mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 18:15:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Landseer
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Landseer  (Prebrano 79525 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #60 : sreda, 11.10.2006 : 11:09:02 »

hehe, naj ti povem da jaz sem si pa prvo noč spalko nesla k njemu in sva skupaj spala. no, pa saj so sigurno še večji norci tudi na svetu  Cheesy
bistvo je to, da se je očitno izplačalo in zdaj ma ful rad svojo hiško. in dostikrat spi noter. razen v največjem mrazu gre gospod ležat ven, in točno na tist en preostali konček betona! ne vem kako naj mu dopovem, da to ni preveč zdravo. čez dan je pa tudi dosti v hiši oz pač zraven nas.
a vas tudi kaj ščipa za riti, ha. joj naš nas je ful... sploh mamo ki ga ni nikoli okregala oz je njeno kreganje izgledalo takole: ja benči to se pa ne dela, priden bodi... pa ima zdaj za spomin par strganih hlač.

je fajn malo obujat spomine na čase, ko je bil še mali nerodni lump  Smiley
Logiran
.polona
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #61 : sreda, 11.10.2006 : 11:41:33 »

Skoraj nič ne grize, samo liže vse (roke, obraz, hlače, majice,...). Upam da se ne bo premislil Grin

Hm v mrazu gre ven spat? Shocked Zanimivo... Smiley
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #62 : sreda, 11.10.2006 : 11:49:21 »

ja to je pa poznano, na lizanje se pa kar privadite. naš liže tudi kar po zraku če ni nič drugega za polizat  Grin

hja saj ne gre vedno ravno v mrazu ampak dostikrat pa.  Undecided
Logiran
.polona
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #63 : sreda, 11.10.2006 : 13:37:54 »

No danes je Giga že cel dan ful priden in tudi ponoči naju je pustil spat, samo 1x je cvilil, pa je kmalu nehal Smiley

Pri vas je pes zunaj ne? Kako se pa kaj obnaša do drugih psov?
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #64 : sreda, 11.10.2006 : 14:17:38 »

Ben je zunaj, res je. Ponoči in kadar je sam doma. Drugače pa je z nami, kjer smo mi je tudi on. Do drugih psov se (zaenkrat) obnaša v redu. Je zelo igriv, konfliktov ni bilo še nikoli. Je pa res, da smo se že ko je bil majhen zelo trudili, da je bil čimveč med psi-skoraj vsak dan. Med igro sicer včasih renči ampak to počne tudi, ko se igrava mi dva. V nenormalnem obsegu pa renčijo vsi po vrsti, če se igrajo med sabo-landseerji kar sem zasledila tudi, ko sem gledala razne filmčke po netu. Zanimivo, ker takšnih zvokov drugače nikoli ne spušča! Ampak saj pravim-zaenkrat konfliktov še nismo imeli in tudi zelo pazimo, da ne bi imel slabe izkušnje.

Me veseli, da je Giga priden.

Lep pozdrav
Logiran
.polona
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #65 : sreda, 11.10.2006 : 15:32:23 »

Ok zdej sta bla kolegica in njen fant pri meni in je Giga renčal, ko ga je hotla pobožat Undecided
'Spoznal' je že kr neki ljudi in skoraj vsi so dišali po drugem psu, ampak kej takega! Verjetno je to iz strahu, ampak zelo je blo čudno tole. Potem smo šli skupi na sprehod in ko smo pršli nazaj ga je spet pobožala in jo je hotu kar šavsnit, vsaj tko je blo videt Shocked

Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #66 : sreda, 11.10.2006 : 15:46:22 »

Čimprej ukrepaj! Tega si ne sme privoščiti, v nobenem primeru.
Naj se veliko srečuje s tujimi ljudmi. Enako velja za različne živali. In to ga bosta morala kar hitro odvadit vseh neumnosti ker si ne moreš predstavljati kako hitro bo zrasel in ga bo težko obvladati.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #67 : sreda, 11.10.2006 : 18:48:01 »

Ok zdej sta bla kolegica in njen fant pri meni in je Giga renčal, ko ga je hotla pobožat Undecided
'Spoznal' je že kr neki ljudi in skoraj vsi so dišali po drugem psu, ampak kej takega! Verjetno je to iz strahu, ampak zelo je blo čudno tole. Potem smo šli skupi na sprehod in ko smo pršli nazaj ga je spet pobožala in jo je hotu kar šavsnit, vsaj tko je blo videt Shocked


Svetujem ti, da ponovno pokličeš kolegico in naj ne sili h Gigu. Naj ima v roki priboljške in čez čas naj ga pokliče. Šele ko bo sam prišel do nje, naj mu da priboljšek ..(ali pa naj se mu počasi približa)....čez čas naj ga šele poboža, da se počasi navadi, da tujci niso bav bav. Nikakor pa ne na silo!
LP
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #68 : sreda, 11.10.2006 : 19:34:40 »

polona,
najprej bi te prosila, da pises slovnicno pravilno.

Glede mladica pa sledece. Psa imas komaj nekaj dni, ce sem prav prebrala. Trenutno je za njega vse novo, neznano, njegova mama (njegovo varno zavetje) je nekje dalec stran in najmanj kar v tem trenutku potrebuje so se dodatni neznanci. Pusti ga, da spozna najprej vas in svoj novi dom in ce ze pridejo obiski, naj se ti ne vtikajo vanj. Bo ze sam prisel do njih, ko se mu bo zazdelo.
ko pa se bo navadil na vas in novi dom, potem bo tudi obiske z veseljem sprejel, sploh ce bodo prijetni in bomo imeli kaksen slasten priboljsek.

Sicer pa bi bila na tvojem mestu malce previdna z obiski, ki imajo sami psa doma. Tvoj mladic se ni vzpostavil imunskega sistema in ti obiski bi lahko na svoji obleki, podplatih, dlaneh... prinesli kaksno bolezen. Zato bi ti tu svetovala malce vec previdnosti. Seveda, ne govorim o popolni izolaciji ali kaksni karanteni, le malce vecji previdnosti.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
.polona
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #69 : sreda, 11.10.2006 : 19:55:03 »

Ja, se opravičujem za svoje neslovnično pisanje.

Stella ti praviš naj se veliko srečuje s tujimi ljudmi, Kast ti pa da ne potrebuje še dodatnih neznancev. No če kdo pride na obisk pač pride. Boljše se mi zdi da pes spozna obiskovalce kot da ga ignorirajo.

Drugače pa mislim da je bil problem v tem, da je imel pri sebi svojo kost za žvečenje in kolegica tega ni opazila.

Hvala za nasvete Smiley

Logiran
.polona
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #70 : sreda, 11.10.2006 : 19:57:41 »

Očitno ne znam popraviti sporočila, tako da se opravičujem za napačne navedbe v zgornjem postu. Kasta sem zamenjala z Drejči Roll Eyes
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #71 : sreda, 11.10.2006 : 20:11:16 »

V celoti se strinjam z Drejčinim postom. Giga naj se najprej privadi vas. Na veliko se tudi ogibajte psom, sploh do drugega cepljenja. Naš Ben je dobil v tretjem tednu, ko je bil pri nas blazno drisko, prav zaradi tega, ker je prišla na obisk ena tetka, ki ima doma psa, pa po moje še sama ne ve ali je sploh cepljen. Vsi pa vemo, kako nevarne so lahko driske in podobni virusi nevarni za mladička.
Seveda pa je nujna vzgoja od samega začetka. Tudi, če ima mali kost ali pa karkoli drugega kar mu je ljubo ne sme renčati in šavsati, tudi če mu hočeš stvar vzet. To pa se, ponavljam, mora naučiti kar hitro ker drugače je lahko kmalu prepozno. Landseerji so dominatni psi in v prvih mesecih bo sploh zelo poskušal do kam sme in tukaj moraš biti res pretirano dosledna. Če ti to uspe, boš imela super psa, drugače zna bit pa zelo težko. Ne predstavljami si, kako bi bilo, če bi se meni moj Ben zdajle postavil po robu! Jasno mi je samo to, da ne bi imela niti osnovnih šans.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #72 : sreda, 11.10.2006 : 21:00:59 »

 Grin Stella, se kar dopolnjujeva, le zadevo je potrebno se povezati, da dobi glavo in rep.
Res je, da pes ne sme rencati, ceprav ima kost in res je, psa je potrebno vzgajati od trenutka, ko pride v novi dom.
A to velja za relacijo pes - skrbnik in ostali domaci dvo in vec nozci.
Ko je pri nas doma mladic, obiski nimajo vstopa dokler ne pretece 14 dni od drugega cepljenja (no, obstajajo redke izjeme, a to sta le dve osebi). Prvo zaradi zdravja, kot drugo pa si s tem "kupim" cas, da se s psom dodobra spoznava, mu dopovem osnovna pravila v hisi in mu dam dovolj casa, da novo okolje sprejme kot svoj novi dom, ki je VAREN.  V tem casu pri nas poteka domaca socializacija, kot pes to osvoji, zacnem postopno siriti socializacijo na okolico izven doma in na tujce.
To je za psa manj stresno in posledicno bolje sprejema spremembe. Ce je vsega novega prevec naenkrat, pa lahko pride do rencanja in celo ugriza, kot je opisala .polona, ker se pocuti ogrozenega.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #73 : sreda, 11.10.2006 : 21:41:20 »

Drejči, kaj niso forumi ravno temu namenjeni. Eden pove to, drugi še malo doda, tretji spet nekaj drugega pristavi. Pa imaš polno mnenj in izkušenj in delo je že na pol opravljeno Smiley Predvsem pa je fajn to, da si izmenjamo 'praktične' izkušnje, ker teorija tudi včasih odpove.

Naš Ben je danes pil kokakolo in je bil čist nor. Namreč, meni je plastenka, v kateri je bilo še za kakšen deci vsebine padla iz rok. Zaprta. Bumbar se je itak ful zagnal za njo ker pač obožuje mrcvarjenje flaš. Pa sem si mislila-pa naj jo ima. In si jo je odprl, malo kokakole mu je steklo ven. In je hitel lizat po travi kot usekan in pol sem se prav prijetno zabavala ko sem ga opazovala kako pazljivo skuša spravit ven še preostalo. Prav pazil je, da se mu ne bi polilo in lizal ko utrgan. Zdaj vem še za eno varjanto, kako ga zaposlit ko bom rabila kakšno minuto miru. Mal ene pijačke mu nalijem v flašo in to je to  Cheesy Kot, če bi mu v konga nafilala pašteto  Cool

Kako fajn, da je tema o landseerjih spet malo bolj živa-po dooolgem času  Tongue Grin Cheesy
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #74 : sreda, 18.10.2006 : 16:56:35 »

.polona poročaj malo kako gre tvojemu kosmatincu. zdaj ste se verjetno vsi skupaj že privadili na nov način življenja Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Landseer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines