mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 17:05:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300416 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1380 : sreda, 21.03.2007 : 10:29:57 »

bambi sej ni letelo nate...ko sem pisala odgovor si me ti prehtela in je izgledalo, kot da je odgovor na tvojega, je bil pa bolj na pogovor, ki se je dogajal pred tem
se pa strinjam s tem, ta je to brezveze debatirat na foromu...
vsak ima seveda pravico do svojega mnenja...samo ne maram posploševanj in debatiranja o stvareh, ki jih večina vodnikov ne pozna.
hotla sem samo poudarit, da ravno zaradi pomankanja prave avtoritete v mladosti (doslednosti v šolanju) in pa pravi socializaciji (ne v smislu brezglavega divjanja z drugimi psmi) pride kasneje do netolerance do drugih psov in agresije. pes, ki se ga šola v smislu discipline ne bo nikoli problematičen za okolico. je že res, da vsi psi niso problematični že v osnovi (genetika, temperament), vendar me še vedno moti, da vodniki teh psov brezskrbno pustijo pse, da tekajo od enega psa do drugega na sprehodih. prav zaradi tega prihaja do pretepov. mogoče sem malo zašla s teme, ampak zelo pomembno se mi zdi, da večina lastnikov spozna, da bi bilo precelj lažje sprehajati svojega psa v okolju, kjer so psi navajeni ignorirati oz. tolerirati bližino drugih psov in jih vodnik pomeni malo več, kot pa vsak pes, ki pride mimo.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1381 : sreda, 21.03.2007 : 10:32:50 »

aja pa še to christjan...tale mama od tvojega psa imam pa še kakšno drugo pasmo not...tako na prvi pogled Wink
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1382 : sreda, 21.03.2007 : 11:27:46 »

Christjan.....saj v tem je v Mb-ju problem, zato pa je toliko bolj pomembno, da se znaš postavit zase in za svojega psa....če bi se jaz bala trenerja, bi ga že zdavnaj poslala nekam in šla.....ali pa bi to naredila moja mama, če bi bila še premlada, da bi si upala ugovarjat...verjemi...

Glej, meni se zdi v prvih mesecih zelo pomembno (to sedaj bo izključno moje mnenje) kakšen ustvariš odnos z psom....vse tiste nadgradnje in korekcije prostora, sedi itd. si lahko privoščiš, ko je odnos zgrajen, ko se ve kdo je kdo in ko se ve, kaj od psa zahtevaš, ne pa ko ga učiš, učenje mora biti čaga.

Jaz sem dobila v roke psa pri 4 mesecih (sicer škotskega ovčarja, ki je verjetno za vzgojo dosti enostavnejši kot belgijci, vendar pa niti pod razno ne prenaša niti kančka prisile v procesu učenja ukazov, ker enostavno zablokira), ki je bil tako agresiven (predtem je živel v meter x meter prostoru), da je moja mama skakala na elemente, ko se mu je utrgalo...zato sem mogla še kako napeti možgane kaj narediti s takšnim psom, zaradi varnosti vseh in njegovega kvalitetnega življenja. In prvo kaj mi je prišlo na pamet, da se agresija ne izbija z agresijo, ampak z vzpostavljanjem odnosa...in sem se začela z njim ukvarjat po 7 ur na dan, kjer sva utrjevala v bistvu to, da je z mano ena velika čaga in da se splača me sprejeti za vodjo, ker ga potem čagiramo, drugače pa se ignoriramo....toliko časa na dan pa sem porabila z njim tudi zato, da preostanek časa vmes samo še spal(jaz pa tudi... Wink), da ni imel časa razmišljat, kje vse lahko naredi glupost. (naj povem tudi to, da je zaradi te prevzgoje utrpel tudi letnik faksa, a se je splačalo...hihihi). Sedaj je ta pes cuker in na svetu sem zanj samo jaz. Ko ga pogledam, da se bova ukvarjala, bi lahko okoli naju skakal trop drugih psov in ne vem kaj še vse, on bi vedel, da je čaga z mano in to je v bistvu to.

Zame je najlepši pogled na pse, ki nekaj delajo z lastnikom (pa naj bo to poslušnost ali agility ali kaj drugega) s takšnim veseljem, da vidiš, da komaj čakajo da bodo lahko na koncu vaje polubčkali svojega lastnika, ker je tako lepo opravil tudi on....da  sta vzajemno zadovoljna en z drugim in da ni po koncu vaje rep med nogami in pes samo čaka ali ga bo fasal in kje ga je polomil....to je zame odnos in čisto nič drugega.

Zato ti vsi polagamo na srce, da ga vzgajaj z glavo in ne samo na slepo, kot ti nekdo reče, ker če vidiš, da blokira (kar bi moral videt tudi inštruktor), probaj drugače, ker popravljanje vedenja in pridobivanje zaupanja, pa je šele hudič. 

Aja, pa da ne pozabim, tvoj kuža pa izgleda naravnost fantastično!

Lp, Tina
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1383 : sreda, 21.03.2007 : 13:56:42 »

MAJA!

Ja je tudi bulmastif polek Wink

LP

http://christjan.moj-album.com/

Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1384 : sreda, 21.03.2007 : 20:07:31 »

Maja sem tudi sam opazil, da ni enaka malinois-u v živo, ko mi je ga.Tina poslala fotke njenega Lirčka Wink
So mi lastniki rekli, da je bil bulmastif pri njej polek, ampak da se ji nič ne vidi. Ko je pa jezna pa nardi zelo veliko gubo na čelu hihihi. No skratka bivši lastniki pridejo zdaj spomladi enkrat ga malo pogledat smo povabili tudi njegovo mamico  Smiley
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1385 : četrtek, 22.03.2007 : 16:03:51 »

Evo danes sem v album dodal 2 novi fotki pred vhodom, obljubim pa še nekaj slik z vrta oz. sadovnjaka Wink

http://christjan.moj-album.com/
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1386 : sobota, 24.03.2007 : 10:15:34 »

Zdravo!

Zanima me na koliko časa se vašim B.O napolnijo analne vrečke? Včeraj je bilo točno 2 tedna ko se je začel grist... Tako, da zdaj točno pred treningom grema na stiskanje od tam točno na trening, da bo mir in da se nebo preveč grizel... Nekje sem zasledil tudi da se jih da operativno odstranit... Sprememba hrana sploh ne pomaga tako da drugega nwm.

LP
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1387 : sobota, 24.03.2007 : 11:53:44 »

Evo zdaj sma bla na treningu. Bilo je fajn. Vadli smo sedi pa da si se mu oddaljeval pa vajo polek... Joj kako sem moker, vse je blo čist mokro... Edino kar me je zmotlo da se je na bokserčka ful drl. Sem ga takoj potegnil k sebi in ga skregal z: FUJ TO. Ko se je pa umiril sem ga pa pohvalil. Trening pa je še jutri...tako da ju3 bom lahko povedal kaj več.
Zaj pa k vetu...

LP
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #1388 : sobota, 24.03.2007 : 20:44:08 »

Evo zdaj sma bla na treningu. Bilo je fajn. Vadli smo sedi pa da si se mu oddaljeval pa vajo polek... Joj kako sem moker, vse je blo čist mokro... Edino kar me je zmotlo da se je na bokserčka ful drl. Sem ga takoj potegnil k sebi in ga skregal z: FUJ TO. Ko se je pa umiril sem ga pa pohvalil. Trening pa je še jutri...tako da ju3 bom lahko povedal kaj več.
Zaj pa k vetu...


LP


kako je lepo preprat kakšno tako sporočilo Smiley

Christjan - mi je všeč, da se tako lepo ukvarjaš s svojim kužijem Wink

Zakaj pa k vetu Huh

Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1389 : sobota, 24.03.2007 : 21:18:23 »

Hvala Dejan in Ines!

Torej se vidimo čez kakšne 3 mesce Roll Eyes
Kaj dogice so tudi tako trmaste?
Koliko jih imata vidva doma?

LP
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1390 : sobota, 24.03.2007 : 21:20:44 »

Aja sem spregledal zakaj k vetu... Analne vrečke ma polne na 2 tedna, sedaj pa imamo dieto oz. hrano za odrasle, brikete pa bomo meli HILLS.

Lep pozdravček!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1391 : nedelja, 25.03.2007 : 11:17:53 »

Zdravo!

Sedaj sma prišla z treniga. Trener je videl kak se pes dere na mene in mi pokazal kaj morem vedno naret in je učinkovalo! DANES JE PRVIČ NAREDIL VSE VAJE! Delala sma ful dobro,  vodljivost je bla ful dobra. Vajo polek je šel kot nič, glavo gor, me gledal in čakal na povelje, tacal točno ob mojem kolenu... Ob tekanju je  tudi zelo zvesto sledil in repek je imel ves čas veselo v zraku in z njim mahal. Delat je pa začel, ko je še samo en ostal, te se je moj sprostil pa delal kot, da to že obvlada odnekdaj... Res sem zelo prijetno presenečen nad njim.

LP vsem!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1392 : torek, 27.03.2007 : 11:33:19 »

No po nekaj časa se tudi mi javljamo... Wink

Kot lahko preberem poteka kar burna debata okoli vzgoje in metod, ki se uporabljajo pri vzgoji. No jaz ne bom pristavljala svojega lončka, na kup umazane posode  Grin.
O vzgoji psov in belgijcev imam seveda svoje izkušnje in posledično tudi mnenje.

Mi smo pridni, pridno rasemo, se vzgajamo, hodimo v malo šolo, menjujemo zobke, norimo...itd...

Počasi prehajamo v peti mesec, kar pomeni, da menjujemo tudi dlako in smo trenutno v fazi čupkov okoli ušes (vsi lastniki dolgodlakih variant dobro poznajo to obdobje)

Tukaj je nekaj svežih slikic...no iz prejšnjega tedna, ko nas je zamedlo  Huh  Wink (no vsaj Saia je uživala)









Lepo se imejte z vašimi belgijci  Wink
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #1393 : torek, 27.03.2007 : 14:01:58 »

Kakšna čudovita maska Smiley
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1394 : torek, 27.03.2007 : 14:23:36 »

Joj kak je lep... A sta oba tvoja?

Nice
Logiran
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines