mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 23.08.2024 : 20:18:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 330041 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #2055 : sreda, 17.03.2010 : 01:30:04 »

Me veseli, da se razvila tako plodna debata. Kaja, Miha in Pegec, popolnoma se strinjam z vami in z vsem napisanim in se z veseljem udeležim piknika. Predvidevam, da bomo imeli tam podobne debate Wink, prav tako lahko dorečemo glede ustanovitve društva.

Lp, Nina
Logiran
kan
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #2056 : sreda, 17.03.2010 : 11:26:28 »

Redko se oglašam, vendar se popolnoma strinjam s Pegecom. Weimarananec je LOVSKI pes! Moje skromno mnenje je, da bi moral biti le v lovskih rokah.. Nemci že vejo zakaj tako ljubosumno čuvajo to pasm! In predem me napadete z vprašanji vam že v naprej povem, da sem sama tudi lovka. 
Nasploh se mi pa to forum vse bolj dozdeva neko merjenje moči, ki bo popolnoma ubilo smisel foruma. Pradlagam, da namesto merjenja moči izkoristimo priložnost, da se zahvalimo Pegecu, da je pripravljen prevzeti organizacijo piknika, da dorečemo kraj in termin in se tam osebno pogovarjamo.
Logiran
Reason To Rush
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #2057 : sreda, 17.03.2010 : 12:14:37 »

Kan, se strinjam s tabo. Mi je po eni strani itak žal, da sem sam zagreznil v debato, a priznam, da še nikoli prej nisem resneje sodeloval na kateremkoli forumu in se očitno moram tudi tega še naučiti.... Kratko in jedrnato. Čeprav se mi zdi, da je tu in tam prav fino deliti mnenja, pa najsi bodo tudi nasprotujoča. Kolikor mi je znano so zato forumi tudi nastali in najbrž bi bil dolgčas, če bi se vsi med sabo ves čas strinjali in si kimali.

Kot že zapisano, tudi moje skromno mnenje je, da je weimaranec lovski pes in da ima prav lovec največ potenciala, da mu omogoči in nudi dostojno lovsko življenje. Da pa bi se omejili na pravilo "lovski pes v izključno lovske roke", se mi pa zdi, da smo take čase (žal ali na srečo?) že preživeli. Jaz bi rekel na srečo.

Kan, poznam usodo tvojega sivega lepotca in v tej izkušnji zagotovo je veliko razlogov, da imaš tako strog pogled na lastništvo te pasme. Pa vendarle, gre za ekstrem, ki jih na srečo (zaenkrat) pri nas skoraj ni. Da pa je pasma že prerasla strogo funkcionalen lovski prag in prešla v komercialne vode, pa nimamo več kaj veliko vpliva, saj je duh ušel iz steklenice že vsaj pred 50 letimi. In ušel je ravno Nemcem. Lovcem.

Sem pa prepričan, da se marsikomu med sedanjimi in bodočimi nelovskimi lastniki te pasme, lahko zagotovo lov približa na najlepši možni način. In da jih je zagotovo nekaj med nami, ki bi ravno zaradi psa, postali tudi lovci.

Lp! Miha
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #2058 : sreda, 17.03.2010 : 12:37:59 »

Sem pa prepričan, da se marsikomu med sedanjimi in bodočimi nelovskimi lastniki te pasme, lahko zagotovo lov približa na najlepši možni način. In da jih je zagotovo nekaj med nami, ki bi ravno zaradi psa, postali tudi lovci.

Pri nas opcija, postati lovec, ne pride v poštev. Mi pač ni do streljanja živali, pa naj bo razlog za streljenje tak ali drugačen.

Sem se že na pripravah na JZP hudo skregala z inštruktorjem zaradi rac in na koncu je šlo tudi brez.

Sem pa pristaš ohranjanja pasme v pretežno lovskih rokah, vendar niso vsi psi iz vseh legel primerni za tipično lovsko življenje.
Se redno zahvaljujem vsem tam zgoraj,da smo mi vzeli prav Roya, ker sem prepričana,da bi se taka nežna dušica hitro zlomila pri "klasničnem" lovcu.
Karakterno ni dovolj stabilen za tak stil življenja. 

Mi je pa bilo veliko do tega,da opravi vsaj te osnovne preizkušnje in če bi se izkazal,da je oz pravega testa, bi mu omogočila, da gre občasno na lov.
Logiran
arron
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #2059 : sreda, 17.03.2010 : 15:04:23 »

Dragi ljubitelji weimaranskih ptičarjev!

Weimaranski ptičar je lovski pes. Ne vem zakaj še vedno taka polemika oz. debata. Če pa vodnik ne ve kaj kupi, oz. ga vzreditelj ne poduči, kaj kupi, potem pa postane vse skupaj ena velika kriza. Weimaranski ptičar je res siv, lepih oči (modrih) ko je mlad, potem pa je to izrazito lovski pes, ki mora imeti takšno šolo in vzgojo, kot jo njegov karakter zahteva. Biti lovec ali ne-lovec to sploh ni vprašanje, potrebno je pravilno vzgajati in šolati  weimaranerja.

Kar se pa piknika tiče, ali bo potrebno priti na piknik v zeleni barvi ali roza. To je zdaj vprašanje.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2060 : sreda, 17.03.2010 : 15:17:35 »

Jaz nisem ne iz lovskih ne iz weimi vod.

Naj mi pa nekdo (najbolje Vanilla) razloži tole: zakaj kupit lovskega psa in ga potem celo življenje "odvajat" lovsih korenin? Ker je lep?  Undecided

Za moje pojme je psa potrebno izbrati tako, da v naprej veš, da boš lahko zadovoljil/a njegove osnovne potrebe. S tem ne mislim toliko na splošne potrebe (seveda te tudi), torej hrano, vodo, zavetje itd., ampak predvsem na pasemske potrebe.

Kot ne razumem lastnikov ZP, ki pse odvajajo skakanja v vodo, ravno tako ne razumem lastnikov ptičarjev, ki psa celo življenje odvajajo njegovih lovskih potreb.
ZAKAJ ste ga potem kupili? Zame je odgovoren nakup psa (vsaj) to, da prebereš osnovne značilnosti pasme in če so ti VSE všeč, ga kupiš. Zame je to, da sprejmeš 9 od 10 naštetih karakteristik (in si za deseto misliš "ga bom že odvadil"), nesprejemljivo.


No, pa še moj odgovor na to:
Citat
zakaj kupit lovskega psa in ga potem celo življenje "odvajat" lovsih korenin? Ker je lep?  Undecided
To je mučenje (njega in tebe).


Lp, 5ra
Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2061 : sreda, 17.03.2010 : 15:22:49 »

Jaz nisem ne iz lovskih ne iz weimi vod.

Naj mi pa nekdo (najbolje Vanilla) razloži tole: zakaj kupit lovskega psa in ga potem celo življenje "odvajat" lovsih korenin? Ker je lep?  Undecided

Za moje pojme je psa potrebno izbrati tako, da v naprej veš, da boš lahko zadovoljil/a njegove osnovne potrebe. S tem ne mislim toliko na splošne potrebe (seveda te tudi), torej hrano, vodo, zavetje itd., ampak predvsem na pasemske potrebe.

Kot ne razumem lastnikov ZP, ki pse odvajajo skakanja v vodo, ravno tako ne razumem lastnikov ptičarjev, ki psa celo življenje odvajajo njegovih lovskih potreb.
ZAKAJ ste ga potem kupili? Zame je odgovoren nakup psa (vsaj) to, da prebereš osnovne značilnosti pasme in če so ti VSE všeč, ga kupiš. Zame je to, da sprejmeš 9 od 10 naštetih karakteristik (in si za deseto misliš "ga bom že odvadil"), nesprejemljivo.


No, pa še moj odgovor na to:To je mučenje (njega in tebe).


Lp, 5ra

Se popolnoma strinjam s tabo, če že kupiš psa se mu moraš prilagodit in ugoditi njegovim potrebam

Arron mislim, da bi bila bolje zelena Smiley

Logiran
PEGEC
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #2062 : sreda, 17.03.2010 : 16:31:24 »

Nisem zagovornik, da bi moral biti lastnik lovskega psa vedno lovec, moraš pa ga potem zaposliti z drugo stvarjo, ki naj jo ima pasma dobro razvito, saj bo le zaposlen pes zadovoljen in v polni kondiciji. Seveda pa naj bi lovski psi za razplod lovili in to ne samo toliko, da naredijo JZP, ampak čim več, saj samo tako lahko upamo, da se ne bo izgubilo vse tisto, kar so s selekcijo dosegli pri določeni pasmi v dolgih letih. Žal se pri popularnih pasmah parijo vse več lepotci, ki jim običajno delo ne leži najbolj.
Glede barve za piknik pa menim, da so dobrodošle vse barve in vsi odtenki, dokler mislimo na barve oblačil, ker smatram, da v kinologiji ni dobrodošlo poudarjanje političnih barv.
Jana, ali lahko forum malo izkoristimo tudi za pripravo ustanovitve svojega kluba, ali se s to temo moramo seliti drugam?
LP
Tone
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2063 : sreda, 17.03.2010 : 18:18:07 »

Tone, ce se boste menili za srecanje, potem predlagam, da se greste dogovarjat v rubriko srecanja, kjer imate moznost objaviti tudi kaksen kontakten podatek. Tukaj bodo namrec izbrisani.

Za vse, kar ni vezano na debato o vajmarancih (psih in ne ljudeh), je na voljo vajmaranska podrubrika za clane mojpes.neta, kjer lahko pocnete vse, kar hocete Smiley. Lahko odpirate nove teme, delate nacrte, si izmenjavate kontakte, ideje, materiale ... tudi o ustanovitvi drustva ali kluba, o vzrediteljih ...

Ta tema pa je zagotovo namenjena samo pogovorom o vasih psih, ena od clanic pa ima moznost pisati tudi o svoji vzreji.
Logiran

weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #2064 : četrtek, 18.03.2010 : 17:11:12 »

Jaz z mojo kuzlico delam agility,poslušnost,trikce malo frizbijev in mislim da ji čisto nič ne manjka.Jaz sem mnenja da je važno da se nekaj dela s psom.Da pes malo razmišlja in seveda da uživa v tema.Tako lastnik kot pes.

Še nekaj naših updateov.
V soboto 13.3.2010 smo bili na agility tekmi v Medulinu kjer sva z Živo zasedli 5. mesto.20.2.2010 pa smo bili v Prestranku kjer sva bili tudi 5.Zgleda da je Živi 5 mesto tako všeč da se ga bo kar držala  Roll Eyes .Sva ble že na dosti tekmah 5  Smiley

lep dan vsem  Smiley   
Logiran
NinaMM
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2065 : četrtek, 18.03.2010 : 21:23:49 »

Čeprav forum redno berem, sem se res dolgo spravljala pisat ... Ampak glede na to, da se Kika po Eficinih informacijah goni, se moj weim počasi približuje obstoju  Cheesy In to je verjetno pravi čas za vključitev v debato. Sploh, ker je zadnje čase RES napeta (v dobrem pomenu!).

Kje bi začela? Verjetno bi se moral vsak človek najprej vprašati, ZAKAJ kupiti psa. Pustimo srednjeveško mišljenje o čuvanju hiše, ki vključuje pomije in privezovanje na verigo. Govorim o psu kot sodelavcu, družabniku, pomočniku ... In na tem forumu bi se morali vsi vprašati ZAKAJ KUPITI WEIMARSKEGA PTIČARJA? In vsak vzreditelj (resen) to vpraša. In dreza. In išče tvoje šibke točke. Ker mu je mar. Moram priznat, da sem se pred srečanjem z Evo in Davidom počutila kot pred kakim izpitom  Wink Ampak to je zame vsekakor pozitivno in edino sprejemljivo. Ne mislim se spuščat v debate rodvnik - ne rodovnik, ker nima smisla. Rada bi samo rekla, da ti nerodovniški weimi, ki so že na svetu, nikakor in nikoli ne bi smeli imeti potomcev. Če bi dobili prave lastnike, jih tudi ne bi imeli. To pa je že začaran krog črnih legel in nodgovornih "vzrediteljev", ki jim je očitno mar samo za denar- ali kaj, jaz nimam pametne razlage?!

Definitivno je weim pes, ki ga vsi opazijo. In zato zbuja vedno več pozornosti, kar vodi v priljubljenost pasme, ki pa (po mojem skromnem mnenju), nikakor ni preveč pozitivna. Konec koncev - weim ni pes za center, ampak za hosto. In tam nas ne bi smel zanimat izgled, ampak delo. In kot sem že rekla - res je, da si vsak človek kupi psa, ki mu je tudi vizualno všeč, ampak to pri weimu NIKAKOR ne bi smelo biti v ospredju. Paris Hilton ima pač čivavo.  Wink

Tu bi se lahko spustila v polemiko o nerodovniškem leglu (nisem še zasledila, kdo je oče, ampak niti ni važno) ... Naj še enkar rečem, da jim želim odgovorne lastnike, ki jim bodo omogočili pravo življenje in NE BODO PARILI DALJE!

Lovski pes je namenjen lovu, ki mu lahko seveda poiščemo nadomestek. Ne zagovarjam, da bi mogli zdaj vsi po vrsti streljat fazane  Grin Čeprav če smo natančni in upoštevamo pasemske standarde, bi jih konec koncev morali. Weim je lep pes, čudovit, zame najlepši. Ampak če si ga kupujejo ljudje izključno zaradi tega ... Kam pa pridemo??? Mater, saj nismo več daleč od tega, pa si bomo otroke začel po naročilu delat! Samo, da so moodroki angelčki, ne ... Katastrofa. Z mojim psom bova resno delala, če bo le priložnost, tudi v lovišču. Rush je nekaj govoril o ljudeh, ki imajo izkušnje z weimi oziroma s ptičarji - kolikor jaz sledim raznim debatam, je na tem področju Breza CARICA. Mislim, da ima ona sicer nemške kratkodlake, ampak close enough. Tako da z lovci iskreno simpatiziram. Je pa res, da se najde tudi v njihovih vrstah kak, ki povsem ustreza stereotipom. Ampak - ali ni povsod tako?

Moram se ustaviti še enkrat pri Rushu - full zanimivih info si navrgel, res sem se zabavala ob branju tvojih postov. Imaš kako dobro literaturo na to temo? Vedno se rada informiram!

Po mojem mnenju in izkušnjah pes postane agresiven, če mu je dolgčas. In če ima medlega lastnika, ki ni njegov vodič. Ostrost pa je zame samo pozitivna, saj ostrina pri psu zame pomeni tudi željo po učenju in pripadanju - dve super lastnosti, ki ju združuje weim!  Wink

Pa še nekaj vprašanj za lastnike. Kako imate pse nastanjene? Pesjaki, boks? Mi bomo imeli našega v boksu v zimskem vrtu. Seveda bo lahko hodil po hiši, ko bo temu primerno vzgojen. Spanje na postelji pa zame ne pride v poštev že zaradi astmatika, ki spi zraven mene  Smiley Druga stvar pa hrana- vem, da vsakemu psu paše nekaj drugega, ampak skušam si nabrat čim več informacij.

Razstave ... Vsak se odloča sam, jaz nisem prosti. Bi pa sigurno svojega nehala vozit, če bi videla, da mu je neprijetno. Ampak vsak lastnik, ki se resno ukvarja z vzrejo, svojega psa rad pokaže. Na razstavah, tekmah ali kakorkoli že. Nikakor pa se mi ne zdijo nehumane. Ozirma nekinomane, ali kako bi se izrazila  Grin In ko smo že pri tej besedi - sodobno šolanje nima nobene veze z gorjačami, kot lahko beremo v skoraj 90 let stari knjigi o ptičarjih. Ali kot je rekel David: "To je tko - včasih smo vozl fičote, zdej pa mrcedeze. Isto je s šolanjem psov."

In na koncu samo še nekaj, kar me je full zmotilo. Vanilla ... Oprosti, ampak iz tvojih postov ne razberem niti za zadostno oceno kinološkega znanja. In morda je čas, da tudi v Sloveniji bolj uveljavimo distinkcijo kinolog - kinofil. Ker pravih kinologov imamo malo.

Za klub sem definitivno. Seveda z vključitvijo ljudi, ki vodijo rodovniške weime. Piknik pa bom tokrat morala še spustit, razen, če me sprejmete brez psa  sram Lahko pa prinesem mačka. Hihi.

Kakšen dolg post, pa sigurno sem še full pozabila vmes. Res diploma.

Lp vsem dvo- in štirinožcem.
Nina
Logiran
Reason To Rush
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #2066 : četrtek, 18.03.2010 : 22:40:00 »

Uau! Naša Eva ima pa res srečo, da srečuje takšne ljudi kot si ti, NinaMM. In obratno seveda!!! Nina, srečo imaš, da si našla Evo. Tole ti zagotavljam iz prve roke.  Wink

Literature je mnogo, mogoče je za začetek fajna kaka bolj lahkotnejša in obvladljiva (npr. "The Essential Weimaraner" od Patsy Hollings -vzrediteljice in lastnice psarne Gunalt). V knjigi je vsega po malem. Če te zanima bolj zgodovina je tu cel kup drugih knjig, v glavnem ameriških in angleških. Ena najbolj znanih in najbolj praktično uporabnih pa je Weimaraner Ways - vajmarska biblija, kakor jo marsikdo imenuje. Tak prijeten, že skorajda leksikon. Morda malo zastarela (1993) v posameznih poglavjih, a te lahko potolažim, da se obeta 2., posodobljeni ponatis!!!!! Gospa Debbie Andrews, ki sodeluje pri tej knjigi, skoraj vsak mesec piše podobno zgodbo: "Currently we are working on the last chapter. I urge patience. The end result will be worth the wait." Nekaj je res na tem, ker mi je že poslala nekaj pdf-jev in zgledajo precej dodelano. Če te zanima zgodovina in razne teorije o nastanku pasme (še vedno ni 100% recepta kako točno so prišli do sivcev), je njena knjiga ob 100 letnici nemškega kluba pravo branje, čeprav je v njej tudi veliko balasta. Prav poseben čar pa imajo prve ameriške knjige, ki te včasih prav nasmejijo v svoji zastarelosti, o ljudeh, ki so bili prvi lastniki te pasme, pa pojma niso imeli s čem se srečujejo. Posena knjiga je naprimer brošurica od angleške gospe Gillian Burgoin "The Ragstone Handbook - 40 Years From Beginning to End", kjer piše celotno zgodbo od nastanka svoje psarne in o vsakem njenem psu posebej. In živeli so res zanimivo sožitje, včasih istočasno tudi z 11 psi v hiši... Prepriča, ker ni samospev, poleg uspehov, iskreno in neposredno prizna tudi svoje napake. Če te kaj zanima, povej. Itak se bomo (neizogibno, hehe) kmalu spoznali. Od kod pa si?

Sprašuješ o nastanitvi. Naš ima boks, pa še v avtu enega. V bistvu s tem ni imel nikoli težav, ker so že v leglu za njimi "zapirali vrata", pa tudi v boksu sva ga pripeljala po 15 urnem potovanju in nekje med Dunajem in Gradcem je že sproščeno ležal na hrbtu, kljub poskakovanju na avtocesti - gradbišču... V bistvu včasih izgleda, kot da mu je avto drugi dom. Moja pisarna pa tretji.

Hrana? Po moje je dandanes res veliko kvalitetnih možnosti. Rusha hranim z Orijen Large Breed Puppy, v leglu pa je začel z Royal Caninom. Pa itak ti bo svetovala tvoja vzrediteljica... in le poslušaj jo, nimaš kaj zgrešiti.

Aja, nisem nikjer zasledil ali pa mi je ušlo - bo pes ali psička? Sicer pa bo tole Kikino leglo zanimivo, oba starša sta izjemna in po mojem vedenju vrhunska. Po vsej teoriji bo tako tudi leglo in jaz se ga že prav nestrpno veselim! Pegec bi rekel lepota na račun delovnih sposobnosti. A prav oba sta v obeh panogah nadpovprečna za to pasmo. Tudi karakterno sta oba prijetna in priljudna. Sami dobri obeti! super

LP! Miha
Logiran
NinaMM
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2067 : četrtek, 18.03.2010 : 22:54:33 »

Hvala, Miha. Ja, zelo sem vesela, da sem v Sloveniji našla vzrediteljico, ki deluje po vrhunskih normativih! To mi daje iskreno upanje v mlado generacijo (našo, hehe  Wink).

Mater! Pa ti si pravi knjižni molj ... Sama študiram komparativistiko, pa mi je kar malo nerodno pred tabo  sram Kanim nadoknadit!

Torej tudi vi prakticirate boks. Od začetka me je kar malo plašila ta ideja, zdaj pa počasi postajam največji zagovornik boksa na svetu  Smiley V avtu itak, doma pa na to idejo prej nisem bila vajena ...

Jaz bi raje psa. Imam že izbrano ime  Cheesy Ampak Eva pravi, da se vsi bolj interesirajo za samce. Tako da tudi če bo psica, bo super, nisem obremenjena. Ampak tu se bova pa z dragim pobila za ime, haha.

Noč.
Logiran
NinaMM
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2068 : četrtek, 18.03.2010 : 22:55:11 »

A, skleroza.

Sem pa iz Ljubljane. Iz Barja. Vsekakor za srečanje!
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #2069 : četrtek, 18.03.2010 : 23:44:50 »

Miha, ti si se pa izvrstno izobrazil na to temo. Ni čudno, da kar iz rokava stresaš to in ono o pasmi pa imaš doma še ne eno leto staro sivo bitje. Svaka čast, res.. Nina MM, dobrodošla na forumu in veseli me, da tako dobro poznaš pasmo in njene specifike. Res super, da sta se z Evo našli in da bo šel še en pes v dobre roke. Seveda se nam lahko pridružiš na pikniku, ti posodim enega psa, hehe Wink. Samo za piknik, se razume. Grin
Glede debate o lovskih-nelovskih rokah pa menim, da včasih ni vse črno-belo, tudi meni je g. Tone ("Pegec") rekel, da bi za svoje mladiče raje lastnike lovce, kasneje se je omehčal in mislim, da mu ni žal. Naši psi so morda aktivnejši kot pri marskikaterem lovcu, res pa je, da ne lovijo, tega ne poskušamo ignorirati pač pa jima to nudimo po svojih najboljših močeh. Na srečo obstaja DLP, marsikateri lovec je pripravljem pomagati, prav tako ni izključeno, da bo mož nekoč prestopil k lovcem. Marsikateri prijatelj me je v zadnjih dneh vprašal, čemu s tolikšnim veseljem in vnemo pričakujem začetek treningov oz. priprav na PZP, in sicer ta vikend. Odgovor je preprost, ker je nekaj najlepšega doživeti, ko tvoj pes dela to, za kar je ustvarjen. Tega nič ne odtehta in če imaš svojega psa rad mi to tudi nudiš. Ne pa da mu to vzameš Smiley.
Glede razstav pa je bilo že toliko debat, da je škoda izgubljati besede.  Res je, da mnogi pretiravajo, se mi zdi pa pravi osnovni namen (ki je žal zadnja leta bolj kot ne izgubil svojo veljavo), ki je ta, da obiskovalci lahko vidijo tipične predstavnike pasem in se o njih podučijo pri lastnikih, ti pa naj bi predstavili svojega psa, da dobi tudi objektivno oceno zunanjosti, ker je praviloma pri lastniku subjektivno perfekcionirana. Smiley

Lp

Lp, Nina
Logiran
Strani: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines