mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 14:35:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146680 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #315 : ponedeljek, 06.12.2004 : 13:45:47 »

 Grin Grin to tudi mene zanima?? Torej kdo vse pride pod Storžič? Grin

LP Noli

aja,  Tongue jaz pridem  Wink po značko.... Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #316 : ponedeljek, 06.12.2004 : 14:04:11 »

A 18. se vidimo, pesjanarji? Wink

Smrk tudi tokrat verjetno ne Cry
Nedelja ne bo dela prost dan  Sad
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #317 : ponedeljek, 06.12.2004 : 16:28:01 »

Hoj!
Tudi nas ne bo-služba in to nočna. Undecided

Ja,Eva,zdej bom pa res mgu k vam začet hodit na treninge,pri nas je ful mrtvo.Aja,a veš,da so začeli polzelani neki k nam hodit pa se zanimat-un Klančnik,pa še ena dva.Bomo vidli,kaj bo iz tega.Poslušnost ma tip že ful dobro.Bomo vidli... Huh
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #318 : ponedeljek, 06.12.2004 : 16:51:55 »

Ne poznam Klancnika. Pa sej na Polzeli ni nobene resevalne enote a ne? Ja, kar pridite v Celje, mi smo vedno vedno veseli vsakega Cheesy  Pa dolg te ze nisem videla na resevalski sceni. A po B-ju se kaj tekmujes?

Mene tudi ne bo na Storzic, gremo na smucanje.  Cry
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #319 : ponedeljek, 06.12.2004 : 17:13:48 »

Klančnik je un z rumeno labradorko,sestro od Zoye Majdine.V glavnem tip je bil kr ene parkrat DP po B.
Ne,polzelani nimajo reševalne enote,se bodo kao pr nas včlanli pa delali,sam sej veš... Roll Eyes
Letos sem bil sam na eni tekmi.Če so pa program čist pokvarli.Zdej nas že vsak A-jevc drži,odkar ni več vaje naprej pa aporta.
Ja,letos sem pa res mal zanemaril vse skup.Služba-novo delovno mesto pa to.Bomo nadoknadli.
Ej,ne tk žalostnega smeška zravn dajat,sej vemo,da ti paše smučanje. Wink
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #320 : torek, 21.12.2004 : 05:30:17 »

Ena slikca s tabora v Tolminu 2002,da bomo temo obdržali nad gladino.
http://www.moj-album.com/slike/52692/5ZZ1i2yfzXueOpXV.jpg

Aja,kako ste se meli pod Storžičem?
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #321 : torek, 21.12.2004 : 09:05:20 »

ajoj SKYWALKER, pri vseh slikicah ki so na galeriji, ti lepiš to sliko iz tolmina vsepovsod  Wink Grin.

Drugače pa Storžič smo preživeli  Wink. Bilo je kar luštno, pa zelo zelo ledeno. Na moje veliko veselje pa je bilo celo malo sončka, ki se je po megleni Ljubljani zelo prilegel  Cool. No tudi te slike so na galeriji. Naslov pa tako ali tako že vrabci čivkajo Wink.

LP Noli
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #322 : torek, 21.12.2004 : 10:07:26 »

Živjo!
Verjetno bo moje vprašanje zvenelo malo smešno, vendar me res zanima, kaj vse moraš opraviti, da tvoj pes postane reševalec? Verjetno so kakšni izpiti.. Ok. Trenutno imam s psiško (VŠPP) opravljena izpita A in B-Bh. Kaj še potrebujem? Kje se da psa izšolati za reševalca? Je možno kje na Gorenjskem?
Mi lahko kdo to bolj po kmečko razloži, kako to poteka? Koliko časa je potrebno, da psa izšolaš za reševalca?
Moja psica je željna delati. Tudi nos ima odličen. Večkrat ji kakšno stvar skrijem na razna mesta in jo vedno najde, in to s takim veseljem išče... Res me reševanje zelo mika.
Torej, upam da moja vprašanje niso preveč smešna in upam, da mi boste znali odgovoriti. Hvala
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #323 : torek, 21.12.2004 : 10:51:52 »

 Grin vprašanja niso nič smešna  Wink, veliko je že napisanega na teh straneh, če malo nazaj pobrskaš. Na gorenjskem so reševalci aktivni v KD Naklo, KD Tržič, KD Bled-Lesce, verjetno še katero (trenutno se ne spomnim).
Kaj ti je storiti? Pridruži se enoti reševalnih psov v enem izmed kinoloških društev in prični s treniranjem  Wink. Več o tem kaj in kako ti bodo na licu mesta razložili. Nekje zelo posplošeno pa je takole: ti kot vodnik moraš opraviti sedem izpitov (prve pomoči, pa nevarnosti v gorah, pa ruševini, še poznavanje radijskih vez in orientacije, ter osnove vrvne tehnike), s psom pa se udeležuješ treningov (iskanje, poslušnost in ovire), ko osvojita potrebno znanje se udeležiš izpita. Ko uspešno opraviš izpit, se udeležiš preizkušnje, in ko si uvrščena v kako enoto se udeležiš resne akcije  Grin.
To bi bilo to, seveda zelo v grobem  Wink

LP Noli
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #324 : torek, 21.12.2004 : 11:23:44 »

*Brina*, v katerem klubu si pa naredila A in B-BH? Jaz sem se informirala v KD Bled-Lesce glede reševanja in so pripravljeni sprejeti nove ljudi in pse. Tudi mojo Bino Wink Ampak jaz sem se raje odločila za sled.

Jaz ti svetujem, da pokličeš v klube, ki jih je Noli imenovala in jih povprašaš glede svojih želja. Saj ne grizejo Wink

Pa sporoči potem, kaj se boš odločila. Yes, swissies roles  Cheesy Cheesy Cool Vem za enega, ki trenira obrambo, ti boš reševanje...super Cool

Lp Jana
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #325 : torek, 21.12.2004 : 17:46:54 »

men s ezdi majo reaevanje tud na KD Jesenice  Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #326 : sreda, 22.12.2004 : 14:30:12 »

Se eno mogoce malo smesno  Wink vprasanje: obstaja kaksna literatura za teh 7 izpitov dostopna tudi nam, ki nimamo psa resevalca? lp
Logiran

Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #327 : sreda, 22.12.2004 : 15:59:33 »

kaja skripte, ki jih uporabljamo na seminarjih so za interno uporabo. Mislim pa, da so vse prirejene, po drugih, splošni javnosti dostopnih virih  Cool. Bom se enkrat v bližnji prihodnosti potrudila in prepisala kateri viri so to  Wink.

LP Noli
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #328 : sreda, 22.12.2004 : 22:36:02 »

Najprej hvala za odgovore.
Oba izpita sem opravila v KD Jesenice.
Vem, da imajo tudi v KD Jes. nekaj, vendar nisem bila prepričana, če je to ravno reševanje.
V tem tednu grem tako ali tako še na trening z Brino, pa se bom malo pozanimala, kako pa kaj.
Ok, tole ne sodi ravno v tole temo.. Bina, kje pa je tale pesjanar, ki treninra obrambo? Shocked Hehe, jap, swissies rules, definitivno  Wink Grin!
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #329 : četrtek, 10.02.2005 : 12:41:04 »

Bom kar sem vprašala, da ne bom odpirala nove teme Wink

Zanima me, kdaj pes bolje voha sled: ko je sneg ali ko je trava?

Primer 1: zunaj je 5 cm snega. In človek naredi sled čez travnik.

Primer 2: človek naredi sled čez travnik.

V obeh primerih mine isto časa od polaganja sledi do iskanja. Torej, v katerem primeru bo pes bolje vohal in lažje iskal?

Lp Jana

P.s. predvideva se, da je trava visoka okoli 5 cm (recimo spomladi ali pa jeseni)
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines