mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 02:00:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 272661 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #195 : torek, 19.10.2004 : 17:43:59 »

Živjo!
Prišla sem, da malo "pobrišem prah" s te teme.
In sicer, moj stric ima rodovniškega nemškega ovčarja. Sicer imena ne znam napisat, vem pa da se izgovori: Taro crveni maestoso.
No to so dve njegove slikce. Slikan je bil prejšnjo zimo, ko je bil star 9 mesecev. Cheesy

http://www.mojpes.net/galerija/albums/userpics/13644/Taro---7.jpg

http://www.mojpes.net/galerija/albums/userpics/13644/Taro---4.jpg

Upam, da vam je všeč! Wink
Pa kakšen komentar bi bil dobrodošel! Grin

                                            Lep pozdrav, Mašy Kiss

Lahko bi strica naučila pripenjat povodec na ovratnico. Pripne se na ta drugo rinčko, da ne zateguje v nedogled, pes se pa 5x manj davi. Drugače pa je zelo lep tale kuža. Lp

[slika v citatu spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #196 : torek, 19.10.2004 : 17:57:35 »

Sem ga že naučila. Wink Boš videl na slikcah čez nekaj mesecev, ko bodo nove. Hvala za pohvale!  Cheesy
Tukaj lahko še enkrat vidite njegovega očeta in pa vse prednike po njegovi strani! Wink

                                           Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
KANA
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #197 : sreda, 20.10.2004 : 07:05:21 »

Hvala Mašy.

Pri moji kuzici zaenkrat se zgleda kot da ima dve anteni na glavi - usesa obraca kot da so na krogličnih lezajih. V glavnem pa stojijo vodoravno stran od glave in so se malo poklapana.
Zadnjic mi je celo nekdo rekel, da je ne smemo prevec po glavi bozat, ker se ji potem usesa ne bodo gor postavila  Roll Eyes !!!

Pa lep dan!

Kana
Logiran
Aljaz
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #198 : ponedeljek, 25.10.2004 : 23:17:54 »

Še eno vprašanje.  Smiley

Glede nakupa psa sem po internetu pregledal nekaj vzrediteljev nemških ovčarjev v Sloveniji. Kakšne izkušnje imate vi, koga mi priporočate?

LP
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #199 : torek, 26.10.2004 : 18:07:31 »

Aljaz
Jaz ravno nimam izkušenj v SLO pa sploh ne. Sem pa ***** nekaj našla. Upam, da sem ti kaj pomagala, drugače ti bodo pa še drugi dali kakšen odgovor!
Kaj a se odločaš za nakup?

Koliko krat na dan se pa vaši ovčarji sprehajajo? Pa po koliko časa?

                                      Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
Aljaz
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #200 : torek, 26.10.2004 : 23:12:27 »

Živjo!  Wink

Pod eno drugo temo sem že napisal kako in kaj. Najbolje da skopiram. Smiley

"Najprej en lep pozdrav vsem skupaj na forumu.
Forum spremljam že kar nekaj časa, kjer sem izvedel veliko informaciji o psih, prebral tudi veliko knjig, a nobena ne pove izkušenj ali problemov iz prve roke. Z raznimi prijateljskimi psi se družim skoraj celo življenje, sam pa ga bom kupil spomladi, nemškega ovčarja z rodovnikom. Vem, da imeti psa predstavlja veliko odgovornost in žrtvovanje zato se želim čimbolje izobraziti o vzgoji, prehrani, skratka vsem kar je povezano s psom. Kot pravim že dalj časa spremljam portal mojpes. net, sedaj pa imam nekaj vprašanj.
Zanima me, ali bo organizirano še kakšno srečanje za nove lastnike psov, tako kot je že bilo enkrat v Velenju?
Kakšne vrste šolanja obstajajo, kaj pomenijo kratice (A1, B1)?"

Hvala za oba linka. Z gospodom ** sem že govoril, zanima pa me tudi psarna ***. Mašy: a ti ti kupila psa v tujini? Kako je s tem v tujini? So potrebni kakšni dodatni dokumenti?

LP
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #201 : petek, 29.10.2004 : 20:36:08 »

Kakšnega pa želiš? Delovnega, malo nazaj je slika Aishe in njenih mladičev ali pa razstavnega(rit pri tleh)?
Logiran
Aljaz
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #202 : petek, 29.10.2004 : 20:51:27 »

Na razne rastave ne vem, če bo ravno čas, a se nikoli ne ve. Predvsem mi je pomembno, da bo pes odlično zdresiran, ki ga bom sam zdresiral, lepa dlaka za na razstave pa mu tudi ne škodi. Smiley
Ne zdi se mi smiselno imet psa, ki ni izšolan in nič ne uboga in je potem skos zaprt v peskaj. S psom želim preživeti čim več svojega življenja in želim, da gre z mano, kamor bo le mogoče.

LP
Logiran
missy
gost
« Odgovor #203 : sobota, 30.10.2004 : 16:09:00 »

ojla!!!!! Grin
chris ti imaš zelo lepega nm-ja!!sem slišala da je ime psarne crveni maestoso, tako je ime tudi mojemu pa je iz zagreba in ima malo daljšo dlako od tvojega: Cheesy Cheesy Cheesy!
Logiran
missy
gost
« Odgovor #204 : sobota, 30.10.2004 : 18:26:25 »

mašy ali mi daš lahko prosim tvoj email da ti pošljem fidijeve slike Huh Huh Huh
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #205 : sobota, 30.10.2004 : 19:55:15 »

missy
nekaj si narobe razumela ti tlele!! chris nima no-ja ampak mislim da "kokra" on je dal samo komentar....ta no je od mašinega strica pes ki ga pomojem ni na tem forumu..moje info. Grin

lp Nina
Logiran
Aljaz
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #206 : sobota, 30.10.2004 : 23:25:37 »

Živjo!
Nekako sem se spravil napravit načrt za pesjak za nemškega ovčarja in me zanima kakšne velikosti pesjakov in pasjih ut imate. Nekako sem računal velikost pesjaka 2×4 m, znotraj pa pasjo uto nekje 180×120 cm.

LP
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #207 : nedelja, 31.10.2004 : 11:19:44 »

Missy, ja res si nekoliko vse pomešala! Grin No moj mail je ****k . Drugače pa imajo vsi maile v profilih, razen če so ga skrili. Wink

Aljaz, Tarov pesjak je podobne velikosti, za uto pa ne vem točno! Drugače je pa pomoje najbolje, da je pes čimveč zunaj.

                                      Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #208 : nedelja, 31.10.2004 : 22:53:41 »

Jah no, tale "čimveč zunaj" je zelo relativen, čeprav verjamem, da je Mašy mislila samo dobro.   Wink  Pes naj predvsem veliko časa aktivno preživlja z lastnikom, pa naj bo to kjerkoli. Vse preveč ljudim zmotno misli, da je NO pes predvsem za v pesjak.  Ob zadostnem ukvarjanju z njim bo pes seveda čisto normalno živel v pesjaku. Če pa le imate to možnost, naj bo čimveč ob svojih krdelnikih v stanovanju, na vrtu, itd.  Smiley

Lp
Logiran
Aljaz
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #209 : nedelja, 31.10.2004 : 23:19:36 »

Pesjak je namenjen psu le za čas, ko je lastnik odsoten in ponoči. Menim, da je najbolje, da je pes pri lastniku pri vsakdanjih opravilih, če je to le mogoče. Za tiste, ki imajo psa le v pesjaku, ne vem zakaj sploh imajo psa, saj izgubi ves pomen. Pes ni socializiran, poleg tega da laja na vsakega, ki gre mimo nimajo ravno koristi.

LP
Aljaž
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines