mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 19:48:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300709 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1260 : ponedeljek, 12.02.2007 : 11:12:36 »

Joj, vsi so jo že videli, jaz pa to srečo še nisem imela!!! Komaj čakam, da kaj komentira, da pove kako se je navadila na nov dom, kako Blue reagira na novo prijateljico, kako se obnaša pri prvih poskusih agilityja.....toliko vprašanj, pa Petre ni nič videt, ne slišat!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1261 : ponedeljek, 12.02.2007 : 11:16:10 »

Jaz sem jo tudi videla... In sem ji povedala, da sreča, da sem tako "pametna", ker bi jo kar pobrala... In kako je prijazna, pa vsa puhasta, pa nič ne teži Wink
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1262 : ponedeljek, 12.02.2007 : 13:44:31 »

Arieb, kako pa tvoji kužki? Kako napreduješ na Agiju? Bo svetovno to leto? Pridemo navijat!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1263 : ponedeljek, 12.02.2007 : 18:51:36 »

 Cheesy mi zelo dobro napredujemo, spet smo brez kazenskih zmagali Grin
Na svetovno bodo letos šli ... spet ne vem, ali Norveška ali Finska, ... res škoda, da ne bomo šli navijat.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1264 : ponedeljek, 12.02.2007 : 22:02:34 »

Evo nas.

Trenutno imamo ogromno dela in sploh nimamo časa za karkoli drugega.

Saia je super, rase, se igra, grize predvsem naše roke, ko se preveč razigra.
Po dveh tednih pri nas je 100% osvojila sobno čistočo.

Z Blujem sta se srečala že drugi teden, ko je bila pri nas in ga takoj vzela za svojega Wink, Blu je pa reagiral natančno tako kot sem od njega pričakovala.
Pesjan ima super železne živce s ta malo, ki mu skače v rit, v gobec in seveda po njemu. Najprej se je sicer bal za svoje igrače in svoj položaj, je pa kmalu ugotovil, da je super imet še nekoga, ki laufa s tabo ali za tabo, če mu vzameš igračo.
Najboljše pa je verjetno to, da kar skozi nekaj klika in priboljški padajo iz vseh smeri  Cool.

Saia in Blu se skratka super razumeta in sta, ko sta skupaj kot mali in veliki pujs (če je kdo gledal risanko na Lj - Pipi in Melhijad  Grin)

V soboto smo se šli socializirat na agility tekmo na Železnike, za malo Saio je bila to 100% nova situacija in morem rečt, da sem zelo zadovoljna kako je vse skupaj prestala.

Kar se agility-ja tiče, se zaenkrat sem in tam igramo med ovirami, tekamo čez palisado in se igramo z žogico  Wink

Jutri začnemo z malo šolo in komaj čakamo  Cool

Toliko zaenkrat  Wink
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #1265 : četrtek, 15.02.2007 : 17:11:36 »

Pred eno uro smo se poslovili od naše psičke Kali ...

Vsem lastnikom belgijcem želim čimveč lepih doživetij in predvsem zdravja.

Lp, Ines!
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1266 : četrtek, 15.02.2007 : 19:37:03 »

Hvaljen Thor, jaz sem spet zanetena. Sem bila 2 meseca skoraj nonstop brez neta, zato sem se oglasala le redko. Pa zal moram tudi zdaj bolj na hitro opravit...

Barbka, a meni nisi verjela na besedo?  Wink

Ivanhoe, tebi sem dolzna se eno repliko na temo cene, lepote in dela.

Lupika, kako napreduje prevzgoja malinovcka?

Ines, kaj se je pa zgodilo s Kali???

Midva v redu, no, Sambo bolje kot jaz. Enkrat na teden ali na 14 dni na sprehodu konkretno zasepa za par minut, kar njega niti kanec ne gane, mene pa za tistih nekaj minut popade totalna depresija  Undecided. Hudiceva borelija in klopovska zalega... Zadnja dva tedna sva bila bolj malo aktivna, ker sem jaz zbolela, tako da sva se samo sprehajala in malo klikala, trenirala pa nic. Ta teden sva pa ze malo povadila. Zdaj moram narest se kak fotosesn, potem pa sledijo novi apdejti na strani, tako da se tudi to premika Smiley.

Lep pozdrav vsem od naju
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1267 : ponedeljek, 19.02.2007 : 17:24:56 »

Hello,

Jaz se na hitro oglašam...Lupika, če imaš še vedno probleme s svojim psom, ti svetujem, da se vpišeš v enega izmed spomladanskih tečajev. Lahko pa kontaktiraš tudi Društvo prijateljev belgijskih ovčarjev, kjer ti bomo tudi z veseljem pomagali.

lp

Maja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1268 : ponedeljek, 19.02.2007 : 18:12:01 »

Ines, kaj pa se je zgodilo s Kali? lp
Logiran

Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1269 : četrtek, 01.03.2007 : 21:31:42 »

Zdravo!

Tudi jaz sem dobil psa mešančka med nemškim in belgijsim ovčarjem. Bi lahko prosim objavili kake slike bel. ovčarjev malinois-ev?!? Star je 5 mesecev in imam tudi težave z njim: v šoli zelo uboga in ko smo sami-ko vidi psa nič ne sliši,nič ne vidi in na cesti če ga hoče kdo pobožat pod gobčkom (na vratu) ponori in začne lajat kot nor. Ko vidi kakšnega psa prvič se mu dlaka čisto nasrši- pri približevanju se skloni k tlem kasneje pa vleže pa leži in je na preži... Zadnje čase pa hoče ven na 2 uri pa nori z drugimi kužoti po travnikih, skoči v vsako mlako ko jo vidi-vem da so bel. ovčarji zelo delovni psi in rabijo dooosti gibanja, me pa zanimajo težave, ki sem jih prej omenil. Mi lahko kdo prosim kaj pove o tem.

LP, Christjan
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1270 : petek, 02.03.2007 : 10:50:40 »

Malinois je pasma, ki je v odraščanju zelo občutljiva na okolje in se odziva nanj bolj kot druge pasme, zato je predvsem v tem zgodnjem obdobju potrebno paziti, da ima dobre izkušnje z okolico in dobro (nadzorovano) socializacijo s psmi in ljudmi. Glede uboganja in poslušanja doma in v okolici...potrebna je dobra navezava, to pa lahko dosežeš le s fer odnosom in pravo komunikacijo.

Christjan zelo toplo bi ti priporočala, da se oglasiš na društvu prijateljev belgijskih ovčarjev. Lahko pa tudi pokličeš mene na telefon 041 499 501 (Maja), ker je tako na hitro preko foruma težko vse razložiti.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1271 : torek, 06.03.2007 : 21:24:56 »

Zdravo Maja!

Oprosti nisem prej posta videl, ker nekaj časa nisem bil na forumu. Preden bi Vas poklical me še samo zanima od kod ste oz. kje je društvo prijateljev belgijskih ovčarjev. Kaj v to društvo lahko greš z mešancem ker je društvo prijateljev B.O. in predvidevam da je to samo za čistokrvne...
Hvala že vnaprej...

Christjan, 14 let
Logiran
Chipa
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


« Odgovor #1272 : torek, 06.03.2007 : 22:17:11 »

Na CACIB Zagreb, 4. 3. 2007. godine održan je zajednički sastanak na kojem su bili nazočni Predsjednik Hrvatskog kinološkog saveza Damir Skok i tajnik Bojan Mataković, Predsjednik Hrvatskog kluba belgijskih ovčara Dražen Car i član Predsjedništva Hrvoje Joja, te Predsjednik KŠK Cibalije Stipo Stanković i  tajnik Goran Čučković.
Na sastanku je Predsjednik Hrvatskog kinološkog saveza izrazio punu podršku Hrvatskom klubu belgijskih ovčara te pozvao sve zainteresirane u Hrvatskoj da se učlane u Hrvatski klub belgijskih ovčara koji je jedini priznat od Hrvatskog kinološkog saveza i Svjetskog saveza za belgijske ovčare (FMBB), te da kroz organiziranje sekcija na područjima gdje se za isto stvore uvjeti ostvare uzgoj i rad u pasmini. Također je istaknuo da svjetska  prvenstva za belgijske ovčare prijavljuje Hrvatski klub belgijskih ovčara.



Pozivamo sve vlasnike belgijskih ovčara u Hrvatskoj da se učlane i ostvare sva svoja prava u pasmini preko Hrvatskog kluba belgijskih ovčara i želimo im dobrodošlicu i uspješan rad na objedinjenju pasmine belgijskih ovčara.
Za sve informacije možete nas kontaktirati e-mailom hkbo@hkbo.hr ili na telefon 098/289-851.



Predsjednik HKBO-a:

Dražen Car
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1273 : sreda, 07.03.2007 : 08:29:05 »

Sezona tekem se je končno začela! Ta vikend sva Lir in jaz nastopila na prvi tekmi v tem letu, in to zelo uspešno! Tekma je bila v S.A.S klubu San Giusto v Basovizzi v Italiji. bili smo 7 prijavljeni po IPO 3. Razen mojega Malija samo nemški ovčarji. Se sreča, da je bila kot prvo namenjena dvodnevna tekma spremenjena na enodnevno, za nas IPO 3 nedeljo (enka in dvojka je pa imela vse soboto). Nedeljo je pa bilo prekrasno vreme! Res idealno za delo! Sled, poslušnost in obrambo sva opravila brez problemov in zaključila s prav dobro oceno in prvim mestom! Spet en pokal več...Sezona se je torej zelo dobro začela, in upam da bo do konca leta tako ostalo!

Zdaj pa nedeljo v Graz na razstavo, bomo videli kaj bo tam!

Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1274 : sreda, 07.03.2007 : 15:44:08 »

Christjan, kot je povedala Maja, belgijci so zelo obcutljivi glede socializacije, pri njih je resnicno se posebej paziti vse do leta in pol, dveh let; v tem casu mora spoznati razlicne ljudi, pse in zivali, da z njimi kasneje ne bo tezav. Vasemu psu bi najbolj koristilo pogosto druzenje z drugimi psi (po moznosti pod nadzorom izkusenega kinologa), ki pa morajo biti psihicno stabilni in dobro socializirani, namrec morebitne slabe izkusnje bi vse skupaj mocno poslabsale. Poskusi se dogovoriti v soli za kake skupne sprehode ali druzenje, sicer pa upam, da ti bo tudi Maja lahko kako pomagala. Drustvo je res posveceno belgijcem, ampak mislim, da tudi krizancu z belgijcem ne bodo odrekli pomoci - a ne, Maja  Wink ?.

Tina, cestitke za tekmo, vaju res ni za ustavit Wink. Se vidimo v Grazu, komaj cakam. A za razpored pasem se mogoce kaj ve (casovno in glede ringov)?

Pozdravljen, Drazen, sploh nisem vedela, kdo se skriva za tem nickom  Smiley. Kak mesec nazaj sem na strani HKSa videla, da se maja pripravlja specialka belgijcev - koncno spet! Je sodnik mogoce ze znan, cena prijave...? Ce bo organizacijski odbor isti kot takrat, nekaj let nazaj, potem lahko racunate na ponoven obisk crnuha z blondinko. Prosim za sveze informacije, ko bo kaj vec znanega o razstavi...

No, in po daljsi pavzi sva s spletkarjem  Cheesy koncno spet uspela posodobiti stran. Podoba z izjemo animacije na zacetku ni spremenjena, zato pa je gor par novih tekstov, kar nekaj novih slik, filmcek s Prestranka, kjer smo belgijci obvladali sceno (cestitke Panasonicu za drugo mesto  Cool Smiley ), kmalu pa gor pridejo se linki, blog, redno se bodo seveda dodajale nove fotke in filmcki ter rezultati s tekem in razstav. Res sem vesela, da je stran postavljena, ne samo zaradi naju s Crno Smrtjo, ampak tudi v upanju, da bo tudi prispevala k prepoznavanju pasme. Torej, vabljeni k ogledu na www.sambo.si  Smiley.

Midva sva sicer dobro, razpolozenje je zadnji teden pokvarilo le Sambotovo ponovno sepanje. Do vceraj sem krivila borelijo, vceraj pa je vet rekel, da borelija obicajno skace s sklepa na sklep, Sambo pa vedno sepa na sprednjo desno. Tako da greva v pon spet na pregled, verjetno bomo tudi slikali nogo, ceprav zdaj, ko je to rekel, se bolj nagibam h kaksnim natrganim/nategnjenim vezem kot pa poskodbi sklepa. Pri taki nevrozi je se cudno, da je Sambo se vedno v enem kosu... Saj veste tisto, da imajo zivahni psi srsene v riti, ne? No, jaz pravim, da imajo srseni belgijce v riti...  Roll Eyes Bo vse bolj jasno v ponedeljek, upam. Do takrat pa lep pozdrav vsem in drzite pesti za naju s Tino v Grazu Smiley.

Ursa in Crna Smrt 
Logiran
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines