mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 08:25:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146394 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #105 : ponedeljek, 01.12.2003 : 12:22:16 »

  Grin Super  Grin
Kdaj sta pa bila pri silviji? Pa ja ne sedaj jeseni?? Shocked
Ne IPO-1, A ali B osnovno poslušnost torej. Šolanje pa je res brezplačno (edino stroški za prevoz na treninge in nekaj opreme zate).  Grin Tko kot šolstvo pri nas  Grin Grin

V Ljubljani imaš tri društva: Krim, Ljubljana in Šmarna gora. Povsod so fini inštruktorji (da ne bom preveč reklame delala) oglasi se morda pri vseh in ostani tam kjer ti bo najbolj odgovarjalo saj reševalci preživimo kar precej časa skupaj in je fino če te obkrožajo ljudje s katerimi se dobro razumeš. Za KD Ljubljana sem ti že prej napisala kdaj nas najdeš  Wink

LP Noli
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #106 : ponedeljek, 01.12.2003 : 12:47:44 »

Torej če prav razumem morava opraviti izpit IPO I, šolanje za reševalca pa je "brezplačno"?
Je pa res da je mogoče preveč energičen in nestrpen:)

Ne ne ne, bohnedaj delat IPO 1, rekla sem samo da mora pes reševalec obvladati poslušnost po programu IPO 1!  Shocked
To poslušnost naštudirata jasno sama doma, ostale člane tvoje ekipe le poprosita za nasvete kako se nauči psa kaj. Vse reševalne ekipe pa tudi trenirajo skupaj poslušnost tako, da nisi čist on your own!  VSE ti bodo povedali pri reševalcih.

Če je energičen in nestrpen bo že iz tapravga materiala za reševalca  Grin Veliko bolje kot pa imeti opravka s psom, ki se mu nič ne da in nima absolutno nobene volje.  Roll Eyes


Logiran
ninci
gost
« Odgovor #107 : ponedeljek, 01.12.2003 : 13:56:17 »

Noli ne ne lansko jesen sva bila v Mali šoli, potem mi pa časovno nekako ni zneslo, da bi uskladila svojo šolo in njegovo šolo, in sva naredila premor. Sva pač delala doma, sicer ni isto kdaj pa kdaj bi še vseeno rabila pomoč inštruktorja, ampak je kar šlo.

Sirtaki hvala:) sem šla še enkrat prebrat, in sem v prvo zgleda prebrala preveč na hiter:)

Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #108 : ponedeljek, 01.12.2003 : 15:46:02 »

hehe pol je pa Milijonar kar nekaj reklame naredil Cheesy
A vidim nekaj bodocih resevalcev na vidiku?  Cheesy Grin
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #109 : torek, 02.12.2003 : 17:58:09 »

ewchy, hehe ne, mi smo razmišljaji o reševanju ko je bil še čisto majhen. Pa se nekako ne bi obneslo, ker ni poslušal nič ampak res čisto nič, zdej se je stanje nekako znormaliziralo in mogoče bi kvečjemu sedaj lahko kaj naredila iz njega:)
Ampak nisva še na vidiku, sva kar še globoko pod zemljo z odločitvijo:)
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #110 : torek, 02.12.2003 : 22:29:59 »

Naj se malce povrnem k reševanju iz vode... V bistvu sva v mnogih prebranih knjigah, v poglavjih o landseerjih, zasledila milijon stavkov na temo "voda". Najina dama res obožuje vse kar je povezano z vodo-od tuša, do cevi za pranje avtomobilov, seveda pa najbolj morje in jezera (da ne povem, da je najbolj srečna, če plavaš z njo in se je primeš za dlako-če ne je vsa "naspidirana" Smiley)! Pa sva razmišljala o tem. Se nama je pa zdelo, da ni v Sloveniji tečaja za reševanje iz vode, ker nisva nikjer nič zasledila. Kaj čmo...se bo pač morala zadovoljiti s poslušnostjo (od katere pa smo še kar nekaj kilometrov stran  Smiley). Mogoče bodo do takrat, ko bo naša 9-mesečna dama odrasla in dozorela, že kje kakšni "zametki" omenjene aktivnosti... LP
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #111 : sreda, 03.12.2003 : 09:52:12 »

Tosa v Sloveniji mislim, da reševanja iz vode res nihče ne šola (domnevam da imaš v mislih reševanje utapljajočih se ljudi iz vode) in tudi ne vem kje bi se lahko pokazala potem praktična plat takega šolanja, saj ob naših največjih jezerih ni nobenega reševalca kje pa šele psa ki bi mu pomagal;
Vem, da so nekaj poizkušali z iskanjem pogrešanih utopljencev, kako se je stvar končala, če se sploh je, pa ti tudi ne bi vedela povedati. Zagotovo je problem kako dobiti primernega "utopljenca" na katerem lahko treniraš Wink.


LP Noli
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #112 : sreda, 03.12.2003 : 10:02:57 »

Živjo,
Samo rada bi povedala da sem leto in pol nazaj opazovala vajo, ki so jo imeli reševalci s psi v Preddvoru. Psi so morali v jezeru nakazati kje se nahaja potapljač. Kaj več ne vem, slab spomin  Grin.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #113 : sreda, 03.12.2003 : 22:27:00 »

Citat
Zagotovo je problem kako dobiti primernega "utopljenca" na katerem lahko treniraš .


Se javim!  Grin

Imam en problemček, pa me zanima, če ima kdo kakšen nasvet?
Ne zdi se mi namreč fer, da npr. labradorci lajajo (nakazujejo) zelo glasno in neprekinjeno  Tongue Roll Eyes
In k problemu:
kako bi svoji psici ''dopovedala'', da ne laja pravilno (laja premalo glasno in s prevelikimi preslednki)
Na ta lajež sem bila opozorjena že, ko sva začeli nekaj v tej smeri.
Nasveti??
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #114 : četrtek, 04.12.2003 : 00:10:14 »


Teja, eni psi pač lajajo tko da nabijajo in nabijajo kot zmešani eni sploh nočejo lajat in je to tahuj muka dosečt, eni pa sicer lajajo ampak zmerno a zanesljivo.

Če tvoja psica vztraja pri ponesrečencu in laja dokler ne prideš do nje, potem je v bistvu čisto nepomembno ali laja s presledki ali ne.

Glasnost je pa stvar, ki jo pes ima ali pa ne, včasih se je treba prilagodit svojemu psu in si redno "pucat ušesa"  Grin

Veš kaj me zanima, ali tako laja samo ob nakazovanju ali vedno?

 
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #115 : četrtek, 04.12.2003 : 11:19:14 »

 Grin

Teja lajež boš nekoliko popravila z motivacijo, pa motivacijo, mogoče bi pomagala tudi motivacija...  Grin Grin. Najdi dobrega markerja in naj ti motivira psico, tako se bo lajež nekoliko popravil. Vsekakor pa je tako kot je sirtaki rekla nekateri lajajo ful nekteri pač manj, prednost "tihih" psov je, da ti bo redko nakazal lažno (ali pa celo nikoli), to je pa tudi nekaj. Sploh je pa važno da ti nakaže tako, da ti to veš in je za resnično situacijo čist vseeno al laja al ne, samo da ti veš, da je tam ponesrečenec in da mu lahko pomagaš.  Cheesy Wink

Kako kaj napredujeta drugače? Imaš v planu kakšen izpit?

LP Noli
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #116 : četrtek, 04.12.2003 : 21:30:58 »

Citat
Veš kaj me zanima, ali tako laja samo ob nakazovanju ali vedno?

Vedno. No, kdaj se zgodi (npr. na stadionu, ko je navdušena, ker ve, da jo največkrat čaka dolgo tekanje po gozdu Cool ) da začne lajat kot zmešana; želim si, da bi bilo vedno tako!

Citat
Najdi dobrega markerja in naj ti motivira psico, tako se bo lajež nekoliko popravil
Cry
Ravno v tem je problem!
Saj veš razmere v KD, Noli! Tongue
Škoda!

Drugače pa;
napredek ne vem kje bi se pokazal, ker nič ne delamo; igra, ovire (ovire obožuje!!), poslušnost (no ja Grin Wink ) in podobne stvari lahko brez problema delava sami ter, ko se nas nekaj reševalcev dobi skupaj.
Z inštruktorjem pa veš kako je... Sad Sad

Kaj ko bi dala v Salomonca:
iščem markerja, z delovno dobo najmanj 2 leti, prizadevnega in potrpežljivega... Grin Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #117 : četrtek, 04.12.2003 : 21:35:53 »


Teja se mi zdi, da tudi kak perfektn marker neb tega dosegel, da je tvoja psica taka kot je, če je to njen naravni lajež. Zato ti svetujem da se ji prilagodis, prav tako nacin dela. Torej nauci jo zanesljivosti, ti pa se nauci prepoznati njen lajez.

Sicer pa ravno zdaj potekajo tisti seminarji v Gotenici z unima2 Nizozemcema, ki prakticirata tudi drugačno nakazovanje se mi zdi.  Huh Mogoče bi bolj ležalo tvoji psici?

No ja moje stališče je še vedno, da če je pes zanesljiv in te pripelje do ponesrečenca, ni važno kako nakazuje dokler je rezultat. Pa naj govorijo drugi karkoli, samo to šteje in pika  Roll Eyes



Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #118 : četrtek, 04.12.2003 : 22:33:56 »

Citat
Sicer pa ravno zdaj potekajo tisti seminarji v Gotenici z unima2 Nizozemcema, ki prakticirata tudi drugačno nakazovanje se mi zdi.   Mogoče bi bolj ležalo tvoji psici?

Mogoče veš bolj natančno kakšno DRUGAČNO nakazovanje prakticirata?
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #119 : petek, 05.12.2003 : 09:15:11 »

Nakazovanje s prinosilom  Roll Eyes, mislim da za tvojo to ni rešitev.  Wink Pes ima na ovratnici manjši aport ki ga ob najdbi markerja vzame v gobec in priteče k vodniku, potem pa vodnika vodi do markerja.

Zakaj ne greš še malo do Zanuta??? Huh morda pa slišiš  kaj novega in to tudi preizkusiš, sej nimaš kej zgubit  Cheesy Grin.

Prideš na Storžič??

LP Noli
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines