mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 23:29:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300585 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1320 : petek, 16.03.2007 : 22:12:45 »

Ivanhoe!

Ampak moj pes je križanec... sram (da neboš mislila da se sramujem mi je zelo zlat kuža)  A jim ni prepovedano sodelovat na tekmah??? Boris je pa res super šef je zelo prijazen in vse zelo dobro razloži... Moj pes je bil cel nor ko ga je videl, drugače se ga pa zelooo boji
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1321 : petek, 16.03.2007 : 22:15:57 »

Ivanhoe!

Če ni preveč osebno... Od kod pa si? A je mogoče bil z tega foruma tudi v avstriji pred kakšnima 2,3 tedni nwm natančno, sem videl 2 belgijca, ki ju je vodila črnolasa gospa, srednje velika in suha? Šli so pa v trgovine po nakupih
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1322 : sobota, 17.03.2007 : 20:30:30 »

Ivanhoe kaj Vi poznate g. Borisa, a je bil mogoče vaš trener oz. je?
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1323 : nedelja, 18.03.2007 : 09:31:25 »

Christjan, ni vazno ali je tvoj pes mešancek ali čistokven. Hvala bogu že obstajajo bolj "moderna" društva ki organizirajo tekme na katere se lahklo pride tudi z nerodovniškimi psi. Načelom je tako da lahko greš na bilokatero tekmo. Ampak v nekaterih društvih (tekmah) boš moral štartati "izven konkurence", to pomeni, da tudi če si najboljši ne boš mogel zmagati, ker te ne bodo rangirali. V teh bol modernih društvih, ki organizirajo tekme, boš pa lahko čisto normalno štartal, in se bo štelo tvoje dosežene točke, to pomeni da boš lahko tukaj tudi zmagal in premagal vse čistokrve! Torej, veselo na delo in pokaži vsem da je ravno ta mešanica med nemcem in belgijcem najboljša!!!

Borisa poznam predvsem od tekem - me je že par krat sodil. Sem pa drugače tudi že od drugih slišala da je zelo dober inštruktor.

Jaz sem iz Obale, sem pa bila v Avstriji, ampak prejšni vikend, in  nimam dva belgijca, samo enega Malinoisa. Tako da se nisva mogla srečati...ampak, na kakšni tekmi v bližni prihodnosti se pa sigurno bova, je res?!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1324 : nedelja, 18.03.2007 : 13:24:01 »

Ivanhoe!

Če je pa tako... Veš da, edino kar je škoda, da ste tako daleč stran..., bi se lahko mogoče kdaj dobili če bi bili bližje... Glejte to ni provokacija kaj vas bom zdaj vprašal, ker res tega ne vem: kako oz. kdaj lahko greš kam tekmovat (kako zveš), koliko more bit pes star, kakšen izpit mora met opravljen??? Jaz se bom zdaj komaj prav včlanil v malo šolo, ker do zdaj smo imeli samo vaje. Edino kar me moti, da na cesti so ga ko je bil ful manjši vsi božali, zdaj pa ko se je navadil gredo vsi čez cesto in stisnejo otroke kar se da k sebi... Angry edino kar je dobro da sem vedno sam na pločniku in imam prostor Roll Eyes
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1325 : nedelja, 18.03.2007 : 13:30:22 »

Ivanhoe sem pozabil napisati v prejšnjem postu a lahko pošljete kakšno fotko Vašega malinois-a, da vidim kakšni so tak ko niso ravno v vseh pozah, ki so na netu- ampak tako med igro ali pa ko ležijo... Prosim???
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1326 : nedelja, 18.03.2007 : 19:36:54 »

Zivjo!

Ker je spela18, ki pise v temo Srecanja se novinka, vas vabim jaz, da pogledate temo, ki jo je odprla!

Srecanje s tervurni

Lp, Ursa
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1327 : ponedeljek, 19.03.2007 : 11:33:41 »

Saaaaaaaaaaaaaammmmboooooooooooooo, čestitke!
 Kiss
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1328 : ponedeljek, 19.03.2007 : 13:14:30 »

Mi se tudi pridruzujemo cestitkam nasi tetki! Huraaaa!
Lp
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1329 : ponedeljek, 19.03.2007 : 13:57:40 »

Christjan, na tekme greš lahko vedno po tej stopnji, katero si opravil. Dam kot primer: opravil si tečaj A, oz. misliš da imaš psa dovolj pripravljenega se lahko prijaviš na tekmo pa tam izpit opraviš, ali pa narediš izpit A v tvojem društvu, potem pa greš na tekme po A programu. enako velja za B-BH. Ko imaš izpit opravljen greš lahko po tem programu na tekme. To pomeni, čim imaš npr. B-BH, potem lahko samo na B-BH tekmi štartaš, ne pa več po A programu. Ko pa boš imel IPO programe narjen, boš pa vedno postopama po tem programu štartal katerega imaš opravljenega (ipo 1, 2 ali 3).
Glede terminov tekem je pa takole, da na začetku vsakega leta izpiše KZS seznam tekem v tekočem letu, in si lahko tako vplaniraš na katere tekme boš šel oz. ali so dovolj blizu ali ne. To vse najdeš tudi na straneh KZS ali pa v reviji Kinolog. Kot prvo boš torej moral opraviti tečaj in/ali izpit, potem boš pa lahko nastopal na tekmah. Jaz sem z mojim Lirom začela pri A programu (sem se tudi javila na eno tekmo, ampak ker je bilo premalo prijavljenih jo potem ni bilo), potem šla na B-BH program, opravila tukaj 2 tekme (Ptuj, Žreče), potem se pa začela s IPO 1 programo, sledila je 2 in 3, zdaj pa tekmujem samo še po IPO 3. Meni so tekme zelo všeč, prvič ker srečaš vedno full ljudi ki tudi ljubijo pse, drugič pa se na vsaki tekmi nekaj novega naučiš, kar ti potem pri treningah full prinese.

Slike mojega psa (samo en par) najdeš lahko na na moj album pot imenom mojega psa "Renzo le Bosseur". So predvsem slike ko je bil še baby. Bi morala nekatere nove dodati. Če bi imela tvoj mail naslov bi ti lahko cel kup poslala. Ker pa nimam tukaj možnosti zasebnega sporočila ne bo šlo!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1330 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:01:38 »

Ivanhoe!

to je moj mail: *****. Jana prosim če lahko piše moj mail, vsaj toliko časa dokler nebi videla in mi poslala slik?
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1331 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:48:17 »

Pa hvala za tako obširno razlago, me je kar sram ko vidim kako je in kako sem si jaz to zamišljal sram
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1332 : ponedeljek, 19.03.2007 : 15:16:43 »

Christjan, samo kot medklic in dopolnilo temu, kar ti je napisala Kalsang - mogoce si samo malo nerodno napisal tisto s kaznimi in posledicno neposlusnostjo, a ne bo nic narobe, ce se to spet poudari. Belgijci so psi, ki so zelo pametni; na naso sreco za razliko od polarnih psov, terierjev itd niso pametni le v svojo korist. Belgijci resnicno zelijo ugajati svojemu vodniku, zato solanje s kaznovanjem ne prinese dobrih rezultatov; verjemi meni, ki sem se na poslusnost spravila s preveliko strogostjo za Sambota (pa ne fizicno), pa davek placujem se zdaj - vse delo na tem svetu opravlja z najvecjim uzitkom, poslusnost je pa se zdaj njegova sibka tocka. Seveda da solanje skoraj pri nobenem psu ne more biti izkljucno pozitivno, kdaj se ze uporablja korekcije ali celo kazni (enkrat, ko pes ze 100% ve, kaj se pricakuje od njega, ne pa se v fazi ucenja), vendar se je tvoje pisanje bralo, ce malo pretiravam, kot da psa ucite Sedi, pa ga trikrat z macolo po riti mahnes, potem te pa baraba bolhaska noce vec pogledat Wink. V glavnem, delaj na pohvalo, na igro in hrano, pa ne bo tvoj kuza imel za kaj biti uzaljen. Pa porocaj, kako vama gre se naprej Smiley.

Arieb in Balu, hvala hvala za cestitke  Cheesy Cool. Ja, letos je ocitno najino leto oz so stvari zacele res teci tako, kot morajo. Jaz sem se na agiju koncno uspela otresti zivcnosti, Sambo pa ni vec Taz (tasmanski vrag), ki bi se vrtel v krogu in pri tem spuscal nepojmljive zvoke. Kocno dela z res trezno glavo, pa zato nic manj nevroticno in naspidirano  Cheesy. Tako nama je uspelo v soboto na tekmi v Prestranku zmagati  Smiley . Res sem vesela, da nama je zalaufalo, na koncu se bojo se uresnicile moje napovedi, da bo Crna Smrt v reprezentanci pri svojih 12ih letih Wink  Cheesy.

Ker sem se vedno/ze spet brez interneta, se nisem uspela nalozit slik, vendar pa bodo upam ta teden; prav tako bo obnovljena najina stran, kjer si boste lahko ogledali oba sobotna teka.

Lp vsem, Ursa   
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1333 : ponedeljek, 19.03.2007 : 15:30:31 »

Bambi!

V 1 odstavku si pa bila kar kruta (kot da psa ucite Sedi, pa ga trikrat z macolo po riti mahnes, potem te pa baraba bolhaska noce vec pogledat) . Jaooooo z macolo po riti, pm kaj naj jas trenera učim al on mene? če se ni vsedo sem ga primo za ovratnico in mu rit potisnil dol! Kaj misliš da je meni totalno vseeno ko moram na treningih tako grobo ravnat z njim? Saj lahko pridem k tebi komot in me boš ti učila, še boljše... Pa brez zamere. Trening pa imam komaj ta vikend, ker je g.Boris v Puli na HR!

LP
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1334 : ponedeljek, 19.03.2007 : 15:37:49 »

Mi lahko opišete kakšne so bile kazni še v mali šoli? Npr. ko mu daš povelje SEM moraš it do njega ga primit za ovratnico in delat korake in se polek dret SEM-''odšlepamo'' pa ga na tisto mesto kjer si mu dal povelje in rečeš PRIDEN SEM! in to je kar zaleglo, ampak po pravici sem bil prvo zelo začuden nad grobostjo, ki je potrebna!
Logiran
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines