mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 23:35:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 223186 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1365 : nedelja, 23.03.2008 : 15:51:33 »

To je popolna bedarija po mojem mnjenju in podpiranje lenobe lastnikov. Pes se naj nauci potrebo opravljat zunaj in to je to.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1366 : ponedeljek, 24.03.2008 : 11:11:10 »

To je popolna bedarija po mojem mnjenju in podpiranje lenobe lastnikov. Pes se naj nauci potrebo opravljat zunaj in to je to.
Točno takko Smiley
Logiran
mcaf
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1367 : ponedeljek, 31.03.2008 : 13:48:19 »

Lep pozdrav!

Sem novi lastnik 3mesečne višavke. zanima me kaliko obremenjenosti(daljših sprehodov) se priporoča za takšno starost. naša je sicer zelo živahna in ne kaže nikakršne otrujenosti. zanima me še pri kateri starosti se priporoča prvo striženje?

hvala na odgovoru

marko
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1368 : ponedeljek, 31.03.2008 : 13:51:36 »

mcaf,
pozdravljen na forumu.

Vse o vzgoji mladica najdes TUKAJ
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1369 : ponedeljek, 31.03.2008 : 14:16:44 »

mcaf mi nasih dejansko nic ne sparamo, prej obratno, naredimo vse da male divjake zmatramo kolikor se le da. Visavec ima kot mladic sploh ogromno energije in ga je vcasih kar tezko obvladat - ponavadi pa pomaga predvsem to, da mladica psihicno izmucis, torej ucenje poslusnosti, trikcev in ne toliko sprehodi, ceprav je vsaj 1x dnevno res treba na posten sprehod.

Glede prvega trimanja jaz priporocam nekje pri 4. mesecih, v primeru, da se bo pes razstavljal pa prej.
Logiran
mcaf
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1370 : torek, 01.04.2008 : 11:14:54 »

Hvala na odgovoru, zanima me pa kako je kaj z višavci in stopnice. sem slisal da maltezani ne smejo hodit po stopnicah zardi kolkov kako je to tukaj?
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1371 : torek, 01.04.2008 : 11:22:06 »

Mi2 z mojim skoraj 3 mesečnim narediva slaba 2 km na dan in pol božšček spi 2 ure, ko prideva domov  Wink Mava pa tut 2x po nekje 10 minut na dan vaje.. sedi že lepo, zdej se navajava na prostor. Gre pa že kar lepo s povodcem, le pri vsakem blatu in smeti se ustaviva, haha...

Mava pa v petek že drugo ceplenje in čipiranje... Naja je že danes strah  Cry

Pozdravček, rasta
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1372 : torek, 01.04.2008 : 12:33:22 »

Rasta, a je Tosh zdaj zdrav? Smiley

Mogoče bi bilo dobro s cepljenjem še malo počakat, da se ornk okrepi po bolezni.

Sem pa vesela, da je bolje.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1373 : torek, 01.04.2008 : 15:21:17 »

Rasta, a je Tosh zdaj zdrav? Smiley

Mogoče bi bilo dobro s cepljenjem še malo počakat, da se ornk okrepi po bolezni.

Sem pa vesela, da je bolje.

Mičken še kašla (ponoč) ampak je precej bolje...
V četrtek se sišim z veterinarjem, pa bo povedal kako bo s cepljenjem.

Hvala za veselje Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1374 : torek, 01.04.2008 : 22:14:01 »

Super! Sem dostikrat pomislila na vaju. Res fajn, da je že skoraj zdrav. Mora biti pa za cepljenje popolnoma zdrav, tako dabi jaz še kakšnih 14 dni počakala.

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1375 : sreda, 02.04.2008 : 14:55:44 »

visavca ne rabis pazit po stopnicah, normalno lahko hodi, ne pa pretiravat zdaj.

Rastalove, definitivno s cepljenjem pocakaj dokler ni popolnoma zdrav in potem se kak teden, da se imunski sistem nazaj postavi, prej nima smisla, ker ne bo imelo cepljenje prav nobenega ucinka.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1376 : sreda, 02.04.2008 : 21:02:35 »

Hvala obema za nasvete, bom še počakala... Bova pa vseen šla na preventivni pregled, da mal noska, grlo, plučke... pogledamo.  Potem je najbolj, da tudi s čipom še počakam, a?

Lp, rasta
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1377 : sreda, 02.04.2008 : 21:19:12 »

Čip itak dobiš brezplačno ob prvem cepljenju stekline, tak da pač toliko počakate ne.
Logiran
Miriam
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #1378 : petek, 11.04.2008 : 13:07:01 »

Lepo pozdravljeni vsi "čvekači" pri višavčkih Smiley

Tina, jaz vseeno priporočam nošenje višavčkov po stopnicah, vsaj do dopolnjenega enega leta starosti, saj je to majhna pasma in ni najbolj priporočljivo zaradi hrbetnice in težav v kasnejših letih. Saj ni problem nesti male štručke, sploh če je to več nadstropij.

Me je pa malce zbodla tista, da pri rodovniški vzreji ni zaslužka, da le-ta obstaja samo zaradi ljubezni.  Upam, da tej neumnosti nihče ne verjame. Vsak, ki se odloči imeti mladičke, računa tudi na nek zaslužek, na koncu pa potegne črto - ali se je "splačalo" ali pa je minus. Če se skoti več mladičkov, potem plus vsekakor je, če sta eden, dva, trije, pa je zaslužek res vprašljiv oziroma lahko rečeš, da je bila to izguba. Vendar to je gemblanje, ne moreš vedeti koliko jih bo, ne moreš jih planirat.

Bolje bi bilo napisat, da so dobri vzreditelji tisti, ki dajo svojim kužkom dobro popotnico (v duševnem in fizičnem smislu) in jim denar ni na prvem mestu. Vendar pa, drage moje, takih je zelo malo, danes je pač tako, da je denar sveta vladar.

Pa lep petek in lep konec tedna želim, čeprav bo bolj kislo vreme.

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1379 : sobota, 12.04.2008 : 09:56:42 »

Saj, vsak ima svoje mnenje glede tega. Meni se pac zdi nosenje popolna bedarija in se je pričelo uvajat zato, ker je zaradi človeške vzreje preživelo in se parilo vedno več psov, ki v naravi ne bi preživeli. Nošenje se priporoča zato predvsem za tiste pasme, ki so nagnjene k težavah s kolko oziroma k displaziji, kar pa višavci vsekakor niso. Pri nošenju višavcev gre torej samo in zgolj za stvar "okusa" ali človeške "preference" ali po domače "razvado". Iz zdravstvenega ali kakršnegakoli drugega vidika ni nobenega razloga, da bi višavce nosil po stopnicah, prej nasprotni, nekdo ki s tem pretirava (pa ne mislim nikogar osebno, da ne bo pomote).

Če se greš neko resno in premišljeno vzrejo, to pomeni, da ne pariš vsakič ko ti pravila to omogočajo, da resno izbiraš samce in nekaj investiraš v vzrejo, potem sory tukaj res ni zaslužka. Ok, mogoče imaš ko gre leglo od doma na kupču sicer nekaj denarja, ampak če greš izračunat koliko si vse v pse vložil, od časa, tvojega truda, do denarja od A do Ž, potem ni zaslužka. Pri vzreji pa prav tako ne moremo govoriti o posamičnem leglu, ampak je treba gledat dolgoročno in eno takšno leglo, kot je bilo moje z Arwen, ki ti naredi ne samo minus, ampak ogromen minus, se ti mogoče pokrije z naslednjim leglom, kjer ti nekaj ostane, pa si potem vendarle komaj na nuli in ne v dobičku. In sama si ugotovila, da nikakor ne moreš planirat koliko jih bo v leglu in lahko imaš več let smolo in sama legla z minusom, ampak pravi vzreditelj, ki to dela z ljubeznijo takrat ne reče eh, saj se ne splača, bom pa poskusil s kakšno drugo pasmo ali pa čisto nehal, ampak vztraja dalje in to je razlika.
Logiran
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines