mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.07.2024 : 09:26:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327069 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #1980 : petek, 05.03.2010 : 23:05:39 »

Res, da sem nov na forumu ampak bi vseeno rad povedal, da je parjenje nerodovniških wejmijev prava svinjarija. Vsem, ki jim je ta pes včeš in nimajo izkušenj z lovskimi psi bi rad povedal, da se pod tem kožuščkom skriva še precej drugih stvari. Nekateri vidijo na teh psih samo lepoto ampak to ni res za te pse moraš skrbeti in jim posvetiti skoraj ves svoj prosti čas.
Nekaj časa nazaj sem bral temo na tem forumu in zasledil, da za psičko sploh ne skrbijo in je samo v kurilnici. Ampak, če se že odločate za psa se morate na njega pripraviti in ga pravilno izučiti in natrenirati. Wejimiji so posebni psi, ki potrebujejo resnega lastnika, ki mu je mar za psa. In če mu ni se lahko ta prečudovit ptičar spremeni v sramoto tej pasmi. Za tega psa morate biti pripravljeni in imeti izkušnje(če ne praktičnih pa vsaj teoretične).
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #1981 : nedelja, 07.03.2010 : 19:12:50 »

Jedan jako sretan Weimaraner, danas pokraj mog kreveta... Smiley

Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #1982 : nedelja, 07.03.2010 : 21:32:14 »

Zelo lepa fotka

Koliko pa je star?
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #1983 : ponedeljek, 08.03.2010 : 00:00:15 »

Uskoro ce navrsit 5 godina...  Smiley
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1984 : ponedeljek, 08.03.2010 : 00:39:21 »

Neštetokrat so me na cesti ustavili in spraševali, če je weim res tako agresiven in oster pes?

a niso weimi edini lovski psi, ki jih šolajo obrambo? Kolikor jaz vem, dejansko so ostri.
Logiran
vid
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #1985 : ponedeljek, 08.03.2010 : 08:56:16 »

pozdravljeni,

tudi sama sem ogorčena nad dejstvom, da so se neki mladičev željni posamezniki odločili pariti tkole počez.
In se pridružujem mnenju, da je zelo pogumno, da se o teh zadevah javno spregovori.

Me pa zanima, kdo je OČE tega legla?
Ker če obstajajo neodgovorni lastniki psice, se nekje sprehajajo tudi neodgovorni lastniki samca, ki so ga dali na voljo za parjenje.

Lp, Laura

Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1986 : ponedeljek, 08.03.2010 : 11:10:18 »

a niso weimi edini lovski psi, ki jih šolajo obrambo? Kolikor jaz vem, dejansko so ostri.

Mi našemu pravimo jogurt  Grin je najbolj nežno in milo bitje v naši hiši  Kiss
Ne vem za druge, ampak ameriške linije so (kar sem jih jaz imela priliko spoznati) dosti bolj "soft"
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #1987 : ponedeljek, 08.03.2010 : 11:23:00 »

a niso weimi edini lovski psi, ki jih šolajo obrambo? Kolikor jaz vem, dejansko so ostri.

Kolikor veš.. to so lastne izkušnje ali le teorija?.. Sama še nisem spoznala weimaranca, ki bi bil res oster (razen dveh nerodovniških).. Glede šolanja za obrambo pa še nisem slišala.. Naj me kdo popravi, če se motim.. Smiley
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1988 : ponedeljek, 08.03.2010 : 11:38:23 »

Teorija. Me zadnje čase ptičarji zanimajo. Psa so prvotno uporabljali za lov na veliko divjad, medvedi, volkovi, kjer mora met pes malo drugačen karakter kot pri stoji na navadnega fazana. So tudi zelo teritorialni, branijo svoje domače in znajo bit precej nezaupljivi do tujcev.

In ja, so eni redkih, da ne bom spet rekla edini ker nisem ziher, lovskih psov, ki (so?) jih šolajo za obrambo. Verjetno pa veš, da pri obrambi mehkužen pes nima kaj za počet.

Na sosednjem forumu pa je lastnica weima pisala, da če bi srečala kje tapravega weima, si njegovemu lastniku ne bi upala dat roke. Khm Wink

Zdej pa vedi, kaj je res Smiley
Logiran
Reason To Rush
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #1989 : ponedeljek, 08.03.2010 : 13:18:17 »

Kristina, slika pove več kot tisoč besed…  Wink

Zoia, ne da sem poznavalec, a morda lahko vsaj približno odgovorim. Weimaranec v osnovi ni optimalen pes za šolanje obrambe (Schutzhund), a je dober sodelavec pri tem, ko govorimo o »zaposlitvi« psa.  Vsak, ki se z obrambo resneje ukvarja bo v osnovi preferiral malinoise ali nemške ovčarje, dobermane ipd., pa še te iz izbranih selekcij in rodovniških linij. Če je komu prioriteta obramba, bo zagotovo izbral pasmo, ki ji le-ta najbolj leži. In to seveda ni ta naša lovska pasma. Če pa ti je prioriteta pasma, ki bi jo rada »zaposlila« z obrambo, je vajmarec nedvomno hvaležna pasma za to, kakor tudi za marsikatero drugo delo ali šport, s tem da je njegova konstitucija, gibanje in nenazadnje ugriz v osnovi namenjen drugačnim funkcijam in bi bilo že od mladiča potrebno vložiti veliko truda, za doseganje vrhunskih rezultatov. Vsekakor pa, bolje da je pes deloven v obrambi, kot da po cele dneve na kavču poležava z lastnikom… Sicer pa so vajmarci tudi dobri službeni psi (mamila, eksploziv, sledenje). Ampak res, ne pozabimo, da je njihovo osnovno pasemsko poslanstvo lov!

Kar se tiče ostrosti imaš prav, Zoia, da je najostrejši med PTIČARJI. In tudi to, da je pred časom bil dober lovec na veliko divjad (big game), iz česar logično sledi njegova moč in pogum. Zgovorno je tudi dejstvo, da so v času železne zavese v okolici Weimarja (nekdanja NDR) zaradi prepovedi uporabe strelnega orožja, uporabljali vajmarce tudi za »goli« lov na lisice, zajce ipd. s tem, da je pes opravil »delo« v celoti… Kar se tiče t.i. ameriških linij in soft karakterjev, le-te izhajajo iz razstavne selekcije. A je potrebno poudariti, da se tudi v Ameriki vzreja linije, izključno za lov. In čisti lovski vajmarci so nedvomno ostri. In ostrina, kakor tudi lovska zasnova, ostaja tudi v karakterjih povečini ljubljencev in razstavnih psov, čeprav v manjši meri. Seveda pa je ostrina nekonfliktna, kadar je pes poslušen in to gre vajmarcem, kljub že pregovorni trmi, dobro od šap… Kakorkoli, potrebno je razlikovati agresijo od ostrine. Prvo je neželeno vedenje, medtem ko je drugo zgolj lastnost, ki se jo seveda lahko dobro obvladuje! Namreč njegovo brezpogojno zaščitništvo lastnika, družine in posesti lahko tudi pri največjih »jogurtih« izzovejo to ostrost. Ne glede na linije.

Najostrejši so seveda selektivno izbrani lovci, povečini nemških, avstrijskih ali čeških delovnih linij (čeprav mi je žal, da opredeljujem geografsko, ker je tudi marsikje drugje danes najti tudi kvalitetno in strogo lovsko vzrejo).

Strah, rokovati se z lastnikom pravega (?), pa četudi nerodovniškega vajmarca, pa je upravičen le v primeru, ko gre za lastnika brez avtoritete v očeh njegovega psa. Skratka: pozor, kadar weim pelje na sprehod lastnika in ne obratno. Kar pa itak velja tudi za vse ostale pasme.

Še enkrat, nimam se za poznavalca, a rad veliko preberem…. Brez zamere torej ostali praktiki, ki s to pasmo živite že desetletja!  Roll Eyes


Miha
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1990 : ponedeljek, 08.03.2010 : 13:28:45 »

Super,hvala. Mislim, da si nama s hallerjem dobro razjasnil pojme. No, men si jih ziher, on bo pa že sam povedal Smiley
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #1991 : ponedeljek, 08.03.2010 : 15:13:56 »

To, da je najostrejši med ptičarji, sem tudi sama prebrala.. Nisem najbolj verjela v to, glede na to, da žal v naši kinologiji veliko povedanega zadeva nerodovniške pse...

Sama sem pisala predvsem v smislu, da weimaranec ni agresiven pes.. Lahko pa je, kot tudi vsak pes, ki ni pravilno vzgojen.

Kar se pa tiče rokovanja z lastnikom pravega weimaranca, pa se mi zdi malo smešno..  Wink
Bolj se lahko bojimo rokovanja z vsakim lastnikom, ki grdo/nepravilno obravnava psa, ki posledično postane agresiven.
Če pa takšno vedenje prisodi sami pasmi, pa je žalostno.. Nikoli ne moreš metat vse v isti koš.  Wink
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #1992 : ponedeljek, 08.03.2010 : 20:20:22 »

Ooooo, lepo je videt, da je tale tema spet oživela, pa čeprav povod za to ni bil ravno najboljši.

Se podpišem pod Mihov post Wink


Citat
Brez zamere torej ostali praktiki, ki s to pasmo živite že desetletja
A je kakšen tak tukaj? Tongue Smiley


Lp, Eva
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #1993 : ponedeljek, 08.03.2010 : 22:57:15 »

Haller: Odgovarjam na tvoje vprašanje ali so weimarci ostri.Živa je.sploh kadar se gre za njen teritorij(avto - bognedaj da me recimo ko sem v avtu kdo ki ni v avtu potreplja po recimo rami,stanovanje nasplošno čuva,lokal kjer smo dostikrat tudi čuva - sedaj pozimi ko smo lahko notri če ji pač kdo ni všeč ne bo zadovoljna če pride noter.čeprav bi temu lahko bolj rekla da je teritorialna),je pa drugače čisto po fotru ki pa je zelo šarf.Živa je zelo dominantna psica.v trzinu ima vse cucke pod kotrole in vsi imajo rišpekt do nje  Roll Eyes.Hitro pove če ji kaj ni všeč.Poleg zgoraj naštetega pa je drugače psica s katero zelo rada delam,do mene je zelo čuteča,takoj ve ko je kaj narobe,komunicira z mano na tak način kot Dru (borderka) nikoli ne,je vedna moja senca v stanovnju,je prava lupčkarica in zelo požrešna pesjanka.

no malo sem se razpisala ampak sem morala še malo pozitvnih stvari o njej povedati  Grin .

uživajte s svojimi sivčki.

p.s.:jaz spet težim z predlogom za weimi srečanje-piknik.a bi bil kdo za.Mi smo takoj za samo da se vreme malo h sebi spravi
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #1994 : torek, 09.03.2010 : 09:39:26 »

Weimi.. moj Haller pa je čisto nasprotje tvoje Žive. Sicer je še mlad, ampak še nikoli ni pokazal kake dominance (samčki bi jo naj še bolj..), laja praktično ne.. Zelo umirjen kuža, na sprehodih živahen, najpomembneje pa: stabilnega karakterja..

Mislim, da je ravno to cilj uspešnih parjenj..  Wink Smiley Smiley


Glede piknika se pa tudi sama strinjam, da bi ga lahko kdaj organizirali..  Cheesy

Iz katere države pa je tvoja Živa? (vem, da se psarn ne sme objavljat..  Smiley )
Logiran
Strani: 1 ... 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines