mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 24.09.2024 : 20:17:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 307007 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #255 : petek, 05.03.2004 : 09:25:18 »

Maja midva nimava tega namena...

horr hvala za čestitke, sem prepričana, da si bo Blu rade volje delil frolic z mano  Huh (ja valda)

Bomo držali pesti za vaju s Panom, ni pa nič takega, mala malca (pri A-ju ni teoretičnega dela pa tudi dela v urbanem okolju ne) Wink
Že veš slučajno kateri sodnik bo?
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #256 : petek, 05.03.2004 : 13:59:05 »

Maja, jaz si kar ne upam preveč planirat, želja pa definitivno je, da bom tudi letos lahko šla. So mi pa povedali, da naj bi letos v Avstriji ali ne vem kje že bila klasika, mislim da v Italiji pa agi, specialka itd, tako da naj bi vse skupaj le bilo! Ti je pa res lahko žal za lani, ko je bilo vse skupaj, pa še to v njihovi (res krasni) matični domovini. Bom še enkrat vprašala, pa ti sporočim!  
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #257 : petek, 05.03.2004 : 16:34:26 »

Hoj!

Na na uradni strani piše, da je klasika v Avstriji maja, ostalo pa šele septembra v Franciji. V Italiji mislim da ni nič, saj tako piše na internetu. Ej ne govor mi za lani, sem res jezna, ker je bilo to prvič in mogoče tudi zadnjič, da so vse tako lepo združili (če se ne motim je bilo še celo za ovce prikazan)...

A prideš v Prestranek?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #258 : nedelja, 07.03.2004 : 12:00:06 »

oooo, jaz bi tudi kdaj v življenju rada vidla kakšno tako zadevo  Smiley

U glavnem še ena iz sveta šolanja, BAJE, da z novimi izpiti in vsemi temi zadevami nam ISP C (od lani) ne velja več oz. ni priznan  Shocked Angry
HALO!! Je pa ena dobra zadeva, ker tudi BAJE ni treba, če greš na C (zdej po ta novem) delat še enkrat poslušnosti(če si pač že naredu B-BH) ampak samo sled in obrambo  Huh
Ko pomislim se to ne zdi ne vem kako dobro  Huh Huh

Hmmm zdej mam pa problem...še enkrat C delat al direkt na IPO? Huh

No midva z Blujem se navdušujeva nad klikerjem (vem, da sva malo pozna, mam pač malo dolge kable  sram pa še na obali se s tem noben ne ukvarja) zato pač gre malo bolj počasi (da jaz naštudiram zadevo, da ne bom kaj zafrknila).
Bambi ti ki imaš malo več izkušenj s plastiko, če pes že zna poleg moreš vseeno od začetka delat (pač na kliker način) ali delaš dalje? (takrat v četrtek nismo utegnili pridet do klikerja  Tongue Grin)


Kaj bomo samo mi na CAICIBu v Ljubljani? Mislim (Pan, Sambo in Blu od slovencev al pride še kdo za katerega vemo?) ja pa Alu...
Jana pravi, da ne bo mogla tisti vikend z Ijenom pridet  Sad
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #259 : nedelja, 07.03.2004 : 20:48:15 »

Maja, ok, Francija, ne Italija; se nisem mogla točno spomnit, kje je, samo vedela sem, da komunikacija v angleščini NE bo mogoča  Roll Eyes Tongue Wink Grin.
Saj pravim, bom poizvedela, kako in kaj točno, bi si pa res rada spet oboje ogledala, če se bo le dalo.
Paša ne vem, če je bila v uradnem programu, verjetno da ja, ampak sem jo tako kot Obedience zgrešila, ker je samo en malinovc/laekenois jo prikazoval (v Obediencu jih je tekmovalo ene 7 in se vedno tako hitro končali, da jih nisem niti en dan ujela  Sad). Tako da sem pašo žal uradno zamudila, se je pa un stric vsak dan šetal naokoli s čredico 4ih ali 6ih ovčic, ki jih je za njim pridno zganjal pes  Smiley, prav luštni so bili za pogledat.
V Prestranek me pa žal ne bo, se bom, če bo po sreči, fončila na 2500 metrih in mežikala stricu, ki mi bo pridrževal sedežnico  Cool Grin.

Petra -  Shocked Huh. Pojma nimam, kaj se grejo. Da vam Cja ne bojo priznali? Svašta. No, če mene vprašaš, si lepo vzemi cajt, pridno vadita, pa pojdita direkt na enko.
Petra, Maja ima glede klasike še precej več izkušenj glede klikerja, midva sva (zaenkrat) bolj rekreativca glede njega. Je pa tako - najprej moraš seveda psa navaditi na kliker. Midva sva Poleg delala že prej, ko sva vadila poslušnost, potem ko sva pa začela s klikerjem trike se učit, sem pa uvedla neke vrste nov poleg - z visoko akcijo nog, če me razumeš, pa da me gleda, in dodala tudi novo povelje, dela ga pa na obeh straneh. No, se bomo raje v živo o tem menili, če ne prej na CACIBu, saj bo kmalu  Smiley.
Alu pride? Super, me prav firbec matra, za Jano pa škoda, da je ne bo... Pojma nimam, koliko nas je prijavljenih, upam pa, da čimveč. Predvsem sem pa vesela, da nisva v istem razredu  Wink Grin.  
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #260 : nedelja, 07.03.2004 : 21:04:34 »

Saj vem, da nas ne jemljete resno in, da nismo dovolj veliki, da bi pasali med vas, smo pa vseeno belgijci! Grin In pridemo v Ljubljano! Grin Cheesy Pripravite pesjancke na frizeraj! Kiss lp
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #261 : ponedeljek, 08.03.2004 : 08:31:45 »

Neeeeeeeeeeeee Kaja sploh nismo pozabli na vas gledamo u glavnem bolj na direktno konkurenco  Grin
Se že veselim, da bom spet vidla Bagi  Wink (a je še vedno zobna ščetka?)

Ja Bambi, na klliker sva se nekako že navadla (šteka, da je kliker=hrana=pohvala=glej jo v oči). No poleg sva pa midva tudi od začetka začela (mogoče greva takoj 10 korakov namesto 2 no), mi je ful všeč kako zadeva izpade, da te pes gleda  Cool, to baje ful pali na enki  Wink

Tudi jaz sem razmišljala, da bi šla direkt na enko, ampak najbolj zgodaj v jeseni  Tongue

Ja Mirko (in Mura) me vabi v Prestranek, kdaj pa bo?
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #262 : ponedeljek, 08.03.2004 : 08:43:22 »

Uf, kakšna zmeda je s temi novimi izpiti!

Nikjer ne piše, da vama sedaj ne bi priznali C izpita, ki ga že imata. Samo predno gresta delat IPO 1 morata narest še B-bh in to zato, da imaš ti opravljen test za vodnika psa, tvoj kuža pa socializacijo.
Mislim, da ni potem nobenega razloga da bi šla še enkrat delat C, če ga že imata. Gresta pač naprej na IPO.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #263 : ponedeljek, 08.03.2004 : 15:02:15 »

mm tudi jaz nisem nikjer zasledila, da bi pisalo, ampak moja sošolka v pasji šoli mi je rekla, da baje zadeva ne velja... Huh (ki je tudi s svojim psom že nardila ISP C)

B-Bh sva pa nardila lih dva vikenda nazaj  Grin

No verjetno bova res šla direkt...bo pa trajalo malo dlje, aja in obramba je na C-ju zdej precej lažja kot je bla prej  Roll Eyes
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #264 : ponedeljek, 08.03.2004 : 15:24:06 »

Kaja, res vas malo zapostavljamo; po eni strani ste belgijski ovčarji, ampak niste pa Belgijski ovčarji (eh, jaz pa moje komplikacije). Ne da bi rada zašla dosti s teme, ampak a mi lahko poveš, kako je s to zgodovino šiperkejev? Po kaki logiki so jim rekli tudi Belgijski ali pa Ladijski špic? Špici pa ovčarji nimajo toliko skupnega, da bi lahko to dvoje tako svobodno izmenjevali...
Sicer pa, v Lj bomo veseli vseh, ki so prijazni in dobre volje (no ja, Bagi mogoče ni čisto to, ampak vsaj nas spravlja v dobro voljo s svojim vibriranjem  Grin).

Petra, Prestranek je ta vikend, v soboto. Gledanje v oči pa ne samo da mega izgleda, ampak tudi psu olajša spremljanje vodnika, bi rekla.
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #265 : ponedeljek, 08.03.2004 : 17:30:39 »

Hojla,

Kaja: se prav veselim bagi...samo še pomagalo bi, da bi trimala na pravem mestu... Nauči jo, da za ušesi pul dlako Cheesy... Bo šlo do CAIBA?  Wink

Glede gledanja v oči: Mene gleda v oči že od začetka... Verjetno je to posledica dela z pozitivno motivacijo (kar je tudi kliker). Se pa strinjam z Bambi, da je pes ki te ne gleda veliko manj agilen. Jaz sem se npr. na eni razstavi ker je neki gledu skor zložu čez njega, ker sem jaz zavijal, pes pač ne  Undecided .

lp
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #266 : torek, 09.03.2004 : 12:17:28 »

Hojla!

Petra, sigurno učenje s klikerjem pride bolj do izraza, če začneš že z mladičem. Ampak tudi pri tako imenovanih cross over psih se obnese. Delaš normalno kakor si prej, le da npr. z klikerjem zvišuješ kriterije. Recimo lepši poleg, delaš samo na pozornosti itd.. Saj tudi ni treba vedno uporabljati, sama ugotoviš na kaj se ti pes najbolje odziva. Aja, a si ti slučajno v šoli skupaj s Petro, ki ima amstafko?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #267 : torek, 09.03.2004 : 12:23:48 »

Ja sva bile pasje  Cheesy sošolke samo ona je šla z Ajo (Ajči) na A, midva pa na B.

Uf Blu je 200% zaljubljen v Ajči...ko je bla na poligonu sem ga zelo težko prepričala naj gleda mene ne pa nje  Shocked Grin

Hvala Maja za nasvet, sigurno je lažje delat z mladičkom (ker je pač navajen na to) midva sva pač emd bolj poznimi, ker ni blo nobenega do zdej, ki bi mi pokazal kako to gre pa v Kopru je skoraj nemogoče dobit kliker  Huh Roll Eyes, kaj šele, da bi ti kdo povedal kako in kaj.
No sej bo, počasi in vztrajno  Wink
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #268 : torek, 09.03.2004 : 13:31:29 »

Ja sej vem kako je to. Tudi jaz sem imela par vprašanj pa sem glede klikerja prebrala že kar nekaj. Vseeno je lažje, če se lahko obrneš na koga, ki ima izkušnje. Jaz sem bila pred kratkim na predavanju od Silvije in mi je bil ful všeč. Pa še pokazala je čisto praktično. Drugače ti znajo pa na KD Krim tudi zelo dobro svetovati. No sej če maš še kakšno vprašanje ti kar na dan z njim al pa glede klasike. Sej ob priliki bi ti lahko dala kopije od ene ful dobre knjige za klasiko, če se boš že vrgla v to. Kaj pa agi, tebe ne zanima? Sej v vsaki disciplini je nekaj zanimivega. Jaz bi itak vse počela, če bi bilo več časa in več psov pri rok... Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #269 : torek, 09.03.2004 : 14:48:57 »

jaaaa Maja zdeja si pa oplela  Grin kar se tiče vprašanj.
Seveda se pojavljajo sproti tako pa se ne spomnem nobenega konkretnega... Huh

Ja če bi se dalo knjigo kje dobit pa skopirat bi blo ful dobro  Cheesy

Hmm ja kar se agilitija tiče pa...seveda bi ga delala ampak spet pri nas na obali ni nobenega kd-ja ki bi to imel. Portorožki je neki imel pa sem dala številko lani, ko so kao zbirali prijave na tekmi pa me niso nič poklicali  Huh poled tega je vodja Kd ja v Portorožu nek pijan (ok vsaj takrat je bil) človek, ki ni pustil lih najboljšega vtisa  Shocked Undecided

bambi je predlagala, da greva čez mejo pogledat (v Trst) in verjetno bo to edina možnost, morem samo na absolventa počakat pa bom mela več časa. al pa še boljša varianta, ugrabim Bluja in ga pripeljam v Ljubljano  Grin Cool tukaj je sigurno več možnosti, da s svojim psom kaj počneš.  Cool
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines