mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 08:22:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146387 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #120 : petek, 05.12.2003 : 18:56:13 »

Noli, sem ti poslala zasebno! Roll Eyes

LP
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #121 : petek, 05.12.2003 : 23:30:03 »

Spet reševanje iz vode. Smiley
Leto nazaj smo imeli vajo v Predvoru in letos bi morali vrniti obisk nemcem. Oni prakticirajo nekakšne pilule, ki vsebujejo vonj utopljenca in "disijo" Wink nekako dva dni. Stvar je super, ker pes ne more ničesar požreti Cheesy, pa še ničesar ni treba potem pobirat. To sem imela povedat glede utopljencev.  Cool
Resevanje utapljajočega pa je izredno problematično. Problem je že samo panika utapljajočega. Oprostite ampak jaz psa ne bi poslala v objem nekoga, ki je paničen.  :oTo je zanesljiva smrt za psa, saj bi ga človek utopil, ko bi poskušal priti do zraka. Angry Pa še čas za naše reševanjeje omejen le na nekaj minut. Kako naj pes priplava do utapljajočega in ga privleče nazaj v dveh minutah, če je človek oddaljen 100 m od obale.
Sliši se sebično  :-\ampak raje ostajam pri iskanju utopljenca.  Grin

lp
kavka
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #122 : ponedeljek, 08.12.2003 : 20:08:04 »

Pa vas ja nisem zamorila z zadnjim sporočilom? sram
Dajte no, saj ni tako hudo? Undecided
 Slučajno kdo ve, če se formovcem-reševalcem obeta kakšna skupna žurka za novo leto? Cool Lepo bi bilo, če bi jo imeli. Smiley

lp

kavka
Logiran
baileys
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #123 : torek, 09.12.2003 : 16:39:22 »

Ce ne drugace, imamo lahko na Storzicu  "dvojno"  Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #124 : torek, 09.12.2003 : 16:52:33 »


Neki smo dobili po mailu o eni žurki nekje v eni gostilni na Vrhniki?

Nevem, jaz tudi za Storžič nisem nič dobila  Grin
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #125 : sreda, 10.12.2003 : 10:29:40 »

Storžič je 20.12.: skupni zaključni žur ERP s svečano podelitvijo značk in nazivov vodnik reševalnega psa (tisti ki so naredili dvojko). Vabil ne bo ker je itak razpisano v koledarju, za več informacij pa pocukajte za rokav svoje inštruktorje  Grin

Tisto o Vrhniki pa na zasebna  Grin

LP Noli
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #126 : petek, 12.12.2003 : 14:22:27 »


Ekola, če koga zanima kako iščejo aussiji  Cheesy







Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #127 : sobota, 13.12.2003 : 17:04:58 »

bi rekla da nas malo dražiš  Grin Grin Grin Grin

Kako se drži tvoja bodoča mamica?

LP Noli
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #128 : ponedeljek, 29.12.2003 : 15:15:13 »

zivjo,

morda si vrpaanje zasluzi posebno temo, morda je ze kje odprta, pa je nisem nasla Huh... prepuscam odlocitev Jani...

ampak me pa nekaj res zanima... vem, da mnogi solajo svoje pse za resevanje, ampak ali se pridobljeno znanje (vodnikov&psov) kdaj zares uporabi ali gre bolj za resevalski larpurlartizem in stvar kinoloskega prestiza?

...v mislih pa imam cisto konkretno pomoc po potresu v Iranu?... menda je odslo nekaj resevalcev?... ve kdo kaj vec?

lp, ksenija
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #129 : ponedeljek, 29.12.2003 : 15:43:58 »


kk, par strani nazaj boš našla obsežne razlage kdaj pride pridobljeno znanje in dolgoletno šolanje v realnosti v poštev...če je katera od kinoloških disciplin, ki absolutno nima nič opraviti s takim ali drugačnim prestižem, je to samo izključno in ekskluzivno reševanje...

Slovenski reševalci so že sodelovali večkrat v reševanju po potrsih (Turčija recimo pred nekaj leti), čez leto pa se posebno v toplih obdobjih in pa med gobarsko sezono skoraj vsak dan vrstijo iskalne akcije izgubljenih ali pa samomorilcev...

Iran...vem da so šli Nizozemci, verjetno bo IRO tudi poslala svoje enote (kdo so slovenski člani te enote nevem), predvidevam pa da Slovenija svojih reševalcev ne bo poslala, ker je vse skupaj predrago. So pa vsekakor na stand by tisti uvrščeni v MERP in čakajo na zeleno luč s strani vlade.





Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #130 : ponedeljek, 29.12.2003 : 16:14:52 »

no, to pa je lepo slisat!, res pa nisem brala za nazaj...

sicer pa se nasih resevalcev iz turcije spomnim, ce pa je kdo s foruma v iranu, pa se mu (predvidevam, da po vrnitvi Smiley) priporocam za kaksno informacijo, ker se kmalu, sicer iz drugacnih razlogov, tudi sama odpravljam tja...

lpk


Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #131 : ponedeljek, 29.12.2003 : 16:53:09 »

Kk: poglej na stran 7 te teme, kjer sem jaz spraševala isto kot ti. Kje se uporablja pse za reševanje, ali je sploh dovolj "dela" za njih...

Če si pa bolj komot  Wink Grin pa klikni na ta link:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=20;action=display;threadid=272;start=90
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #132 : ponedeljek, 29.12.2003 : 17:33:35 »

tnx Wink za komot varianto Grin

...sicer pa mamo v "pasji" zlahti vedno kakega resevalca, sam nekak mam vedno obcutek, da se vsi bolj ucijo za izpite, po izpitih pa jim zmanjka energije...
...ampak kar se tega tice morda niti nimam pravice prevec cvekat, ker pravzaprav bolj skrbim za svojo kot pasjo izobrazbo sram, za kosmatincevo zmanjka casa...

sicer pa se vedno prosnja - ce je kdo v iranu, se priporocam za izkusnje, predvsem pa za kaksen uporaben nasvet ali opozorilo...

lp


Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #133 : ponedeljek, 29.12.2003 : 19:43:42 »

Kar se tiče Irana je naša vlada "preučevala možnost da se pošlje ekipo reševalcev" kar koli že to pomeni. Torej v take obsežne akcije je vpletene ogromno birokracije ( če naša vlada ponudi pomoč, potem morajo ponujeno pomoč sprejeti in pol še kakšna poslanica gor in kaka dol, ljudje v tem času pa umirajo pod ruševinami) in pogosto to traja več dni ko pa je že mnogokrat prepozno. Naj še poudarim mi učimo pse iskati žive ljudi ni ne mrtve, dokler nisi v taki situaciji sploh ne veš kako bo tvoj pes reagiral...ostalo sem pa že prej povedala

vse lepo v novem letu  Wink

Noli
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #134 : ponedeljek, 29.12.2003 : 20:32:49 »

kk: sodelavka je bila letos poleti
ze drugic 2 meseca v Iranu in je bila navdusena.

ostali:
ravnokar je bilo v 24ur (http://www.24ur.com) , da so svoje resevalne ekipe poslali Avstrijci, SVicarji, Nizozemci in Nemci. Ekipe se ze vracajo, saj kot je ze omenjeno resevalni psi iscejo prezivele in ne trupla.

Od Slovencev ni sel noben, ce citiram Dusana Necaka, predsednika IRO "trije Slovenci z IRO licenco niso odsli v Iran zaradi dopustov in osebnih razlogov in upam, da so ti osebni razlogi dovolj mocni, da prenesejo kritiko".
Se popolnoma strinjam z njim.
Na tem mestu se clovek lahko realno vprasa kar sprasuje kk.

Aja ne vem kdo so ti trije Slovenci priznam, se nisem toliko na tekocem. Prav tako se opravicujem, ce sem kiksnila, da je Necak predsednik IRO.

Aja z nizozemsko ekipo so bili tudi 4 aussiji.  Cool


http://24ur.com/naslovnica/slovenija/20031229_2033937.php?Nr24=2i5

Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines