mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 00:57:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 223208 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1335 : sreda, 12.03.2008 : 20:35:23 »

Hey!

Spet sva prišla od veterinarja, spet vsa javkajoča, zaradi injekcij. Dobil je dve zdravili (ne me vprašat kaj, še prebrat ne znam  Roll Eyes ), spet smo zmerili vročino, ki je nima, sluznica je dobro navlažena (v ustih), oči in ušesa vse BP. In pa smo na antibiotikih in dieti (riž, piščanec, prekuhana voda). Če do sobote ne bo boljše, morava nazaj...
Vendar, preden sva šla k veterinarju, je bil kakec že bolj kompakten, manj sluzast in samo z eno kapljico krvi. Upam, da bo zdaj v redu....

Lep večer, rasta
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1336 : petek, 14.03.2008 : 10:43:36 »

Rastalove, kako je kaj z vašim? Se je stvar kaj izboljšala? Sem razmišljala še včeraj kaj bi to lahko bilo, pa nisem prišla do kakšnega pametnega zaključka. A ste slučajno tole blato odnesli tudi zraven, da ga pregledajo?
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1337 : petek, 14.03.2008 : 13:09:49 »

Živjo!

Danes je že precej bolje, bolj kompaktno blato z le še kančkom sluzi in čist mičkeno kapljico krvi. Zgleda, da dieta deluje! Dobil je še tudi pasto, za vsak slučaj, če bi imel gliste.

Če se stanje ne bo izboljšalo, sva v soboto naročena in bom blato nesla s sabo. Dva dni (danes ne) je imel v blatu takšna mičkena zrnca (mogoče od riža?) kot bi bla jajčka od glist, mogoče. Je pa rpoblem, ker v Trbolvjah ne morejo narediti ne analize blata, ne krvi. Bi mogla nest v Lj. Kar bom, če bo seveda potrebno. Z veterinarjem sva izključila parvovirozo, pravi (da če ni nič takšnega pojedel), da je verjetno, da ima kakšno virozo ali pa razdraženo črevesje, za kar pa je že dobil zdravila. Na 12 ur pa mu dajem tudi antibiotike.

Še enkrat sem se pogovorila s prejšnjimi skrbniki, ki so mi zatrdili, da je kuža dobil četrt tabletke in pa pasto za gliste, pri dveh tednih starosti.

Sicer pa je malček razposajen in nagajiv, le veliko spi. Je normalno, da mladiček (jutri bo star 2 meseca) spi po 4, 5 ur na dan (v razmikih)?

Upam, da bo do sobote vse BP in, da mu ne bo treba spet trpet injekcij  Cry

Sporočim, kako bo!

Hvala, rasta
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1338 : petek, 14.03.2008 : 13:16:23 »

A razglisten je bil samo 1x?

Moral bi biti vsakih 14 dni (zacne se pa pri 14 dnevu).
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1339 : petek, 14.03.2008 : 13:19:14 »

Pri 14 dnevih je bil prvič (pri prejšnjih), potem mu zgleda niso nič več dali, tako da je ta teden dobil od mene še 1x (dva dni zapored) pasto.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1340 : petek, 14.03.2008 : 14:23:16 »

Lahko da so res gliste, ce ni bil kot mladic posteno razglisten. Predlagam pa raje po cetrte tabletke namesto paste, pasta ima premajhen spekter za 2 meseca starega in je namenjena bolj mladicem mlajsim, ki jim se ne mores niti cetrt tabletke dat. Jaz upam, da se bo stvar uredila in da bo vse ok, ter da ne bos ti ena izmed osmoljenk nakupa nerodovniskega visavca.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1341 : petek, 14.03.2008 : 14:55:17 »

Bi bil Pratel ok? Če se ne motim, se ga da dobit tudi v lekarni?

Hvala za lepe želje in nabranje!

Lp, rasta
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1342 : petek, 14.03.2008 : 15:00:22 »

Ja, Pratel je definitivno ok.
Logiran
Barby_86
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1343 : ponedeljek, 17.03.2008 : 14:26:06 »

Ojla!
Mene zanima samo prehrana višavskih terierjev. Tega je zelo veliko napisanega in se mi ni dalo vega posebej prebirat, zato bi vas prosla če bi mi lahko odgovorili na vprašanje čeprav  je mogoče že kdo to spraševal. Zanima pa me kakšno hrano naj dejam za jest, psička pa je stara 2 meseca pa pol. Zaenkrat jo hranimo samo z briketi Hills junior, probali pa smo ji dati konzervo - nevem kira firma, in je takoj dobila drisko. Kaj naj ostanem samo na briketih al naj probam katero drugo hrano iz konzerve ( katero? )?
Hvala za odgovor
Lep pozdrav
Logiran
Barby_86
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1344 : ponedeljek, 17.03.2008 : 14:27:44 »

se opravičujem za slovnične napake se mi mudi pa sem hitro pisala. Cheesy
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1345 : ponedeljek, 17.03.2008 : 14:28:22 »

Ostani na briketih, pri cemer sem jaz velik nasprotnik Hillsa, ker povzroca psom samo tezave, izberi raje kaksno drugo hrano.
Logiran
Barby_86
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1346 : ponedeljek, 17.03.2008 : 14:42:07 »

Ja katere brikete pa ji naj nam? Kaj še ji lahko kaj drugega hranim al pač enostavno samo brikete - to se mi zdi noro to je isto kot da bi človek mogo non stop riž jest Huh
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1347 : ponedeljek, 17.03.2008 : 15:33:59 »

Kvalitetnih briketov imaš ogromno, poglej pod prehrano. V bistvu pa moraš malo sprobat, pa videt kateri tvojemu psu najbolj ustrezajo. Nobene potrebe ni, da bi psa hranila s čim drugim kot z briketi, pes ni človek, kvalitetni briketi pa mu zagotavljajo vse vitamine in minerale v pravih razmerjih, ki jih potrebuje. Sicer se da psa prehranjevat tudi drugače, vendar pa potrebuješ za to precej znanja, časa in tudi precej več denarja, kot če psa prehranjuješ z briketi. Glede konzerv je pa brezveze, ker so sestavine iste kot v briketih, samo da bo pes imel veliko prej zobni kamen, ker ne bo grizel in si s tem čistil zob. Mislim to ne pomeni, da mu kdaj pa kdaj ne smeš dat kakšne konzerve, ampak konzerva naj ne bo osnova v prehrani. Pri čemer se v tem primeru potem da recimo malo konzerve na brikete in ne zgolj konzerve, ker bo vedno dobil drisko od tega. Pasji sistem namreč ni naravnan na raznolikost in spremembe, ampak na rutino in tudi prehitra menjava briketov lahko povzroči drisko.

Res predlagam, da si prebereš teme o prehranjevanju, pol pa ti bomo z veseljem pomagali glede posameznih specifik pasme, ampak najprej bo treba osvojit malo osnov.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1348 : ponedeljek, 17.03.2008 : 16:15:22 »

... Ker so se kapljice krvi pojavile na koncu blata, je skoraj najverjetneje, da od napenjanja in mu je počla kakšna žilica. Undecided ...

Čeprav pozno, naj vseeno še potrdim to možnost Wink Tudi pri mojem se je isto zgodilo ko je bil mladič, s tem da je še mičkeno zacvili zraven. Seveda sem ga takoj popakala veterinarju, kateri je postavil isto diagnozo in samo predlagal zamenjavo hrane. Od takrat vse ok Smiley
Logiran

rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1349 : torek, 18.03.2008 : 09:41:55 »

Hey!

Pa da se zopet malo javim... Zadnje tri dni kakamo tako kot je treba (klobasica brez krvi  Cheesy ), ker smo še vedno na dieti. Včeraj zvečer pa mi je nažalost zmanjkalo piščanca in sem mu dala malo porcijo konzerve s briketi in kaj je bilo danes zjutraj? Driska s krvjo in Tosh je spet jokal ko je šel na potrebo  Cry Takoj zjutraj sem šibala v trgovino po piščanca in se že kuha. Po tem sklepam, da mu niti briketi (Eukanuba- nisem nič menjala) niti konzerva (Alma natur) ne odgovarjata... Pa menda ne bo revež moral bit vedno na dieti? Ima kdo podobne izkušnje? Vsi nasveti dobrodošli!

Aha, pa še nekaj. Par dni opažam, da se izkašljuje. (kot npr. ljudje hrkamo). Mam občutek, da ima nekaj v grlu (kakšno bavcko, las) pa se ne more odkašljat. Mu lahko kako pomagam? Ko mu razprem gobček, v grlu ničesar ne opazim.

Najlepša hvala in LP! rasta
Logiran
Strani: 1 ... 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines