mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 16:34:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301335 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
lkc
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #1140 : torek, 30.05.2006 : 18:24:07 »

Prav super je spet prebirati novice o belgijcih na netu in ČESTITAMO vsem zmagovalcem, zlasti lepotcu (in skorajšnjemu intelektualcu) Sambotu in intelektualcu (in skorajšnjemu lepotcu) Liru.

Pogrešamo le kaj novic in poročil s Hrušice (še pomnimo lanske sončne opekline...). Da je bil Sambo the best, ni bilo dvoma. Kaj pa se je dogajalo z Dancerjem ? Po fotkah, ki jih je dala na net njegova lastnica, je videti krasen pes, sicer precej temnejši od našega Pana.

Na Cerarjevini se fizično in psihično pripravljamo na prihod "male napasti" (Andraževega Ice-a) v četrtek. Kako bo naš edinček, ljubček, razvajenček, histerik hišni pes Pan to "ščene" prenesel, mi še ni jasno. (Tudi ata Igor še vedno jamra nad izbiro, njegova bi bila namreč črna belgijska varianta...). Bomo hvaležni za kakšen nasvet (Bambi, kako je Sambo prenašal tvoje pastorke ?).

Upam, da dež kmalu mine (na sprehod hodimo v gumijastih škornjih in bundi, porabili smo že vse stare rjuhe, Pan več časa preživi v tušu kot na sprehodu...).

Pozdravček,
Lili et co.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1141 : torek, 30.05.2006 : 19:22:38 »

Samo tega sem uspela slikat, klikni
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2037.2160.html
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1142 : sreda, 31.05.2006 : 16:54:34 »

Ja Petra, res je žalostno ko to vidiš kako plašni so psi in kako zaradi tega postanejo tudi zelo agresivni. Pa če pomislim, da so nekatere vaje res bile "easy varianta" oz. situacije, katere pes skoraj vsaki dan sreča! Najbolj opazno je pač bilo to, da večina ima pse v boksih, gre samo na razstave z njimi ali na kak trening (čeprav od vseh teh prijavljenih na preizkus značaja sva samo dva bila, ki sva imela delovni izpit, od tega 4 letni mali, ki pa je imela "samo" IPO1), drugače ne hodijo s psi prav nikamor. Zato je bil velik problem skupina ljudi - in ta skupina ni tako ko pri nas na izpitih, po 30 jih je stalo full zgužvano okoli psa, tako da si komaj dihal! Tukaj se je potem pokazalo kateri se zna pravilno obnašati.
Dobro se mi pa zdi to, da vsi psi, ki padejo na teh izpitih imajo samo še eno možnost pristopiti (je pa tudi od tega odvisno kaj je bil razlog za negativno oceno. Če je zbežal zaradi strelopalšnosti ne more nikoli več delati, enako velja za preveliko agresijo). In tisti pes, ki ta WÜP nima sploh ne sme pariti oz. dobi prepoved vzreje. Tako poskušajo popraviti pasmo. Tukaj pri nas so komaj to leto začeli s temi preizkusi, pa to tudi samo za Malinoise - zakaj ne za vse belgijce?
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1143 : sreda, 31.05.2006 : 21:09:15 »

Evo naju, pravkar z uspesnega treninga, seveda z najinim najljubsim sosolcem. Danes je bil Sambo nenavadno naspicen, da bi vsaj bilo cimvec takih dni. Lepo je videti iskrice v oceh tudi pri treningu poslusnosti, ne samo pri agiju, trikcih in drugih priljubljenih aktivnostih.

Lili, hvala za cestitke  Smiley. Se trudimo, se strudimo - ampak ali agi ne steje kot intelektualno delo? Se vidi, da se grebem za priznanja, kaj?  Wink Kratko porocilo s Hrusice je ze bilo, kaj dosti vec pa ni za povedati o belgijskem taboru, saj me kot receno vecino dneva ni bilo tam, ker sem delala. Sem bolj na hitro spoznala Dancerja in njegovo vodnico, upam, da se se veckrat takole srecamo. Dancer je simpaticen in lusten kuza, samo prestave mu bolj slabo delajo  Wink. Upam, da je v ringu potem uspel menjat in je lepo tekel v kasu.

Ja, v Casi del Cerar bo zdaj gotovo spet bolj pestro, s tem da bo Pan zdaj tisti, ki bo bezal pred nadebudno malo posastjo, pa se plesnivo povrhu Wink. Za Igorja vem, da zaluje za nigrom, ampak saj ga Sambo na vsakem treningu zagnano prelize, tako da je vedno na voljo za tolazbo neizzivetega koprnenja. Za Sambota moram povedat, da je odlicna tetka, boljsega nadomestnega starsa si skoraj ne bi mogli zeleti. Je prijazen in potrpezljiv, ko je dovolj, pa brez tezav prisoli kaksno materinsko klofuto z gobcem, da postavi malo drhal na svoje mesto. Saj to je dozivel tudi ze Pan, ko je v mladih letih kdaj prestopil mejo. Sicer pa ni bil ljubosumen, seveda pa sem vseeno pazila, da sem se mu se vedno dovolj posvecala. Tudi zdaj, ko se npr dosti druzi s kaksnim mladim psom, ni tezav, glede na to, da je sam tako fejst poba, pa je tudi dober vpliv; mislim, da bo s Panom prav tako. Bomo veseli kaksnih porocil, kako shajata Pan in mali Ice, pa seveda, kako shajate vi - vso sreco s tem  Cheesy, upam, da ne bosta ata C in Panasonic zdaj hodila na treninge prekrokana in s podocnjaki do kolen  Wink.

Tina, res zalostno tole s karakter testi  Undecided. Povsem podpiram, da bi se to izvajalo za vse pse (se sploh pa 'delovne' pasme) tudi pri nas, kjer je stanje te pasme res precej klavrno. Zalosti me ze dejstvo, da ceprav je belgijcev tako ali tako malo, jih ne vidis prav nikjer - v klasiki je polno malinoisev, v agiju je nekaj malinoisev, 2 groena ( + z obcasnim Blujevim intermecom) in en terv, potem se pa ze konca. Na razstavah sem sama, Dancer in v starih casih Pan sta prijetna popestritev sicer belgian free razstav, ostali psi so pa... kje ze? Zalostno je, da imajo ljudje tako vsestransko, delovno, aktivno pasmo samo in zgolj kot hisnega ljubljenca, pa se to bolj crnogorsko kavc varianto  Undecided. Upam, da v bliznji prihodnosti dozivimo obvezne preizkusnje znacaja za vse pasme, ki bodo objektivno in realno izpostavile stabilne pse ter izlocila te, ki trenutno kvarijo pasmo. Do nadaljnjega pa... sanja svinja kukuruz.

Blaten pozdrav, Ursa in Crna Smrt
 
Logiran
skar
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #1144 : sreda, 07.06.2006 : 15:48:53 »

Živjo,

jaz pa mislim, da so ti testi značaja relativna stvar. Jaz kar odkrito povem, da moj belgijec, ki ni samo v boksu in na treningu, ampak živi v stanovanju v Ljubljani, takega testa, kot je zamišljen, ne bi nikoli naredil. Pa ni ne plašen, ne agresiven, ne nestabilen. Samo ima toliko razčiščeno v glavi, da ne dovoli, da ga prime vsak neznanec, ki pride mimo in ga meri z metrom in grozi in... Predvsem spoštuje tisto pravilo o razdaljah med dvema bitjema in v intimno cono ne pusti nikogar. Saj zato ga pa imam. In mi je čisto logično, da je bil v Avstriji tako slab rezultat na testiranju. Belgijci v osnovi niso agresivni, samo testi niso delani za njih in potem izpade, kot da je to agresija. No, samo toliko.

Pozdrav.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1145 : četrtek, 08.06.2006 : 08:10:25 »

Skar zanimivo razmišljanje Smiley...in glede na rezultate imaš verjetno tudi prav...sicer morem priznati, da nisem nikoli razmišljala v tej smeri, ok razen, da tudi moj pes takega testa tudi ne bi naredil Roll Eyes...pa se še kar dobro znajde v množici ljudi (brez kakršnekoli panike ali agresije)...

Kakorkoli se strinjam, da isti karakterni test, za nemške ovčarje in rottije, ne moreš kar tako prenest na belgijske ovčarje...vseeno to bolj senzibilni psi, situacije v takem testu pa precej potencirane in prisiljene...(no kar je verjetno tudi cilj...postavljanje psa na rob oz videt do kje pes zdrži...)

Če bi proti meni tekel človek, kričal in krilil, bi se ga verjetno tudi jaz ustrašila in zbežala kolikor bi me nesle noge Grin

Ampak vseeno ostajam pri svojem prvotnem mnenju, da bi lahko vzreditelji dali več pozornosti na značaj, ko se odločajo za kakšno kombinacijo, vseeno je preveč psov, ki so po mojem mnenju res preveč plašni... ali agresivni ali ne preveč podobni belgijcu kot takemu...
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1146 : četrtek, 08.06.2006 : 10:54:48 »

Kot sem že omenila, so vse te predstavljene situacije na testu situacije, ki se lahko zgodijo na vsaki cesti, sprehodu, itd...zgudi se, da srečamo človeka, ki je pijan in se nam čudno premika nasproti, kriči in miga s rokmi, steklenicami, marelami ali podobno. Tudi ne pozabiti na otzroke, ki reš znajo kričati in s raznoraznimi predmeti divjati okoli. Zato se mi je zdel ta del testa zelo zanimiv, da vidim kako prenaša pes takšno stresno situacijo, gre takoj v napad - kaj je čisto narobe obnašanje, ker prav njega ni nobeden napadel, tudi ne vodnika - ali ga to ne tangira, ker opazi da to zanj ne predtsvlja nič nevarnega. Kaj se pa tiče vaje, da druga oseba prime psa in ga drži ko mi gremo 10 korakov stran: če je pes navajen, da mu dam komando "počakaj, bodi priden", da tako ve, da se ne bo nič zgudilo, in da tudi opazi, da ga oseba ne tika, ne provocira, ne grozi, niti z njim govori, ja zakaj pa bi naj napadel? V celotni fazi vaje je vodnik v vidnem polju psa. To pomeni da pes ne dobi občutka da ga je vodnik zapustil in da mora na vsak način za njim. Stoji 10 metrov stran! Tu se pa mora imeti psa pod kontrolo! Da je kak pes tukaj mogoče plašljiv zaradi tuje osebe, to mi je še jasno, to je normalno, da ampak v takšni situaciji napade je pa čisto napačno obnašanje psa! Kaj potem tvoj pes (skar) čisto vsako osebo, ki slučajno pride v "intimno cono", napade? Saj to se ravno v mesto dosti krat dogaja? Kako pa reagira, če greš z njim vmes gručo ljudi, dam npr. Kopersko noč ali podobno prireditev, ko niti milimetra med psom in drugim osebam ni?
Ah še to, teh testov za druge pasme ni, samo za belgijske pasme. Tiste pasme, ki pa spadajo v Avstriji pod tako imenovane "nevarne pasme" imajo druge teste! Tukaj se gre predvsem za vodnikovo obvladovanje psa v določenih situacijah. Rottweilerji in nem.ovčarji pa imajo pri zrejnih testih tisti obični del s obrambo, nič drugega.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1147 : četrtek, 08.06.2006 : 11:21:23 »

Citat
Kaj se pa tiče vaje, da druga oseba prime psa in ga drži ko mi gremo 10 korakov stran: če je pes navajen, da mu dam komando "počakaj, bodi priden", da tako ve, da se ne bo nič zgudilo, in da tudi opazi, da ga oseba ne tika, ne provocira, ne grozi, niti z njim govori, ja zakaj pa bi naj napadel? V celotni fazi vaje je vodnik v vidnem polju psa. To pomeni da pes ne dobi občutka da ga je vodnik zapustil in da mora na vsak način za njim. Stoji 10 metrov stran

No to se pa popolnoma strinjam...vsakega psa, ki v takem primeru napade človeka ali reagira pretirano, bi bilo po mojem mnenju potrebno najmanj izločiti iz vzreje.

Dejstvo pa ostaja, da se za belgijske ovčarje po različnih državah precej razlikujejo...mogoče bi bilo fajn imeti določen test, ki bi držal povsod (ne vem kako je za druge pasme obstajajo pa tudi testi značaja kolikor sem uspela zasledit...oz so taki testi vedno bolj aktualni)

Kot sem že napisala...pes mora v naravnih situacijah normalno reagirati (to je zame stabilen pes). Na ulici, na tržnici, na cesti, ne samo do ljudi ampak tudi do drugih psov...oz živali...
Verjetno je na takem testu pes izpostavljen v krajšem času več stresnim situacijam... kot je normalno pri sprehodu po polni ulici...

Vsekakor pa bi si želela videti izvedbo takega testa v živo, da bi znala bolje oceniti in komentirati.
Kakorkoli se mi tud skar-ovo razmišljanje ne zdi za lase privlečeno ampak vredno razmisleka...

Nikakor ne bi rada kogarkoli diskreditirala ampak samo razmislila in pač ubrala eno srednjo pot...v svojem razmišljanju  in izobraževanju... Wink
Logiran
skar
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #1148 : četrtek, 08.06.2006 : 11:58:19 »

Živjo, bom čisto na kratko napisala, ker imam full dela... Ampak na nekaj glavnih stvari pa moram dat repliko.

1. Moj pes ne bo napadel, če je nekdo pijan in čudno hodi po cesti, če mularija okrog skače s palicami, žogami.....ipd, dejstvo pa je, da se ne bo pustil prijeti nikomur, ki ga ne pozna. In če hoče nekdo psa zmerit z metrom in ga jaz ne smem držat - tukaj sva že padla na preizkusu. Saj ne bo ugriznil, bo pa zarenčal. Prvič, drugič.... ja, potem bo pa najbrž zgrabil. In ne glede na to, da sem jaz zraven ali ne. Isto velja, če bi ga kdo hotel prijet za ovratnico ali pa šarit po njem. To je pač popolnoma normalna reakcija delovnega psa. Saj zato jih pa imajo toliko v raznih državnih službah.
2. VEDNO IN POVSOD je na vrvici in z nagobčnikom. Tega se striktno držim. In vem zakaj. Čeprav napade izključno na povelje in na direkten kontakt, je še vedno samo pes. Ki ima kosmata ušesa, kot so rekli včasih.
3. Na koprsko noč in podobne prireditve pač ne hodim s psom. Se mi ne zdi primerno izivat usode - ne z nagobčnikom ne brez. Življenje s takim psom postavlja določene omejitve.....
4. Ja, zagovarjam test karakterja, da se izločijo plašni in karakterno nestabilni psi. Samo se mi zdi, da so v SLO pravilniku (tega pač poznam) malo pomešali stvari. Pes, ki bo tako zelo socializiran, da bo šel skozi prvi del testa, ne bo imel nikoli dobro opravljenih vaj iz testiranja plenskega nagona.  Oziroma so ti psi tako redki - kapo dol. Je pač treba vedeti, da pogoj za vzrejo ni izpit, na katerem bi se pes naučil ravnati v različnih situacijah in bi potem na testiranju primerno reagiral. Če pa je poudarek le na  značaju, so pa sklopi vaj (po mojem) nezdružljivi. Škoda, ker zdaj 27. maja baje ni bilo testiranja v SLO - se menda ni nihče prijavil. Ali pa - in imam napačne podatke?

Kakorkoli, moram priznat, da tale moj pes ni čisto običajen belgijski ovčar - ima pač, poleg genetskih predispozicij,  od majhnega privzete neke vedenjske vzorce, zaradi katerih ne bo/bi opravil testiranja. In nenazadnje, zahteve, ki jih imam jaz do te pasme, najbrž niso v kontekstu ljubiteljske vzreje. Zato tudi parim z njim striktno namensko - genetsko pač daje sebe, v različnih kombinacijah.

LP
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1149 : sobota, 10.06.2006 : 10:26:13 »

Lepo slišati, da obstjajo lastniki, ki ščitijo psa in tudi druge s tem da ga vodijo na povodcu oz da uporabljajo nagočnike!
Test nam ne da samo pravico do vzerej, ampak, kaj se meni nabolj pomembno zdi, vodnik vidi reakcije psa v določncenih situacijah. Namreč obstajajo še vedno vodniki, ki mislijo (in to "resno" mislijo) da je njihov kuža kot mali dojenček, priden, prijazen, nikomur ne bi prav nič naredil...potem pa na takšnem testu vidi, kako pes lahko reagira! Sem videla par vodnikov, ki so bili čisto šokirani, ko so videli psa kako je npr.renčal in pokazal zobe pri določenih vajah! Te vodniki so pri tem testu odnesli to znanje, da vedo, da morajo psa malo bolj imeti pod kontrolo če srečajo druge ljudi, otroke itd. Mislim, da tudi to je bil cilj teh vaj - spoznati psa. Večina ki je pristopila itak nimajo namena vzrejati, pač so hoteli videti reakcije psa.
Na stareh DPBO sem brala, da bo vzrejni pregled - na žalost je bil isti dan kot je bil v A, zato nisva tokrat pristopila. Kaj se res ni nobeden javil za vzrejni pregled oz, za preizkus značaja? Škoda! Mogoče drugič, se čas tako hitro mine, jesen bo kmalu tu...
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1150 : sobota, 10.06.2006 : 12:19:14 »

Danes je bil vzrejni pregled pri DPBO s pravim testom značaja. Zanimivo doživetje.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1151 : nedelja, 11.06.2006 : 11:16:31 »

A šele ta teden, ni bilo rečeno, da bo to 28.05? Spreminjajo te datume pa non stop - ni čudno da nikoli ne uspemo sodelovati na njihovi prireditvi. Bi pričokovala, kot član, da se me obvesti! Škoda, spet sva nekaj zamudila!
In, kako je bilo? koliko pesekov je bilo in kako so se odrezali?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1152 : nedelja, 11.06.2006 : 18:30:11 »

28.5. je bila razstava na Hrušici.  Cool
Bila je samo ena psička. Test je bil zanimiv, psička ga je uspešno prestala. Ocenjevanje zunanjosti pa - tam pa itak ni velike znanosti.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1153 : petek, 30.06.2006 : 15:41:41 »

hello,

no če že ne gre drugače, se oglasim vsaj takrat, ko se je kaj za pohvalit...
rik je končno naredil IPO2, tako da gremo zdaj s polno paro naprej do 3...

samo v info...če koga zanima kvaliteteni belgijski ovčarji malinoisi... se obeta spet eno zelo zanimivo vrhunsko leglo... seveda ni skrivnost, da bom tudi sama postalal lastnica novega psička Smiley

aja btw, kakšne pasme pa je nov pes v družini cerar???
Logiran
lkc
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #1154 : petek, 30.06.2006 : 22:50:34 »

Hojla,

po doooolgem času se oglaša mama Cerar, saj imajo ostali drugo "nujno" delo, Pan pa še ne obvlada računalniškega komuniciranja.

Glede novega člana - gre za "plesnovega" borderja (blue-merle BC) po imenu Ice (uradno: Bryce Jeronimo in Blue Ovčarski - več o njegovih prvih tednih na strani Psarne Ovčarska...).

Trenutno raste kot konoplja, uničuje vse po vrsti (čevlji, računalniški kabli, Matejevi zapiski, noga od stola ali kakšnega družinskega člana...), najbolj pa "obožuje" Pana, ki mu visi na vseh možnih dlakah in ga neumorno napada. Pa smo mislili, da so belgijci hiperaktivci...

No, da se še jaz pohvalim (čeprav nimam nobenih zaslug) - Pan in ata Cerar sta v nedeljo naredila izpit IPO I. Huraaaa (zlasti za Braneta), uspeh ni bil čisto pričakovan. Zato pa je Igorjev ponos neizmeren - in Matej je dobil veselje, da bi nadaljeval na IPO2, 3... Ne vem pa, če bi se Pan strinjal. Sled brez hrenovke zanj ni zanimiva, pri obrambi raje odvrže rokav in sklizne, ko vidi palico (mladostne travme...?), med poslušnostjo si za izvedbo vzame svoj čas za "eleganco" in vohljanje.

Sicer pa iskrene čestitke intelektualcu in ex-sošolcu Riku za uspeh.

Lili
Logiran
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines