mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 06:59:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 306478 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #225 : četrtek, 05.02.2004 : 11:56:09 »

Hojla!

No jaz se priporočam za program. BH-ja se pa ni treba tako bat. Vsaj meni se ne zdi, da bi bil tako težek. Sej če sprehajaš psa, si itak izpostavljen takih stvarem vsak dan.

lp

Maja
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #226 : četrtek, 05.02.2004 : 19:47:53 »

Petra, tudi jaz se priporočam za program  Smiley. No ja, če se bo s tem vzreja dvignila na malo boljšo raven, kot je trenutno, jaz nič proti...
Te prav razumem, že konec meseca gresta na enko? A nisi rekla, da jeseni? V vsakem primeru, nam bojo dlani začele odmirat od držanja pesti za vaju, kadarkoli pač že bosta šla  Grin.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #227 : četrtek, 05.02.2004 : 21:03:20 »

Sej se ne bojim, vse skupaj je zelo tako, ampak povejte mi, kdo še sploh zvoni na kolesu?  Huh Roll Eyes, pri nas nobeden. Pa tudi vadit se ne da ne vem kako, ker nas ni 20 ampak 5 na vsakem treningu.

Zadnjič na treningu se je Tina oblekla v markersko obleko, da je zgledala bolj debela, v eni roki je imela dežnik (čeprav je blo sonce), v ta drugi pa zvonec s kolesa in je hodila okoli psov, hodila na široko, mahala z dežnikom in zvonila  Huh Grin Grin (Pesoti so je gledali v stilu, ma kaj si šla če s kartami?!)...Nimam pojma kaj so si ljudje mislili ko so hodili mimo  Grin Grin

Večinoma so zadeve čisto vsakdanje in če psa pelješ v mesto, se pravi med ljudi, kar z Blujem delam že odkar je majhen  Cool(čeprav moj oče striktno zagovarja kako mora bit pes doma in čuvat hišo Roll Eyes, naš kr dosti pohaja, vsaj jaz ga vlečem s sabo kamorkoli grem)

Me ne skrbi, da ne bi nardila, edino kar še ne vem je kako je ta zadeva s streljanjem... Huh

Bambi, program sem ti poslala na mail, in ne ne greva na IPO ampak na to B-BH (če se bova počutla), enka je še kr daleč...malo sva se zanemrala preveč sram in morava še pridet notri Wink
btw, kaj dela cd?

Mislim, da ni panike, samo poleg brez povodca na ne gre prav briljantno, še posebej če je kakšna pasja frajla v bližini  Shocked Cool
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #228 : petek, 06.02.2004 : 10:29:32 »

Petra, mene pa sam zanima kdaj imate pri vas izpite? Pa katero društvo. Jaz grem tudi opravljat B-BH s svojo psico, sam se še nisem odločila kam in kdaj.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #229 : petek, 06.02.2004 : 12:44:30 »

Petra, hehe, verjamem, da ste bili že tam z marelami glavna atrakcija, zdaj si pa predstavljaj mene s prijateljico, ki dava (za socializacijo in šolanje pač  Roll Eyes) psa na prostor ob PST, midve pa letiva od grma do grma, laufava, skačeva in spuščava bojne krike  sram  Tongue Grin). Polje kliče  Grin.

Glede streloplahosti pa tudi mene zanima - a na Cju tega niste imeli?
CD pa dela, brez skrbi, najlepša hvala, se občudujemo vsak dan  Wink Smiley Cool.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #230 : petek, 06.02.2004 : 13:14:27 »

Oj, terry midva greva konec meseca se pravi 28.2.. Hodiva pa h KD Obala  Cool

Ja Bambi čuda se dela za te pesjane  Grin
No fanj, da se občudujete (sej to je razlog, da smo se slikali pa snemali)  Wink.
Ne, na C-ju ni blo preizkusa streloplahosti (to je zdej novo) so ble pa takrat druge stvari, ki jih ni več, vaje NAPREJ!, pa aportiranja tudi ni...
aja, Bambi maš spet zafilan inbox?  Grin Ti pošiljam namreč program že dva dni  Wink
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #231 : petek, 06.02.2004 : 19:46:29 »

Najlepša hvala za odgovor, pa veliko sreče na B-BH-ju
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #232 : petek, 06.02.2004 : 21:39:09 »

Preizkus streloplahosti je sedaj nov. Včasih je bil od IPO1 naprej.
Zadeva sploh ni tako grozna kot se sliši. Ko greš s psom poleg (brez povodca), nekdo za tabo 2x ustreli v zrak z 6mm pištolo.
Realno se strela dvakrat, prvič, ko greš poleg, drugič pa, ko je pes na odlaganju.


Spomnim se Ajše na vzrejnem pregledu, ko so imeli eno "pokalico" in ko je ustrelil se je moja ustavila in začela obračat glavo, kot takrat ko kaj vneto posluša. Meni je šlo pa kar pošteno na smeh, ker si je verejtno mislila: " a to je za vas pištola" Grin

Petra vso srečo na BH-ju in poročaj kako je šlo.

Vprašanja in odgovore ste dobili v društvu, ali ste morali sami iskati odgovore?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #233 : sobota, 07.02.2004 : 11:28:25 »

Ja vprašanja nam je zrihtala Tina in potem smo šli skupaj čez odgovore.
Nekatera vprašanja so res mimo... Roll Eyes Grin

npr. Trditev: Pes je...(in obkroži) Grin
 v podobnem stilu se nadaljujejo, mislim, da ta del sploh ni panike, parv ne smeš imet pojma od pojma, da ne nardiš...

Jaz si ne predstavljam kolko naj bi to počlo...Blu se petard in padajočih posod, multipraktika, ne boji, ampak kakšen pok je to?
(tam je kar grozno napisano oz. opisano)
Se mi zdi, da bom jaz prej poskočla kot on  Tongue sram

Še zdej pa ne vem al majo to belgijci za pogoj pri vzrejnem ali ne, kaj mogoče bi blo dobro, da pokličem v društvo in vprašam za ziher?  Huh (mmogoče pa vseeno ker so bolj "službeni "psi)

Lp

p.s.
Hvala za dobre želje  Wink
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #234 : sobota, 07.02.2004 : 19:11:03 »

HOjla,

Petra: tudi jaz se javljam za program Cheesy
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #235 : sobota, 07.02.2004 : 19:49:48 »

Ojla,

pokanje na izpitu je približno tako glasno kot če bi počila petarda še kaka dva metra bolj oddaljena kot je tisti stric s pištolo  Wink, pomoje ni panike, če se ne boji petard potem tudi streljanje ne sme biti problem (svetujem da vseeno poizkusite pred izpitom, ker na izpitih je zmeraj malo treme pa že zato ne veš kako bo pes reagiral).
Pomoje je za vzrejnega za belgica potrebna strelomirnost (službena pasma pa to), pa tko ali tako ne škodi, da se pripraviš kot da bo, pa pol ni  Grin
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #236 : četrtek, 12.02.2004 : 01:02:14 »

hello!

Jaz bom pa kr malo se pocakala s tem..Sem sicer to delala z mojo psico 12 let nazaj...vendar je bil ta preizkus malo drugacen na svedskem in vem da se vedno je.

Prvo ki sem prisla tja je bilo tako da je mogla spoznati enega cloveka sredi gozda ki je prisel na sproti. Pol je mogla oznacit kje se nahaja en clovek ki se skriva v grmovjih. kasneje sem se mogla igrati z njo in so istocasno kr orenk strelali ene 3krat, seveda je tudi ona pogledala kaj se dogaja tam doli. Se jaz sem se ostrasila.  No, najhujsa stvar je pa bila ta, da sva mogle hoditi, ko da je sprehod in se je kr naenkrat pojavila ena posast, ijooj..hehe

No, sej je sla tja in pogledala kaj to sploh je...je pa bil kr velik preizkus za mojo bolj bojeco psico. na koncu so rekli...sej ni prav kot lev, vendar je pa naredila in je to bilo to..

nic...lp vsi skupaj
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #237 : četrtek, 12.02.2004 : 09:54:08 »

Ojla  Wink
danes sem v Delu zasledila članek o novih izpitih in za vas zanimv del je da so pasemski klubi za belgijske ovčarje, nemške ovčarje in rotwailerje že potrdili da bo BH obvezen.

LP Mateja  
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #238 : četrtek, 12.02.2004 : 10:49:47 »

Kakor nam je bilo predstavljeno na predstaviti novih programov za nižje stopnje se Komisija za šolanje pri KZS zavzema, da bi bil BH obvezen za vse pse, predvsem pa za vse pasemske pse - to pomeni obvezen del vzrejenga dovoljenja.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #239 : četrtek, 12.02.2004 : 10:53:12 »

 Grin

to tudi piše  Wink in tudi vem da se komisija za šolanje zavzema za to da bi bilo obvezno za vse.
Ti pasemski klubi so le potrdili že sedaj  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines