mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 00:58:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300985 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1785 : nedelja, 13.09.2009 : 14:31:45 »

 Undecided Vsake toliko pride kaksen pesjan, ki ni moj, a se kljub temu dotakne mojega zivljenja s svojo zgodbo, da ga dozivljam zelo osebno. Vzljubis ga in se veselis njegovih uspehov in joces, ko gre kaj narobe. Sambeka sem poznala samo preko spleta. Bambi, tako posebna sta bila. Spominjala sta me na mene in Rokija. Izgubiti taksnega prijatelja je prelomnica, ki te zaznamuje za vedno. Boli in boli in ko mislis, da je ze bolje, spet boli. Poberes se ravno toliko, da lahko nadaljujes s svojim zivljenje in poskrbis za tiste, ki so ostali, za tiste, ki se pridejo. Scasoma spletes nove vezi in se spominjas starega prijatelja. Nikoli ni tako kot je bilo, je pa nekaj novega in ljubezen do tega novega tudi raste. Meni pomaga to, da lahko Rokija obiscem na zelo posebnem kraju. Bambi, najdi nacin, ki bo tebi pomagal ohraniti Sambota tako, da bo zate pogum se naprej. Bos zmogla, ti bo pomagal. Drzi se in objem  od Moon Kiss
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1786 : nedelja, 13.09.2009 : 14:43:14 »

Nisem vaju nikoli spoznala, sem pa redno brala vajine dogodivščine na mojpes.netu. Vsaka zgodba se enkrat konča. Vajina je bila čudovita, vznemirljiva, vesela, svetla in samo to je pomembno.

Urša, vem, da boli kot hudič, pa še bo bolelo. Ampak začenja se nova zgodba, v kateri bo Sambova prisotnost še kako živa.

Sambo, srečno pot!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1787 : nedelja, 13.09.2009 : 14:59:26 »

Bambi,
Iskreno sožanje  Cry

Sambo,
Srecno pot legenda!!
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1788 : nedelja, 13.09.2009 : 15:32:37 »

Ah  Undecided Tudi meni je bil Sambo eden tistih psov, ki jih nikoli nisem poznala, a vseeno jokala ob njihovi smrti.. Predvsem zaradi njihovega zvestega partnerja, ki je ob izgubi psa izgubil tudi velik del sebe. Že zame je bilo grozno spoznanje, da ga ni več, kaj šele za tiste, ki so ga poznali, resnično ljubili in živeli z njim. 

Moje sožalje
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1789 : nedelja, 13.09.2009 : 18:57:01 »

Klub temu, da Sambeka nisem dobro poznala se me je dotaknil na tisti razstavi ko sem ga srečala. Vedno sem tudi spremljala vajine dogodivščine, ki so me spravljale v dobro voljo. Ko sem prebrala na fb-ju kaj se je zgodilo so solze samo lile in lile.. in še zdaj je tako.  Cry Cry

Bambi sožalje.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1790 : četrtek, 17.09.2009 : 21:00:56 »

Jana, hvala. Nord ni Sambo ni nikoli ne bo, tudi ni pošteno, da od njega pričakujem, naj bo. Ampak na srečo se mi dozdeva, da bo ravno prava kombinacija podobnega in različnega, da ne bo prehudo podoben, pa da bo hkrati ohranil del njega in bo tako prisoten... Po zunanjosti se tako zelo razlikuje od njega, karakterno je pa... samboiden, da bolj skoraj ne bi mogel biti. Zdaj mi je že malo lažje in ob Nordovih izbruhih 'belgijavosti' (bevskanje, nevrotični popadki, suvanje s smrčkom v vse dosegljive dele telesa, še smehlja se, porkaduš) se ponavadi nasmehnem in sem vesela, da je z mano.

Kaja, Sambo je bil vedno kavalir, kot se spodobi, o tem ni dvoma  Kiss Smiley. Verjamem, da ga je Kaja poiskala in malo poflirtala z njim, dozdeva se mi tudi, da sta ga Bafi in Shep od Barbke peljala na en drink in da se ima zdaj sploh fajn. Upam pa, da me vseeno vsaj malo pogreša...

Nezzek in Drejči, hvala tudi vama. Drejči, vem, da ceniš posebneže in si kot takega Sambota sigurno vzela vsaj malo za svojega, Neža, tebe pa vem, da je v Vrtojbi non stop nadlegoval s poklončki in totemi  Cheesy. Tak je pač bil, vedno za akcijo in štose.

Moonbeam, Kalsang, Zoia... Niti misliti si ne morete, kaj čutim ob vaših besedah...  Cry Cry Cry Tako lepo je brati, da se vas je dotaknil in vam je hudo za njim, pa ga sploh poznale niste, po drugi strani pa mi je še bolj hudo, saj se znova zavem, kaj sem imela in nimam več  Cry . To je le dokaz več, kako poseben je bil. Vsak pes, vsako bitje je posameznik in kot tak poseben, ampak Sambo je bil poseben na čisto drugem nivoju. Veseli me, da sem očitno v svojih zapisih uspela ujeti vsaj malo njegove čarobnosti, ki je pritegnila tudi tiste, ki ga nikoli niste srečali. Pa vseeno... Sambota si moral doživeti v živo, da si v celoti izkusil vse kar je bil. Prekipevajoča energija, volja do življenja, nevrotičnost, njegovo rjovenje/tuljenje - bojni krik, ki mu ni enakega, zobade, ki nam jih je namenjal...

Moonbeam, zdaj sem bolje, v ponedeljek sem se prvič spravila na sprehod, sicer sem jokala kot dež, saj me je vsak kamen, vsaka veja spomnila nanj; točno vem, kje je najraje dvignil nogo, kje je pokukal, če je na vidiku kaka srna, kje se je pasel na robidah... Potem sem se usedla sredi travnika, ki sva ga tolikokrat obiskala in solze so počasi ponehale. Na nebu je bil čudovit sončni zahod, prav tak, kakršnega sva mnogokrat skupaj občudovala... S cmokom v grlu sem mu pomahala. Mislim, da Sambo še pazi name.

Kalsang, res je, skupaj sva ustvarila premnogo lepih zgodb in upam, da je Sambo v njih tako užival kot jaz. Mislim, da je bil iskreno srečen, zadovoljen in da je čutil, kako zelo je ljubljen. Upam, da je to čutil tudi na koncu, ter vedel, kako sem se trudila...

Zoia, Sambo je res s seboj vzel velik del mene. A mi hkrati pustil velik del sebe... Tako bo živel naprej, in verjamem, da bom košček njega predala še naprej tudi drugim; dobre stvari je treba deliti in že to, da se ga bo samo po forumu spominjalo toliko ljudi, je lepa zapuščina in me navdaja s ponosom...

Do zdaj sem se sicer za silo že sestavila skupaj, ampak včeraj je bil hud dan. 16. september 10 let nazaj sem z očetom šla v Zagreb na sejem in po poti nazaj sva se ustavila v Krškem. In tam je bil, v družbi brata in dveh sestric. Rosco Dobovski Proteus, najino prvo srečanje. Točno mesec pozneje je postal Sambo, moj Sambo, in od takrat sva živela eden za drugega. 16. septembra lani mu je prvič tekla kri iz nosa. Dan kasneje, na današnji datum, se je krvavenje ponovilo in slika na CTju je pokazala senco. Senca, ki se je na nas zgrnila in skozi katero je sicer še sijalo sonce, razmaknila pa se ni nikoli več v celoti. Eno leto, pa ga ni več...



Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1791 : četrtek, 17.09.2009 : 21:43:51 »

Bambi, prepričana sem, da se Sambova čarobnost skozi tvoje zapise ne bi mogla dotakniti toliko ljudi, če ji tudi ti ne bi dodala ščepec svoje posebnosti in neskončno veliko ljubezni. In ta vajina vzajemna ljubezen živi naprej, zato se še naprej beremo, vsak po svoje spominjamo.

Sambo je prav gotovo vedel, kako je ljubljen, prav do konca.

Drži se!
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1792 : ponedeljek, 21.09.2009 : 23:07:37 »

Včeraj sem se približno uspešno prepričala, da sem snela in pogledala zadnjo rundo fotk s fotoaparata...  Sad Da ne zasedem preveliko prostora, bojo nekatere v linkih...

V torek smo Sambeka peljali na bližnji dolenjski griček, kjer smo se enkrat že potepali...



http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN9623_resize.jpg

V sredo smo vsi šli na sprehod na Barje - in s tem mislim res vsi, saj smo s seboj vzeli še Tigra  Lips Sealed. Se imam na sumu, da če bi imeli dve tamali oprsnici, bi vzeli s seboj še Olafa...  sram





Popoldne ga je obiskal prijatelj Klark, zvečer pa je kot ponavadi imel družbo pri počivanju - no ja, družba ni ravno počivala...

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN9732_resize.jpg

Ker se je za rojstni dan tako slabo počutil, je ostal brez darila (gromozansko kost goveje stegnenice sem dala zmrznit, torte pa tudi nisem naredila  Sad ), zato je šele v četrtek dobil 'rojstnodnevne' palačinke (brez prisklednika ni šlo)



Dopoldne smo šli na sprehod na Golovec, zvečer pa ga je obiskal prijatelj Ork

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN9697_resize.jpg

V petek smo se odpravili na Brdo k mojim staršem ter še na zadnji skupni sprehod, na travnike ob PSTju, kjer sva se sprehajala toliko let...



Zdaj hodi z mano na sprehod samo še Nord... Vseeno pa Sambotu vedno pomaham, ko prideva na kakega od najinih travnikov, in si mislim, da mi maha nazaj...

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1793 : ponedeljek, 21.09.2009 : 23:10:21 »

Kiss

pogrešamo ga vsi Sad
Logiran

uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #1794 : torek, 22.09.2009 : 15:11:03 »

Urša ful lepo!  Kiss Kiss Kiss

Res ga pogrešamo...
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1795 : torek, 22.09.2009 : 15:53:09 »

Bambi.. Kiss Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1796 : sreda, 23.09.2009 : 08:18:19 »

Krasen je bil, posebnež črn  Kiss
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1797 : sobota, 17.10.2009 : 17:17:39 »

Včeraj je minilo 10 let, odkar sem se po neprespani noči usedla v avto in se s staršema odpeljala v Krško po malo črno bitje, ki je na poti domov dobilo ime Sambo. Ime, ki mi na začetku ni bilo kaj dosti všeč, a sem bila tako vsa iz sebe, da imam končno svojega psa, da mi je bilo vseeno, če bi bil Floki; ime, ki mi je bilo všeč vsaj zaradi svojega pomena, pa ki mi je sčasoma postajalo vedno bolj všeč, saj je bil Sambo samo en - moj Sambo; ime, ki je z leti dobilo tako močan pomen, da sem čutila toplino v srcu samo ob tem, ko sem ga slišala. Ime, ki ga že več kot en mesec ne morem ne slišati, ne prebrati in ne izgovoriti. Že več kot en mesec je, odkar ga ni in zadnji teden je spet hudo. Bili smo na svetovni razstavi v Bratislavi in prvič sem bila na veliki razstavi brez njega. Večkrat sem bila v ringu, pa nikoli z njim... Videla nekaj dobrih psov, pa nobenega tako dobrega in tako posebnega, kot je bil on.

Zdaj smo za tri dni prišli v Bovec in prvič sem tu brez njega. Nordek je danes tauhal v Soči in pihal mehurčke skozi nos, vsak dan smo šli na dolg sprehod... Ampak ni isto brez njega  Sad. Koliko časa bo še potrebno, da bo kaj manj bolelo, kolikokrat mu bom še rekla, da mi je žal...

Življenje hoče naprej, čeprav mi dostikrat niti ni do tega... Takole smo preživeli prvo večjo razstavo brez njega.

Pasja sestavljanka - Klark, Leia in Nordek



Dolgonosi in njegova Putka



Poziranje po prvi razstavi - klubska razstava slovaškega kluba belgijcev



Ker hudič noče stat pri miru ob meni ali pred mano, ga bo treba očitno najprej razstavljati takole... Saj bomo naklikali zadnje noge, da bo vsaj malo manj borzojiden...  Lips Sealed



Prva od mnogih, na katerih ga ne bo... Pogrešamo te...  Cry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1798 : sobota, 17.10.2009 : 17:20:16 »

Ursa, jaz te cisto razumem. Nekaj dni nazaj je bilo 2 meseca odkar Kaje ni vec in pa tudi 16 let odkar je prisla k nam.  Cry To je pol mojega zivljenja.....
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1799 : sobota, 17.10.2009 : 17:23:04 »

Cry Cry
Logiran
Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines