mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 15:26:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 148433 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tarika
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #240 : sobota, 03.07.2004 : 21:59:31 »

Še enkart hvala! Cheesy Se mi je zdelo, da bo nekaj takega!

Ajda
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #241 : sreda, 28.07.2004 : 17:04:47 »

a lahko pove kdo kaj več o tem kako je kaj bilo na svetovnem...malo vtise zanimivosti.... Wink
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #242 : četrtek, 29.07.2004 : 13:56:28 »

Z mojim pesjankotom sma bila sedaj prvic na svetovnem prvenstvu resevalnih psov. Meni se je zdelo super, dobila sem kar veliko izkusenj. Svetovno je bilo v Nemciji, v majhnem mestu ki lezi skoraj ob Baltiku. Zato je bilo hladno, vendar je taksno vreme psom zelo ustrezalo. Kaj naj recem? Organizacija je bila bolj slaba, poslusnost in ovire so bile na majhnem stadionu, prislo je pogledati tudi kar nekaj gledalcev. Vsec mi je bilo tudi to, da so imeli gledalci dostop da si pogledajo tudi iskanje. Kaksne zamivosti? Videla sem kar nekaj najrazlicnejsih pasem, za katere si ne bi mislil da lahko "resujejo". Prisli so tudi tekmovalci iz Kitajske in Japonske. Cheesy Samo slovenci imamo vecinoma retrieverje, drugi imajo te bolj sluzbene pasme. Mogoce kot zanimivost lahko napisem prve tri pasme, vendar je tudi vecina odvisna koliko dela in truda vlozis v psa, izkusnje, tudi sreca...
V rusevini je bil najboljsi staffordshire-bullterier, 2.nemški ovčar, 3.malinois.
V IPU pa najboljsi malinois, 2.kelpie, 3.nemški ovčar.
Za sled zdajle nimam podatkov.
Drugače bo tudi v avgustovskem Mojem psu in septembrskem Kinologu clanek.
Pa se oglasite se ostali, ki ste bili na svetovnem. Mislim da je vsaj eden tukaj ki je bil.

Lp, Eva
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #243 : četrtek, 29.07.2004 : 14:50:15 »

aha za rezultate sem že vedel z internet strani prvenstva...zanimiva se mi zdi pasam kužka ki je zmagal na ruševini..


kako pa se ti je kaj zdelo delo ostalih psov v primerjavi z "našimi" slovenskimi Huh
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #244 : četrtek, 29.07.2004 : 14:50:56 »

 Grin Grin Grin

no končno online poročilo  Wink Grin. Predvsem čestitke ewchy za odlično uvrstitev (bomo tudi v živo čestitali, ko se le vidimo, verjetno pa bo to šele na taboru  Wink). Smo si pa lahko sproti ogledovali slike in rezultate, kar se mi zdi zelo pohvalno, pa še veliko Slovencev je na slikah, ki so jih objavili.  

Še enkrat ČESTITKE iz ljubljanskega konca  Grin.

LP Noli
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #245 : četrtek, 29.07.2004 : 17:12:09 »

Noli hvala za cestitke!  Cheesy Wink

Hja tudi meni je zanimiva pasma ki je zmagala na rusevini. Nikoli ne bi rekla za tako pasmo... Pa se tak ful majhen je... Ampak verjetno se tu pokaze kaj lahko skupaj naredita kakrsen koli pes in vodnik, ki se dobro ujameta.

Hu delo ostalih psov v primerjavi z nasimi? V bistvu ne bi znala tako odgovoriti, ker veliko psov nisem videla ko so delali ker je na taki tekmi letanja vsepovsod in takrat ko imas prosti cas ne mores veliko gledati. Npr. vem, da imajo Slovaki odlicne razmere za delo na rusevini, vendar kljub temu niso naredili kaksnega odmevnega rezultata. Zase vem, da bi se morala bolj delati na doslednosti. Drugace pa tudi sodniki ne ocenjujejo cisto objektivno, kar se je predvsem videlo zadnji dan in je ze slo za mesta, tako so svojim dali vec tock kot so si jih zasluzili.
Drugace mi je pa padla v oci ena zenska, ki je zasedla mislim da 4.mesto v IPU z mislim da nemskim pticarjem. Videla sem kako je naredila ovire in je bilo res super. Prej sem jo pa videla da je trenirala s klikerjem.

Lp, Eva
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #246 : četrtek, 29.07.2004 : 17:16:32 »

zanimivo....

veš kaj me še zanima...em a je bilo veliko nemških ovčarjev?? Tongue Huh
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #247 : četrtek, 29.07.2004 : 22:52:40 »

Ewchy,
zelo me zanima katere druge pasme, ki jih pri nas ni mogoče zaslediti so delale??
Mi jih nekaj lahko zaupaš?? Wink

teja
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #248 : petek, 30.07.2004 : 10:31:13 »

http://www.rhwm.de/e/live/thumbs.asp?event_id=9

tukaj so slike otvoritvene slovesnosti, kjer si lahko pogledate katerih pasem so bili udeleženci, da ne bo treba ewchy vse referirat  Cool. Pa malo novinarskega duha in še ostale slike poglejte, pa mal rezultate, pa boste lahko približno ugotovili katere pasme pes je tekmoval v kateri disciplini  Wink.

LP Noli

P.S.
Teja prideš na tabor?? Pa samo zate  Grin, rotka je tekmoval/a na sledi (ni dosegel/la kvalifikacij)  Sad.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #249 : petek, 30.07.2004 : 14:23:49 »

Živjo, Noli Cheesy

Tabora se žal ne udeležim zaradi  obveznosti, verjetno pa z Urošem prideva v Soboto s tremi ali celo štirimi pesjani pogledat kako ste /niste pridni Grin Grin Grin

Teja
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #250 : petek, 30.07.2004 : 14:41:36 »

V bistvu je bilo vecina teh klasicnih pasem: nemski ovcar (ki jih je bilo za moje poje kar veliko), belgijski ovcarji (od teh seveda najvec malinoisov, videla sem tudi nekaj tervuerenov), pa border collieji. Videla sem tudi dva prekrasna avstralska ovcarja, ki sta bila belo-rdece barve pa zal nista delala.
Npr. od teh redkih pasem sem videla: staffordshire-bullterier, nemski pticar-zimavec, ameriski koker spanjel.
Tudi retrieverjev ni bilo veliko. Tocno se je pa videlo, kje smo bili slovenci. Sami retrieverji, bil je samo en ovcar. Cheesy
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #251 : petek, 30.07.2004 : 14:51:27 »

ewchy,
potem ni bilo veliko psov, ki so velikosti staforda (bull-a) in am. kokra??
Prosim, podaj mi svoje strokovno mnenje  Cool ;
kako smotrno je šolati psa manjše pasme?? (za reševalca, seveda)
Noli, kaj pa ti meniš??

lp
Teja
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #252 : petek, 30.07.2004 : 14:59:16 »

moje mnenje je: če ima dovolj dolge noge, da lahko normalno hodi po lestvi, potem je to lahko pes reševalec  Grin Grin. Zakaj da ne bi bilo smiselno Huh Roll Eyes?

LP Noli
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #253 : petek, 30.07.2004 : 15:31:06 »

Eno vprašanje bi še imel: a je v Mariboru kakšna doba ruševina na kateri se da trenirat? In če je kako zgleda....


Hvala
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #254 : sobota, 31.07.2004 : 00:41:12 »

moje mnenje je: če ima dovolj dolge noge, da lahko normalno hodi po lestvi, potem je to lahko pes reševalec  Grin Grin. Zakaj da ne bi bilo smiselno Huh Roll Eyes?

LP Noli
No, jazbečarskega tipa  ne bo, mislim, da bo tudi na višjih nogah kot kokri (UPAAAM Wink )Torej; če bo imel ''reševalske'' tačke- OK potem  Cheesy
Problem pa je tudi v meni. Kot bi imela ''predsodke'' do majhnih! (psov, da ne bo pomote  Grin Grin)
Res si ne predstavljam, kako bom med uspešno opravljenimi vajami trepljala majhnega psa( ne želim, da me zagrabi v križ, hehe!!)
Najverjetneje me moti le to, da sem navajena na velike mrcine, ter to, da je večina reš. psov srednje velikih.

lp
Teja, ki se privaja na majhne kužke Grin

P.S. Noli, ker si omenila lestve- danes me je Oxa na lestvah prijetno presenetila Cheesy Cheesy Cheesy (glede na to, da jih v 1 letu v NM nismo delali niti 1x Lips Sealed Lips Sealed)
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines