mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 07:23:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 148240 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #150 : sreda, 21.01.2004 : 20:19:22 »

Zivjo tarika in dobrosla med nami! Smiley
Huh glede tele literature je pa kar tezko se mi zdi... Ne vem meni je ful dobra knjiga ta ki jo je ze Noli omenila. Drugace pa tuje.... Po mojem bi bilo najbolje na drustvu vprasat ali pa na KZS - mogoce Gerbca? Lahko pa gres tudi na yahoo pa vtipkas kljucno besedo ali pa dr.Resi Gerritsen in dr.Ruud Haak. Glede internetnih strani sem jaz bolj tak...
Koliko casa si pa ze med resevalci? Katero drustvo obiskujes in kaksnega kuzka imas?
Joj, ja vem da sem radovedna Wink

Lp, Eva
Logiran
tarika
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #151 : sreda, 21.01.2004 : 22:27:28 »

Živjo Ewchy!

K9 že imam in jo bom v kratkem upam, da tudi prebrala. Po netu sem tudi nekaj iskala in našla nekaj knjig, samo ne vem če so v redu. Sicer se pa z reševanjem ukvarjam  šele od septembra in sem bila zdej na uvodnih seminarjih. Imam psičko mešanko, ki ji je ime Tara in je stara 4,5 let (približno, ker ne vemo kdaj se je skotila).Hodiva na treninge v KD Domžale. Lahko pa jo pohvalim, da ji gre iskanje odlično od "nosa", sam večji problem bojo po moje vaje poslušnosti, sam ne zaradi nje ampak zaradi mene, ker se mi glih ne da tega učit in delat.

Koliko časa si pa že ti v reševalskih vodah, če lahko vprašam?

No pa en lep pozdrav! Wink

Ajda
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #152 : četrtek, 22.01.2004 : 09:28:25 »

Moram reci da jih iz Domzal ne poznam toliko. Kdo je pa tvoj instruktor? Ja kuzkom je iskanje res super stvar, ja ponavadi je poslusnost vecji problem. Ampak bos videla ko bosta dali tudi to skos in bo psicka zakapirala za kaj se gre pri poslusnosti bos tudi ti uzivala. Probaj pa narediti cim bolj zanimivo in ne bo problem.
Hu, pri resevalcih sem priblizno dobra tri leta.

Upam da se kmalu kaj vidimo!

P.S.:Dajte se ostali resevalci kaj napisat ce veste kaj o knjigah (ocitno ni noben na tekocem sram Tongue Cheesy Wink)
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #153 : četrtek, 22.01.2004 : 13:19:26 »


http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1550591940/sellandbuy-20/103-1842672-
9271063
http://www.orgsites.com/ga/dogs-south/
http://www.k9sardog.com/
http://www.doralpub.com/
http://www.ctlegalguide.com/SlideShow/links.html

Nekaj linkov na reševalske strani (predvsem amerika), žal še nisem imela časa da bi jih pregledala in ne zagotavljam da je na teh stvareh kaj uporabnega. Za knjige bom še povprašala.
Fino da se v Domžalah dogaja in da se število reševalcev povečuje.  Wink

Sicer pa mislim da sva se videli v nedeljo na Brdu. Cheesy

LP Noli
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #154 : četrtek, 22.01.2004 : 14:12:04 »


Hoj Ajda, lepo to, da sta se tudi vidve s kuzo preselili v reševanje. Pa da vama gre. Je bil že čas, da KD Domžale dobi spet kak podmladek tud na temu področju. Včasih s(m)o bili med najmanj številčnimi a najbolj aktivnimi. A še vodi Irena?

Sicer pa literatura na področju reševanja pomaga samo za širjenje pogleda kaj vse  se da, najbolj so, vsaj po mojih izkušnjah, učinkoviti razni forumu in mailing liste. In pa jasno izkušnje iz prve roke na taborih, izpitih, treningih pri drugih skupinah itd.

Uglavnem se vidimo še na kakih reševalskih zadevah, poleg agility tekem.

LP


Logiran
tarika
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #155 : ponedeljek, 26.01.2004 : 21:02:44 »

Hojla!

Hvala vsem za odgovore. Zdej se glih nimam časa ful poglobiti v vse te stvari, ker mam kar nekaj izpitov za nardit in se moram učiti Cry ampak tudi to se bo končalo in bo spet več časa Grin.

Sirtaki:

Irena še vedno vodi reševanje, smo pa trenutno 3 nove v teh vodah. Upam, da se res vidimo na kakšnih zadevah agilitaških ali reševalskih in da malo poklepetamo.

Noli:

Ne vem, če sva se videli, ker jaz ne poznam skoraj nikogar, tko, da če pa ti veš kdo sem jaz pol sva se pa sigurno videli (oz. če si bila tam). Lahko pa mi malo pomagaš in se opišeš, da bom vedela kdo si Grin.

Lep pozdrav vsem! Wink

Ajda
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #156 : sreda, 28.01.2004 : 14:32:34 »

Sva, jaz sem tista "tečka" ki je Katji pomagala (administrativno) pri čipiranju vaših psov.  Wink Roll Eyes. Pa še komentirala sem če so vse psice rojene 1999 Tare  Grin
Moja je namreč tudi ...

Kaj greste kaj na lavinski tečaj?

LP Noli

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #157 : sreda, 28.01.2004 : 19:08:51 »

Noli, vidve gresta??
 Smiley
Logiran
tarika
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #158 : sreda, 28.01.2004 : 22:42:06 »

Hojla!

 Noli, ja zdaj se pa približno spomnim, kdo si, čeprav sem bila takrat čist zmedena, se pa spomnim pripombe o imenih. Jaz žal nisem imela vpliva na Tarino ime, ampak mi je kar všeč in sploh ne vem kakšno ime bi sicer izbrala. Je pa re veliko Tar, trnutno so samo pri nas kar tri.

Verjetno bomo šli na lavinski tečaj, samo še ni sigurno kdo vse. Sam neki me pa zanima. A psov na zebe v avtu ponoči, ko se shladi?

No pa lep pozdrav! Wink

Ajda
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #159 : četrtek, 29.01.2004 : 17:44:09 »

Teja: verjetno da, je pa odvisno od zdravstvenega stanja Tare (zasuk želodca je imela v ponedeljek ponoči); sicer smo pa mi organizaorji se pravi da moram  Grin

tarika: ni krize, posebno za tiste pse ki so sicer navajeni spanja zunaj. Če pa misliš da jo bo zeblo ji pa kakšno staro spalko sabo vzami pa naj spi v njej  Cool

LP Noli
Logiran
BAMBI1
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #160 : petek, 06.02.2004 : 13:24:00 »

Hay,vsem pasjim prijateljem in vodnikom reševalnih psov!

Ker sem nov na tem forumu in ker sem še kar resen vodnik reševalnega psa in ker nekateri sprašujete kako je z raznimi članstvi v reševalnih vrstah, bi vam rad povedal: v Sloveniji obstajata dve zvezi, ki se ukvarjata z reševalnimi psi. Ena se imenuje Zveza društev in klubov vodnikov reševalnih psov Slovenije in druge ekipa je pri KZS Komisiji za reševalne pse. Društva in klubi, ki so vključeni v eno ali drugo zvezo pa so po celi Sloveniji. Pri obeh zvezah je veliko aktivnih vodnikov reševalnih psov z ustreznimi izpiti in vsi se trudimo po svojih najboljših močeh. Ah, ja še tole: obe ZVEZI sta ponudili pomoč v Iran in na čakalni listi nas je bilo nekoliko več kot "trije", sicer pa vam že znana stvar...

Če vas zanima kaj več o druženju, pa vprašajte.

Vabljeni na klepet.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #161 : petek, 06.02.2004 : 14:11:39 »

Pozdravljen BAMBI1  Cheesy,

se mi pa zdi da si se malo uštel, kolikor vem se je od društva vodnikov reševalnih psov (DVRPS) "odcepil" REPS (ne vem več natančno kaj kratica pomeni  sram) ki deluje v MB (spet nisem čisto prepričana); ampak se je vseeno pač nas ščiti nekaj različnih krovnih organizacij  Grin Grin.

V katerem društvu si pa ti?
Kakšnega kužata imaš? In kako kaj tako nasplošno? Cheesy

LP Noli
Logiran
BAMBI1
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #162 : petek, 06.02.2004 : 15:08:32 »

Hay, vesel sem odgovora. Noli. Sem zasledil, da si poslala nekaj zanimivih spletnih strani.
Hja, kaj naj rečem. Poglejmo še malo na njihovo spletno stran: www.reps-drustvo.si.

Ne, ne, nobeno drustvo ne more biti član drugega društva, samo vodniki so lahko. So samo člani druge Zveze društev in klubov vodnikov reševalnih psov Slovenije (v to zvezo je poleg ostalih društev, včlanjen tudi DVRPS, ki je izgleda zelo popularen...). DVRPS je še vedno eno izmed ljubljanskih društev, ki se imenuje Društvo vodnikov reševalnih psov.

Sicer sem pa kar dobro, glede na vreme. Imamo bolj malo snega, pa so treningi bolj v dolini, kot v hribih.

No, pa se kaj vidimo, ups.  ... si preberemo..!
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #163 : petek, 06.02.2004 : 19:56:14 »

Ojla BAMBI1!

Se vedno pa ne vemo iz katerega drustva si in kaksnega kuzka imas? Cheesy Wink Huh Roll Eyes Shocked
Lahko nam malo poves kako dolgo ze treniras, kaksne izkusnje imas, si bil mogoce ze na kaksni resni akciji?
No upam da nismo prevec radovedni Wink
Logiran
BAMBI1
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #164 : ponedeljek, 09.02.2004 : 13:02:34 »

Pozdravček vsem "radovednežem".

Saj sem res neroden, samo besedno, na terenu je drugače. Treniram že kar dolgo, kakšnih 7 let, imam psa ovčarja, krasnega, pametnega, lepega..ha, ha, pa saj veste, da je vsak naš kuža vse to. Tudi na realnih akcijah sem bil nekajkrat, pa na tekmah tudi, na preizkusih in še kaj in to pri obeh Zvezah. Da vam pa izdam skrivnost......sem iz... , pa je to sploh pomembno? Eh, glavno je, da sem vedno dobre volje, pa skrivnosti imam tudi malo rad.

Danes je povsod lepo vreme, pa vam zato želim obilo užitkov z vašimi štirinožci.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines