mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 00:13:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝  (Prebrano 83388 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #135 : torek, 03.05.2005 : 16:54:03 »

nanook nisem imela v mislih lastnika psiho psa ampak lastnika normalnega psa, ki ga psiho pes ogroza Smiley Kdor dobro opazuje vidi takoj psiho psa: srepo gleda, ima grbo ali pa zivcno voha in se priblizuje...
kaja se strinjam: to kricimo s privezanimi kuzki, da vemo ali jih spustit ali ne, pa itak na sreco se zdaj ze vecina poznamo med sabo...no vsaj za kuzke vemo kaksni so in kako odreagirajo, tak da je vse lazje.
jessy: ti povem da histericno laja le zato, ker ve, da ima v tebi obrambo. Ce bi se nekje znasel sam in bi srecal psa in bi zacel lajat, potem pa bi videl, da se nima kam skrit...bi v sekundi lepo lezal na hrbtu in se poskusal psu prikupit s podrejanjem. Ne govorim, da ga moras pustit, da ga psi zmrcvarijo...povedati le zelim, da smo vcasih lastniki krivi za reakcije nasih psov
balu: ja vedno vec je bojecnezev. To jim ze starsi vcepljajo v glavo in vcasih me tako razkuri, ko zeli otrok do psa, pa starsi histericno priletijo zraven in ga odvlecejo, da sem zadnjic za eno tako mamo prav mrmrala: ja vecerje pa se danes res ni jedel... Grdo se slisi, sam ko ne vem kako lahko tako napacno vzgajajo. Al pa ce jih ze vzgajajo v strahu do psov, naj jim vsaj potem razlozijo, kako naj se obnasajo, da bodo psu cim manj zanimivi, ne pa, da mi taki otroci, ko gre moj pes na vrvici mimo vrescijo in letajo kot kure brez glave! Nimas kaj balu...tvoj pes je pac roti in zanje je znano, da imajo radi okusno zilavo clovesko meso. Sej ves...stara kura naredi najboljso juho in to tudi psi vejo Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #136 : torek, 03.05.2005 : 17:00:10 »

Citat
nanook nisem imela v mislih lastnika psiho psa ampak lastnika normalnega psa, ki ga psiho pes ogroza  Kdor dobro opazuje vidi takoj psiho psa: srepo gleda, ima grbo ali pa zivcno voha in se priblizuje...

Aha, sem te narobe razumela, pardon.

No tale opis s srepim pogledam in grbo ne vem ce bi ravno veljal za tega psiho psa. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #137 : torek, 03.05.2005 : 17:08:17 »

Hi,hi ta zadnja je bla pa dobra Ozzy Smiley ,se Maj bi se strinjal..

Nanook,jaz se vedno zaupam ljudem kljub par slabim izkusnjam.Raje verjamem da poznajo svojega psa,seveda pa vem da so izjeme.Da bom bolj natancna:Od 10ih ljudi se priblizno 2 izkazeta za laznjivca,saj njihov pes grdo reagira na mojega psa.To pa ne bo pripeljalo do tega da drugim osmim ne bi verjela.Pa ne se toliko jezit,ce nisem 100% natancna,se vedno te poslusam in razumem kaj hoces povedat.
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : torek, 03.05.2005 : 17:15:18 »

Brez skrbi, se ne jezim. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #139 : sreda, 04.05.2005 : 10:52:39 »

Vidite...danes sem spet imela eno izmed srecanj. Grem ob 7h do mesta in srecam gospodicno z dvema civavama. Ker vem, da sta dokaj jeznoritna psicka, Ozzy-ja pripnem in mu ne pustim blizu. Jah...na zalost sem ze premalo mocna zanj (ja v fitnes bo treba) in me je malo vlekel - butec bi se z vsemi igral, ceprav sem ga uspela zadrzat da ni prisel do njih. No, pa mi gospodicna rece: zakaj pa imas takega psa, ce ga ne mores ukrotit??? Tu mi je kar malo zavrelo...kaj??? Sej jaz ga nebi rabla ukrotit, ker on bi se samo igral...tvojih civav se izogibam !!!! Sploh pa je pes se premlad, da bi ubogal poleg vedno, ko jaz hocem, se posebej ko se hoce igrat... Potem je bila malo bolj prijazna in me sprasevala o starosti in o kilazi...ampak...ej...njena psa sta ze od dalec rencala in bevskala, ne moj. In ni tu fora, da zdaj ker sem zenska ne smem imet drugega kot pritlikave pasme, al pa, da ker imam psa ki ga lahko dvignem, si ta sme dovoliti cisto vse Sad

Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #140 : sreda, 04.05.2005 : 11:14:42 »

Uh, Balu, seveda se strinjam  Grin Grin
Ozzy, kaj nimaš živce že debele ko mornarska vrv  Cheesy Cheesy Odkar imam namreč Galo, so se moji živčki pošteno ojačali  Cheesy Cheesy
Včeraj proti večeru (no, ko ni bilo več takooo pasje vroče) grem jaz lepo po ulici proti gozdu. In slišim komentarje, kako butasta da sem, .... to preslišim .... nato se mi otroc derejo na 200 m, ko zagledajo psa (prvezanega, čist poklapanega še od vročine) že imam pritisk 200 in še več. Sem še tiho  Lips Sealed. Nato pridem do gozda, Galo imam še kar na povodcu. Srečam enega starega  strica in lovca (v uniformi). In zdaj .... šok  Shocked Shocked
Dobim lekcijo o zdravju, vzgoji, kaj si predstavljam, kako živijo ubogi pesjani ... In ko mi ga končno uspe ustavit in vprašat kaj sem narobe naredila, dobim odgovor; "Le zakaj vraga pa imaš tukaj prvezanega psa? Saj ni nikjer žive duše!"
Najprej sem pomislila, če ni slučajno 1. april  Undecided.  Kako je bila šele Gala vesela čohanja in igre ...


Lp, maj
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #141 : sreda, 04.05.2005 : 12:06:53 »

Full zanimive zgodbice in upam da sama ne naletim na kakšno tako.. Nebi rada da bi se moj malček bal kakšne babice, dežnika, metle.. Upam na vse najboljš, če pa slučajno kdaj pride do česa pdb, bom pa jaz začela mahat kontra in bom potem vprašala kako se oni počutjo. Roll Eyes

Imam pa eno prou žalostno zgodbico še izpred nekaj let. Se vozim po cesti proti domou in ob tej cesti je pločnik in zraven pločnika je gozd. Ker sem tam doma se že tako peljem bolj počasi, ker vem da je veliko sprehajalcev in celo veliko takih, ki imajo s sabo svoje štirinožce brez povodca.. Angry In res. Pred mano vidim starejši par in med njima caplja še njun rotvajler. Upočasnim še bolj in ko že pridem do njih mi mali skoči direktno pred avto. Kljub temu da sem takoj stopila po bremzi sem ga nežno zadela v zadnje desne stegno.. Cry Ustavim hitro in hočem vprašat če kakorkoli pomagam, če je mogoče treba psa peljat k veterenirju ali kaj pdb, pa se mi že mamca dere in vpije za mano in mi kaže pesti:"Norci, idioti!!! Kako vozte!?!? A ne vidite da se tukaj sprehajajo psi???!!???" Jo hočem pomirit pa je sploh nikakor nisem mogla preglasit. Ok. Razumela sem jo da je bil za njo šok zato sem odpeljala naprej. Hudo mi je bilo. Še 1x sem se nato vrnila, da vidim če je vse vredu in sem upala da se je gospa že ohladila in da se ji opravičim (zato ker je ona psa vodila brez povodca). In je spet dobesedno začela teči proti meni in mahat s pestmi, da smo ji enega psa že povozili in da kako ji lahko še enega!!!???!!  Prosim? Mislim halo? Kako po vsem tem lahko sploh še pelje na cesto svojega psa brez vrvice??? Res ne razumem... Žalostno. Kužka sem potem še nekajkrat videla. Na začetku s povito nogo, a pazite to: ŠE VEDNO NE NA VRVICI!! Cry Cry Cry Cry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #142 : sreda, 04.05.2005 : 13:26:39 »

Citat
No, pa mi gospodicna rece: zakaj pa imas takega psa, ce ga ne mores ukrotit??? Tu mi je kar malo zavrelo...kaj???

Jaz ji dam pa deloma prav. Zakaj si ljudje nabavljajo pse, ki jih ne bodo mogli krotiti, ko odrastejo (pa ne leti nate, Ozzy, samo sposodila sem si tvoj primer). Huh Sem imela podobno izkusnjo-tetin pes na povodcu, smrklja z neko cudno mesanico na povodcu gre mimo in psa ne more zadrzati, nakar oni napade malega. K sreci se mu je uspelo skriti pod avto. Seveda se smrklja ni niti opravicila, se psa komaj da se je upala prijeti.
Naslednjic bo (njen) cucek pristal v Idrijci.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #143 : sreda, 04.05.2005 : 13:37:37 »

Brez zamere, ampak dobila sem občutek, kot da ste malo nastrojeni (negativno), proti malim pasmam sram sram Huh

Se motim? sram

LP,
Diana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #144 : sreda, 04.05.2005 : 13:47:16 »

Aha, Mel.. motiš se!  Wink
Priznam, sem pa nastrojena proti lastnikom, ki pustijo, da prosto tekajo okoli, (lastniki navadno v stanovanju, pesjančki pa zunaj pred blokom) mimoidoči pa moramo paziti, da jih slučajno ne povozi avto, ne poškoduje naš pes(na povodcu).. .


Lp, maj
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #145 : sreda, 04.05.2005 : 13:51:30 »

Mislim, da nihče ni nastrojen proti manjšim pasmam, na živce nam gre samo to, ker so lastniki tako neodgovorni in jim pustijo praktično vse... da se zaganjajo v večje pse - z izgovorom saj naš ne bo nič naredil itd itd... Ne govorim za vse lastnike majhnih pasem.

Če pa naš pes samo stegne glavo proti enemu malemu, pa že zganjajo vik in krik da ga je naš pes hotel pojesti. Shocked Mislim...svashta.

Me je že imelo da bi jaz enkrat naredila kontra: videla malega cucka na povodcu, svojo bi spustila in se drla da onemu drugemu psu ne bo nič naredila. Me zanima koliko časa bi trajalo da prileti policija... Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #146 : sreda, 04.05.2005 : 14:09:43 »

Aha, OK Wink

Ja, ok se strinjam, da določeni lastniki niso fer! Moti me samo ko govorite o cuckih, pa ščenetih, pa... Wink Pes je pes, pa naj ima 2kg ali pa 60kg, a ni tako? Wink

Neodgovorni lastniki so pa lahko ne glede na pasmo, višino in težo psa. Mislim pa da z vračanjem na način: bom pa jaz spustil svojega ne bomo nič dosegli Wink.

Bodimo vsaj mi vsi fer in pametnejši, pa uživajmo s svojimi mrcinicami (večjimi ali manjšimi Wink Grin) na sprehodih Wink

LP,
Diana
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #147 : sreda, 04.05.2005 : 14:14:23 »

Da ne bo pomote: sama ne bi nikoli spustila svoje psice da prosto leti k drugemu psu, pa naj ima ta 2 kg ali 70 kg.

Želela sem samo dati primer kako neumno se mi zdi to, da nekdo od daleč vpije saj naš pa že ne bo nič naredil. To bi lahko počela tako jaz, kot počnejo tudi drugi, neglede na velikost psa. Pa ne delam tega, ker se mi ne zdi fer do drugih lastnikov psov. Svoboda enega se konča tam, kjer se začne svoboda drugega.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #148 : sreda, 04.05.2005 : 14:15:51 »

Mel, ce mislis "cucka" v mojem zgornjem postu-majhen je bil napadeni pes, velik je bil napadalec in cucek leti na napadalca, ne na malega pesjana.

Kako bos uzival na sprehodih, ce se ti pa s 100m lastnik dere "saj ne bo nic naredil", proti tebe pa laufa ca. 40kg cucek? Ja ok, razen ce ti je vsec metanje psov v Idrijco. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #149 : sreda, 04.05.2005 : 14:16:47 »

Fortuna,

z napisanim se pa popolnoma strinjam. Ko bi le vsaj vsi lastniki tako razmišljali Roll Eyes

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines