mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 14:27:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146647 krat)
0 članov in 45 gostov pregleduje to temo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #735 : sobota, 20.08.2005 : 20:05:17 »

Bila, kot si lahko prebereš na ZS. Moram pa priznati, da sem grda grda zaspanka, in sedaj, ko berem da si bila zjutraj tam, se še po buči butam  sram Lips Sealed. Prišla sem šele ob pol devetih.....

Skupine skupaj spravit za takle tabor je vsaj en "šiht" dela, to tudi slučajno ni lahko in res kot je Tina napisala, uskladiti vse želje je cel žur.

LP Noli
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #736 : sobota, 20.08.2005 : 20:08:35 »

Citat
Če misliš po stopnjah znaja; ne vem kdo se je spomnil, vem pa da so staroste zelo protestirale  

To mislim ja.

Ma sej drugače še ni problem,sam načelno se bi naj začetniki urili na nekoliko lažjih terenih.

Ja menda je tam na separaciji kar pestro! Grin

Saj ni problem,smo navajeni,samo kot sem rekel,logistiko bo treba mal prilagodit(več brisač-manj kreme za sončenje) Cool Cheesy


LP Zoran
Logiran
Mici
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #737 : sobota, 20.08.2005 : 21:16:45 »

Ja, res ni malo dela, da razporediš toliko ljudi v skupine.
No, mislim, da za nobenega od inštuktorjev ne bi smel biti problem delati z vodniki na različnih stopnjah. Starejši, bolj izkušeni bodo lahko pokazali že osvojeno znanje svojim mlajšim kolegom začetnikom, le ti pa bodo videli kako delajo že "narejeni" psi.
Seveda pa vsi računamo tudi na to, da bodo drug drugemu pomagali.
Kar se tiče delovišč, pa ni problem v začetnikih, inštruktorji bodo že vedeli kam kdo paše.
Kakšna dodatna brisača pa verjetno res ne bo odveč.
Pa za vreme pesti držite.   Smiley
Lp 
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #738 : sobota, 20.08.2005 : 21:23:03 »

Vreme bo Cool Grin, se mi zdi da je prvi dan dež že kar malo tradicija  Grin, pol bo pa sonček  Grin Grin.

LP Noli
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #739 : sobota, 20.08.2005 : 22:35:28 »

Kaj tok od vremena govorite. Sonce bo tko kot vsa leta. Mogoče včasih malo za oblaki, pa kakšna plohica ne bo škodovala.
Sicer pa mici in jaz vedno znava naredit vreme a ne?!
Noli sej si videla kakšno je bilo v ponedeljek?
Sam vsi mormo mislit da bo tako kot si ga želimo in ne smemo mislit na tako kot si ga ne želimo!
Glede na to da se z avtom pripeljemo in ni treba opreme nosit pa je lahko malo več v nahrbtniku!
Lp K
Logiran
Nikki
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #740 : nedelja, 21.08.2005 : 12:44:16 »

, vsak bi rad nekaj po svoje, potem je treba pa še na to gledat, kdo se razume s kom, kdo koga ne more videti,

Prav zaradi tega nisem sprejela Stanetove ponudbe , da bi vodila eno skupino. Pa ne, da se ne počutim sposobno  Tongue, ali, da bi bila jaz tista, ki bi komplicirala, kdo bi bil v moji skupini. Ker sem gotova v to , da bi nekateri komplicirali; da ali nisem inštruktor ali ,da nisem drugače dovolj usposobljena (beri - moj podpis Grin) Vem, kdo  odloča in  kaj odloča kdo bo v kateri skupini.  Res preveč je tega gledanja , kdo koga ne mara.  Žal tudi v inštruktorskih vrstah in  med samimi vodji šolanja. Škoda Sad

Se kaj ve katere skupine bodo šle v rudnik. Če bi se jih sestavljalo po usposobljenosti bi se verjetno razumelo , da  gredo najbolj izkušeni. Kaj pa sedaj , bodo inštruktorji  vlekli slamice Wink

Lp

Everyone thinks Im pshyhotic except my friends deep inside the earth
Logiran
Mici
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #741 : nedelja, 21.08.2005 : 17:13:09 »

No, no saj ni tko hudo !
Kje bo katera skupina delala ponavadi določi organizator. No, slamic do zdaj še nismo vlekli, je pa tudi varianta.  Wink
Dobro delati se da povsod, le če so ljudje za to Smiley

lp
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #742 : nedelja, 21.08.2005 : 21:48:39 »

Kar se tiče sestavljanja skupin na taborih in lavinskih tečajih lahko iz lastnih izkušenj (od let 1987 pomagam pri tem "neprijetnem" delu) povem da se upošteva naslednje:
- vodnik ni v skupini pri inštruktorju, ki ga ima v skupini v lastnem KD
- vodnik ni dvakrat zaporedoma pri istem inštruktorju (lavine in tabor)
- v skupini nista dva vodnika istega KD (če število skupin to dopušča)
- kateri jezik kdo govori (tabor)

NIKAKOR pa niso vodilo osebne zamere! Seveda se upošteva želje inštruktorjev za njihove tečajnike.

Kar se tiče nesoglasij med posamezniki so in verjetno vedno bodo. Ampak mislim, da se s pravilnim pristopom vse da rešiti - KJER JE VOLJA JE TUDI POT!
Vodniki reševalnega psa pač morajo biti prilagodljivi in se znajti v vsaki situaciji.

Vem da so se tudi letošnji organizatorji zelo in po svojih najboljših močeh potrudili in verjamem da bo tabor uspel!

Se vidimo!
K
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #743 : ponedeljek, 22.08.2005 : 09:53:50 »

Tina je super pridna  Cheesy, na spletni strani KD Zagorje je že objavljen seznam delovišč in nekaj slikic le teh.

Vremenska napoved (copy/paste iz http://www.arso.gov.si )
Obeti
V sredo bo dopoldne sončno, popoldne v notranjosti spremenljivo oblačno, možne bodo še posamezne kratkotrajne plohe. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. V četrtek bo povečini sončno.


 Grin Cheesy Grin
LP Noli
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #744 : ponedeljek, 22.08.2005 : 09:56:42 »

Citat
Obeti
V sredo bo dopoldne sončno, popoldne v notranjosti spremenljivo oblačno, možne bodo še posamezne kratkotrajne plohe. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. V četrtek bo povečini sončno.

Iz njihovih računalnikov v božja ušesa! Grin

Ker mormo priznat-je pa le veliko prijetnejše,če je lepo vreme. Wink


LP Zoran
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #745 : ponedeljek, 22.08.2005 : 10:01:10 »

Delovišč je cel kup,ampak saj je tudi prijavljenih  Shocked Shocked Shocked

LP Zoran
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #746 : ponedeljek, 22.08.2005 : 11:29:31 »

Veliko je delovišč, veliko prijavljenih, veliko želja, veliko pričakovanj in veliko dela...   
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #747 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:16:09 »

Veliko je delovišč, veliko prijavljenih, veliko želja, veliko pričakovanj in veliko dela...   

Tole mi je pa znano, veliki šefi se zmenijo  Roll Eyes Grin, potlej se pa "delavčki" v delu utapljamo  Tongue.
Sej bo Tina, če ti pa lahko še kako pomagamo, pa le na dan z besedo  Wink.

LP Noli

Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #748 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:18:54 »

Tina,breskrbi-tudi sam vem,kako je to. Wink

Tole bo moj 10 tebor,od tega pa smo kar tri ali štiri organizirali mi,tako da mi je tudi ta del z "delavci" dobro znan. Wink


LP Zoran
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #749 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:21:42 »

Malo za intermezo: midve šele začenjava z reševanjem. Delava komaj par mesecev. Zanima me nekaj čisto drugega: ali se splača prebrati katero izmed mnogih knjig v angleščini o reševenju?
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines