mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 04:03:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300088 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #240 : sobota, 14.02.2004 : 20:53:43 »

ojla  Cheesy sem ravnokar prismučala domov in na hitro odposlala B-BH program še ostalim interesentom  Grin

Zaradi mojega tedenskega izginotja pa nekako oklevam Undecided, da bi se odpravla na izpit že konec meseca. Sej ne, da ne bi nardila Cool Grin, ampak, če že grem bi rada nardila zadevo kot je treba Cool, ne pa samo da je.

Se še kdo odpravlja na ta izpit v kratkem?
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #241 : nedelja, 15.02.2004 : 10:05:32 »

Ojla Petra,

A lahko prosim še meni pošlješ B-BH program?
Da vidim, če bi bil zanimiv in primeren tudi za mojo Nati. Wink
Na Švedskem delajo podobne izpite.

Sicer pa vama z Blujem želim kar najboljši rezultat na izpitu. Smiley

Lep sončen pozdrav,
Nati

Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #242 : nedelja, 15.02.2004 : 10:21:53 »

Citat
Zaradi mojega tedenskega izginotja pa nekako oklevam , da bi se odpravla na izpit že konec meseca. Sej ne, da ne bi nardila  , ampak, če že grem bi rada nardila zadevo kot je treba , ne pa samo da je.

Mislim, da smo istih misli, zato tudi jaz kar odlagam tale izpit in študiram kdaj bi ga šla delat. Pri meni je še malo bolj zoprno, ker me zaradi službe trenutno ni čez cel teden in pridem samo za vikend domov, kar bo trajalo najbrž celo pomlad  Sad.

Če se pa ne motim, izpit ne bo v delovni knjižici vpisan v % ali točkah kot včasih, temveč bo pisalo samo opravljen/neopravljen. Moraš imeti pa min 70%, da ga opraviš. Če sem se zmotila, me popravite, sicer sem bila na seminarju, vendar včasih slišim kakšno stvar tudi napol. Zmeda pač  Grin sram.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #243 : nedelja, 15.02.2004 : 18:21:33 »

Ni problema Nati ti pošljem na mail  Wink, mislim, da bi blo primerno tudi za tvojo Nat-ko  Grin

Se mi pa zdi, da so v splošnem izpiti kar precej lažji od prejšnih variant  Huh Cool
(sem brala kako izgleda obramba zdej pri C-ju, je ful enostavnejša, kar je, da marker napade vodnika in pes ga mora zagrabit za rokav)

No nam ne kaže drugega kot, da gremo na izpit, ker so nas enostavno prijavli in ni blo debate. Bo treba bolj intenzivno vadit med vikendom, kaj pa čmo.

Danes sem zvedla še približen pok tiste nesrečne pokalice in ni nobene panike. Multipraktik dosti bolj ropota  Grin

Danes pa sva šetala po parkirišču Supernove in prežala na zapirajoča vrata in vžigajoča vozila, dokler nas niso že čudno gledali. To nam tudi ne dela težav, zaenkrat.
Ja je pa res to, da moraš bit ti in pes vsaj 70%, da nardiš in tudi to je res, da ni pomembno s kolko nardiš, ker piše samo opravljeno ali pa ne. Roll Eyes, kar je lahko malo tako, ampak meni ni do tega, da Blu pač "samo naredi", če že grem bi rada, da je kot je treba.

Ah to je tako, kot pri vseh stvareh enkrat začneš odlašat se ne lotiš več...mogoče se bova pa lažje spravla na IPO jeseni, če bova že v formi.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #244 : petek, 20.02.2004 : 09:11:20 »

ojla, ker smo malo off topic s tem izpitom se vračam na belgijske ovčarje only  Grin

oz, k njihovih zobom  Grin, kaj dajate kaj vašim pesjanom, da majo bele zobke, mi jih pucamo dokaj redno, ampak Blu od kar ve kaj ga čaka ko se prikažem s ščetko v roki noče več gobčka odpret  Tongue

Ej, horr kaj si že rekel, da dajate Panu, nekaj od hillsa? Kaj pa piškotke al kaj za glodat?

ok lp pozdrav iz podivjane obale  Shocked
odpihnjeni Blu in Petra  Grin
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #245 : petek, 20.02.2004 : 15:32:27 »

Živ!

Petra, ja, tudi meni se zdi, da so izpiti absolutno lažji od prejšjnih, vsaj formalno gledano. Kaj pa vem, kaj jih je spodbodlo k temu in k čemu so pri tem stremeli...  Huh Roll Eyes

Mogoče veš, če so spremenili vse izpite ali pa samo do programa IPO?

Mi tudi zobovje pucamo kar redno; proti ščetki nima Sambo nič, tudi gel sotično prenese, ko pa vidi flaško od spreja, se pa začne dirka po načelu Every dog for himself  Tongue Grin . Drugače pa dobiva kosti (ponavadi surove), razne žvake, nekaj časa je redno dobival 'alge' (ene take lističe, ki naj bi vsebovali nekaj od morskih alg in pripomogli k čvrstim žvekalnim mišicam in lepim zobem), ki jih je imel rad , ampak jih že dolgo nisem nikjer videla, pa Nutrove Tartar control piškote, ki sicer ne vem koliko kaj pomagajo, so pa njegovi najljubšejši  Smiley. Hillsovih briketov Oral care še nisem probala, so pa baje tudi zelo v redu.  
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #246 : petek, 20.02.2004 : 15:49:42 »

Živjo!

Petra: Ja moja Nati bi drugi del izpita zihr super opravila, samo poslušnost pa ni njena največja vrlina  Smiley bi morali z A izpitom začet se mi zdi. Cheesy

Sicer pa glede zob. No Lejka ima pri svojih dobrih 12 letih še vse zobe in kar dobro ohranjene.
Je pa res, da naši "punci" pojesta veliko surovega korenja (ga glodata kar celega) in surova jabolka (se mi zdi da kar pripomore k lepšim zobem in da ni zadaha).
Pa RASK od Pedigree-ja imata tudi radi (sicer ne vem koliko pomaga proti oblogam zobnega kamna ampak vseeno)
in tiste žvečilne lističe "C.E.T", ki jih je omenila že Bambi, tudi dobivata za lepše zobke. Se jih pa dobi pri veterinarjih.

No včasih zobke tudi umijemo. S tem nimamo težav. Samo Nati iz navdušenja "poje" vso zobno pasto.

Drugače se pa dobijo tudi nekakšni "robčki" za čiščenje zob (samo obrišeš zobe z njimi). Mi jih imamo od firme Mikki, mislim da se dobijo skoraj v vseh trgovinah s pasjo opremo. Samo zelo redko uporabljamo.

Lep dan vsem in lp,
Nati
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #247 : petek, 20.02.2004 : 23:48:01 »

Bambi spremenili so samo izpite, ki so bili prej isp A,B in C.
IPO ostaja enak. - zaenkrat  Wink

Aha, za alge pa prvič slišim. Shocked..lahko probamo, po srovih kosteh dobimo rahlo driskico sram, jabolka in korenje...hmmm mogoče jabolko prej Grin....

Če mu podturim Rask (tudi jaz nimam občutka, da bi kaj dosti pomagal) ga takoj zakoplje. Roll Eyes

Sicer ga futramo z briketi Trainer, ki so tudi kao Oral nevem  ???kaj, ker pa je tudi kuhano se mu zobje packajo (sej ne, da ima kamen)
Gre dol sicer s ščetko, ampak našemu kraškemu nismo nikoli zob pucali in je imel vedno bele... Cool, kaj je to? briketi, piškoti?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #248 : nedelja, 22.02.2004 : 22:49:41 »

Sem šla k nam (v ta boljšo trgovino s pasjimi zadevami) in vprašala za te alge (iz firbca) Grin pa so me gledali kot, da sem zbežala iz ne vem kje  Shocked Shocked

Tako, da sem alge opustila  Tongue

Kje pa kupujete zobne paste? Kupite samo zobno pasto al cel komplet? Mi namreč ščetkico (se mi zdi prav enaka kot za ljudi, samo, da stane 5x več) imamo rabimo samo pasto, v naši "vele" trgovini pa mi hočejo na vsak način podturit komplet za ne vem kolko denarja  Huh
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #249 : torek, 24.02.2004 : 17:00:23 »

Hoj,

če koga zanima, so mi s Češke (sklepam da preko vzrediteljice) poslali prijavnico za belgijsko specialko, ko bo v Bratislavi, in to 17. aprila 2004, se mi zdi...

Če želite, jo objavim.

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #250 : sobota, 28.02.2004 : 15:47:31 »

Ojla
 midva sva pa danes dopoldne zelo uspešno opravila B-BH  Cool Grin(preden nas je zamedlo  Wink, ker pri nas namreč sneži Shocked)


Aja, da sva malo važna, midva sva nardila s skoraj vsemi točkami med tem, ko je mailnois padel na poslušnosti  Shocked Huh BRAVO GN-ji  Grin Grin Grin

A kdo ve ali zna pes abstraktno razmišljati? To je blo namreč vprašanje na teoretičnem delu..(ni mi jasno kako so to ugotovili...)


Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #251 : nedelja, 29.02.2004 : 09:07:40 »

hmmm, glede na prejšnji post, da ne bi kdo mislil, da sem žleht in malinoisu privoščim (nimam nič proti pesu, čeprav mi je skoraj roko odgriznil  Roll Eyes)

Sem hotla samo povedat, da so lahko tudi GN-ji dobri v poslušnosti. Namreč pri ljudeh velikokrat prevladuje mnenje, da so "mačke" po domače šminkerski psi  Huh

Nisem se hotela zamerit nobenemu lastniku malinoisa, ne me narobe razumet (včasih imam pač predolg jezik Tongue)


Ta naš primer (mislim pri nas) je tipičen primer neprimernega lastnika in vzgoje (za domačimi zidovi).  Lips Sealed
Pes je namreč 3x zbežal, odlaganja sploh ni delal in dezintegriral količek, ki je označeval začetek. Shocked

Lilit hvala za čestitke (btw si mogoče dobila sporočilo, ker ne vem če mi ga je uspelo poslat) Huh
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #252 : nedelja, 29.02.2004 : 18:24:36 »

 Cool Grin Cool Grin                                                   Grin Cool Grin Cool

Go Petra, go Petra, go Blu,, go Blu...!!! (Bambi shakin' like a nutcase  Grin).

Seeeekaataaaaaa, iskrene čestitke, le tako naprej, midva pa se vama upam da čimprej pridruživa pri sončenju v (sevede zasluženi) slavi  Wink.

Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #253 : nedelja, 29.02.2004 : 23:42:29 »

Petra: nameravaš izpodriniti Maline iz slovenske belgijske scene v poslušnosti?  Wink.

Vsekakor lepo počohi Blujčija tudi od mene...na razstavi mu pa tudi osebno čestitam in mu dam za nagrado frolik al pa dva   Smiley (pa nič skrbet petra...tud zate se bo najdla kaka drobtinica, ki jo bo Blujči zgrešu  Grin).

Drugače naj bi imel pa jaz izpit tist vikend 13-14. marec se mi zdi... grem pa kar lepo na A-BH...vse po vrsti Smiley.

Fajn bodite...
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #254 : četrtek, 04.03.2004 : 17:44:58 »

Hojla!

Mene pa zanima, če slučajno kdo namerava jet na svetovno belgijskih ovčarjev. Me pa žalosti, da tokrat ne bo skupaj z agijem, obediancem in ostalim. Zdaj se lahko samo po glavi tolčem, zakaj nisem šla lani v belgijo.

Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines