mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 02:41:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300378 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #285 : torek, 23.03.2004 : 20:30:08 »

Oj, ja hunden meni je jasno, da je kliker zdej zelo IN (no ne samo pri nas v Sloveniji), tudi drugod je zelo In npr. v ZDA, pa Nemčiji, seveda vedno pa ostajajo ljudje, ki zagovarjajo klasičen način vzgoje...nič narobe. Wink

Meni se zdi kliker zgolj pozitivna motivacija (kot praviš igra, hrana, vriskanje...karkoli) je pa res, da kliker oddaja vedno enak glas od sebe, kar je po mojem mnenju dobro, ker ne moreš rečt, da je navdušenje (npr. pohvala vedno v enakem tonu, npr. lastnik oz. vodnik ni vedno enake volje), poleg tega se mi zdi, da kliker deluje samo na pohvali in pač napačna dejanja ignorira in pohvali izključno tista, ki so ok.

Kar se pa tiče težjih stvari, no kot vzameš, pri nas reševalci delajo izključno na kliker, zdi se mi da je delo teh psov zelo zahtevno in mora biti vedno učinkovito (saj so pač reševalci) in je odvisno pri dejanskem reševanju izključno od psa Cool...prisilit ga res ne moreš...
Tudi s klikerjem delaš eksplozivno, se ne vlečeš pol ure po travniku gor in dol in klikaš.. Huh

Kakorkoli pač vsak ima svoje mnenje o vzgoji psa (in ga seveda na tak način tudi vzgaja) vsekakor vama z Raidijem želim veliko uspehov in seveda užitkov pri obedience-u...
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #286 : torek, 23.03.2004 : 21:31:18 »

hm..da imate ZDA za idole pa ni prav nič novega..zato gre vse tako kot gre.. Grin Grin

lp,
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #287 : torek, 23.03.2004 : 22:12:38 »

Noben nima ZDA za idole, ne me napačno razumet  Roll Eyes (btw kaj nisi prav ti zagovarjala/idealizirala njihovo vzrejo belgijcev?)

jaz sem samo napisala nekaj držav,kjer to učinkovito in dlje časa uporabljajo...glede na to, da je pri nas to relativno novo...nič drugega

ZDA ne kujem med zvezde niti približno, napisala sem namreč tudi Nemčijo...pa še bi lahko naštevala....te dve so ble samo kot primer... Wink

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #288 : sreda, 24.03.2004 : 10:48:56 »

Izgubljeni tervueren je ze doma! lp
Logiran

hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #289 : sreda, 24.03.2004 : 12:11:53 »

sej nima veze, vsak dela na ker način hoče s svojim psom...nekateri so pa seveda bolj zeleni kot drugi in probavajo nove stvari...nič hudega, samo pot je dolga in nikoli samo ravna...

Kar se pa vzreje v ZDA tiče...

jaz sem kupila psa prav iz tam, ne zaradi tega ker je psarna v ZDA(in da so moji idoli) ampak zaradi tega ker ima ta psarna pure continental lines in ima Mary Linda Adams(kennel CadreNoir) francoske pse ker so iz daleč najboljši Tervuereni, Groenendaeli na svetu(dokazano) razstavne linje. Psa (sr. sh. Iceman de la Grande lande)ki je foter mojemu psu mi je pa zelo všeč. Prejšni njegovi mladiči so zelo uspešni delavno in razstavno. Psi imajo zelo dober karakter, niso plašni, agresivni ali kej drugega. Zato sem izbrala psa iz CadreNoir(ZDA).

Kako vi izbirate vase mladiče je pa vaša stvar.


lp,
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #290 : sreda, 24.03.2004 : 13:45:57 »

mhh hunden ti pa zelo spretno obračaš besede kot ti paše  Roll Eyes

Če se ne motim se je debata začela s klikerjem, potem si obrnila na to kako mi idealiziramo ZDA, zdej pa že obračaš temo na to kako naj bi mi izbirali svoje mladiče... Roll Eyes Roll Eyes

meni se to vsekakor ne zdi konstruktiven pogovor...o čemurkoli, ali vzgoji s klikerjem ali pa izbiri mladičev...

Kolikor pa jaz vem lahko tudi mladiči zelo super prelepih in uspešnih staršev so ali pa niso tako zelo uspešni kot oni in obratno...ampak se ne mislim spuščat spet v neko tretjo temo...

p.s.
Pa še to vsak, ki začne enkrat z neko novo zadevo, bodisi kliker ali pa klasična vzgoja je enkrat "zelen" kot praviš, ker se še noben ni rodil, da bi vse znal  Huh verjetno si tudi ti enkrat začela od začetka.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #291 : sreda, 24.03.2004 : 13:48:43 »

Kaja me veseli, da je izgubljenček spet doma  Cheesy
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #292 : sreda, 24.03.2004 : 13:59:55 »

Brez veze se mi že zdi plezat na tako visok nivo kjer si ti petra... Wink

vse najbolj veš, najbolj znaš, imaš 100% sigurno ogromne izkušnje (hvala bogu), po mojem izgleda kot da ne moreš spat ponoči, če ima kdo drug drugačno mnenje kot imaš ti.

Od znaj naprej bom prepustila strokovnjakom(petri) vse besede in ne debatiram več o psih ali kej drugega, ker je brez veze. Tukaj nej strokovnjaki pišejo.

lp,
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #293 : sreda, 24.03.2004 : 14:17:31 »

Eh hunden  Lips Sealed

malo poglej kaj sem napisala in kako si ti odgovarjala.
Jaz nisem nikoli trdila, da vse znam, nikoli pljuvala ne po klikerju ne po klasični vzgoji...zato ne vem kako je tvoj odgovor smiselen.
Sploh pa ne vem zakaj se moremo tle čopat med sabo. Seveda vsak ima svoje mnenje in jaz to upoštevam, vedno pa je treba videt pro in contra...al ne?

Naj te potolažim jaz ponoči zelo sladko spim.  Grin

Jaz sem vedno za debato, če je le konstruktivna, so pa ljudje, ki svojih mnenj ne znajo argumentirat za to pa nisem jaz kriva  Undecided

kot sem že napisala zelo spretno obračaš besede in temo.

Nikakor se mi pa ne zdi, da s svojimi posti komurkoli karkoli vsiljujem ali pljuvam po tem kar ti zagovarjaš. Shocked

Nisem kot praviš nikaršna strokovnjakinja in nikoli nisem to tudi mislila, ponavadi tako užaljeno kot si ti reagirajo ljudje, ki jim zmanjkajo argumenti...

No in kot sem napisala, nobeden se ni rodil, da je že vse znal, jaz se nisem (in še zdej ogromno stvari ne znam) pa tudi ostali ne, vedno se je treba lotit od začetka. Vseh stvari.
Pa brez zamere, moj cilj se ni kregat do onemoglosti....

Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #294 : sreda, 24.03.2004 : 14:25:36 »

Besed mi nikoli ne zmanjka... Smiley

užaljena pa nisem niti malo Wink, samo se mi pa res zdi tole vse skup totalna bedarija, zato prepuščam besedo tebi Wink

želim ti veliko uspehov s tvojim psom... Cheesy

lp,
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #295 : sreda, 24.03.2004 : 14:42:54 »

veš kaj hunden ... Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Hvala za lepe želje tudi tebi želim enako  Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #296 : sreda, 24.03.2004 : 14:43:23 »

Petra ima prav in prepucavanje v smislu "jaz/ti vse najbolje znam/s" nima nobenega smisla. Ce bi vsi vse znali (no, vsak po svoje, a ne?), potem bi bil (posebej v vsevedni Sloveniji) na kinoloskem podrocju pravi raj, mi z nasimi psi pa rajski otroci.

Kdo bo se in kdo ne bo vec debatiral je stvar vsakega posameznika. Forum je zelo uporaben, dokler ga potrebujete. Ko izgubite potrebo ali ko nimate vec kaj napisat, postane bedarija. Ocitno nekateri mislite, da so bedaki vsi tisti, ki ostajajo gor. Za odrasle uporabnike sila zanimivo obnasanje.

To je moje osebno mnenje in opazanje v zadnjem casu, na katerega ne zelim replik (zagotovo ne v tej temi).

Tema o klikerju je drugje, tukaj pa nadaljujemo o belgijcih.
Logiran

Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #297 : petek, 26.03.2004 : 19:22:09 »

Jana, ma ne se sekirat, hunden je pač poskrbela za razdevičenje te teme - kot sem napisala že bolj na začetku, ko je bilo govora o malinovcih, ki niso malinovci ampak malinoisi, je to pomoje edina tema pri pasmah ali o vzgoji, kjer se še nismo nikoli pričkali. Zakaj? Ker smo vsi pro-belgian  Smiley. V Goteburgu je očitno dolgčas, pa hunden rabi malo akcije  Wink.

Drugače pa - Hunden Excelsior, Fama semper vivat, tebi in Cadre Noiru  Cool. Zapri oči, globoko vdihni svež švedski zrak in spusti en belgijski Aaaaooourrrwooouuuuuuu, da se malo spucaš. Meni vedno vedno pomaga  Smiley. Po tem, upam, boš spoznala, da se tu nikomur ne ljubi kregat niti nima interesa za tako početje, če pa že, pa naj bo govora vsaj o belgijcih, ne pa o klikerjih, 'pravi' vzgoji, izbiranju mladičev in še čem.

Lep pozdrav vsem, upam, da se v čim večjem številu vidimo v nedeljo  Cheesy  
Logiran
tay
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22


« Odgovor #298 : sobota, 27.03.2004 : 11:38:06 »

mene pa zanima izgovorjava

Laekenois-
Groenendael-
Tervueren-
Malinois -

hvala Kiss
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #299 : sobota, 27.03.2004 : 12:07:58 »

Ojla!

Bambi, imaš prav...res mi je malo dolgčas.. Undecided


tay:

laekenois: lakenua
Groenendael: nevem Huh(meni se zdi da povsod drugače rečejo, tukaj pravijo Groenal)
Tervueren: Tervuren
Malinois: Malinua

lp,
hunden
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines