mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 11:18:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ZGODBE VZREDITELJEV
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZGODBE VZREDITELJEV  (Prebrano 40597 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #60 : ponedeljek, 22.03.2004 : 19:05:51 »

Mogoče bodo šli pa tudi oni kdaj na razstavo Wink Wink  Tudi nekaj naših je kupilo psa za na kavč, potem pa so se kar odločili , da gredo na razstavo.

Valvasor, ja to sem tudi jaz rekel, pa sem od vzreditelja dobil odgovor, da to pa že ne gre tako, MOGOČE. Ali ja ali pa ne. Ne moraš kar z vsakim mladičem na razstavo, na razstavnega mladiča se čaka tudi po več let. Heh, sedaj pa ne vem, ali se to samo meni dogaja ali imajo nekateri vendarle 'svoje muhe'...

Larsson sem pa absolutno tudi jaz za 2. možnost!
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #61 : ponedeljek, 22.03.2004 : 19:21:05 »


Ja slika je pa nekje ostala, bom še 1x poskusila Wink

[attachment deleted by admin]
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #62 : ponedeljek, 22.03.2004 : 20:06:10 »

Kauč bejbaaaa!  Grin Grin Grin Kiss

še jest 2 od mojih...  
http://www.contilia.com/pics2/kavc_1.jpg
Moja mami z mojo najmlajšo.

http://www.contilia.com/pics2/kavc_2.jpg
Dedek, vnukinja in mami.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #63 : ponedeljek, 22.03.2004 : 20:37:35 »

Vsi psi pasejo na kavc!

Moji so sicer majhni, zato je pa dovolj prostora se za kaksnega! Grin

Logiran

valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #64 : ponedeljek, 22.03.2004 : 21:19:14 »

   Ojla!

  Chris-to je pa takrat, ko ti vzreditelj proda  takega psa , kot si si ga izbral že na začetku. Če so v leglu velike razlike ( razstavni in pa nerazstavni primerki) potem je to logično. Če si pri nakup rekel, da ne boš šel na razstavo , ti bo prodal nerazstavni primerek. Je pa včasih res tako, da se najboljši valjajo doma po kavču, malo slabši pa pridejo na razstavo Grin Grin Grin To pa za vreditelji ni ravno najboljša reklama. Vemo pa , da bi vsi mi radi pokazali samo naj, naj, najboljše.
  Sigurno je pa tudi to, da sta v leglu samo 1 ali 2 res dobra mladiča( ali pa nobeden) ostali pa so "predstavniki svoje pasme" Wink Wink Grin Grin
   Zato se nekje psi čakajo dalj časa.

  Čao-Slavi
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #65 : ponedeljek, 22.03.2004 : 21:43:31 »

A zo  Grin Grin

Hehe ja saj velikokrat pa zmagajo 'ta levi' , VIP primerki, pa se ostali lahko samo po glavi enmajčkeno tepejo... Lips Sealed
Logiran
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #66 : torek, 23.03.2004 : 00:58:25 »

Živijo!Danes sem prvič pogledal to temo,in prebral vse od strani do strani.Sam vzrejam že kar nekaj let.Ko sem kupil prvega psa niti pomislil nisem na vzrejo.Sem pa veliko hodil porazstavah.Pa ne samo zaradi razstav ampak predvsem zaradi druženja z istomislečimi ljudi.tam sem imel tudi možnosti da sem si lahko ogledal veliko psov,jih primerjal in tako spoznaval svojo pasmo.Tam sem spoznal tudi veliko vzrediteljev.Z nekaterimi smo postali veliki prijatelji.Veliko sem se naučil od njih.Žena me je nagovorila,da sem kupil psičko in kasneje tudi vzrejal.Lahko priznam da nisem prvič nič razmišljal o vzrejnih kombinacijah in čem podobnim.Šele kasneje iz legla v leglo sem vedel več,začel razmišljati o kvaliteti,o tem kakšen tip mi je všeč in kaj želim vzrejati.Doma sem si puščal samičke in iskal za njih primerne samce.Če mi je bil všeč tisti za vogalom sem paril s tem če pa je bil deleč 1500 km.sem šel pa tja. Vedno je težko oddati mladičke in res se trudim da bi jim mašel dobre lastnike.Večinoma mi to tudi uspe,včasih pa se le zgodi da nisem preveč zadovoljen,če sem pa zelo nezadovoljen pa mladička tudi vzamem nazaj.To se mi je do sedaj zgodilo le enkrat.Chris kljub temu da zelo pazim kaj parim,niso vsi mladički v leglu vrhunski,včasih celo ni nobeden.Pri dvanajstih tednih ko običajno mladiče oddajam,ti ne morem garantirati za nobenega,da bo vrhunski razstavni pes.Lahko ti zagotovim samo, da glede na prednike in na to kako kaže pri tej starosti ima vse da bi to lahko postal.Je pa tudi to res:kupiš lahko dobrega mladiča,razstavnega psa pa moraš narediti sam.Jaz ,kot vzreditelj ti pri tem lahko pomagam,na tebi pa je ali boš to upošteval, ali pa boš rekel ta tip samo sere in boš delal po svoje.                                                                                                                                   tone          
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #67 : torek, 23.03.2004 : 01:26:43 »

Super ste to napisali Tone! Absolutno….ga ni stavka s katerim se ne bi strinjal! Mislim, da gre večina vzrediteljev, ki imajo namen postati resni, po vaši poti. Sam nisem vzreditelj, sedaj sem dobil komaj drugega psa in sem še zelo mlad. Vendar, ne vprašajte koliko sem se namučil, da sem 'zvohal' kvaliteto in pravega vzreditelja. Samo jaz ne kupujem psa kot par čevljev v trgovino čez cesto in to je to. Da sem prišel do njega sem prevozil 500km, kar se zdi nekaterim neumno, meni žal ne več, da pa sem ga našel, takšnega ki mi ustreza in z vsemi ostalimi podrobnostmi pa sem porabil ogroooomno prostega časa. Upam, da bom dobil vse to povrnjeno in da mi bo kdaj čas dopuščal, da bom se bom lahko tudi vzreji posvetil, z vsem srcem. In takrat, takrat pa bo šlo za res.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #68 : torek, 23.03.2004 : 04:08:30 »

Aha mimogrede ali mogoče kdo ve od vas vzrediteljev, če za uvoz psa iz Hrvaške potrebuješ export rodovnik? Zato, da bi se potem vpisal v SLR in pridobil VD?
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #69 : torek, 23.03.2004 : 11:45:24 »

Citat
Aha mimogrede ali mogoče kdo ve od vas vzrediteljev, če za uvoz psa iz Hrvaške potrebuješ export rodovnik?

Ja - vsak pes uvožev v Slovenijo iz tujine potrebuje Export rodovnik (iz držav, ki ga izdajajo seveda; Hrvaška ga) za vpis v SLR.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #70 : torek, 23.03.2004 : 12:20:45 »

Z malo iniciative, se pa še tako "trde" pripravi do tega, da gredo sem ter tja na kako razstavo.

To se je meni zgodilo  sram Ko me je vzreditelj vprašal, kaj bom s psom delala, sem rekla samo "ne vem". Mogoče kakšna razstava (recimo 1x na leto). In kaj je sedaj?  Grin Psica bo šla letos na skoraj vse razstave v Sloveniji  Grin pa tudi na kakšno v tujino.

Pa ni vse v izgledu psa, ker lahko je pes še tako oh in sploh lep, ampak če nima pravega karakterja za razstave, potem ga je brez veze siliti z razstavami. Tak primer je naš bero-on ne mara gužve, da ljudje silijo v njega, ne mara tako zelo veliko psov na kupu, ne prenaša vročine...In njega je brez veze siliti z razstavami.

Drugače je z Bino. Zato mi je pa z njo užitek hoditi po razstavah. In kako se bo pes obnašal na razstavah izveš šele, ko je pes prvič tam-tega se ne ve pri starosti 2 mesecev, ko ti psa dobiš.

Lp Jana
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #71 : torek, 23.03.2004 : 12:33:20 »

Ja Bina - imaš zelo prav.
pes za razstave se rodi, to je v karakterju. Lastnik sicer lahko veliko naredi, da to  "postavljaštvo" v psu razvije in spodbuja, vendar če pes tega nima v sebi, je vse zamanj.
Moj najstarejši pes obožuje razstave. Je zelo dominanten samec, ki so mu razstave priložnost, da se izkaže.
Njegova hčerka je drugačna - v ringu, vsem na očeh, se spremeni - iz energične in samozavestne psičke v žalostno bitje. Zato sem njeno razstavno pot po razredu mladih zaključila.
Njena hčerka pa bo (če bo zrasla v psičko, kakršno upam) spet razstavni pes v hiši.  Smiley
Logiran
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #72 : torek, 23.03.2004 : 22:48:41 »

Rad bi še odgovoril na vprašanje komu bi raje prodal psa , družini ali vzreditelju.Po vaših odgovorih vidim da imate nas vzreditelje za nekakšne mučitelje psov.                    jaz sem tudi vzreditelj pa mislim da dobro skrbim za svoje pse.Ne verjamem da "družina" bolje skrbi za svojega psa.Vsi moji psi živijo z mano.Njim je podrejeno vse tudi oprema stanovanja.Moja žena pravi,da ne živijo psi z nami ampak mi živimo v pesjaku.Jaz bi raje prodal vrhunskega mladiča vzreditelju,ampak pravemu.Jaz obožujem svoje pse,ampak rad imam tudi pasmo .Za svoje vrhunske mladiče bi rad da nadaljujejo vrsto,da se pojavljajo na razstavah.MOj interes ni samo vzrediti dobre mladiče da jih lažje prodam,ampak ohranjati kvaliteto buldogov,in pri tem sodelovati  z ostalimi vzreditelji                                                                                                                                tone
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #73 : torek, 23.03.2004 : 23:00:44 »

Rad bi še odgovoril na vprašanje komu bi raje prodal psa , družini ali vzreditelju.Po vaših odgovorih vidim da imate nas vzreditelje za nekakšne mučitelje psov.                    jaz sem tudi vzreditelj pa mislim da dobro skrbim za svoje pse.Ne verjamem da "družina" bolje skrbi za svojega psa.Vsi moji psi živijo z mano.Njim je podrejeno vse tudi oprema stanovanja.Moja žena pravi,da ne živijo psi z nami ampak mi živimo v pesjaku.Jaz bi raje prodal vrhunskega mladiča vzreditelju,ampak pravemu.Jaz obožujem svoje pse,ampak rad imam tudi pasmo .Za svoje vrhunske mladiče bi rad da nadaljujejo vrsto,da se pojavljajo na razstavah.MOj interes ni samo vzrediti dobre mladiče da jih lažje prodam,ampak ohranjati kvaliteto buldogov,in pri tem sodelovati  z ostalimi vzreditelji                                                                                                                                tone

Midi, jaz na splošno nimam nič proti vzrediteljem, dokler imajo pse še radi in za njih še skrbijo. Ko pa v psih vidijo samo potencialni zaslužek...to je pa že druga zgodba   Undecided Lips Sealed

Če pa so možnosti samo tako kot so bile v vprašanju: pesjak ali družina, sem pa še vedno za družina, pa tudi če je pes še tako lep.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #74 : torek, 23.03.2004 : 23:40:53 »

Po vaših odgovorih vidim da imate nas vzreditelje za nekakšne mučitelje psov.

Aa to pa ne! Ne vse! So dobri oz. super in so slabi vzreditelji. Ti zadnji že prestopajo mejo okusnega vzrejanja, če se lahko tako izrazim h neokusnem oziroma neskrbnem, kjer prevladuje želja po čimhitrejšem zaslužku.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ZGODBE VZREDITELJEV
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines