mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 18:17:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 88110 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #105 : četrtek, 10.05.2007 : 09:08:34 »

Kot sem že napisala, na sprehodu hodi pes tik ob meni in ga ne zanimajo mimoidoči! V 10 letih se mi ni nikoli zapodil v človeka ali v drugo žival, je VEDNO ob meni.
Je pa res, da ga vedno pripnem če gre mimo drugi pes ali starš z otrokom, saj večina otrok (moje izkušnje), se zakadi v psa in starši niti ne vprašajo ali je pes nevaren ali ne!

Ja, OK, lepo, da imaš tako vzgojenega psa. Ampak če tvoj kužon ves čas hodi ob tebi, v čem je potem sploh smisel sprehajanja (razlaufanja) brez povodca. In v čem je potem smisel, da se moraš morda vsakih 5 minut sklonit in psa pripet, potem pa spet odpet.

Pa Tjas, da ne bom napačno razumljena, ni veljalo ko slabonamerno, ampak to je napisalo že več ljudi in me zanima, v čem je smisel.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #106 : četrtek, 10.05.2007 : 09:12:18 »

Ampak èe tvoj kužon ves èas hodi ob tebi, v èem je potem sploh smisel sprehajanja (razlaufanja) brez povodca. In v èem je potem smisel, da se moraš morda vsakih 5 minut sklonit in psa pripet, potem pa spet odpet.

 Undecided to se tudi jaz kar naprej sprašujem.... mislim, če ti pes hodi lepo zraven, zakaj se tako upirate povodcu?  Undecided  Pač, en štrikec, ki ti visi z roke... roko maš pa lahko magari v žepu.

Tiste, ki jih pes vleče, bi še skoraj razumela, da se upirajo....   Undecided
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #107 : četrtek, 10.05.2007 : 09:45:25 »

Ce pes vlece, ga pac naucis da tega ne pocne. Sicer pa so bojda vsi spusceni psi iber vzgojeni, torej tudi na povodcu ne vlecejo, ane. In to ne more bit izgovor. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #108 : četrtek, 10.05.2007 : 10:21:33 »

Moj pesjanar, če je pripet noče opraviti velike potrebe.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #109 : četrtek, 10.05.2007 : 10:22:44 »

hm...?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #110 : četrtek, 10.05.2007 : 12:32:20 »

Se opravičujem, ampak res nimam časa brat vseh teh strani.. sem obupala nekje na polovici Smiley...

Kot je nekdo omenil, se tudi jaz spomnem da morajo biti psi na povodcu le v urbanih okoljih (to pomeni na lokacijah, kjer je za pričakovat večje število ljudi). Sicer pa... a se da kje dobit ta zakon?

Sama pse spustim takoj ko pridemo na travnik za hišo. Tam ni gozda, ni veliko ljudi... in zame to ni kršenje zakona. psi se po travnikih zlaufajo in potem gremo domou. To ni sredi vasi in večinoma se tam sprehajajo le pasji lastniki Smiley. Sem pristaš povodcev, v naselju že zaradi varnosti svojih psov (avto, drugi pes, človek...) ne bi imela nikoli spuščenih, pa tudi če so 100% poslušni.. ker nikoli ne veš... ko pa je pes pod kolesi pa je prepozno jokat... tudi ne maram da na najbolj obljudenem sprehajališču sredi ljubljane divjajo odvezani cucki (neglede na velikost!!!)... sem pa za to, da iima tudi pes nekaj svobode.. pri nas nimamo ograjenih vadbišč itd... imamo pa zato velike površine travnikov, kjer imam pregled nad daljno okolico in takoj vidim približajočega psa ali človeka in takrat dam pse na povodec.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #111 : četrtek, 10.05.2007 : 12:39:57 »

Kako pa si lahko 100%, da tudi tvoj pes ne nadzira okolice in kaj se zgodi, če ti opazi človeka ali drugega psa, ki mu ni všeč? Si sigurna, da ne bo odletel in da je njegov odpoklic 100%?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #112 : četrtek, 10.05.2007 : 12:55:30 »

5. člen

V 11. členu se za drugim odstavkom doda nov tretji odstavek, ki se glasi:
    »Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.«.

in pa

»22. Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #113 : četrtek, 10.05.2007 : 13:44:06 »

Nanook hvala Cheesy... Se strinjam z zakonom.. in točno o tem govorim. Če se ne pričakuje, da boš srečal ljudi oz. živali ne vem zakaj pes ne bi bil spuščen.. če je poslušen in neagresiven seveda.

tack pa sem nekaj vlagala v svoje pso, če se je to nanašalo name oz. tudi če se ni... moji psi (trkam) niso še nikoli nobenega napadli, ne psa ne človeka. Ko sta bili starejši psici napadeni s strani tretje psice se nista odzvali in napadli nazaj. Postavili sta se druga zraven druge in opozorilno zarenčali in čakali name. V situacijah ko bi se lahko stepli sta bili neštetokrat...  do ljudi pa... ni ljudi, ki jima ne bi bili všeč. Z mano sta veliko let (starejša 13) in preživljamo cele dneve skupaj... veliko se ukvarjam z njima in sta bili in sta še vedno šolani in vajeni različnih situacij... od tečnega otroka do tečnega psa ali starčka s palico.Sem pač nekaj vlagala v pse in jih poznam in jim zaupam- do določene mere. Vseeno pa sem na sprehodu pozorna in mam vedno okolico "pod kontrolo" in jih pripnem če opazim, da kmalu ne bomo več sami... Se strinjam.. veliko ljudi preveč verjame v njihove pse in misli da se en bo nič zgodilo, vendar odgovoren lastnik VE kakšen je njegov pes in VE da je lahko nepredvidljiv in je zato previden vedno... kar pa ne pomeni da moraš imeti psa tudi na prostranem travniku kjer ni pričakovati "obiskov" na povodcu... odvisno od psa pač!

niso vsi psi enaki... in niso vsi lastniki enaki... ja... moramo imeti zakone da ne bo aosa, ampak to da pa nekateri tako posplošujete pa...
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #114 : četrtek, 10.05.2007 : 13:52:33 »

Pa še nekaj.. o smo ravno pri zakonu ... sem si ga prejle malo ogledala pa me vesel naslednje:

 
Citat
23. Nevaren pes je pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival. Za nevarne pse se ne štejejo:
    - službeni policijski ali vojaški psi, katerih ugriz je posledica izvajanja službene dolžnosti;
    - psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom.

Vir: http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200714&dhid=87541

Upam da to pomeni tudi da odslej ne boš več mogel dobiti tožbe ko vstopaš nepooblaščeno v tuj objekt in te pri tem ugrizne pes Smiley
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #115 : četrtek, 10.05.2007 : 14:05:09 »

Debata teče in pač vsak pove svoje mnenje, tudi sama sem odgovorna lastnica in se veliko ukvarjam z mojim psom, pa vseeno je vedno na povodcu, razen na vikendu, kjer je ograjeno. In strinjam se, da odgovorne osebe napišejo lastnikom, ki psa nimajo na povodcu kazen, le da bi tega moralo biti več. Ker ko se kaj zgodi je prepozno - žal!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #116 : četrtek, 10.05.2007 : 14:11:46 »

Saj te odgovorne osebe se verjetno nahajajo na javnem kraju, kjer je itak treba met psa na povodcu, torej tistim, ki svoje pse spuscate, ni treba skrbet, da bi vas dobili. Ker jih itak spuscate na takih mestih, kjer ni za pricakovat vecjega stevila ljudi oziroma ne gre za javne kraje, je tako.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #117 : četrtek, 10.05.2007 : 18:12:13 »

Točno tako je Nanook. Psa nimam spuščenega sredi mesta, temveč na zakotnih travnikih, ki jih ni malo v mojem kraju.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #118 : četrtek, 10.05.2007 : 18:34:30 »

Nanook je čisto OK povzela člene iz zakona.

Vendar ne pozabimo, tu so še odloki posameznih občin, ki lahko prosto gibanje psa "razširjajo" na manjša območja, ter predpisi, kot so Zakon o divjadi in lovstvu, Pravilnik o uporabi lovskih psov v loviščih in predpisi s področja naravovarstva. Ti se pa pri prostošetajočih psih ne omejujejo samo na "urbana" mesta.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #119 : četrtek, 10.05.2007 : 18:48:25 »

Tjas, tam kjer so "zakotni travniki" tule pri nas, pa je tabla, da je prepovedano vodenje in spuscanje psov po obdelovalnih povrsinah-kar v bistvu so vsi travniki.
Tam ob PSTju pri biofaksu je tabla, da je treba imet pse na vrvici. Pa je vecina spuscenih.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines