mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.07.2024 : 21:34:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327351 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1725 : torek, 02.06.2009 : 11:10:46 »

Hehe hvala efica! Smiley
Ja sem videla po slikicah, da jo je kar težko krotila.. Smiley

Škoda, da sem ju zamudila, samo sva bila z Buxom med mladimi za njo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1726 : torek, 02.06.2009 : 12:54:03 »

Glede wemija,ki se prodaja-kaj pa vzreditelj pravi na to?

Zadnje čase raziskujem skandinavske, ameriške in angleške vzreditelje neke pasme,ki mi je tudi zelo všeč in sem naravnost navdušena,ko zasledim med pogoji za nove skrbnike, da se bodoči skrbnik zaveže,v primeru,če psa ne bo mogel (ni važen razlog) oz.ne želi več imeti, da se pes vrne vzreditelju.



Takšno določilo ima v pogodbi, ki se jo podpiše ob nakupu mladiča, tudi marsikateri slovenski vzreditelj.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1727 : torek, 02.06.2009 : 13:01:20 »

Takšno določilo ima v pogodbi, ki se jo podpiše ob nakupu mladiča, tudi marsikateri slovenski vzreditelj.

Sem se malo nerodno izrazila. Vem, da imajo taki vzreditelji kot si ti zadeve poštimane v nulo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1728 : torek, 02.06.2009 : 13:06:32 »

Meni doslej ni bilo treba še nobenemu dati podpisovati takšnega določila, ker je pri meni bilo doslej samo eno leglo dveh psičk. Ena je ostala doma, druga pa je pri vzrediteljici njene mame, super ženski, moji prijateljici, pri kateri sploh ne pride v poštev, da bi kdaj kateri od njenih psov "izvisel". Wink

Poznam kar nekaj vzrediteljev, ki uporabljajo pogodbe in imajo to določilo vključeno. Pa tudi takšnih, ki so psa iz svoje vzreje vzeli nazaj takoj, ko se je izkazalo, da nekaj ne štima. Tako bi morali delati vsi. Wink

So pa očitno weimeranci vse bolj na udaru. Postajajo zelo modni, elegantni so, lepi, da ti zastane dih, zato si jih verjetno marsikateri omisli, tudi veliko takšnih, ki še za veliko manj zahtevno pasmo ne bi znali poskrbeti. Škoda, ker potem pasma pride na slab glas...
Logiran
arron
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #1729 : torek, 02.06.2009 : 13:58:04 »

Pozdravljeni!

Na slabem glasu niso pasme, ampak smo lahko samo ljudje, ker se neodgovorno odločamo, da bomo kupili psa npr. weimaranerja zato ker je siv, nenaveaden, ker "paše na kavč" itd... .

Človek, ki psa kupi se mora najprej samega vprašati, če bo zmogel vse, kar kuža potrebuje in se zavedati, da je v hišo prišel družinski član, za katerega je potrebno skrbeti vsak dan in da ni za v izložbo.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1730 : torek, 02.06.2009 : 14:01:16 »

arron, se strinjam s tem, kar si napisal, ampak govorice, ki se širijo med ljudmi, so nekaj popolnoma drugega: morilski rotvajlerji in pitbuli, popadljivi kokeršpanjeli etc. Wink
Logiran
mokor
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1731 : sreda, 03.06.2009 : 20:45:38 »

Zobek in Efica še enkrat hvala za čestitke.Ravnokar sem se vrnil iz tridnevnega tekmovanja službenih psov in sedaj prebiram te vrstice.Tudi vidva z Erasom sta dosegla perfekten rezultat in vama ob tem čestitam.Mi smo v nedeljo po izboru najlepšega mladega psa kmalu odšli, kajti Nelly je doma čakala ostala pasja druščina , ki je po celem dnevu že pošteno pogrešala dolg sprehod.
lp,primož
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #1732 : sobota, 06.06.2009 : 18:49:44 »

Pa še današnji posnetek tekme

klik

Na koncu sva bili spet 10.Prej sva hodile na tekme po kilometrino,sedaj pa hodiva po uvrstitve in tudi kakšen pogoj bi bil že več kot zaželen.


lp
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #1733 : nedelja, 07.06.2009 : 16:29:34 »

Ojla Cheesy

Z veseljem vam sporočam, da je Haller pravkar prispel v svoj nov dom.... sprva je bil malo negotov, zdaj pa ga vse zanima, vse bi prevohal in grizel Cheesy:D hehe... pravi mali živec je Cheesy
sem pa mislila, da bo večji kot je trenutno, tako da sva že šla v trgovino po manjši povodec Cheesy:D vozi se tudi rad....
ostalo pa bomo s časom zvedeli Cheesy:D kmalu dodam nove slike... Cheesy
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #1734 : nedelja, 07.06.2009 : 20:27:48 »

imam eno vprašanje... Halli še ni čist... ko sva zunaj, lepo opravi svojo potrebo, noter pa so kar lužice Cheesy
ima kdo mogoče nasvet, kako bi dosegla, da ne bi noter lulal?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1735 : nedelja, 07.06.2009 : 20:33:52 »

Tukaj poglej, je vse že večkrat napisano. Wink
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #1736 : nedelja, 07.06.2009 : 22:11:33 »

Jaz sem pa vidla včeraj Hallerja - sem šla namreč pogledat v Portorož Wink Tok je luštkan Kiss

Glede lulanja v hiši se je meni najbolj obnesla kletka, v kateri Kika ni lulala, ker je bil to njen brlog (in je še vedno), ki ga ni hotela polulati Wink

Čakamo fotke Smiley
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #1737 : nedelja, 07.06.2009 : 22:14:26 »

Pa čestitke Evi in Živi - vama gre pa vedno bolje!
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #1738 : ponedeljek, 08.06.2009 : 13:40:14 »

Jaz sem pa vidla včeraj Hallerja - sem šla namreč pogledat v Portorož Wink Tok je luštkan Kiss

Glede lulanja v hiši se je meni najbolj obnesla kletka, v kateri Kika ni lulala, ker je bil to njen brlog (in je še vedno), ki ga ni hotela polulati Wink

Čakamo fotke Smiley

Aha... pa je bila noter ves čas ali kako? Malo prej nama je uspelo pravočasno dol it in se zunaj polulat Cheesy:D jeej Cheesy
drugače pa je v splošnem ful priden Cheesy pa veliko še spi, drži pa se me kot klop Cheesy:D naslednji teden še imava eno cepljenje, zato še moram malo pazit, da se še preveč ne druži z drugimi peseki, se mu pa pozna malo, da je bil navajen živet med 5 weimiji - malo mu manjka družba, na srečo pa dobi čez dva meseca malega kavalirčka, s katerim si bosta delala družbo.
Res je zelo lep, postavitev za razstave že obvlada Cheesy:D mi je vzrediteljica pokazala, kako se ga namesti, in dejansko je mali čisto miren in stoji brez problema (tudi pri moji malenkosti, ko še ni izkušenj Tongue).
Slikice pa kmalu pridejo... skoraj ves čas pozira Cheesy:D hehe
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #1739 : ponedeljek, 08.06.2009 : 16:12:26 »

Počasi sem podaljševala čas, ko je bila v kletki. Če pa ni bila v kletki, sem jo imela ves čas na očeh in če se mi je zazdela sumljiva, sva šli hitro ven in sva zunaj lulali Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines