mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 18:36:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146899 krat)
0 članov in 29 gostov pregleduje to temo.
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #390 : petek, 18.02.2005 : 12:26:28 »

Se strinjam deloma Cheesy...Sicer je res žalosten pogled na psa, ki dela s prisilo a treba je prznati dela vseeno..Nekateri tudi odljično. Seveda pa je to relativno za ene je prisila že če povzdignejo glas.
Mislim na prisilo v "mejah normale"- zatezna ovratnica, vojaška disciplina, ne pa na teletakt in podobne stvari.

Lp,
Jure
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #391 : petek, 18.02.2005 : 12:31:34 »

Hehee pa sem te le prepričal da si se priključil! Vidiš v bistvu se strinjama Andrej samo še kakšni detalji pa bo  Cheesy..


jure
Logiran
blisk
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #392 : petek, 18.02.2005 : 12:45:39 »

A ti detajli so pasme!?
Seveda se strinjava glede motivacije. Šolamo z motivacijo, v posamezne korekcije pa vnesemo delček prisile. Pes, ki je delan skoraj samo na prisilo lahko dela dokaj dobro, ne pa lepo in zanesljivo.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #393 : petek, 18.02.2005 : 13:06:13 »


Pa še moje mnenje:vodnik,ki svojega psa šola s prisilo-to je-bodečka in/ali teletakt,nikakor z njim ne more vzpostaviti odnosa vodnik-pes na najvišjem nivoju.


Šolanja brez prisile ni! Stopnja le te pa je zelo različna. Že to, da mora pes delati tudi takrat ko ni "pri volji", je lahko prisila. Se pa strinjam, da moramo ločiti med "prisilo" ko je pač treba delati in pa prisilo v smislu bodečki in ostalih "pripomočkov".
Odnos vodnik-pes je osnovna baza (temelj) na kateri začneš graditi, če je ta odnos slab, bo vso delo slabo (morda na trenutke celo ne  Roll Eyes). Če pa je ta odnos dober, je tudi šolanje lažje in seveda tudi zaneslivejše  Wink.
Vsaj za svojo psico lahko trdim, da išče zaradi sebe in ne zame  Grin, kadar pa se ravnotežje odnosa med nama kje poruši, ona svoje najdbe ni pripravljna "deliti" z menoj. S tem hočem povedati da (vsaj moje mnanje je tako) mora pes iskati zato, ker v isanju uživa in tudi zato ker se mu tako izplača, oziroma se mu sodelovanje z vodnikom bogato obrestuje  Grin Wink. Ja lahko bi temu res rekli da dela za vodnika  Grin, na nek način. Prisila (fizična) mislim da tu odpade, saj psi niso neumni in hitro vedo do kam seže tvoja roka  Wink. Če ne prej se to pokaže v situaciji kjer prisile ne moreš uporabiti  Wink.

LP Noli

p.s.
prav lepo da se zopet razvija debata  Wink Cheesy
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #394 : petek, 18.02.2005 : 14:08:20 »

Ma,ful sem napisal,pol sem pa nekaj narobe pritisnil,pa je vse zginlo,zdaj se mi pa ne ljubi še enkrat vsega pisat. Roll Eyes

Res je prisil je veliko vrst,sam pa sem napisal,kakšne vrste nikakor ne odobravam
Citat
prisilo-to je-bodečka in/ali teletakt

Žalostno je,da se da s takšno vrsto "motivacije" izšolati psa in da bo takšen pes,predvsem gre tukaj za ovčarske pasme(NO-ji,belgijci),celo delal "bolje" kot naši predvsem z pozitivno motivacijo izšolani psi.Hočem reči,da bo bolje delal točkovno(izpiti,tekme),kakšen pa je splošen vtis,ki ga daje takšen(ma,saj ne morem napisati tim),par gospodar-suženj,pa je že druga zelo žalostna stran.

Sedaj pa vas vprašam-Zakaj delate s svojim psom in to celo v takšni humanitarni dejavnosti?
Ker je to všeč vam IN vašemu štirinožcu,ker tako navezujete res zelo pristen stik z njim,ker tako srečujete in se družite z podobno mislečimi ljudmi?

                                     ALI

Zato,da boste na izpitih,tekmah in izborih imeli čimveč točk in izpadli ful "hudi"?

Če se najdete v drugem vprašanju,ja pol pa kar teletakt v roke pa bodečko na vrat!
Aja,pa prosite,da vas Zoran ne sreča! Wink

Dobro mal heca.Itak mislim,da smo tukaj večina ljudje,ki se najdemo v prvem! Grin

LP Zoran
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #395 : petek, 18.02.2005 : 14:42:42 »

Hehe, najdem se definitivno v prvem Wink  Mislim, da me je resevanje nekako zasvojilo. Seveda mi verjetno ne bi bilo tako fajn ce pes ne bi delal. Spomnim se, da sem pred parimi leti velikokrat prisla do tocke, ko nisem vedela vec kako naprej, da bo verjetno najbolje nehati. Pes ni iskal, rencal na mene, hodil mimo markerja,... V glavnem res totalna katastrofa od psa. Res ne vem na kateri tocki se je to spremenilo. Verjetno sva oba psihicno odrastla... Sprejel me je za vodjo (ampak se vedno nimava tega pojma cisto definiranega), ampak da je prislo do taksnega polozaja je bilo potrebno tudi nekaj prisile. Nikoli pa ne z bodecko ali teletaktom. Samo povzdig glasu, hiter poteg zatezne ovratnice in kaksen "focn". Sploh ne morem verjeti kako se je vse spremenilo. Zdaj pa prav jaz uzivam, ko gledam Mixa kako komaj caka da bo sel iskati, komaj caka da bo delal poslusnost in ovire, le detasiranje nama ne lezi. Mislim da imava probleme z detasiranjem zaradi tega, ker se vedno nimava cisto definiranega pojma kdo je glavni. Tongue Drugace je pa tudi fajni obcutek ko naredis izpit ali pa se dobro uvrstis na kaksni tekmi, saj vidis, da delata s psom dobro.
Jaz sem lani videla NOje od ceskega vzreditelja in tudi trenira resevanje in so me cisto prevzeli. Baje pa ne da dobrih psov od sebe tako da... Undecided
Zoran, ti imas kak izpit s Sky-em?

Lp, Eva
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #396 : petek, 18.02.2005 : 14:45:08 »

Kaj pomeni detasiranje?  sram sram

Lp jana
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #397 : petek, 18.02.2005 : 14:54:16 »

 Grin Grin he stokovni izrazi pa to.

http://gallery.facelock.net/KD_Brdo/aai
tukaj vidiš dve mizi, manjka še tretja. Skratka na krožnici katere polmer je 20m imaš enakomerno razporejene tri mize in izhodošče, od koder pošiljaš psa najpraj na sredino te "krožnice" potem pa na mize po vrstnem redu ki ga določi sodnik.
http://gallery.facelock.net/KD_Brdo/DSCF0110
http://gallery.facelock.net/KD_Brdo/DSCF0114
http://gallery.facelock.net/KD_Brdo/aab

Upam da je približno jasno  Wink Grin

LP Noli
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #398 : petek, 18.02.2005 : 14:57:30 »

Noli, tole je pa bila hitrost!!! Shocked
Sama sem sele pomislila kako bi odgovorila, ti pa ze...
 Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #399 : petek, 18.02.2005 : 15:06:38 »

A pa pes se samo ustavi na mizi ali se mora npr. usesti in čakati?

To je podobno kot so revirji pri obrambi. Postavljeni so 4 revirji in pri zadnjem je market. Pes pa mora iti najprej mimo prvega in do lastnika. Potem do drugega (pogledat, če je marker slučajno tam Grin) in nazaj do lastnika. In tako še do tretjega in 4.  Wink

Jap, mi je jasno, kaj pomeni detaširanje Wink Tongue

LP Jana
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #400 : petek, 18.02.2005 : 15:27:34 »

Blumina  Grin Grin Grin

bina na mizi lahko stoji, sedi ali pa leži, važno je le da je na vseh mizah enako. Jaz delam na stoj  Wink.
Princip je pa podoben kot reviranje  Grin, psom je čisto brez veze dirjat po mizah, vsaj na začetku (ko osvojijo vajo je lahko tud žur, če si seveda tako učil), tako kot je brez veze pri obrambi čez vse revirje če točno ve, da je marker na zadnjem  Grin Grin. Gre v bistvu za poslušnost na daljavo  Wink.

Zakaj se pa reče detaširanje sem pa pozabila  sram Roll Eyes, ima pa neko logično razlago (se mi zdi da iz francoščine nekaj).

LP Noli
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #401 : petek, 18.02.2005 : 15:29:09 »

aja, seveda mora počakati na novo vodnikovo povelje, da lahko zapusti mizo. Ko pride na mizo pa mora izvesti vajo (sedi, lezi ali stoj) brez povelja.

LP Noli
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #402 : sobota, 19.02.2005 : 07:47:40 »

Citat
Zoran, ti imas kak izpit s Sky-em?

Eva,zaenkrat sva še bolj boga.Enga pa le imava.
A si že pozabila,da sva IPO skupaj delala v Zagorju? Roll Eyes

Imam pa zelo lep namen stanje izpitov letos spremeniti na boljše. Wink

Aja,moram še Skya vprašat,če se strinja z mano. sram


Zanimivo,tole z detaširanjem.Moj pa ravno to dela najbolj z veseljem.Verjetno zaradi tega,ker ga ponavadi gor čakajo briketki,razen na mizi,kamor ga pošljem nazadnje,tam pa je njegova igračka.
JOJ,jo mamo radi!Resno,za tiste 30cm zvite vrvi,bi dušo spustil.
Tako na ovirah kot poslušnosti.


Res je pa zanimivo,kako se včasih v psu,ki prej ni kazal nikakršne nadarjenosti,nekaj kot bi se prelomili in naenkrat ugotovi,da to je pa ja super.

Eva,ko si napisala svoje začetke,sem se ravno spomnil,da je enkrat mislim,da Tone zapisal zate in Mixa,nekaj v smislu,da pes ne kaže kakšne zainteresiranosti in da bo "kao" težko kaj iz njega,vendar pa da je treba paziti,da ne bo tebe zaradi tega minilo. Undecided

Pa si vaju poglej sedaj! Grin
Brez dvoma sta trenutno eden najbolših timov,ker jih imamo!

Kaj vse bi zamudila,če bi takrat na začetku obupala?! Shocked

LP Zoran
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #403 : sobota, 19.02.2005 : 17:58:04 »

Ja Zoran se zdaj spomnim ko si napisal! Ampak od takrat je ze kar dve leti ali pa malo manj se mi zdi. Bo res treba pohiteti, pa saj po moje vama bo slo super, glede na to da je tako zainteresiran. Ka na tekme v poslusnosti se hodita kaj?
Hvala za pohvale  Cheesy sram  Res se strinjam da bi zamudila ogromno!
Se mi zdi, da ce delas s psom si tudi bolj povezan z njim in ga bolj poznas. Se tudi vam to zdi?

Lp, Eva
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #404 : sobota, 19.02.2005 : 20:47:29 »

Tudi meni se tako zdi  Wink Wink Wink Cheesy

Lp,
Jure
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines