mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 01:27:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327569 krat)
0 članov in 55 gostov pregleduje to temo.
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #1620 : sobota, 14.03.2009 : 21:07:15 »

Ja tudi meni je žal njenega repa.Ampak vsaj ne gre cel,tako da se tolažim s tem.

Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #1621 : torek, 17.03.2009 : 08:16:18 »

jaz bi pa imela eno vprašanje..

saj ne vem, mislim, da je v tejle rtemi že bilo debate in da sem že nekaj brala o tem, ampak se ne spomnim, 109 strani je pa tudi malo preveč za pregledovat za nazaj..

zanima me, zakaj imajo eni weimaranci kupiran rep, eni pa ne? Je to določeno z rodovnikom, ali je to čisto odločitev posameznika, ki psa kupi?

Hvala Smiley
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1622 : torek, 17.03.2009 : 11:20:35 »

Moj je kupljen v Italiji, kjer od 1.1.2007 velja prepoved kupiranja repov.
Podobno velja za kar nekaj evropskih držav, Slovenija te prepovedi ni sprejela.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #1623 : torek, 17.03.2009 : 11:42:44 »

aha..

prepoved kupiranja - zakaj pa to? In torej glede na to, da Slovenija te prepovedi ni sprejela, ta odločitev pripade posamezniku, vzreditelju ali kako?

Zakaj pa se kupiranje na prvem mestu sploh izvaja na psih? Je kakšna zdravstvena prednost, da je rep kupiran (recimo Živa od weimi, ko maha z repom in ga je poškodovala), ali mogoče zaradi razstav - ali se tam kaj gleda na to, ali je rep naraven ali kupiran?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1624 : torek, 17.03.2009 : 11:58:35 »

Fora kupiranja repov pri ptičarjih, je prav ta,da se prepreči poškodbe pri delu.
Na lovu si lahko resno poškodujejo rep.

Trend v svetu je pa puščat pse "naravne", naravno pa imajo weimiji dolge repe.
Mogoče bi res pravim lovcem (strogo delavnim psom) lahko dopuščali kupiranje, naši psi so pa v večini psi spremljevalci, in jih dolg rep čisto nič ne ovira.

Mene zelo veseli,da so šli tudi Italijani v resno prepoved, kar pomeni,da ima weimi ,koten po 1.1.2007, s kupiranim repom prepoved sodelovanja na razstavah.

Slovenija je še daaaleč nazaj, pri nas velja prepoved samo za kupiranje ušes, vendar kupiranega psa lahko nemoteno razstavljaš, vzrejaš, ipd.....

Večina lastnikov kupiranih psov podpira kupiranje, jaz pa sem bila zelo vesela,ko mi je vzreditelj povedal,da bodo psički imeli dolge repe.
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #1625 : torek, 17.03.2009 : 11:59:44 »

tako mi smo od veterinarja.Živa ima za 3 cm krajši rep.Je še vedno malo omotična zaradi pomirjevala ampak počasi bo.Dobili smo še zdravila,čez 2 dni pa imamo kontrolo.Upam da se ji nebo to na repu ponavljalo.

Kupiranje je imelo pri določenih pasmah dolgo časa nazaj nek namen(pasji boji ,borbe z biki),danes pa imajo psi kupirana ušesa samo zato ker pač naredijo taka ušesa psa bolj hudega.Torej nepotrebna bolečina za psa samo zaradi tega ker se nekateri postavljajo s svojim psom.

lp
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #1626 : torek, 17.03.2009 : 12:25:39 »

ena včerajšnja slikana pri gradu Jable v Trzinu


pa še dve današnji stiskaški od mojih dveh



lp
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #1627 : torek, 17.03.2009 : 13:10:30 »

hvala king-roy, poučno.

saj se mi je zdelo, da ima ta funkcija predvsem vlogo nekakšne zaščite pred poškodbami..

kar se pa kupiranja ušes tiče pa vem. in sem totalno proti, saj se s tem lastniki samo postavljajo s psom, ki s takim izgledom seveda izgleda "hud".. Ampak weimija pa res še nisem videla s kupiranimi ušesi - večinoma so po tem poznani dobermani, kakšne doge in razni takšni in drugačni bull-i, kajne?

weimi, lepe slikce Smiley
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1628 : torek, 17.03.2009 : 13:15:25 »

Hvala bogu se weimijem ušes ne kupira, še to bi se nam manjkalo  Grin

weimi, Dru je pa tudi zelo lepo obarvana (da ne bomovedno samo Žive hvalili)  Kiss
Logiran
mokor
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1629 : torek, 17.03.2009 : 21:22:11 »

Glede kupiranja repa pri nas je tako, kot ste omenili že v prejšnjih vpisih. Zaenkrat je to pri nas še stvar vzreditelja, oziroma želja bodočega lastnika.
V mojem prvem leglu, so vsi psički imeli kupiran rep, v drugem pa smo ga kupirali samo samčku, kar je bila želja bodočega lastnika, kateri ga uporablja za lov. Psičkam, pa smo repe pustili, tudi to je bila želja bodočih lastnikov, vendar imata sedaj žal dve od njih, pri desetih mesecih podobne težave kot jih ima Živa. Tako,da bo verjetno pri obeh treba opraviti amputacijo repa. Sam pa mislim, da bi v tem primeru bilo skoraj bolje rep amputirati med 7-9 členkom (kot pri mladiču starem do tri dni), zaradi hitrejšega celjenja. Kajti, če ga odrežemo samo nekaj centimetrov, je še vedno dovolj dolg in s tem še naprej podvržen poškodbam, ki nastajajo z mahanjem. Tudi rana, ki je posledica amputacije se težko celi, saj je nenehno na udaru.Vsi pa vemo, da že ko lepo pogledamo našega hiperaktivčka,ta takoj začne mahati z repom, to pa mu skoraj ne moremo preprečiti.
Živi želim čimprejšnje okrevanje.

lp,primož
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1630 : četrtek, 19.03.2009 : 23:40:48 »


Kupiranje repov in ušes (konkretno pri weimijih ni aktualno) je vedno vroča tema in ravno pred kratkim so se o tem kresala mnenja na evroweims forumu. Se mi zdi, da tukaj nasprotniki in zagovorniki ne bodo nikoli prišli skupaj, ker ima vse svoje prednosti. Kot veste imamo mi kupiran rep in osebno ne bi zamenjala za nič na svetu. Sem slišala že za preveč poškodb repov odraslih psov in res se mi zdi nepotrebno kasneje uspavati psa zato, da mu rep naknadno kupirajo. Kmalu po kotitvi je to za kužke še praktično neboleče in ni pri merljivo s kupiranjem ušes. Pred kratkim sem brala članek o tem, kako so v UK prepovedali kupiranje kljub temu, da je bila velika večina vzrediteljev proti in so tako naredili več slabega kot dobrega, saj se jih je veliko iz protesta odločilo končati z vzrejo , pri tem se je povečalo število preprodajalcev. Skratka, zelo slabo. Brala sem tudi o znani vzrediteljici weimarancev, ki se je podobno kot Mokor odločila v določenem leglu ne kupirati repe, a je prišlo pri večini teh psov kasneje do poškodb, tako da sedaj resno razmišlja o kupiranju pri naslednjem leglu. Je pa res, da je veliko psov z nekupiranem in zdravim repom repom, zato mislim, da se bodo tudi pri nas v prihodnosti hudo kresala mnenja, sama osebno pa mislim, da bi morala biti tu presoja vzreditelja lovskih psov, ali želi kupirati repe ali ne.

P.S. Roy-u in Živi želim čimprejšnje okrevanje Wink!



Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #1631 : petek, 20.03.2009 : 15:02:06 »

Živa vsem sporoča da se repek dobro celi in da je vse v redu.Malo skrbi veterinarje zaradi prekrvavitve tako da imamo v ponedeljek spet prevezo potem bomo pa videlo kdaj bojo šli šivi vn.

lp
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #1632 : nedelja, 05.04.2009 : 12:32:40 »

Nekaj novih fotk iz včerajšnjega sprehoda.

Živa








Skupinske





In ker mi nemoremo in nemoremo brez problemov,se je živi rana na repu močno zagnojila tako da naših težav z repom še zdaleć ni konec.Oh ja...bomo že.

A je kdo že kaj razmišljal kdaj bi imeli spet kakšen piknik  Cheesy .Lahko bi ponovili srečanje...jaz sem takoj za akcijo.

lp


Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #1633 : nedelja, 05.04.2009 : 14:02:40 »

Lušne slikice! Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1634 : nedelja, 05.04.2009 : 18:23:30 »

Lepotička!  Kiss

Čim prej se pozdravite, držimo vse pesti in tačke! Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines