mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 01:01:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300986 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Chipa
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


« Odgovor #1800 : četrtek, 22.10.2009 : 12:55:36 »



Priredbe HKBO-a, 25. listipada 2009. godine

Satnica za 27. smotra i revija Hrvatskog kluba belgijskih ovčara

8,00 – 8,30 - okupljanje izlagača
8,30 – 9,40 – veterinarski pregled
9,45 – otvaranje smotre i revije
10,15 – početak ocjenjivanja
12,45 – izbor pobjednika i podjela pokala
14,00 – podjela diploma
15,00 – zajednički ručak

Satnica za ispit u ŠRK

8,00 – okupljanje u prostorijama NK Blato
8,30 – veterinarski pregled
8,50 – 9,30 proba terena (poslušnost)
9,45 – otvarenje priredbi HKBO-a
11,00 – početak ispita
13,30 – proglašenje rezultata ispita
14,00 – podjela diploma
15,00 – zajednički ručak

Mjesto održavanja: Zagrebu na stadionu NK Blato, Karlovačka cesta bb
Logiran
Chipa
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


« Odgovor #1801 : torek, 27.10.2009 : 23:59:49 »

HRVATSKi KLUB BELGIJSKIH OVČARA, 25. listipada 2009. godine organizirao je ispit u ŠRK.


Goran Čučković ........  Eli Mayki  .......... HR  11037MN; NP-B:  A-97; B-94; C-99; U-290


Vjekoslav Cvitkušić ...  Alfa of Fanelly .......................... HR  11172MN; NP-A: B-96; U-96


Marko Bungić ...........  Ina od Crnih dragulja ................ HR  27131NO; NP-A: B-88; U-88


Igor Haramustek .......  Hop of Fanelly ........................... HR  11248MN; NP-S: B-99; U-99
Ivan Kratković ..........  Iva of Fanelly ............................ HR  10883MN; NP-S: B-92; U-92
Franka Marinić ..........  Diva of Fanelly .......................... HR  10940MN; NP-S: B-70; U-70


***
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1802 : sreda, 28.10.2009 : 11:14:56 »

Ta vikend sem res bila popolnoma belgijska - poleg vzrejnega v soboto sem se v nedeljo udeležila klubske razstave za belgijce v Zagrebu, kjer smo se tako kot vedno imeli zelo lepo Smiley. Nordek je dobil oceno zelo perspektivno, sklepal prijateljstva z malinovci (nekateri so bili za, drugi malo manj in so ga hoteli pomalicati, pa jih je najuril nazaj  Evil ), na vso moč silil k markerju, ki je divje mahal s klobaso med delovnim izpitom za nekatere člane kluba in povrhu vsega spoznal malega prijatelja, enako starega grenčka iz Italije, katerega lastnik je hrvaški pevec starejše generacije in je, če sem prav razumela, uvozil prvega belgijca v Jugoslavijo leeeetaaaaa nazaj (terva). V glavnem, imeli smo se prav luštno, posebej prijetno pa so me presenetili vodniki, ki so svoje pse neprimerno bolje predstavili kot lani na tej isti razstavi. Glede na to, da so vsi delavci, so se prav lepo potrudili, pse uspeli predstaviti v kasu (no, s kakim poskokom vmes tu in tam) in stoji in prav vse je sodnica pogledala brez težav.  Smiley

Za konec pa še nekaj fotk, da pokažem 'malega', glistastega giganta  Roll Eyes.

Ooovčkeeee  Shocked

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0152_resize.jpg

Izlete v Bovcu izkoristimo tudi za malo vaje...

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0131_resize.jpg

Nova prijateljstva...

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0093_resize.jpg

Nord in italijansko-hrvaški Bond

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0250_resize.jpg

Surlasti šopek  Cheesy

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0188_resize.jpg

Nord je trenutno v nadvse smešni fazi, s čupastimi zalizci, doooooolgo surlo, pravzaprav je v vse smeri totalno dolg, suh kot prekla... Najprej je bil ves muhkast v papi dlaki mat črne barve, potem se je na korenu repa pojavilo tri cm gladke, bleščeče črne dlake, ta dlaka se je razširila po vsem repu in po sredi hrbta  Roll Eyes Grin , tako da ima zdaj na zalizcih tisto perje, povsod po telesu puh, razen po repu, sredi hrbta in spodnjem delu tac  Cheesy, tak je, kot bi ga v temi skupaj sestavili, lol. Moram pa reči, da čeprav me ima moja okolica že pol kufer, ko ga stalno kritiziram, nimam kaj očitati njegovemu karakterju, ker je res neverjetno učljiv, pripravljen na sodelovanje, prijazen, neustrašen... No, lahko bi bil kanec bolj nevrotičen za moj okus  Evil , drugače pa je res faca  Smiley. V mali šoli nama gre super, upam, da v kratkem uspem pripraviti en filmček, da ga še malo v 'motion picture' vidite.

ps: Chipa, me veseli, da sva se končno tudi v živo spoznala in izmenjala vsaj par stavkov  Smiley
Logiran
Chipa
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


« Odgovor #1803 : sreda, 04.11.2009 : 12:54:23 »

27. SMOTRA I REVIJA HRVATSKOG KLUBA BELGIJSKIH OVČARA

U nedjelju 25. listopada 2009. godine s početkom u 10,15 sati održana je 27. smotra i revija HKBO-a na terenu NK Blato, Karlovačka cesta bb, Zagreb. Sudila je gospođa Anđela Ban.
U revijalnom dijelu najljepši su bili: pogledaj    te    ****





U razredu štenad – mužjaci groenendael najljepši je bio Cyak Balpoa vlasnice Urške Medvedšek iz Slovenije.






















Najljepši pas smotre i revije bila je ženka malinois Diva of Fanelly vlasnice Franke Marinić iz Primoštena.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1804 : sreda, 11.11.2009 : 15:38:47 »

Danes nisem najboljše volje... Spet mi je hudo in spet čutim praznino. Potem je postalo še huje. Ko sem brezvoljno božala Tigra na kavču, me je zadelo - danes je že dva meseca, odkar sem se morala posloviti od bitja, ki sem ga imela in ga še imam najraje... In so se solze spet usule...  Cry Dva meseca... Kam sta šla? Občutek imam, da življenje teče, jaz pa stojim na mestu...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1805 : sreda, 11.11.2009 : 16:47:48 »

Eh, jaz te povsem razumem...pri meni bo zdajle 3 mesece. Cry Drzi se. Kiss
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1806 : sreda, 11.11.2009 : 17:02:50 »

Cry Cry
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1807 : četrtek, 12.11.2009 : 00:05:29 »

Danes nisem najboljše volje... Spet mi je hudo in spet čutim praznino. Potem je postalo še huje. Ko sem brezvoljno božala Tigra na kavču, me je zadelo - danes je že dva meseca, odkar sem se morala posloviti od bitja, ki sem ga imela in ga še imam najraje... In so se solze spet usule...  Cry Dva meseca... Kam sta šla? Občutek imam, da življenje teče, jaz pa stojim na mestu...

 Undecided grozen občutek je to, kako zelo vem to. Jaz se še zdaj ne morem premakniti z mesta. Če pa se premikam, je to zaradi živali doma in ne zaradi sebe. Vsak dan si rečem, danes pa bo. Misli moram imeti 100% zaposlene, pa čeprav samo brskam po forumu, samo da nimam časa razmišljati o čem drugem, o Rokiju. In to dan za dnem isto. Bohnedaj, da mi je dolgčas v službi in nimam kaj za početi. Počutim se kot na tekočih stopnicah. Hočem stopiti naprej in na nak način stopam, ampak se ne premaknem, ker se premikajo stopnice, jaz pa se premikam na mestu, naprej pa ne. Eh...
Bambi  Kiss   
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1808 : četrtek, 12.11.2009 : 00:18:12 »

Kiss
Logiran

lkc
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #1809 : petek, 13.11.2009 : 20:27:10 »

Tudi jaz imam vedno cmok v grlu in vlažne oči, ko pomislim na Samba, ki je bil res pravi "starejši brat" našemu Panu. In me zmrazi, ko pomislim na slovo od našega kraševca Karija, ki se je poslovil v našem naročju pred več kot 6 leti... Z vsakim "pasjim otrokom" odide tudi delček našega življenja in morda nam je zato še težje.

A sedaj je tu malček Tiger, v katerem se bo (če se že ni) sigurno naselila tudi Sambova duša. In kot slišim, je pravkar prišla v Slovenijo mala groenendaelka. Ne boš verjela, menda jo kličejo Lili, čeprav ima uradno zelo "fancy" ime na W.

Morda pa bodo belgijci le postali bolj popularni (seveda so malinoisi izvzeti) in naš Pan ne bo vedno le "simpatičen mešanec med nemškim ovčarjem in lesijem".

Upam, da se kmalu vidimo kaj v živo, me po Matejevi hvali Tigra strašno muči firbec...

Držte se,

Lili
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1810 : nedelja, 15.11.2009 : 22:44:43 »

Punce, hvala. Nekoč bo gotovo lažje, ni hudič, da ne bo, ampak sem še daleč od tega...  Sad  Lili, prav vesela bi bila, če bi se spet po dolgem času videla, pa da Nordek spozna še ostale Cerarje Smiley.

Pa da za spremembo malo napišem o Nordu, ko smo ravno pri mladičih... Jutri bo star 5 mesecev in moram reči, da se (z izjemo prvih dveh tednov, ko smo na vsake dve uri ven leteli lulat) sploh nikoli nisem počutila, kot bi imela mladiča pri hiši. Saj na začetku je bilo super, ubadali smo se z drugimi, manj prijetnimi stvarmi, pa je prišlo zelo prav imeti tako neproblematičnega papija; če si se z njim ukvarjal, je bil zelo vesel, če se nisi, je brez težav dal mir, zamotil se je z ubijanjem Tigra ali preprosto počival in čakal boljše čase. Je imel momente, ko se mu je utrgalo, jasno, saj je ovčar, ampak nisem si mislila, da bo šlo tako zlahka. Najbrž bi bil za večino ljudi sanjski mladič, meni pa je manjkalo malo norosti, na trenutke je bil dejansko resen; Sambo je bil marsikaj, resen pa nikoli  Tongue. No, ko smo ga izgubili, se je tudi Nord malo odprl, postal malo bolj mladičkast, pa vseeno; v vsem tem času ni ničesar uničil (mirno spregledam dve scefrani vrečki), le na začetku menjave zob je parkrat zagrizel v stol na balkonu; sobno čist je praktično od samega začetka, od začetka mi lepo sledi in z njim nimam težav, še vlekel ni, hudič  Roll Eyes. No, zdaj je že 'taprav' moj pes, ki ne zna hodit na povodcu  sram, pa že nekaj časa je iz dneva v dan bolj nor. Z veseljem sporočam, da že jodla in rjove po belgijsko  Cool Evil, edino nasmehnil se je samo enkrat.

V petek sva končala malo šolo, na zaključnem 'izpitu' sva dosegla 84 od 85 točk, tako da je bil prav priden učenec  Smiley, pa še eden mlajših. Sicer pa se ima prav fino, ne jenja me še strašit s svojo ogromnostjo, razen perja na glavi ima povsod že lepo, odraslo dlako, trenutno je popolnoma škrbast in se ubadamo z vprašanjem Is a canine without canines a canine at all  . Kot rečeno je že prav prijetno odpuljen, kondicije ima ogromno, do drugih psov je na začetku vedno zelo vljuden, potem pa hitro najde kakšno žrtev za jo komandirat in usmerjat, skratka, pravi belgijec.

V ljubezenskem objemu s Tigrom

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0263_resize.jpg

Zadnjič smo šli vsi skupaj na sprehod na Rakitno, mislim, da naše tri face (zlasti Tigrova) povedo vse  Cheesy Cheesy

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0305_resize.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0307_resize.jpg

Pa še dve z današnjega sprehoda z Leio

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0347_resize.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN0359_resize.jpg
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #1811 : ponedeljek, 16.11.2009 : 07:53:54 »

Vsekakor bo s časom boljše...  Smiley

Tole z Nordom me je prav nasmehnilo  Grin Grin Vidim da že ratuje Urškim beljgijski ovčar  Grin  Tongue Čestitke za zaključem izpit  Kiss Dolgčas vam vidim da nikoli ni  Grin
Upam da se še kaj oglasim v Ljubljani, pridem kej naokoli.  Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1812 : ponedeljek, 16.11.2009 : 16:12:30 »

Iii super slikice!! Cheesy Cheesy
Hehehe s tem, da če ni dovolj nor ni mladiček se bom pa mogla strinjat Cheesy (hvalabogu jaz tega problema nisem imela Cheesy ).

Uživajte še naprej! Kiss
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1813 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:02:21 »

Neža, kot rečeno zadnje dva meseca pridno not prinaša, kar je prej manjkalo, včeraj je na sprehodu z Leio potem tako skakal čez hlod na fotki (ne ravno majhnega obsega), da sem bila čisto  Shocked.

Ula, itak, da je že tako usekan, da ne more biti drugega kot moj. Ko prideš kaj v Lj, se le oglasi, da se spoznata, kdo pa misliš, da ga bo razstavljal na CACIB Tromostovje januarja  Roll Eyes Wink.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1814 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:12:06 »

Hehehe saj je prav, kar naj pridno nadoknadi.. Smiley Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines