mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 24.08.2024 : 19:22:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 330331 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #195 : četrtek, 28.10.2004 : 20:00:43 »

Smo prebrali! Pa smo cakali, da kdo drug prvi zine, da ne bomo spet mi na tapeti. Mimogrede, v prejsnji stevilki smo bili forumovci omenjeni tudi v rubriki bevskanje.

In, ne! Za svojo psico ne more dobiti rodovnika! Mislim, da bi o tem (konkretnem primeru, ker gre pac za pticarja) vedela vec Breza! lp
Logiran

Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #196 : četrtek, 28.10.2004 : 22:31:17 »

Hja!

Sem si prisegla sicer, da o temi kao-weimov ne bom več pisala!  Eh... zgleda, da nisem glih karakter....  Cool

Tudi mene je zmotil prispevek v rumenih straneh revije Moj pes, še posebej zato, ker odgovor pasemskega društva na članek v novemberski št. ni bil objavljen. Mogoče ni bil objavljen zato, ker ga ni pisal odgovorni referent za weime (pri VK) ampak je vse skupaj prišlo od pasemskega društva. Kaj pa vem.... Undecided

Predvsem me pri članku v novembrski številki moti kar nekaj zavajajočih neresnic glede pasme pa tudi glede pridobitve vzrejnega dovoljenja in razloga za vzrejanje brez rodovnikov, vendar mi je bilo sporočeno (od odgovrnih inštanc na reviji Moj pes), naj se ne prepiram s srečno vodnico psice, ki je članek pisala, ker  je v psico čisto zaljubljena.

Glede tistih vrstic v "bevskanu" se mi pa zdi, da niso zrastle na zeljniku lastnice nerodovniške weimaranke, temveč jih je prispeval urednik. Mi je tudi že osebno povedal, da so neodvisna revija in da pravzaprav lahko pišejo kar hočejo.

V glavnem ..... demokracija je pač vedno dvorezen meč!  Wink

Upam, da se pri reviji Moj pes vsaj malo zavedajo, da delajo medvedjo uslugo pasmi.

In še pojasnilo o tem konkretnem primeru - NE,  mladiči psov brez vzrejnega dovoljenja ne morejo dobiti rodovnika.

Pes je bil izločen iz vzreje zaradi netipičnega značaja za pasmo, psice pa njeni skrbniki niso pripeljali niti na telesno ocenjevanje (za kar pač ne potrebujejo prav nobenega jagrskega znanja), da o ostalih preizkušnjah ne govorim.

Malo še razmišljam, ali naj se dogovorim s predsednikom VK za "še bolj uraden" odgovor na celotno pisanje v reviji, ali pa naj odgovor pasemskega kluba objavim tu na netu.

"Naj se medi", pravijo. Bomo videli... Wink

Lp, B.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #197 : četrtek, 28.10.2004 : 22:33:55 »


Brrrrrrrr....lapsus calami! Pravilno je v SEPTEMBRSKI številki.

 Grin  Grin  Grin
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #198 : petek, 29.10.2004 : 09:51:08 »

Ravno danes sem malo pogledala še 11. številko revije Moj pes. Med pismi bralcev je že članek skrbnice nerodovniške weimaranke, ki z velikim navdušenjem podpira razmišljanje urednika o podelitvi rodovnikov psičkom, katerih starši nimajo vzrejnega dovoljenja.   Shocked

In urednik skrbnici zelo prijazno odgovarja, da je vse skupaj stvar dobre volje vzrejne komisije in da naj se obrne kar na njih.  Huh

Tipično.....zmešaj godljo in ko je res že čisto neprebavljiva, jo pač zlij na sosedovo dovorišče.  Huh  ... Simpl ko pasulj!

Se pa zadeva vleče že skozi tri številke revije.....(septembra članek, oktobra rumeni tisk in zdaj novembra še pisma bralcev).

Mah......nimam besed!  Angry
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #199 : petek, 29.10.2004 : 16:46:03 »

Jupi!
Moja weimaranska zgaga, ki ima sedaj novi vzdevek - 'plastik fantastik'  Grin, je že v domači oskrbi; operacijo prestal brez zapletov - upam, da bo naslednjič bolj pazil, kaj pogoltne (no ja, verjetno bolj  pobožna želja  Roll Eyes)  
Osebju na kliniki v Mestnem logu pa se najlepše zahvaljujem za prijaznost in kot običajno dobro opravljeno delo.
 
Ker je sedaj moja 'morala', ki je 3 dni visela nekje krepko pri dnu (da ne rečem 'na psu'), v precej boljšem razpoloženju, lahko dodam samo še to -pazite na svoje kužke, ne se preveč kregat  Wink okoli 'weimaranskih zapletov' glede vzrejnih dovoljenj etc., ker nima nobenega smisla pogrevat stare  in že stokrat prežvečene zadeve.
Kar pa se nenadne popularnosti te pasme tiče (zanimivo, ampak pred kakimi 4 leti, ko mi je ta pasma prvič padla v oči,  razen morda kakega zagrizenega lovskega kinologa skoraj nihče v Sloveniji  ni vedel, da ta pasma sploh obstaja - danes pa najdeš 'strokovnjaka' že za skoraj vsakim voglom) - ta popularnost  zna biti precej dvorezen meč - in resnično si želim le, da mi nikoli ne bo treba videti zavrženega in zapuščenega weimaranca -  upam, da vsi vemo, kaj mislim s tem. LP
Logiran
kakky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 16


« Odgovor #200 : ponedeljek, 01.11.2004 : 19:09:14 »

Drga Breza, slike bom obesil na tale forum ob priliki (predvsem ko bom razumel delovanje tegale skripta kar je, glede na moj poklic, neverjetno dolgotrajen proces). Ce ne bo slo drugace, bom pac obesil slikice na katero drugo spletno stran.

Kirka,
Kaj je pogoltnil tvoj weim? Namrec nas Thor ima v svojem pasjem zivljenju velikansko sreco, da ima soseda mesarja, ki svoje pse seveda futra z ostanki mesnice. Njegova psa sta itak prevec hranjena in pametno shranjujeta visek pod zemljo. Nas Thory pa je pretkani pozresnez in jima strohneli zivez za suhe dni normalno izkoplje in si privosci "marendo", kot bi se temu pri nas reklo.  Grin
Posledice so vidne v prvih 24ih urah, kar obsega od milega izkazovanja polpredelane tvorine s krcem izbljuvane kepice (navadno med 2. in 4. uro zjutraj), do vsesplosne slabosti, ki vodi na obisk k veterinarju. Slednje je veliko veselje za Banko Koper. Undecided

Nasvet vsem ljubiteljem weimov brez slednjih: ce nimate zelodca z lopatko pobirati kupckov, potem si raje NE vzemite weima. Wink

In takih zgodbic si lahko povemo se vec...
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #201 : sreda, 03.11.2004 : 10:14:05 »

Ne, ne kakky -   moji zverini bi bilo pod častjo, da bi imela težave s čim tako običajnim, kot so  napol predelane 'zaloge za hude čase' (tega imamo tudi na našem vrtu kar precej po zaslugi vaških mačk, ki si čez noč na naši terasi rade privoščijo kak prigrizek in seveda 'pozabijo' pospravit ostanke za sabo) - moja pošast ima namreč apetit do nekoliko manj običajnih zadev, ker predvsem obožuje kamenčke (s kakim ravno prav velikim (beri: primernim za pogoltnit) kamnom v gobcu se strašno rad vleže na hrbet in ga veselo gloda- da gredo meni vse kocine pokonci), pa les, pa seveda razno plastiko, gumo itd. Običajno mi sicer uspe zadevo pravi čas opaziti in preprečiti - ker pa pesjanarja res ne morem nadzorovati prav vsako sekund, mu je tokrat uspelo razgristi in pogoltniti del žoge (tista trirogelna zadeva, ki niti ni prava žoga, jo pa moj pes rad nosi nakoli in hkrati je to edina pasja igrača, ki ima v naši hiši življenjsko dobo daljšo od 5 minut Undecided), ki je potem končal v črevesju - pasji 'glodalec' pa na veterini Roll Eyes.

Kar pa zadeva banke: moj proračun  si itak ni opomogel še od prejšnjega božiča, ko se je zverina šla 'kamikazo', a vseeno čudežno preživela - no, o tej res specialni štoriji (oz. GROZLJIVKI z veliko začetnico) pa kdaj drugič.


Pa še en nasvet oz. bolj  opozorilo za morebitne bodoče weimaranske navdušence - največja nevarnost weimarancu je weimaranec Grin
Logiran
mtic
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #202 : četrtek, 04.11.2004 : 16:18:34 »

zivjo,

nisem bil že en cajt na tem forumu in vidim da se je kr velik spremenil; topici so celo ločeni na pasme, kul. sicer pa pišem v zvezi s weimaranci. sem lastnik zdaj 16mesečnega "gavnarja" in bi me prav veselilo, če bi se kdaj srečal s kakšnim od svojih vrstnikov.
kot so že ostali povedali, je to res "uredu" pes s toliko energije, da ga zlepa ne utrudiš. tudi poslušen je in zelo učljiv. jst sem zaenkrat naredu A izpit iz poslušnosti in se kar pozna tko, da se splača delat it tak tečaj. aja kot lovski pes, moram rečt, da to ime povsem upraviči, saj zvoha in "zbeza" vsako divjad, no včasih tud kej ujame...; je pa to lahko kdaj pa kdaj moteče, sploh če greš na sprehod na kakšno območje, kjer ga opazujejo lovci... pol morš pa mal prvezat pa je.

lp Matej

p.s.: tudi jaz moram pripomniti na tole "vročo" temo, ki se odvija v tem topicu. jst sem svojega psa dobil od legla iz kisovca, pa me nič ne moti če nima papirjev; če bi potreboval papirje , bi kupil takega s papirji in konc debate. res je, da je za ohranitev čiste pasemske vrste potreben "nadzor" s papirji in da se morajo stvari peljeti v pravo smer in me tud veseli da se dejansko že neki dela na tem, samo o takih stvareh naj razmišljajo in nekaj naredijio na tem tisti, ki se z vzrejo ukvarjajo. jaz se z vzrejo ne mislim ukvarjat in se zato s tem ne obremenjujem.  važn je da moj pes živi kvalitetno življenje! s paperji al brez.
Logiran
kakky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 16


« Odgovor #203 : sreda, 10.11.2004 : 09:10:28 »

@kirka:
lani bozica je tudi nas Thor imel precej grdo nesreco. Z zadnje tace mu je padajoci drog snel kozho. Rezultat je bilo dvakratno sivanje in cel kup komplikacij.
Se strinjam s tabo, da so sami sebi najbolj nevarni, ceprav se mi dozdeva, da so samicke malce bolj umirjene.
Moj kolega je nekoc omenil (ko je pes zgrizel kemicni svincnik in se uspel cel pomodrit), da bi bilo dobro, da mu kupim veliko kolo za hrcke, kjer bi se tezko poskodoval... kdo ve Grin

Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #204 : ponedeljek, 15.11.2004 : 16:33:55 »

sem lastnica weimeranerke ki je bila na septemberski številki revije mojpes.naj wam razložim situacijo:prvo kot prvo jaz bi zelo rada sla z mojo psico zivo delati vzrejni izpit.wem da je zahtewen a mi je wseeno saj imam psa zato da se z njemu ukjvarjam ::).jaz sem poslala pismo na mojpes uredništvo in prosila če lahko predstavijo pasmo weimeraner.nato pa nas je vidic poklical če poznam koga ki ima weimeranca,pa sem mu odgovorila da ga imam jaz.potem pa nas je poklical in vprašal kdaj lahko pride fotografirati našo psičko.in smo se domenili,in kakor jaz wem je revija mojpes za ljubitelje psov.ne samo rodovniških pač pa tudi mešancev in nerodovniških psičkov.kljub temu da živa nima rodovnika je zelo pridna in ubogljiva.hodiva na agility in delava poslušnost kjer sva zelo uspešni.po mojem mnenju ne bi smeli psa presojato po rodovniku ampak po prijaznosti in zvestobi do svojega lastnika.

P.S.:mislim pa da se nebi smeli vtikati v tuje pse,in če urednika revije ne moti potem nimate najmanšega razloga da bi se v to utikali vi >:(  >:( >:( !!!!
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #205 : ponedeljek, 15.11.2004 : 16:44:40 »

Vzrejnega pregleda z nerodovniško psico nikjer ne boš mogla opraviti! Verjamem, da lepo skrbiš zanjo, toda ne vem, kakšen smisel bi imelo, da ima tvoja psička mladiče, ki bodo ponovno brez rodovnika? Ne vem, zakaj se ljudje tako branijo dati tistih nekaj fičnikov več za rodovniškega psa, saj potem nebi bilo potrebno postavljati takšnih vprašanj. Zelo dvomim, da ti bodo objavili članek o tvoji nepasmi, saj bi bilo krivično do pravih vzrediteljev (mislim, da so v Trzinu)!Nenazadnje imaš še vedno mešanca. Pa brez zamere.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #206 : ponedeljek, 15.11.2004 : 16:55:28 »

Mislim, da bi moral biti tvoj odgovor napisan tukaj.

Weimi, prepricana sem, da je tvoja weimeranka popolnoma lep in upam, da tudi zdrav predstavnik svoje pasme. Popolnoma verjamem, da zanjo skrbis tako, kot se spodobi za vsakega psa, ne glede na poreklo, pasmo in ceno, ki si jo zanj placal. Pri samem clanku nas pa ni zmotilo to, da je opisan s strani cloveka, ki ima nerodovniskega predstavnika pasme, ampak nas je zmotilo to, da so pri nekaterih stvareh lapsusi. Samo to.

Lp Neza

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #207 : ponedeljek, 15.11.2004 : 16:56:18 »

VZelo dvomim, da ti bodo objavili članek o tvoji nepasmi, saj bi bilo krivično do pravih vzrediteljev (mislim, da so v Trzinu)!Nenazadnje imaš še vedno mešanca. Pa brez zamere.
Primavera, članek so ŽE OBJAVILI, saj je Weimi napisala
Citat
sem lastnica weimeranerke ki je bila na septemberski številki revije mojpes

Se pa tudi jaz strinjam s tem, da bi lahko v taki reviji predstavljali rodovniške pse.

LP jana
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #208 : torek, 16.11.2004 : 00:02:27 »

hehe, ce urednika ne moti, da bo imel kakega narocnika manj, potem je pa res vseeno, al je pes rodovniski ali pa mesanec. Ce opis pasme poteka tako, kot je razlozila nowa clanica foruma, smo res na konju. Zakaj obstaja KZS?
Zakaj obstajajo razstave?
Zakaj obstaja internet?
Zakaj obstaja
zakaj obstaj
zakaj obsta
zakaj obst
zakaj obs
zakaj ob
zakaj o
zakaj?

vcasih obzalujem, da ni tukaj Deutschland, ker bi take zadeve zelo klavrno koncale, tukaj se pa razpravlja in fantazira o hipoteticnih vzrejnih pregledih, namesto, da bi kdo od lastnikov teh skoraj popolnoma sivih psov povedal, da ga je dobil pri 4-5 tednih, da so bili mladici hranjeni s pasto!!!, ker je najbolj poceni, da niso imeli zdravstvene nege, da nimajo tipicnega karakterja, ki krasi weima..... ostalo pa dodajte vi, lastniki psov in morda atributov. In prosim ne nalagat, da je to vas pes, da ste navezani nanj, da je to pes, ki ste ga vedno sanjali..., kajti tak bi bil vsak, ki bi ga vzeli iz zavetisca. Prirasel bi vam k srcu, nasli bi pozitivne lastnosti in te bi bile tocno take, kot ste jih vedno zeleli in pricakovali.  

Po tem pa posljite clanek na urednistvo vasega psa, prosite za objavo, in vas vsakdanji bevskac se bo morda opravicil za Fehler in objavil intervju s kaksnim pravim vzrediteljem (tujcem!) oz. malo bolj podrobno opisal polozaj KZS ali pa naredil obsiren in necenzuriran intervju s predsednikom KZS.


A zal vem, da ciljna publika revije nisem ravno jaz, ampak naiven slovenceljn, zeljan pravljic in anekdot, da lahko pozabi siv in nepomemben vsakdan.

ONE DOWN!!!!


aja, malo bi se VTAKNIL,  cemu delat vzrejni pregled? To stane....


dovolj sem nalozil!

SH
k.





Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #209 : torek, 16.11.2004 : 00:26:22 »

Primavera, članek so ŽE OBJAVILI, saj je Weimi napisalaSe pa tudi jaz strinjam s tem, da bi lahko v taki reviji predstavljali rodovniške pse.

LP jana

Ja, se opavičujem, ampak  revije res ne berem Grin Je pa res sramotno, da si ugledni kinologi, ki urejajo takšno revijo, privoščijo kaj takega.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines