mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 06:22:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 148231 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #165 : ponedeljek, 09.02.2004 : 13:26:14 »

BAMBI1 ti skrivnostnež  Grin, življensko nujno res ni  Roll Eyes, bi bilo pa lepo če bi vedeli od kod si in se morda kdaj tudi v živo kaj pogovorili  Wink.

ewchy: lavine??
Teja: lavine??
pa še kdo: lavine??

LP Noli
Logiran
BAMBI1
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #166 : ponedeljek, 09.02.2004 : 14:03:49 »

Ku, ku..

Take luštne klukce ste mi poslali, da že razmišljam o tem. Punce veste, tako se bomo zmenili (fantje se izgleda držijo bolj po strani, ker mislijo, da vas s tem osvajam)... Grin ... ja kaj pa če potem, ne bo tako več zanimivo.. Huh...?

Potrpljenje je božja mast.....

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #167 : ponedeljek, 09.02.2004 : 16:19:32 »

Noli, si zamenjala avtar?- luštna slikca!!! Cheesy

Glede lavin:
 sram Undecided
verjetno. Se mi zdi zadeva še daleč, pa bo tu še preveč hitro! Morala bi nabaviti še nekaj zadevic (obutev...)
In urediti še nekaj stvari... Roll Eyes

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #168 : ponedeljek, 09.02.2004 : 16:27:30 »

Lavine: prej ne kt ja...odvisn kok otrok bo še doma...

BAMBI1: pismu, skoz te menjam za bambi, punco, ki je na temu forumu že odkar obstaja... sem mislila, da imamo reševalci pa vseeno več domišljije (ali jo imamo vsaj reševalke)  Grin
Logiran
leder
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #169 : ponedeljek, 09.02.2004 : 21:56:42 »

HY zanima ce je labradorec re tako pameten pes in je dober za reševanje če kdo kwj ve naj odpiše
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #170 : ponedeljek, 09.02.2004 : 22:18:13 »

Noli,
 Cool sem slišala kdo pošilja prijavnice!! Grin Grin
Si delavno?? Wink
LP
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #171 : torek, 10.02.2004 : 10:21:41 »

leder: labrador je vsekakor primeren kuža za reševalnega psa; pomoje je najbolje da se oglasiš v bližnjem (beri izbranem) kinološkem društvu in tam povprašaš kaj in kako  Wink

teja: ja jaz sprejemam prijavnice, kar se delavnosti tiče ni krize  Grin Wink gledam da se ne pretegnem  Grin. ja avtar mal menjam da se kej dogaja  Cheesy slikano je bilo v nedeljo na sam kulturni praznik Cool

sirtaki: se mi je zdelo da sta vidve še na "porodniški"  Wink, no če bosta lahko pa le pridita; saj veš več nas je bol luštno je  Grin

LP Noli


Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #172 : torek, 10.02.2004 : 11:59:05 »

Joj jaz sen nic ne vem kako bo z lavinami - sola je pac velik problem..  Roll Eyes Huh Undecided
Upam da bom prisla. Noli glede na to da imas cez prijavnice predvidevam da prides?

leder, labradorec je zelo primeren kuza, tako za resevanje kot tudi za druge oblike solanja.

Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #173 : torek, 10.02.2004 : 23:42:03 »

Noli, s prejeto prijavnico danes sem že nekako 99% da grem Wink
Tori bo nekaj dni brez naju z Oxo, ampak bo ziher uživala, ko se bo ''foter'' spet spremenil v dog sitter-ja Cool
Tako da... Se vidmo, a ne! Cheesy
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #174 : sreda, 11.02.2004 : 12:57:39 »


Lihkar ugotovila, da mam takrat marčevske izpitne roke. Tko da lavine odpadejo na celi liniji tudi za naju s Tax   Cry
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #175 : sreda, 11.02.2004 : 14:17:59 »

 Grin kdo bi si mislil da so izpiti marca  Tongue Grin
mal te hecam ...
Lahko pa vseeno prideš v soboto na obisk in ostaneš še na žurki zvečer  Wink Grin

LP Noli
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #176 : ponedeljek, 16.02.2004 : 20:11:44 »

Sirtaki, porkaduš, kako me lahko medeš novim članom?!  Angry Tongue C c c, pa ravno ti, ki imaš tak radar zame...  Wink Anyhow, 'The Original' Bambi se (še) ni vrgla v reševalske vode, zamenjala psa ali spol  Shocked Grin, tako da nič skrbet, vsaj tu ste me še rešeni...
Da pa ne bom čisto izven konteksta, bi vprašala tiste ki se na to kaj bolj spoznajo, kako in kdaj se loči šolanje tistih psov, ki bojo delali ruševine od tistih, ki bojo iskali na lavinah, in ali je (vsaj pri nas) šolanje kaj drugačno, ali se pač 'silom prilike' enkrat gre na eno, drugič na drugo.

Lp vsem
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #177 : torek, 17.02.2004 : 10:03:55 »

Nič ne ločimo, mi smo univerzalci  Grin Cool.
No šalo na stran, enote reševalnih psov pod KZS delamo ruševine in iskanje pogrešanih v naravi. Lavinski tečaj imamo enkrat letno, da se malo vidimo in da se še kaj naučimo pa kužki ful uživajo na snegu, drugače pa iskanje v snežnih plazovih opravlja gorska reševalna služba.
Ne ločimo pa šolanja za iskanje v ruševini in za iskanje v naravi (koncept je isti, razlikuje se teren in težavnost gibanja po njem); je pa res da nekaterim kužkom bolj leži eno,nekaterim bolj drugo, nekateri pa so univerzalci  Grin.

LP Noli
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #178 : sreda, 25.02.2004 : 16:30:16 »

Noli, najlepša hvala za odgovor  Smiley . Veselo reševanje in uživancije po snegu še naprej.
Logiran
blisk
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #179 : sobota, 28.02.2004 : 12:18:59 »

Pozdravljeni reševalci!

Upam, da izkoriščate odlične razmere za treninge lavine. Sam sem skoraj več na snegu kot doma, zato pišem šele danes - popoldan imamo trening zaradi ogromnih kupov napluženega snega kar na parkirišču večje tovarne. Kje imate lavinske tečaje? Sam sem bil 3 dni na Komni, 6 dni na Vršiču - skupaj z GRS lavinci - in še nekaj vikendov na Mežaklji.

Smo pa letos imeli že 3 reševalne akcije:
2.1. - iskali fanta, ki ga je v avtomobilski nesreči v poljanski dolini vrglo v naraslo vodo - najden žal mrtev
18.2. - pogrešana oseba okoli Postojne - najdena že pred našim prihodom - obrnili že v Lj
26.2. - v zelo težkih razmerah našli na srečo še živega a nezavestnega in močno podhlajenega padalca na področju Čavna

Želim vam čim več prijetnih treningov na svežem zraku in čistem snegu ter čim manj resničnih akcij.
LP
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines