mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 16:07:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 221350 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1320 : ponedeljek, 10.03.2008 : 11:53:58 »

rastalove ce bos malo prebrala po tem forumu bos videla, da v pravi, iskreni vzreji ni zasluzka. Ce imas sreco, se ti stvari pokrivajo in delas z neko pozitivno niclo, tako da imas pokrito recimo prehrano in cepljenja svojih psov. Kaj vec pa ne. Jaz sem recimo z zadnjim leglom imela grozno izgubo. Bil je samo 1 mladic in psicka je imela carski rez, pri cemer sem imela za skok izredno dober dogovor, drugace bi bila zguba se vecja.

Zavedaj se samo tega - nihce ne obsojal tvojega kuzka, da je zdaj kaj manj vreden, kaj manj tvoj in da ga imas kaj manj rada zato ker nima papirjev. So pa dejstva naslednja kar ti bo potrdil vsak na tem forumu: kupila si mesanca, ki je bolj ali manj po sreci podoben doloceni pasmi, kar seveda spet ne spremeni dejstva da je zate najslepsi in da ga imas na tem svetu najrajsi in pa da tukaj obsojamo ljudi, ki se brez ustreznega znanja in predvsem popolnoma neodgovorno spustijo v neko paritev dveh starsev, ki sta lahko popolnoma nekompatibilna. Osebno poznam kar nekaj nerodovniskih visavcev in rezultati so naslednji: tisti, ki so imeli sreco imajo relativno zdrave visavce, mogoce jim manjka kaksen zob prevec, to pa je tudi to. Druga moznost je pa, da so za veliko denarja kupili pac manjsega mesanca bele dlake, temperament nima z visavcem nobene zveze, so agresivni, tecni in neprijazni do ljudi in otrok. Hkrati imajo obupno dlako, ki jim izpada in je grozna za negovanje, raven tega se spopadajo z obupnimi alergijami, da o kaksnih hujsih tezavah sploh ne govorimo. Skratka zanikano vse za kar so v bistvu visavca kupovali. Moznost je cca. 50:50. Jaz srcno upam zate, da je pri tebi prvi primer, samo vedi, da je to zgolj sreca.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1321 : ponedeljek, 10.03.2008 : 12:42:31 »

v pravi, iskreni vzreji ni zasluzka.

No, to me pa zelo veseli! Res je lepo prebrat, da vi in drugi vzreditelji delate s srcem in ZA živali! Pohvale vredno!

Tudi jaz močno močno upam, da bo s Toshem vse lepo in prav, tako kot mora bit  Smiley Zato se pa tudi obračam na vse vas, da mi pomagate pri negi, vzgoji... vsak nasvet si vzamem na srce in delam po njem.

Sicer se pa bolj spoznam na kavkaške ovčarje, katere imamo že vrsto let. 6 od njih je rodovniških, ena psička pa ni (smo jo rešili iz obupnih razmer  Cry ), ampak je prava kavkazica. Po izgledu, karakterju, nima problemov z zdravjem.. Imamo tudi 3 šampione v lepoti, vendar smo se zaradi stresa pri razstavljanju odločili, da s tem prenehamo. In so še vedno navihani in veseli psi, s papirji ali brez  Wink

Lp, rasta
Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #1322 : torek, 11.03.2008 : 10:14:41 »

Ojla,

Rastalove glede friziranja oz. trimanja, pred časom frizer v Mr. Petu ni trimal psov. Vprašaj, ker je mogoče že kaj drugače. So pa bili tukaj vsaj toliko pošteni, da so mi povedali, da gospa ne trima, ker se ti lahko zgodi, da ti obljubijo vse živo, pa ni nič od tega res in ti psa malo potrimajo, pa veliko pobrijejo, kar je pri višavcih in škotih ki ga imam jaz, katastrofa.

LP Barbara
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1323 : torek, 11.03.2008 : 10:41:23 »

Živjo scottie!

Ravno včeraj sem šla v nabavo in sem vprašala ja... Pa na žalost ne trimajo  Undecided Mi je prav prijazna prodajalka dala naslov in telefonsko od frizerja v Črnučah. Je mogoče komu poznan? (ne vem, če lahko navedem ime salona)

Sicer pa sem včeraj nabavila kar precej novih stvari, med katerimi je Tosh dobil tudi novo posteljo  Cheesy Danes pa že veselo skače po njej. Zelo je kvalitetna, je komplet pralna, nepremočljiva, umazanije se ne vpije, ampak kar pobriše, rdeče-siva kombinacija (Rogz)... Sva zelooo zadovoljna  Cool

Danes pa imam v planu naročit se pri veterinarju, ker ima nekaj problemov z blatom  Cry  Cry Cry Upam, da bo vse u redu!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1324 : torek, 11.03.2008 : 11:58:33 »

Rasta, v Celju imaš dober salon za pse.

lp
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1325 : torek, 11.03.2008 : 12:03:31 »

Joj, Celje pa tako slabo poznam.. Me lahko malo orentiraš?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1326 : torek, 11.03.2008 : 12:17:08 »

V Celju imas dober salon in tudi mene, ki tudi obcasno trimam druge pse. Wink
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1327 : torek, 11.03.2008 : 12:49:43 »

McKruster, kaj hitro se bova zmenili, sam da še malo zraste  Wink

Še eno vprašanje, ker vem da imaš veliko izkušenj z višavci... Se ti je kdaj naredilo, da je bila pri blatu na koncu pristona kapljica sluzkaste zmesi s krvjo?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1328 : torek, 11.03.2008 : 13:16:38 »

Ne, to da je kri prisotna v blatu ni vredu, pelji ga takoj k veterinarju, lahko gre za kaksno infekcijo.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1329 : torek, 11.03.2008 : 13:22:53 »

Bom ja, popoldne se naročim (dela samo v popoldanskih urah) in upam, da bova če ne danes, vsaj jutri na vrsti. Me zelo skrbi. Je kri lahko posledica glist?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1330 : torek, 11.03.2008 : 14:12:47 »

Nic ne cakat do jutri, jaz bi kr danes letela, saj te mora vzet, to ni cepljenje. Ne vem, ce bi bila kri posledica glist, bi moralo biti ze izredno hudo, prej bi rekla, da je kaksen virus ali pa kaj.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1331 : torek, 11.03.2008 : 14:43:40 »

Ob 5ih takoj pokličem in ga peljem! Sporočim kaj bo.

Hvala, rasta
Logiran
tivadar
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1332 : torek, 11.03.2008 : 18:06:45 »

Vse lepo in prav. Vsak pravi da je v tem mestu dober frizer, pa v tem s noben nepove kako ime, naslov ali telefonsko stevilko
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1333 : torek, 11.03.2008 : 18:55:22 »

Zato, ker so na tem forumu takšna pravila! Preberi si jih, pa boš razumel(a).
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1334 : torek, 11.03.2008 : 20:33:20 »

Živjo!

Lihkar sva prišla od veterinarja, pomirjena, predvsem jaz. Ker so se kapljice krvi pojavile na koncu blata, je skoraj najverjetneje, da od napenjanja in mu je počla kakšna žilica.  Undecided Dobila sva dve pikici in tablete (antibiotiki). Jutri se moram javit nazaj, ker če driska ne bo prenehala, bomo dala še drugo zdravljenje čez. Vročine nima, tko da smo kakšno vnetje (ali kaj podobnega) izključili... Pa bova le lahk spala danes  Smiley

Najlepša hvala za podporo, rasta
Logiran
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines