mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 06:18:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 148229 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #180 : sobota, 28.02.2004 : 12:44:26 »

A ste ga našli mater sreča pa taka. V takih razmerah kot so bile je pa to pravi čudež!! Shocked
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #181 : sobota, 06.03.2004 : 22:31:20 »

Vam zaupam mojo prijetno izkušnjo z reševalci.
Danes, ko smo se vračali iz smučarskega dopusta smo se zaradi razprodaj (ki jih sploh ni bilo  Roll Eyes) ustavili še v Rosenheimu. Ko smo se že nekaj časa vozili naokoli in iskali parkirišče, sem opazila, da na pločnikih stojijo "maškare"  Cheesy. Ko sem se spomnila, da je pust že mimo, sem ugotovila, da so te maškare v resnici reševalci s psi, ki so zbirali prispevke in pozirali s svojimi kužoti  Grin Med njimi je bil tudi en gospod z lušnim malim black tri avstralskim ovčarjem  Cheesy. Seveda sem takoj stopila do njega in v njegovi polomljeni angleščini in moji polomljeni nemščini sem ugotovila, da sem imela prav, tamali je bil res aussi. Malo sem ga prečohala (kužka da ne bo pomote  Grin), gospoda pa poskušala še par stvari vprašati, nekako sem mu še skušala dopovedati, da imamo v Sloveniji prvo leglo ausijev pa ni ravno razumel Tongue

Se pri nas tudi organizirajo kakšni taki "zbiralni dnevi"? Bi bilo fino, da bi ljudi malo obvestili o tem, hkrati pa bi še zaslužili kak tolarček
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #182 : ponedeljek, 22.03.2004 : 20:56:42 »

Že kaj v prićakovanju Vršiča?? Grin Grin
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #183 : ponedeljek, 22.03.2004 : 22:09:52 »

Vem za BC-ja, ki se ukvarja z iskanjem v ruševinah, pa me zanima če je border collie res primerna pasma za to Huh
Logiran
tarika
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #184 : ponedeljek, 22.03.2004 : 22:31:11 »

Že kaj v prićakovanju Vršiča?? Grin Grin

Ja, Grin me pa samo zanima ali res potrebujemo vse kar je na spisku? Huh

lp

ajda
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #185 : torek, 23.03.2004 : 21:13:33 »

Maša,
za reševalca so primerni skoraj vsi psi, ne glede na pasmo; samo, da ima lastnosti, ki so za reševalce zaželjene! Wink

tarika,
a ti tudi prideš??
Žolne, derez in podobnih zadev verjetno nimaš, zato jih ne potrebuješ- žolno boš potem tam dobila.
Mislim, da znaš sama ločiti nujne stvari in tiste, ki niso nujne (npr. fotoaparat ni ravno življenjsko nujen, je pa nujen za kakšne druge potrebe Cool )
Bodi pozorna na oblačila- vzami veliko stvari, še posebej nogavic!!! Grin
Pa ne pozabi psa! Wink Wink

LP, se vidimo!
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #186 : torek, 23.03.2004 : 21:19:03 »

Teja in tarika vidve se kar hecajta  Wink pol bosta pa mokre  Grin. Sneg je južen, je res da se bo malo ohladilo pa vseeno a ni lažje imeti več oblačil v avtu kot pa biti preslabo oblečen ker imaš vse mokro  Cool Huh.

Sem pa zelo vesela ker se nas bo baje vreme usmililo in bo lepo sončno (vsaj delno sončno)  Cool Grin  Cool

Se vidimo

LP Noli
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #187 : torek, 23.03.2004 : 21:21:36 »

ce katera rabi kaksen kos opreme - dereze, plasticne cevlje, kksen kos strika, cepin ... lahko rentam (ce Noli jamci s svojo glavo  Grin ).
Ne, resno, ce katera kaj rabi - komot. Samo fotkica ne posojam.
m.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #188 : torek, 23.03.2004 : 21:25:21 »

 Grin Grin Grin Grin Grin

moja glava pa ni kr tko  Wink

LP Noli
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #189 : torek, 23.03.2004 : 21:34:11 »

itak, da je bil stos...  Wink
drzimo pesti za vreme...
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #190 : torek, 23.03.2004 : 22:04:08 »

Ojla vsem,


Moram priznat, da me tole šolanje za reševanje kar nekako privlači in da kar resno razmišljam, da bi se z urkotom podala v te vode. Tako da bi prosila en mičkeno pomoči pri izbiri kluba oz. društva, in pa ker sem malo lena za branje vseh postov, kratek opis kdaj in kako naj pristopiva k zadevi.

Hvala in lepo dan
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #191 : sreda, 24.03.2004 : 08:58:49 »

Si iz Lj.?  Wink

Lj.: KD Krim, KD Ljubljana in KD Šm. gora

LP Noli
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #192 : sreda, 24.03.2004 : 09:13:27 »

Ojla,

Ja Noli, sem iz Ljubljane, natančneje, iz Šentvida. Nekako se nagibam, da bi šla v tisti KD, ki ima vadbišče na Brdu. Je pa res, da bi rada prej vedela čimveč, saj imam družino in bi morala dobro premisliti, ali se bo dalo oz. če bi lahko uskladila vse obveznosti.
Imam avstralca in z njim si resnično želim nekaj početi, saj imamo dogico samo za čohanje in uživanje, ker je premasivna, da bi se lahko kaj konkretnega šli z njo.
Očitno se bom kar morala prebit čez vse poste tukaj da bom dobila predstavo kako in kaj.

Pa še nekaj Noli, sem slišala, da je imela tvoja punca zasuk želodca. Tudi naša Pupa ga je imela, pa me zanima, če imaš kakšne nasvete.- Sedaj smo še na dietni hrani, ki pa se počasi izteka. Me je kar strah kako bo naprej.
Hvala in lep dan
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #193 : sreda, 24.03.2004 : 09:22:10 »

 Grin Grin Grin
Odlično se nagibaš  Grin Grin. Če imaš voljo se oglasi 1.4. na Brdu okoli 18:30 pa nas boš spoznala in se bomo pogovorili in seveda nujno obe zverinici sabo da jih bomo lahko čohali  Wink Grin

LP Noli
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #194 : sreda, 24.03.2004 : 09:30:50 »

 Cheesy Cheesy

Jp, načeloma se vidimo 1.4., če le ne pride kaj vmes. Se že veselim. Sicer sem se že malo pozanimala, ampak sem dobila tako površinske informacije, da sem bila zelo navdušena. Po tuhtanju pa se mi je zdelo vse preveč "izi", da sem si rekla, da mora biti malo bolj zahtevno...No ja, veselim se snidenja!!! In ja, prideta obe zverinici in če ne bo moteče v primeru, da ne bom imela varstva, tudi moji mali malčici.


lp
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines