mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 23.09.2024 : 11:54:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 306896 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #210 : četrtek, 08.01.2004 : 19:43:02 »

Hojla,

Bambić: Seveda si mi ti povedla za vse... Sj vedno pravim: Bambi čast in oblast  Wink Cheesy.
Načeloma pa tetke res bolje vidijo lepoto psa...moški včasih gledajo tudi kombinacijo...  Undecided. Vsekakor bomo vidli, kako in kaj na CACIBU lj samemu.

Vsekakor prideva z Panasonicom "pozirat" v Vrtojbo... Cheesy. Se potemtakem vidimo tam Smiley . Vsekakor bo kar dost Italijanosov. Upam, da bodo pripeljali kakega lepega tervisa, da se bom nalimal nanj Grin. Za dokumentacijo prinesem fotkiča...

Kaja: Weeee...vem kera je psička, pa tudi razlagali si mi že nekaj o njej...
No ko bo zmagovala v Agiju, bomo mi tam in navijali za belgijašico Cheesy.

lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #211 : četrtek, 08.01.2004 : 20:56:01 »

Kaj mogoče kdo ve kateri psi padejo v razred delavni?

V razred delavni se prijavijo psi,ki imajo narejen(v primeru belgijcev)mislim,da najmanj izpit ISP 1 Wink

lp
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #212 : četrtek, 08.01.2004 : 23:13:36 »

Kaja, sploh ne dvomim o hitrosti male črnuhinje  Smiley.

Sambota mislim da spol kaj dosti ne obremenjuje, v vsakem primeru v ringu svojih pirhov ne rad izpostavlja za probo  Tongue Roll Eyes; da bi bil vsaj tudi zunaj tak, tako pa zunaj ni nikoli problemov! Grrr, kakor se spomni princeska moja  Angry Tongue.

Petra, kot rečeno, midva prideva na obe razstavi oz tak je načrt, prijavljen bo v Open, saj drugega ne more, za razred delovnih mislim da mora imet enko narejeno.


Horr - Bambi čast in oblast?  sram sram Cool  Grin Falaaaaaaa.

Italijanov bo v Vrtojbi ziher kaj, kar me zelo veseli (sam bit v ringu je beda  Tongue), ampak ponavadi niso bohve kaj... No ja, bomo kmalu videli, a ne.
Komaj čakam!   Smiley





Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #213 : petek, 09.01.2004 : 00:43:53 »

hoj,

Bambi: tole z pirhi mi ni čist razumljivo... Kje hoče kazat pirhe? Zunaj/notraj...nich jasno  Shocked . Zgleda, da mi od neke davne linije blond  v glavo udarja  Undecided.
Na razstavi bo many, many, many pictures...  Wink Sam upam, da bo dobra svetloba v dvorani...
Seveda da moram dat tebi čast...in oblast. Sj se vendarle moj osebni taxist...kaj bi jz brez tebe  Wink Grin Grin .

Tudi jaz upam, da bodo ringi dovolj veliki za npr. 10 tervisov (sem optimist?).

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #214 : petek, 09.01.2004 : 10:00:47 »

aaaaa, kaj sem napisala....oz. sem se zatipkala...sem hotla povedat, da BO velika konkurenca v belgijskem ringu   Lips Sealed Shocked
Ker sem pa mislila v istem hipu še na Italjane, kako ponavadi niso nevem kaj sem se zablodla sram

Se opravičujem.

ok potem se vidimo, eeeee, kaj bi lahko koga prosla, da bi mojega malo prešlatal/a, spredaj, zadaj.... (Bambi sej veš kako je to  Grin)

Zadnje čase nisem ravno pri sebi... Tongue

Aha, enko potem, ker dobivam razne dezinformacije in sem se hotela prepričat  Wink
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #215 : sobota, 10.01.2004 : 12:44:17 »

Petra, no problem, z veseljem bom prešlatala tvojega dragega (Bluja, ne Uroša, khm  Grin), pa prosila bom za protiuslugo, kot ponavadi.

Horr, vem da ti včasih na blond udari, mogoče se preveč družiš z mano; hotela sem povedat, da se Sambo v večini primerov pusti vsakomur brez problema šlatat, tipat, gnest, obračat, mencat in še kaj - na sprehodu ali pri nas doma itd, v ringu pa čuva svoje zaklade kot bi se jim kdo s cegli bližal. Got it? Bambi taxi pa še obratuje, brez skrbi.

Lp vsem, pa ne se pustit motit dežju, bejžte ven pa se malo posvinjajte s svojimi pesi, hehe (sam pazite da vas mama ne vidi ko pridete domov, vsaj v mojem primeru to NI dobra ideja  sram Tongue).

Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #216 : sobota, 10.01.2004 : 20:12:35 »

hojla,

Vsekakor se mi zdi, da bo v Vrtojbi mnogo šlatanja...  Cool Cheesy .

bambi: Hja...očitno mi res praw nich blagodejno ne deluje tvoja družba (kje je hudiček smiley when you need it  Angry ).
Vsekakor pa 3x hura za Bambi taxi: hura hura.... (3-ji manjka zaradi moje odlične matematike  Wink ).
Aha, hvala za tvojo zelo slikovito razlago... Ceglov si pa raje nebi predstavlu  Undecided Lips Sealed.


Danes je bil baje Pan čist blaten...in je po prijetni blatni kopeli dobil še eno prho... Tak da lahka rečem--> Za razstavo sem ga umil  Grin Grin Grin.

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #217 : nedelja, 11.01.2004 : 11:25:48 »

haha moji posti so vedno bolj čudni  Tongue, mogoče bi se mogla malo manj učit  Grin

Včeraj smo imeli veliko srečanje s petnajstimi kričečimi oz. tulečimi, krilečimi in tekajočimi dvanajst letnimi pošastmi (beri sošolci moje sestre), ki so prišli na roj. dan Lips Sealed.
Bluju seveda ni blo najprej nič jasno. Najprej se jih je bal, potem jih je hotel pojest (tako ene dva), ko se je navadil in so se igrali skrivanje pa ga je totalno zmedlo in ni mogel razumet zakaj trije čepijo noter v njegovi hišici, štirje v grmovju in dva pod avtom in je hotel še on se napeštat noter v njegovo kučo seveda Shocked Grin

Je pa do konca vztrajal pri svojem in se ni pustil nobenemu prešlatat  Roll Eyes

Kako pa vaši belgijci kaj reagirajo na take stresne situacije?
Morem rečt, da se je Blu kar dobro držal glede na okoliščine  Grin 8)no lahko bi bil malo bolj korajžen  Tongue Wink
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #218 : nedelja, 11.01.2004 : 12:05:08 »

Hojla,

Naš je neko tako podobno situacijo (ali še bolj stresno) doživel, ko se je mama (v moji odsotnosti) ga odločila s sabo vzet na trg. Pisala se je sobota, torej dan, ko je na tržnici res ogromno folka.
Baje da je najprej imel ušesa skoz dol in se živčno oziral sem in tja, ter se umikal pred folkom, ki so ga ogovarjali ali ga celo hoteli pobožati... Po ene pol urce, mi je povedala, da se je privadil in začel v tej pozornosti celo uživati. Nato je hodil kot pav okol ter se deloma pustil celo počohati.
Nato je neka gospa v krznenem plašču ogovorila mamo in ko ji je ta povedala, da je Pan s češke, se je gospa začela z njim pogovarjati po Češko  Grin . Pan jo je le debelo gledal, povsem pa je razumel piškote ki mu jih je ob govoranci zdajala.
Tako, da lahko rečem, da ni živčen tip belgijca, čeprav je v primerjavi z drugimi psi zelo previden  Smiley .

lp
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #219 : sreda, 14.01.2004 : 13:21:05 »

Oj vsem!

Petra, mislim da se glede stresnosti lahko brez problema primerja zabava z razposajenimi 12-letniki/icami ali pa z zelo razposajenimi (verjetno tudi s pomočjo kakih substanc, khm  Tongue Wink) 25-letniki/icami, beri fešta mojega brata; in moram rečt, da se je Ssmbo obnašal ok. Kar pomeni, da je, dokler še ni bilo veliko veliko ljudi,  hodil malo naokoli in se crkljal, ko se je pa stvar razživela je pa postal precej živčen in je par ljudi tudi nadrl.
No, ampak naslednji dan, ko jih je bilo samo še ene 10, je bilo spet vse ok.
Drugače je načeloma do otrok zelo toleranten, oz je bil, po zaslugi sosedovih pamžev ni več tako zelo  Angry Angry Angry, ampak še vedno ima rad otroke, če le niso preveč vsiljivi in grobi.

Zanimivo pa je, da na sprehodu nikoli ni problema, ko je spuščen, je vedno sproščen in se celo sam gre postavit pred kom, s katerim klepetam, češ Tule sem, na dosegu, če bi rad kaj naredil v zvezi s tem  Wink Grin. Če je pa pripet je pa precej bolj previden, ponavadi.
Večjih problemov pa ni,  se pač mora kdo malo bolj potruditi, da ga sme počohati - VIP only, hehe  Wink Tongue.

Tako, se šibam dalje učit  Undecided.

Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #220 : četrtek, 15.01.2004 : 19:54:39 »

Hojla,

Bambi: Uhhh, jaz se nich ne potrudim, pa se kar sam ponudi za čohat --> UltraVIP?  Cool Roll Eyes .

Vsekakor pa imam raje psa, ki drži distanco do folka, kot pa enga, ki v vsacga skače, se mu prilizuje, ter fehta škotke od njega...

Jaz še vedno vztrajam pri svojem mnenju: Belgijci niso plašni, ampak so samo previdni... So bolj podobni divji živali. Divja žival, ki ni plašna, ne preživi...

lp

Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #221 : torek, 03.02.2004 : 13:56:18 »

Živjo vsi!

Jaz pa menim da so belgijci(tervuereni) plašni okoli 1ga do 2gega leta(če so). Prav zaradi njegovega karakterja ni to pes za vse in če ob tem obdobju nardis samo 1no napakco, lahko pokvaris svojega psa za celo njegovo življenje.

Horr, če se boš izgovarjal tako kot se, da pes ni plašen(če imas te probleme), pol se ne bos okvarjal s tem na pravilen način in ne boš dobil dobrega psa na koncu.
Sprijazni se s tem da je pes tak kot je in delaj na tem da ne bo več! Drugače bo prepozno...

Verjemi mi...vem o čem govorim ker sem imela veliko več belgijcev kot si jih imel ti in sem imela plašno psico, in sem jo spremenila v popolno(skoraj) "normalno" in verjemi da je bilo veliko dela.

Moj Raidy ima pa kr dober karakter, je sicer v tem obdobju(1-2ga leta) in se vcasih kr naenkrat zacne bati sanke ali kaj drugega ki stojijo ob steni. Takrat ga samo egnoriram in se ne meni več za to.

nic, lp vsi skupaj

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #222 : sreda, 04.02.2004 : 19:44:25 »

hoj,

Hunden: mislim, da si si moj post razlagala rahlo narobe... V bistvu je med plašnostjo ter previdnostjo tanka linija... Večina ljudi vzame, da je pes plašen kot slabo značilnost. Prav zato sem tudi napisal, da niso plašni, temveč previdni, kar je v dost primerih podobno, sam da se bolje sliši, če rečeš, da imaš previdnega psa Cheesy.
Glede št. belgijcev ti pa res zaupam, ker je nekak to moj prvi Wink Cheesy.
Drugače pa je moj precej abnormalen tervis. Tako zaradi velikosti kot tudi karaketrja, ni namreč tako zelo plašen (previden) kot nekateri, ki sem jih videl...

lp

P.s lepo da si se spet oglasila hunden Smiley
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #223 : sreda, 04.02.2004 : 20:29:11 »

ojla, sem presenečeno ugotovila, da je tema oživela  Grin

No z Blujem se odpravljava na izpit konec meseca B-BH (ej Bambi baje, da sodi Rotner  Wink ) in naša Tina skače od veselja, ker je baje ful v redu, kot sodnik valda. Grin

Ker mi še zdej ni povsem jasno Huh kaj naj bi vse belgijci delali na vzrejnem pregledu sprašujem vas. Oz. Najbolj me zanima, če je tudi preizkus strelomirnosti/plahosti, ker je baje za tiste pasme, ki imajo to pri vzrejnem je tudi pri izpitu.  Undecided

Ti novi izpiti so pa svašta  Shocked Roll Eyes (poslušnost, pa v mestu, pa kolesarji pa avtomobili...pa še test za vodnika, vprašanja ubijajo  Shocked)
No, če koga zanima imam program in mu ga lahko pošljem, da se skupaj zgražamo. Tongue Grin
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #224 : sreda, 04.02.2004 : 22:40:29 »

Hojla,

Vsekakor nas zanima, kaj so si "zmislili", ker bomo najverjetneje tudi sami v bližnji ali daljni prihodnosti šli na vzrejnega Smiley.

Aja, pa še to... Pan je sedaj holiwud zvezda...You may now refer to him as Sir...  Wink Grin Grin. Drugače pa je barvna slika v Dnevniku id ponedeljka 2.2., kjer je (ne boste verjeli) celo napisano da je to Belgijski ovčar in da je Tervueren!!!!!!!!!!! da je sreča popolna, pa so to celo prav napisali!!!!! So se očitno potrudili in šli na net gledat, kak se napiše Cheesy. Pa tudi slika je lepa Wink. Sicer so Pana postarali za 2 meseca, ali ipq Tongue Mrbit jo bom dal na net...se še odločim Smiley.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines