mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 00:35:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 219894 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1395 : četrtek, 17.04.2008 : 20:39:14 »

Plačuje se za vsak obisk pri veterinarju, ki pa jih je pri dzravem psu relativno malo, vsaj naši sodijo vsi po vrsti v to skupino, da rabijo samo cepljenje in redno tabletke za gliste ter ampule za klope in nič drugega.

Nekatere zavarovalnice pa sklepajo tudi neke vrste "zdravstveno zavarovanje" za pse, ki ti krije nek določen del stroškov za določeno število obiskov pri veterinarju.
Logiran
mcaf
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1396 : nedelja, 20.04.2008 : 12:28:03 »

Kaj se tiče klopov?

Mi smo dali naši pred slabim mesecem ampulo pri zdravniku, pa je pravtako dobila klope. poskušali smo jih odtranit a se je zgodilo da je pri dveh ostala glava klopa not. kako je kaj z tem se to zagnoji ven ali je treba k veterinarju? in kako pogosto priporočate ampule?
Logiran
lana_
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #1397 : nedelja, 20.04.2008 : 17:24:49 »

Mi dajemo ampulo vsak mesec, pa se vedno zgodi, da dobi kakšnega klopa. Huh
Če ostane glavica noter pomojem ni druge rešitve kot počakat, da se spet napije krvi in potem odstranit, ampak saj so tej klopi, ki pridejo na pse že sami po sebi tako veliki, da se jih da "spraskat" ven tudi, če se odtrgajo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1398 : nedelja, 20.04.2008 : 17:36:48 »

Klopov se ne odstranjuje s prsti in se jih ne "praska" iz kože. Uporabi se posebna pinceta za odstranjevanje klopov, s katero klopa zagrabiš tesno ob koži in ga zavrtiš v smeri urinega kazalca, da odstopi. Klopa je pomembno odstranit celega, saj klop, ki ga grobo vlečemo s prsti, ga poškodujemo in raztrgamo na pol, med umiranjem spusti v kožo še vse tiste toksine, ki jih prej ni, zato je možnost okužbe večja, kot bi bila sicer. Poleg tega se lahko mesto pika, v katerem je ostala glava klopa, vname.

To pinceto je mogoče dobiti v vsaki bolje založeni prodajalni za živali, stane pa zelo malo.
Logiran
lana_
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #1399 : nedelja, 20.04.2008 : 19:23:27 »

Jah se opravičujem, ker sem se zeloo slabo izrazila.
Tisto "spraskala" je bilo mišljeno, kot: nekako ga bomo že dobili ven. Pa saj ni važno je Kalsang zelo lepo razložila in bo v nadaljne prišlo tudi meni prav. Wink

Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #1400 : ponedeljek, 21.04.2008 : 12:21:12 »

Mi uporabljamo ampule že od vsega začetka in moram povedat, da se tu in tam prisesa kakšen klop. Če ga ne opazim pravočasno se čez kakšen dan sam posuši in odpade! Shocked
Logiran
mcaf
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1401 : ponedeljek, 21.04.2008 : 14:05:07 »

Problem je pri tem ker je ostalo del klopa v koži in se neda niti izpraskat s pinceto in tudi psička se sedaj zelo praska tam, upam da se bo hitro zacelilo. so pa nam pri veterinarju rekli da bi naj ampula držala 3 mesece. sedaj ji boma iz preventive dajali raje vsaki mesec. hvala na odgovoru Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1402 : ponedeljek, 21.04.2008 : 14:08:17 »

Verjetno uporabljate frontline ampule.Te res delujejo tri mesece, ampak samo proti bolham, proti klopom pa samo en mesec. Pa tudi proti bolham je vprašljivo, je odvisno od tega, kako pogosto je pes šamponiran ali če pogosto čofota po kakšnih potokih, saj se vsakič nekaj frontlina spere. Zato je priporočljivo uporabljati vsak mesec.

Mesto, kjer je v koži ostal del klopa, pa raje pokažite veterinarju.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #1403 : ponedeljek, 21.04.2008 : 14:22:42 »

Frontline 1× mesečno, če želiš učinkovito zaščito, pa še tako se kakšen primerek najde, ki vssen rine v kožo naših ljubljenčkov.  Angry
Obvezno peljite psa na pregled k VET-u, da on odstrani ostanek klopa, sicer se lahko zgodi, da boste po nepotrebnem imeli precej nevšečnosti vi in vaš pes.
Logiran
tivadar
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1404 : ponedeljek, 21.04.2008 : 20:06:26 »

zdravo
zanima me ce res visavec na smrdi oz. ce se vonj prepozna v stanovanju in ce ja kaj naredite proti temu ali vam je vseeno.  Moja svakinja ima mesanca in pes ima vonj
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #1405 : ponedeljek, 21.04.2008 : 21:21:27 »

Vsak pes ima vonj. Nekateri mogoče bolj izrazitega nekateri manj.   Wink Veliko pa je odvisno od vas samih in vaših navad. Če boste psa redno kopali in kračli boste s tem veliko pripomogli k higijeni.  Mi imamo višavca v stanovanju in se ga nič ne vonja.  Smiley Mislim, pa da je samoumevno, da je potrebno stanovanje zračiti. Wink
Logiran
tivadar
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1406 : torek, 22.04.2008 : 19:45:51 »

a mali kuzki jokajo ponoci in kako reagirate?
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #1407 : torek, 22.04.2008 : 23:21:09 »

tivadar, kot pravi že Oxer, vsak pes ima vonj! S pravo nego (redno kopanje) se to seveda zreducira na minimum. Problem zna biti tudi zadah, ki pa se rešuje z žvečilkami, ki jih kuža žveči ter s tem odstranjuje obloge z zob. Da bi višavci smrdeli še nisem slišala. Je pa res, da je vonj izrazitejši če/ko je kuža moker.
Jaz našo psičko po kopanju skoraj vedno na pol posušim s fenom, v primeru dežja zunaj pa to rešujem s plaščkom, da je mokra le po glavi in tačkah, kar dobro zbrišem, ko prideva notri in je zelo hitro suha ter s tem tudi vonja ni več.

Nekateri mali kužki ponoči jokajo, ja  Undecided Vsaj na začetku, ko mladička prineseš domov, dokler se ne privadi, zna biti to problem.
Kako reševati, bi ti težko svetovala, ker naša Luna ni jokala, prav tako ne njena hčerkica, ki smo jo oddali pred 2 meseci.
Verjetno se deloma to reši z intenzivnim ukvarjanjem s kužkom čez dan, da je potem utrujen in ponoči spi ter pa jaz bi odsvetovala, da se ga kam zapre. Spi naj v prostoru, ki ga pozna, v katerem je tudi čez dan. Naj bo to seveda prostor kjer nima kaj uničiti ali pa če že, da ne bo velike škode. Sicer pa, če kužku lepo "predstaviš" njegovo posteljo (beri: blazino/košaro), da je ne "sreča" prvič zvečer, ko mora spat, potem po moje ne bi smelo biti problema  Wink
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #1408 : sreda, 23.04.2008 : 07:43:38 »

Naš kuža je pa prvo noč jokal ....  Cry Ker se mi je zasmilu sem ga prestavila v spalnico, da je spal v istem prostoru, kot mi.  Roll Eyes Ker tudi to ni bilo dovolj, sem mu iz postelje pomolila roko, da je se je lahko stisnil k njej ...... no, pol se je pa potolažil. Grin Seveda sem po nekaj minutah roko umaknila in je blo o.k.  Wink Prvih nekaj dni sem to prakticirala in je delovalo. Važno je, da čutijo bližino. Smiley

Veliko prespanih noči ti želim!  Wink
Logiran
tivadar
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1409 : sreda, 23.04.2008 : 17:56:52 »

Koliko pa mora biti kuzek star da ga peljes ven na vrvici oz. da ga privajas na vrvico in kako vam to uspeva
Logiran
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines