisujemo isto zadevo...ti psi samo čakajo na najmanjši namig in so pripravljeni na karkoli, kam it , skakat, se peljat z avtom, delat, noret...ne gelde na to kaj so delali prej  Wink

Ne vem kako je sicer pri vas, Blu je namreč navezan in tako pozoren samo name (ostale sicer porajta, jaz pa se ne morem premaknit ne da bi mi bil za petami...al grem na vrt al na dvorišče...še skrit se mu ne morem, ker me ima non stop pod kontrolo  Grin)

Včasih se mi zdi, da imam rep (Bluja)  Cool Grin in ravno to mi ustreza pri tej pasmi, ker je tako pozoren . Grin
V kakšnem odnosu pa so drugače vaši psi do drugih članov v družini? Imajo izbranega "vodjo" oz. svojega najljubšega člana al so enaki do vseh?
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #318 : petek, 02.04.2004 : 18:32:27 »

Hojla,

torej, naj še jaz čestitam Bambi...saj sem ji že v živo, ampak da ne bom izpadel nevljudno na forumu Wink.

Petra: glede pesove pozornosti pa je pri nas tako. Če noben s psom nič ne dela, je pozoren na tistega, ki se premika (torej gre skozi sobo, dela na vrtu). Najmanj ga zanima tist član družine, ki je zleknen nekje  Smiley. Če smo pa vsi zlekneni, pa se ponavad zabava s tem, da ščipa mamo pa očeta, da mal skačeta Cheesy. Pol pa mama mene pros, naj mirim psa... Jaz jim seveda lepo rečem: kot si si postal, tako boš ležal!  Roll Eyes No, če se vsi gibljemo, pa ima prioriteto tisti, ki se bo s psom najverjetneje ukvarjal (torej jaz ter oče - njemu sledi skor vedno po bajti, ker mu on da za jest Grin in tako skoz misl, da bo kj dobu -  potem mama in nazadnje brat).
Ko pa jaz z njim delam (poslušnost, agi...), pa zanj družinski člani ne obstajajo in jih ignorira. Glede uboganja pa bi reku, da najbolj mene, ker pač najbolje poznam ukaze ter vem, kdaj me zafrkava in kdaj ne (vse ostale precej vrti okoli prsta - če ne drugače, pa da pride šele na 2-3 ukaz, čeprav mora pri meni priti na prvega).

Vsekakor to ni kraševec, ki je imel samo eno gazdo, ostali so bli "part of the masters herd" Grin Grin.

Mi je pa kar všeč, da ni pozoren samo name, ker imam tako lahko več "prostega časa" ter mi skoz ne teži ko se učim Smiley. Še bolj mi je pa všeč, da ko nekaj delava, pa je v 99% popolnoma  pozoren name.

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #319 : petek, 02.04.2004 : 19:17:35 »

Ja horr si ga kr predstavljam  Grin , kako ščipa ostale v rit (je pokazal na Bambi  Grin)

Ja točno kot si napisal, moje tudi kr uspešno okrog prenaša (npr. sedi, je pri moji mami, sedi Blu...SEDI....SEEEDIIII!!!!!!!! Shocked, ko pa greva midva na sprehod je pa samo sssss in že sedi  Grin  Cool )

No ni pa tolko, da bi tečnaru, ko se učim, lani poleti sem se učila v kleti, ker je bil pač najbolj miren pa tih in hladen kraj za učenja in je lepo ležal na mojih nogah in se ni premaknil... Cheesy, vrejetno zato, ker je blo vroče tudi njemu  Tongue

Sej pravim porajta tudi druge ampak ne tolko, da bi jim skozi bil za petami, jih ima pod kontrolo, ni pa non stop z njimi...
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #320 : petek, 02.04.2004 : 20:17:16 »

hojla,

točno tako...tud pr men začne proceduro vsedanja takoj (sam on je blj en klavir - bambi TM -), tako da lepo izgovorim celo besedo preden konča.

Sj tud moj ne teži vedno... sam če mu je res dolgcajt + ma preveč energije (to je kr pogosto :S).

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #321 : torek, 06.04.2004 : 10:41:59 »

Oj belganoisi  Grin, ste se vsi poskrili  Huh Wink (joke)

Me zanima, če v prihodnosti načrtujete spet obisk kakšne razstave...
Z Blujem nisva še čisto odločena, če bi šla ne vem npr. v Portorož...al ste bolj zaposleni z agilitjem na poletje?  Wink

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #322 : torek, 06.04.2004 : 10:43:58 »

aja
kaj pa vidva hunden z Raidy-jem (upam, da sem prav napisala ime) hodita kaj po razstavah?  
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #323 : torek, 06.04.2004 : 16:30:25 »

Hojla Petra,

nisem se nich skril...sam čakal sem na vas  Wink.

Midva z Bambi greva na specialko v Bratislavo 17.4. Moja nasledna razstava je potem CAC Hrušca. Mrbit pridem še v portrož mal pošnofat. To še ne vem. Vsekakor bo zdej mal pavzice Cheesy.

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #324 : torek, 06.04.2004 : 19:17:53 »

uaaaaaaaaa a v Bratislavo  Shocked  Cheesy

Razstavljat menda? Al samo zjala past?
No kakorkoli že hočem podrobno poročilo in veliko veliko slikic....če bosta pa razstavljala veliko veliko uspehov  Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #325 : torek, 06.04.2004 : 19:42:19 »

ahoj, no spet jaz en majhen utrinek s sprehoda ob naši obali in o tem kako pesjan uživa  Cool  Grin

Vsekakor lepo vabljeni vsi, ki bi prišli na obalo in bi šli na sprehod  Grin

http://www2.arnes.si/~urosa/tekpovodi.jpg

ni lepšega kot galebe preganjat  Grin
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #326 : torek, 06.04.2004 : 22:49:31 »

Hojla,

Petra: oboje oboje!! Vsekakor pa primarno srečat našo vzrediteljco (+ mamo'n'očeta od Panasonica) ter zijat v kakih 100 tervisev Wink . Bambi v gro i guess Smiley . Vsekakor bo slikc mnogo Smiley.

Ti, pa Blueja nich ne zebe  Undecided. Kolk ma sploh voda stopinj?

lp
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #327 : sreda, 07.04.2004 : 13:36:44 »

Ojla!
Ne, jaz še nisem mojega nikoli razstavljala... Undecided, Sicer se pa ne mudi toliko. Itak jaz mislim večina samo na specialkah razstavljat. Poleti bova po mojem začela..upam. My life has been a mess lately. sram, zato še nisem razstavljala. No, tukaj v skandinaviji imajo kr nekaj specialk poleti, tko da bo že kaka razstava padla Wink.

lp,
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #328 : sreda, 07.04.2004 : 13:49:04 »

Super, da gresta zastopat naše barve v Bratislavo  Grin, ok sej vem, da je Pan (Čeh) ampak smo ga poslovenili Grin Grin

ej kdaj in kje pa naj bi ble te specialke (še kakšne kje v bližini mogoče?) oz. kje bi se dalo to izvedet  Huh

Je pravla Jana, da je Ijena lani peljala na specialko v lih tako Bratislavo (se mi zdi)...

Bluja, da zebe?  Shocked Grin se ti zdi?  Grin
Sej ga ne moreš ustavit ko začne laufat po vodi za raznoraznimi ptiči (potem pa tudi ko ptičev ni več on vseeno laufa... Roll Eyes)
Prejšnji vikend je blo zelo toplo, morje ima sicer 13 stopinj , zunaj jih je blo čez 20 pa sonce tako, da je bil ful hitro suh...(kar si mogoče ni tako lahko predstavljat glede na to da spet sneži  Shocked Angry)

Oj hunden imaš kakšno slikico od tvojega pesjana?  Cheesy


Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #329 : sreda, 07.04.2004 : 14:04:26 »

Bambi imam naročilo zate  Tongue Grin

Dej vleči na ušesa in probaj zvedet kako se groenendael izgovori  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines