mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 07:17:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327835 krat)
0 članov in 40 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1365 : torek, 05.08.2008 : 15:08:58 »

pri nas je tako da z dvema psoma pridejo v poštev samo divje plaže.
Predlani smo do plaže hodili skoraj pol ure ampak tako to je če imaš psa.
Jaz sem pa hudo preveč lena in komot,da bi tako dolgo iskala take plaže. Zato mi že drugo leto zapored (odkar imamo Roya) dopustujemo na Korziki- tam se z avtom lahko pripelješ tudi do divjih plaž.
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #1366 : torek, 05.08.2008 : 17:14:26 »

Pri nas je pa prednost, ker imamo vikend čist ob morju in tudi plaža pod njim, ni preveč "obljudena"...Ponavadi sem skočila k morju pogledat, koliko je kaj ljudi in če jih ni bilo dosti, smo šli v vodo.
Druga rešitev je, da vstaneš zgodaj zjutraj in si ob 7h prvi na plaži, weimaranček se v miru na plava, ti pa uživaš v mirnem jutru... ali pa zaideš na plažo zvečer, ko se že vsi spokajo domov Wink

Lp
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #1367 : torek, 05.08.2008 : 17:40:56 »

Definitivno treba pazljivo birati plaze sa sto manje ljudi, doci rano u jutro ili kasnije navecer.
Ja kad sam na moru dulje od pet dana imam obicaj odabrati plazu uz koju je dobra sumica, da uvijek ima hlada, te da na toj plazi obicno nema previse ljudi. Dodjem rano u jutro, zauzmem mjesto, dobro se "rasirim" sa stvarima, tako da kad ljudi pocnu dolaziti na plazu, oni kojima pesi smetaju zafrknu nosom, promrmljaju sebi u bradu sve kaj bezobrazno imaju za reci i odu potraziti drugu plazu.  Wink Smiley  Cool

Druga opcija, pronaci "divlju plazu", iliti pustu plazu, ali to su na zalost obicno stjenovite plaze koje nisu najudobnije, a i pas se moze ozljediti. Nije lako, ali tko trazi, naci ce... samo treba biti uporan.

Ko ima vise love, najbolje je da si iznajmi kucicu nadomak mora, sa privatnom plazom i onda si si svoj gazda na svom terenu i nitko ti ne moze prigovarati...  Cheesy
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1368 : torek, 05.08.2008 : 19:59:06 »

Pozdravljeni vsi skupaj!

Javljam se po zelo dolgem času, kajti za mano je par stvari, ki zahtevajo ogromno načrtovanja, priprav....skratka
veliko časa je šlo in nikakor mi ni zneslo še kaj napisati na forum. Junija sem se namreč poročila, odšla na "honeymoon",
nato pa je bilo potrebno urejati dokumente, fotografije...skratka, dela nam ni manjkalo.
No, ker je Eros pač naš polnopravni član družine, smo  sebrez obotavljanja odločili, da bo tudi ves poročni dan z nami.
Zanj sta bila zadolžena dva dobra kolega, ki imata rada pse in tako nas je vseskozi (razen v cerkvi, ko je počakal doma)
spremljal. In ker sem jaz vse (kot pravi Efica) skrbno načrtovala, sem ga naučila tudi to, da je prinesel blazinico s prstani
na civilnem delu poroke, na gradu. To je odlično opravil, tudi enega svata ni pogledal pač pa je šel naravnost proti nama in s tem požel
salve smeha. Matičar sprva ni vedel, kaj naj si misli, nato pa se je tudi sam nadvse zabaval. O tem "pasjem nosaču" je bilo še nekaj
dni govora po Kamniku, ker se je novica hitro razširila naokoli. No, naj govorijo še slikce...

http://farm4.static.flickr.com/3257/2735321533_31556499f2.jpg?v=0

Eros v svečani opravi na poročni dan

http://farm4.static.flickr.com/3216/2731740661_7c30bcabd9.jpg?v=0

Eros s prstani

Naslednje jutro poroki sva se odpravila na potovanje, ki je zajemalo Hawaje, Kanado in New York. Kolikor se jaz spomnim,
izhaja iz Havajev znana psarna weimarancev, a se jo trenutno ne spomnim. Tako sem imela ves čas oči na pecljih, ampak
na žalost nisem videla nič sivčkov. Tudi v Kanadi ni bilo nič drugače, tam, kjer pa sem najmanj pričakovala- v New Yorku pa
sem ga zagledala. In to ravno na križišču, nato pa sem kot nora letela za njim in ob tem izgubila Lonely Planet, ki ga je nato mož
pobiral za mano. Midva sva jo nato kar ucvla za njimi (izkazalo se je, da pes pripada dvema "gejčkoma) in pristali smo sredi parka.
Glej ga zlomka, kaj takega pa še nikoli nisem videla- sredi Central parka namreč obstaja pasji "kotiček", edini prostor v NY, kjer lahko
svojega psa spustiš z vrvice. To bi se še dobro slišalo, ker je tudi ograja dvojna in psi res ne morejo nikamor, ampak prostor ni bogve kako velik,
posut pa je z drobnimi prodniki, popolnima mokrimi od pasjega lulanja in temu primerno tam smrdi. Šla sva si sicer ogledat to čudo tudi znotraj ograje, ampak zavoljo vonja nisva dolgo zdržala. Naši psi imajo torej pasja nebesa, ker imajo gozdove in prostrane travnike, tam
pa le par kvadratov polulanega peska. Seveda sem vprašala gospodiča, če je veliko weimijev v NY in njegov odgovor je bil pritrdilen. Grozno. sram

http://farm4.static.flickr.com/3266/2731736773_02264d4a74.jpg?v=0

Weimy iz NY

http://farm4.static.flickr.com/3180/2731734707_3b7e673383.jpg?v=0

Pasji kotiček v NY

Med potovanjem sem grozno pogrešala našega sivčka oz. kar oba sva ga pogrešala, on pa je šel vmes z mojimi na morje in je
prav tako kot vaši sivčki nadvse užival v vodi. Je celo napredoval do te stopnje, da gre z očetom plavat na daljšo relacijo in
mirno plava vzporedno z njim. Sprva kar nisem verjela, zdaj pa že komaj čakam, da naslednji teden še midva poizkusiva.
Benčka, tudi mi hodimo na morje v vikend na Hrvaškem, ampak so tam ljudje vse prej kot naklonjeni psom, zato izkoristimo zgodnje
jutranje in pozne večerne ure. Pa tudi to vedno ne vžge, lansko leto mi je domačin namreč grozil in ker seveda ne znam biti tiho ljudem, ki
sovražijo živali sem ga razjezila do te mere, da mi je grozil, da bo ubil mene ali psa. Na žalost je treba takšne stvari tam jemati resno, ker
imajo ljudje še vedno doma orožje od vojne in to res ni hec. Ali pa ti psa zastrupijo, vse sorte se dogaja, vse je težko dojemljivo za nas, za njih pa saumevno tudi to, da pes na 1m verigi cel dan leži na soncu, po možnosti brez vode. Pa raje ne bom spet začela debate od lanskega leta,
ko me je ta gospod tako razjezil. Skratka, res je bolje poiskati divje plaže ali pa zelo zgodnje ure, kar je pa tudi za kosomatince ugodneje.
King-roy, sama sem že bila na Korziki pred leti in me je zelo navdušila, tako da razmišljam, da bi tja vrnila. Kje pa vi prenočujete, v kampih?
Sem namreč slišala, da je v večini kampov psom vstop dovoljen in da tam celo veliko ljudi potuje s psi, torej mora biti otok res psom prijazen.
Kakšna je tvoja izkušnja?
Kakšne pa imate sicer izkušnje z našima jezeroma, Bled in Bohinj? Psi tudi tu niso najbolj dobrodošli, ali pač? In če, kje? Mi se zadnjič namreč
nismo upali tvegati tečnarjenja pasjemrzcev in smo na koncu končali v ledeni Savi Bohinjki.

No, da počasi zaključim moje dolgovezenje....

Ko sva se vrnila s potovanja, sva že res pogrešala domače in Eroska, ki naju je silno presenetil. Z očijem sta naju pričakala na letališču in
naš sivko je bil takole oblečen...

http://farm4.static.flickr.com/3129/2732560690_2a5d816bb6.jpg?v=0

Na majčki piše: RAD VAJU IMAM. Lepšega presenečenja ob prihodu še nisem in najbrž nikoli ne bom več doživela.

Uživajte s svojimi sivčki!

Nina Smiley


Logiran
Benčka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1369 : torek, 05.08.2008 : 20:22:45 »

BRAVO NINA...ČESTITAMO...BEN, BENČKA IN GAŠPER...ŽELIMO VAMA MNOGO LEPIH ZALJUBLJENIH DNI...

Logiran
mokor
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1370 : torek, 05.08.2008 : 21:49:54 »

Vsem skupaj lep pozdrav in še veliko pasjih užitkov.
Tukaj ste nam prikazali veliko lepih slikic,ki ste jih preživeli skupaj z vašimi sivimi lepotci.Super so,le še tako naprej.
Mi pa se šele odpravljamo na dopust in po povratku upam,da lahko dodam še kakšno atraktivno  sliko.
lp,primož
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1371 : torek, 05.08.2008 : 23:18:52 »

Nina, ČESTITKE tudi iz naše strani.....da bi bila vajina skupna pot vedno s soncem obsijana....

Mi smo bili v  Bonifaciu in moram povedati,da so bili vsi po vrsti super nadvušeni nad Royem.
Zanimivo je bilo to,da me v hotelu že ob naši najavi sploh niso vprašali po pasmi (ponavadi so dovoljene le manjše pasme), zraven vsega pa njegovega bivanja niso niti zaračunali.
Roy je v VSEH lokalih brez vprašanja dobil posodo z vodo, v restavracijah (tudi v eni taki bolj fensi) so ga natakarji hodili božat in gledat.
Glede plaž pa-ok,divje plaže že itak niso problem, samo jaz sem se zabarikadirala na eno tako z ležalniki in senčniki in z eno hiško s pijačo in hrano. Lastnik "betule"ima sam 3 pse,ki se prosto sprehajajo po plaži in so se seveda takoj namontirali pod moj ležalnik in fehtali hrano,ki jim je seveda nisem mogla odreči.
Okrog ležalnikov smo imeli dovolj prostora,da se je pes lahko gibal in v naši bližnji okolici smo našteli vsak dan vsaj še 5 psov.
Seveda smo budno pazili,da pes ni motil ostalih ljudi na plaži.
V glavnem SUPER, SUPER, SUPER.

Kar se pa kampov tiče bi težko karkoli komentirala,ker mi ne kampiramo,sem pa po poti opazila,da imajo vsi kampi zelo malo sence in jih večina ne leži ob morju.
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #1372 : sreda, 06.08.2008 : 09:51:40 »

Nina, iskrene cestitke za vjencanje i zelim vam puno srece u braku!!!!!!!!!!!!! Kiss
Dragi mi je maloprije pokazao mail koji si mu poslala sa slikama s vjencanja. Prekrasno! Smiley


Logiran
PEGEC
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1373 : četrtek, 07.08.2008 : 21:27:00 »

Ljubitelji weimarancev, v bolnici za živali v Postojni čaka na nov dom weimaranec.
Lep pozdrav
Pegec
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1374 : četrtek, 07.08.2008 : 21:40:20 »

Kako se je pa ubošček znašel tam??
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1375 : petek, 08.08.2008 : 11:28:03 »

Kuža, ki se nahaja v Postojni je samček, star 2,5leta. Je baje v njihovi oskrbi že 4 mesece in se mu je lastnik odpovedal.
Če kdo pozna koga,ki bi ga imel, naj pokliče v bolnico.
lp
Logiran
Benčka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1376 : petek, 08.08.2008 : 11:36:47 »

King-roy...ali veš še kaj več o psičku? Ima rodovnik? Zakaj se ga je lastnik odpovedal? Je zdrav?

LP, B
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1377 : petek, 08.08.2008 : 11:44:46 »

Za več informacij je bolje,da se pokliče v bolnico (05 - 721 2255).
Meni je bilo zelo na hitro povedano, da je pes tam že 4 mesece (ne bom niti komentirala  Angry) in da se mu je lastnik odpovedal.
Ima baje eno odprto ranico na tački, ki se jo zdravi-računi za nazaj so poštimani, obstaja pa verjetnost,da bo potreboval še zdravljenje (prav na račun teh ran). Ne vem zakaj gre, gospa je pa rekla,da ni nič nalezljivega.
Očitno je bilo prejšnjemu lastniku škoda denarja za zdravljenje.
Jaz grem v torek verjetno gor na obisk, žal ga ne morem vzeti, ker imamo stanovanje polno zasedeno, ga bom pa malo poslikala in se bolje informirala o stanju.
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1378 : petek, 08.08.2008 : 11:56:05 »

Joj, grozno. Očitno se je tudi pri nas že začelo to, kar je v Ameriki že rutina. Zapuščeni weimaranci! Sad
Ne vem, ali naj bom jezna ali žalostna, ampak upam, da se bo našel boljši lastnik za tega revčka.
King-roy, ti se pa dobro pozanimaj, če boš šla res na obisk, morda pa mu najdemo nov dom. Bom vprašala
znance, če bi ga kdo hotel.

P.S. Drugače pa najlepša hvala vsem za čestitke ob poroki. Iz vaših ust v božja ušesa. Wink

Lp
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1379 : petek, 08.08.2008 : 12:05:28 »

2 tedna nazaj na morju sem fantu rekla,da se bojim,da ni daleč dan,ko bomo začenjali videvati weimije po zavetiščih.
In vse zaradi tega, ker so ljudem tako zanimivi in lepi.
Smo bili na sprehodu po starem delu mesta,ko zaslišem za hrbtom babje kokodakanje (niso vedeli,da smo tudi mi Slovenci) ooooooooooooo, poglej ga kako je luškan kuža!!!! Lips Sealed, sem ga že na trajektu videla. Veš, Manca je rekla,da bi si ga omislila-je tako lepe barve  Angry
To je to-folku se sanja ne kaj pomeni imeti weimija, važno je da je lep in tak fensi. Večina takih kokoši niti ne ve,da je to lovski pes.
In tako se začne propad pasme. Nemci so imeli čisto prav,da so toliko let tako ščitili pasmo!
Logiran
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines