mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 14:11:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146573 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Mici
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #675 : četrtek, 28.07.2005 : 09:33:07 »

Če se želiš pridružiti reševalcem, je dobro, da začneš kar takoj. Mladega kužka se da veliko uporabnih stvari naučiti skozi igro, kar tako mimo grede, na sprehodih in doma. Oglasi se pri skupinah, sprašuj, poslušaj in poizkusi. Vendar pa pazi, vse kar delaš mora biti za kuža igra in prijetna zabava, nikakor pa prisila. Če ti kaj ne bo šlo pa spet vprašaj.
Krimovci tudi treniramo vse leto. Ob ponedeljkih od 19.30 ure dalje smo napoligonu v Sneberjah (treniramo poslušnost in ovire), ob sredah pa na različnih lokacijah treniramo iskanje.

Lp in veliko veselja s kužkom ti želim.

Logiran
Matka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #676 : četrtek, 28.07.2005 : 10:42:01 »

Oh, hvala za te infote. Se bova zorganizirala Cheesy

Kar se pa tiče male šole ga pa peljem na Vrhniko oz. blizu Vrhnike - Sinja Gorica. Tam šola pse gospa Branka in sem slišala že ogromno pohval. Roll Eyes

Danes greva prvič zato še ne ven kej več povedat, razen da jo tisti, ki hodijo k njej zelo hvalijo. Očitno je to izven klubov oz. društev...

No vam povem jutri kej več  Wink ...

Drugače pa je moj Indi tko zlo ubogljiv oz. poslušen - jst tega nisem pričakovala... včasih me kar mal zaskrbi, da je preveč priden  Undecided - no, al pa ne no.
Logiran
judoka
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #677 : četrtek, 28.07.2005 : 11:55:31 »

Noli, Noli, ne bodi no tako stroga.  Ti bi res najbrž uporabila drugačno terminologijo, a na splošno je članek dober. 

Tvoj komentar na citiran odstavek je povsem regularen in gledano po pravilniku imaš povsem prav.  Ampak Tinka je pač opisala zadevo na svoj način, uporabila je razpoložljive vire (skripte, knjige, razgovore z vodniki) in svoje znanje, ki ga ima iz dneva v dan več.

Sicer pa tudi sodniki na izpitu nebi bili ravno navdušeni nad nakazovanjem psa, ki v prvem nadstropju ruševine nakazuje z vztrajanjem pri izvoru vonja, medtem, ko vodnik stoji pred ruševino...

Tudi namen in pristop nista bila izključno strokovna, saj bi bilo tako pisanje suhoparno in za širšo javnost nezanimivo.

Sam menim, da je v sredstvih javnega obveščanja na splošno premalo govora o kinologiji, zato vsak prispevek o kinologiji pozdravljam.

Bravo Tina, gremo naprej.

Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #678 : četrtek, 28.07.2005 : 12:44:08 »

 Grin Grin Grin sorry ampak tole  Grin Grin
Sicer pa tudi sodniki na izpitu nebi bili ravno navdušeni nad nakazovanjem psa, ki v prvem nadstropju ruševine nakazuje z vztrajanjem pri izvoru vonja, medtem, ko vodnik stoji pred ruševino...

 Grin Grin Ali si si ti prebral pravilnik?

Bom razčlenila:
Dovoljen je eden od naslednjih načinov nakazovanja:
z laježem in vztrajanjem na izvoru vonja,
s prinosilom
ali s tekanjem od mesta najdbe do vodnika in nazaj.

Kot inštruktor bi lahko to vedel  Roll Eyes.

LP Noli
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #679 : četrtek, 28.07.2005 : 13:03:53 »

No nazaj grede iz Vrhnike se pa pri nas ustaviš  Grin Cheesy.

LP Noli
Logiran
_orfea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #680 : četrtek, 28.07.2005 : 13:25:15 »

ma judoka...preberi prej literaturo preden kaj napišeš Wink)))...ker če ne jih pol tudi jaz streljam Wink))
Logiran
judoka
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #681 : četrtek, 28.07.2005 : 13:51:48 »

Ok, sprejmem kritiko. Površno sem te bral noli.  Imel sem v mislih nakazovanje psa s praskanjem, ki ga omenja Haak kot eno od možnosti in ga naš obstoječi Pravilnik ne priznava,veeeeem.

Sicer pa itak v Slo še nisem videl psa, ki bi nakazoval drugače kot z laježem. Ja?
Logiran
buber
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #682 : četrtek, 28.07.2005 : 14:09:15 »

LP: vsem, še posebej NOLI.
Kako je bilo na treningu v Rakeku?Huh?
Upam da ste naredili dober trening in dobre Fotke.
 Lepe pozdrave ti pošiljava s Sharkom .
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #683 : četrtek, 28.07.2005 : 14:15:31 »

LP: vsem, še posebej NOLI.
Kako je bilo na treningu v Rakeku?Huh?
Upam da ste naredili dober trening in dobre Fotke.
 Lepe pozdrave ti pošiljava s Sharkom .

Ojla primorska  Cheesy,

tole naše klepetanje bo tu bolj pasalo (nas bo Jana že tako za ušesa  Roll Eyes).

Mi še nismo do Rakeka prišli  Sad. Bomo pa  Wink. Drugače smo pa v Ljubljani bolj ali manj prepoteno, ker je vroče  Tongue. Blagor vam ko se lahko v morčku namakate  Cheesy.

LP Noli
Logiran
buber
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #684 : četrtek, 28.07.2005 : 17:54:07 »

Tudi tu je kr peklensko vroče, tako da komaj čakam letni tabor (zadnje 3 leta skozi dežuje) da se malce ohladim . Sicer pa telesno temperaturo vzdržujemo z voda........... ja ja ja saj vem .....))))) kje pa refošk pa malvazija? Mi smo resni reševalci pa ne pijemo!!!!!!!!!!!
Upam da Eva nima komentarja.
Pa LP: iz primorske
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #685 : četrtek, 28.07.2005 : 22:58:23 »

Tudi pri nas se tabora že veselimo (zagorje glejte da bo dobra hrana  Wink), o deževnem taboru pa nočem nič slišati (no ja, če kako noč mal pada ne bo hudega, tri dni v šotoru z mokrimi oblačili, mokrim psom in blatom okoli sebe pa  Shocked res ne bi, če ni nujno  Smiley).
Kaj je torefoško in malvazija  Grin Grin, mi o tem nič ne vemo. Verjamem pa, da je boljše da ewchy nič ne pove  Grin Cheesy.

No pa ker smo danes toliko o pravilniku govorili  Cool Cheesy, še povezava do novega pravilnika, ki bo stopil v veljavo s 1.1.2006 (zaenkrat v angleščini)
http://www.iro-dogs.org/media/I/IPO-R_Seoul05_04_17_ENG.pdf

LP Noli
Logiran
buber
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #686 : petek, 29.07.2005 : 07:44:14 »

No ja , glih blata in tri dni dežja si tudi sam ne želim, a kakšnih 15C manj pa nebi škodlo.Danes nam napovedujejo 37C.
Glede hrane pa , baje da bojo škampi in pidoči (pomagaj si in bog ti bo pomagal).
Lepo se do tabora spočijte  in se vidimo .
LP. iz primorske

Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #687 : petek, 29.07.2005 : 09:16:21 »

U ce bo morska hrana na taboru bo pa sploh fajn! Wink
Ja ce ze moram bit brez komentarja pa pac bom a ne Wink Lips Sealed Cheesy
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #688 : petek, 29.07.2005 : 10:03:16 »

Evo,sem si kupil še enega psa,tako da lahk sedaj sprobam svojo teorijo o dveh psih. Wink Grin Grin

Bomo videli,kaj se bo dogajalo. Wink

Imam pa sedaj dva živa hudička,tako da bom mogoče še kakšno kilo dol vrgel. Grin Grin Grin


LP Zoran
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #689 : petek, 29.07.2005 : 10:06:11 »

Sky...pasma?
Slike?
Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines