mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 01:15:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327498 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1605 : petek, 13.03.2009 : 17:53:11 »

Važička  Wink

Krasna Kiki  Cheesy

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1606 : petek, 13.03.2009 : 18:10:17 »

Lušna punca je zelo!! Kiss
Pei wemijih mi je barva najbolj fascinantna. Sem imela eno sošolko v pasji šoli (igralne urice) z wemiom.. je bila "t-mala" tok srčkana. Cheesy
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1607 : petek, 13.03.2009 : 18:20:51 »

Se bojim,da bo prav zanimiva barva precej škodovala pasmi.
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #1608 : petek, 13.03.2009 : 18:42:59 »

Citat
Se bojim,da bo prav zanimiva barva precej škodovala pasmi.
Oziroma ji je že...
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1609 : petek, 13.03.2009 : 19:07:41 »

Ali bi morda bila pripravljena ena razložit??  sram sram

Imam 2 teoriji zakaj, pa nevem če sploh sta povezani z realnostjo..
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1610 : petek, 13.03.2009 : 19:17:32 »

Ali bi morda bila pripravljena ena razložit??  sram sram

Imam 2 teoriji zakaj, pa nevem če sploh sta povezani z realnostjo..

Saj poznaš te fore-iiiiiiiiiiiiiiiiiii, kako lepe barve kuža, jaz bi tudi meeeelaaaaa!  Angry

In potem sledi nakup lepega psa in osebku se še sanja ne,kaj je kupil.
In potem sledi znana zgodba...............pes postane agresiven, uničevalen, ne uboga, ob vsaki priliki pobegne, goni divjad,......

Lep primer so Združene države(weimiji so tam že vrsto let zelo popularni) kjer je zapuščenih weimijev malo morje .

V Evropi hvala bogu capljamo za Američani predvsem po zaslugi Nemcev,ki so bili zelo striktni pri prodaji mladičev in če nisi bil lovec, si se lahko pod nosom obrisal.

Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #1611 : petek, 13.03.2009 : 19:21:15 »

Citat
Se bojim,da bo prav zanimiva barva precej škodovala pasmi.
Oziroma ji je že...
Pač s tem je bilo mišljeno, da ravno zaradi prečudovite barve weimijev, bo oziroma je po pasmi več povpraševanja... pa zaradi tega šteparji hitro najdejo biznis  Angry... Ali pa, da kupci kupijo psa ravno zaradi lepega videza (barve), ne zavedajo pa se karakterja in potrebne vzgoje, ki jo takšen pes z lepo barvo, potrebuje... pes odraste v nevzgojenega, nesocializiranega, pa se ga v najhujšem primeru "naveličajo", pa zapustijo  Angry...
To se dogaja itak z vsemi pasmami, pa smo zaradi tega tu, kjer smo  Lips Sealed...
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #1612 : petek, 13.03.2009 : 19:25:33 »

Pardon king-roy, sem stisnila Sporočilo brez da bi videla, da si že odpisala...  Undecided
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1613 : petek, 13.03.2009 : 19:27:04 »

No potem sta samo potrdili mojo misel.  Wink
Ne sem mislila, da je barva kot taka problem, ne zaradi ljudi ampak kot bolezensko... sploh sama nevem točno kaj mi je priletelo v glavo.

Hvala obema Kiss

Je pa res grozno kako je s tem.. vem kako je bilo pri angleških koker španjelih ("moji pasmi") in še zdaj se čutijo vplivi. Po eni strani pa je bolje, saj se za pasmo odloča manj ljudi a tisti, ki se, so res pravi ljubitelji, ne tisti.. "Joj jas bi tudi imel prijazno Lady (Lady and the Tramp) doma.."

Pa saj veste kaj mislim  Sad
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1614 : petek, 13.03.2009 : 19:38:20 »

Ja, saj. Isto je pa pri škotih. Tista nesrečna "Lesi". Spet ga imam in spet isti problemi. Priletet direkt vanj, brez opozorila, vprašanja, česarkoli. Povrh vsega je tale moj še praktično slep in gluh. Fino, res fino je, ko kdo takole kar pade vanj. In ja, ni "Lesi", ker zaenkrat še ima jajca, pa tudi domov se ne vrača (sicer ne bi pristal v zavetišču), niti ne kaže kakšne posebne želje vračat se kamorkoli. Eh, prav sovražim že filme, kjer se popularizira neka pasma, res.
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #1615 : petek, 13.03.2009 : 20:11:46 »

Eh ja... saj je pri večini pasem tako. Pri kavalirjih večina pade na krasne črne oči in dolga všeska... No pa ne bom več smetila te teme. Naj ostane prostor weimijem Wink
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #1616 : petek, 13.03.2009 : 20:31:14 »

Citat
Pa saj veste kaj mislim  
Mhm, vemo!  Sad  Ja, Yo, pa 101 dalmatinec tudi in njemu podobni filmi in risanke s pasjimi junaki  Sad, ali pa prelepi kužeki, ki nas gledajo s slik koledarja... Popularizacija ali ne, naivni kupci so krivi, ki ne znajo ločit med tistim "zaljubljanjem" v neko pasmo oziroma vizualnostjo neke pasme na 1. pogled in realnostjo  Angry!!!

Tudi sama sem naravnost navdušena nad vsemi lovskimi pasmami, vsi so mi zelo všeč (tako vizualno, kot karakterno)... Najbolj so se mi prikupili in pod kožo zlezli weimiji in kratkodlake madžarske vižle (verjetno ravno zaradi te njihove čudovite barve in očk)... Pa sem se po doooolgem obotavljanju, ki je vodil v skorajšnji nakup psa omenjenih pasem, zamislila nad seboj, ja kaj za vraga pa razmišljam  Huh? Sama sebe poznam in vem, da ne bi bila "kos" njihovim lovskim "koreninam", ker enostavno nisem tak karakter...
Mislim, da je zelo pomembno, da se pes in lastnik "karakterno ujemata"... ker samo tak pes, ki mu lastnik ne bo omejeval "korenin" (lovskih v tem primeru), in jih jemal kot nekaj "negativnega", ampak mu jih bo pomagal nekako "razvijati" in sodelovati z njim in obratno, ter ga vzgajati temu primerno... samo tak pes bo sijal (od sreče) v vsej svoji pasji veličini, pa tudi "okolici prijazen" bo!
Mogoče bom kdaj "dovolj zrela", za nakup kakšnega lepotca z lovskim nagonom ali pa tudi ne... vseeno pa zvesto spremljam to temo in "pasem oči" na vaših lepotcih in lepoticah  Smiley... Res imate čudovite pse  Kiss!

 
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #1617 : sobota, 14.03.2009 : 18:09:57 »

Efica krasne fotke  Cheesy .

Mi imamo pa eno novico ki ni tako dobra.Živa ima v torek operacijo ker ji bojo odrezali nekaj repa,ker se rana zaradi njenega mahanja repa ob pohištvo ne more zaceliti,kljub temu da je imela rep kar nekaj časa povit (oblazinjen),se ji rana ni zacelila.Ker pa je sedaj tako hudo da je psica vbistvu na koncu repa brez kože smo šli danes do veterinarja ki je rekel da bi bilo najbolje da ji odrežemo nekaj repa.
Bomo v torek sporočili kako je kaj.

lp
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1618 : sobota, 14.03.2009 : 18:32:46 »

Boga Živa. To je pa ta njihov dolg rep. Jaz se včasih tudi bojim,da si ga bo Roy poškodoval,ko pa z njim tolče povsod.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1619 : sobota, 14.03.2009 : 19:17:55 »

Ojoj boga.
Murki se je zacelilo, res škoda, da se ni popravilo pri Živi.

Logiran
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines