mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 26.08.2024 : 14:26:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 331280 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1020 : nedelja, 07.10.2007 : 20:12:32 »

Hvala za vsem za čestitke in tebi Kristina za podporo blondinki z lovskim psom. Wink
Upam, da razumeš, da nisem človek, ki bi s prstom kazala na ljudi oz. jih poimensko
omenjala na forumu. Torej, naj povem le, da so bili sodniki trije, dva na polju in eden
ob vodi. Pred preizkušnjo nam nihče ni ničesar objasnil pa tudi pričakovala nisem, da
mi kdo bo, ker sem ves potek že zvedela na pripravah v Ljubljani. To, da nimam divjadi
pa so rekli, da tudi ni problema, da baje oni priskrbijo vse potrebno, zato je potrebna prijava
vsaj 10 dni prej. Prijav je bilo baje 14, včeraj je bilo prisotnih le 9 psov. Od tega 4 v lovskih
rohah in 5 v nelovskih. Prvi štirje so opravili z najboljšimi ocenami, od nas nelovcev sva
opravila le 2 in šele sedaj vidim, da si lahko to štejeva kot velik uspeh. Vztrajnost res šteje
in jaz se ne dam. Kristina, imaš prav, skozi eno uho notri in skozi drugo ven. Pa s trdno
voljo naprej.  Cheesy

Weimaranci so zakon!!!

Lp Smiley
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1021 : nedelja, 07.10.2007 : 20:15:13 »

Aja, še to, weimaranca sta bila dva, Eros in njegova sestrica. Wink
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1022 : ponedeljek, 08.10.2007 : 07:41:28 »

Nina čestitke tebi in Erosu,lahko si ponosna.Tudi midve z Vanillo sva opravljali izpit pa sva ze pri prvi točki "odleteli",saj se je Vanilla obnašala,kot da prvič vidi aport Angry,moram povedati da me je zelo negativno presenetila.Ja, na račun lovskih psov v nelovskih rokah sem tudi jaz veliko poslušala-pa kaj si moremo,če so nam všeč lovke pasme?Zakaj bi imela čivavo recimo,všeč mi je pa weimi?! :(Zdaj bova spet "zavihali rokave in utrjevali aport,in poskusili še enkrat, res pa je tudi da sem jo aport učila samo z zajcem v vodi pa z raco ,fazana,kot je bil na izpitu pa nisem uporabljala,saj ga nimam kje dobiti-škoda.Zdaj ga bom poskušala kje dobiti in potrenirati z njim.Zagodla mi je pa veliko godljo,saj lahko začnem delo z aportom čisto od začetka,tako da prosim še kakšno informacijo,kako ste se vi tega lotili. Shocked LP Darja
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1023 : ponedeljek, 08.10.2007 : 07:42:33 »

Prosim Nina,kako si Erosa ti začela učiti aport!?
Darja
Logiran
adhiambo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1024 : torek, 09.10.2007 : 15:57:58 »

Joj, Nina tudi jaz ne vem, kaj naj rečem na vse tole!
Vsekakor je treba veliko moči in zaprtih ušes, da si lahko misliš svoje in greš z dvignjeno glavo naprej, ne glede na opazke. Ampak itak ni druge! Kdor ni nikoli imel weimaranca si ne more predstavljat, kaj to zares pomeni. Pri nas so weimiji v lovskih rokah zares redki in ponavadi je tako, da je najlaže iskat slabosti pri tistem, česar ne poznaš. Jaz sem dobila vtis, da so lovci mnenja,da zna bit weimaranec kar precej oster in trmast pes in zato mogoče malo težje vodljiv in se zato raje odločajo za druge pasme, ki so bolj mile. Nisem pa dobila vtisa, da weimaranca ne bi imeli za dobrega lovca (vsaj v evropi)!
No mi vemo, kaj se pravi delat in živet z weimijem in so nam lahko drugi samo fovš, da to zamujajo.  Wink Cool
Vanilla, žal mije za vaju. Ampak ne obupat. Vztrajnost se splača - čeprav je včasih po spodrsljajih težko (verjemi, govorim iz lastnih izkušenj Wink)- in gotovo vama bo naslednjič uspelo!  Smiley Mogoče vseeno probajta za učenje posameznih vaj dobit kakšnega inštruktorja!
Lep (delavno-službeni  Angry ) pozdrav vsem!
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1025 : torek, 09.10.2007 : 16:36:42 »

Citat
Prosim Nina,kako si Erosa ti začela učiti aport!?
Darja

Vanilla, poslala sem ti zs.

Lp, Nina
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1026 : sreda, 10.10.2007 : 07:20:24 »

Nina na želost nisem član in ne morem brati zs.Če se ti pa ljubi mi lahko pises na *****.Hvala vseeno.Darja
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1027 : sreda, 10.10.2007 : 08:42:29 »

Moram vam pa še povedat, da je Vanila zbolela - vnetje mehurja in sedaj je antibiotike,se pa sprašujem ,če ni za vse skupaj krivo vodno delo, na kar pa nobeden ne pomisli ,ko od psov zahtevamo lovske veščine.Sploh ne vem več kaj je še  smiselno zahtevati od naših psov? LP Darja
Logiran
CowTarina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #1028 : sreda, 10.10.2007 : 09:14:14 »

Nina in Eros, čestitke za uspešno opravljen JZP! Bravo!


LP Katarina
Logiran
pavesna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #1029 : četrtek, 11.10.2007 : 11:23:24 »

Nina in Eros!

Cestitke za JZP tudi od Leti in njene bande. Je dober obcutek, ko je vse to za tabo, a ne!  Cheesy
Logiran
adhiambo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1030 : četrtek, 11.10.2007 : 11:49:15 »

Joj, Darja! Tudi Kalo je čez vikend vrglo - enako vnetje sečil Cry . Bila je zares boga, od bolečin je imela tak krč v repnih mišicah, da je bil rep dva dni čisto paraliziran - mrtev.  Sad Undecided Smo bili prepričani, da si ga je zlomila in nas je ful skrbelo. No, po antibiotiku pa je pičelo it na bolje in sedaj že veselo repka naokrog in nam skače po glavi kot po starem! Grin Smiley
Po mojem je krivo to, da ravno začenja z gonitvijo (takrat je sečnica bolj odprta) in se je dva dni pred tem fino namakala v Iški na barju ... Najbrž so psi kar se tiče vodnega dela bolj trdoživi!
Vanilli želim čimprejšnje okrevanje!  Smiley
Lp
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1031 : sreda, 17.10.2007 : 16:33:42 »

Tukaj na forumu pa vlada jesensko zatišje...upam, da pred nevihto novih sporočilc Wink
Vsem še enkrat hvala za čestitke, jaz pa vzajemno čestitam vajini Cubi CowTarina,
čeprav je malo offtopic, ampak vem, da bereš ta forum. Čudovit uspeh! Bravo! Cuba
je res plava plavalka in izredno ubogljiva psička. Precej bolj kot moj Lucifer Cheesy.
Pa še čestitke tebi Pavesna za dvojni naraščaj! Kako sta tamalčka in kako ju gleda Leti?

Mi smo pa na JZP-ju očitno staknili nekaj na tački, ki je precej otečena, kljub obisku
veterinarja, slikanju in jemanju antibiotikov. Upam, da se bo kljub temu vse dobro
izteklo, ker sem že naveličana kar naprej oblačit tačko v "škorenjčke"in pazit, da slučajno
brez tega ne bi ušel ven.
Kako je pa z Vanillinim in Kalinim zdravjem? Kaj boljše?
Kakšne novice iz sveta naših weimarancev?

Lp, Nina
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1032 : sreda, 17.10.2007 : 17:34:26 »

Nina čestitke tudi od primorske bande! Wink

LP Andreja
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1033 : sreda, 17.10.2007 : 18:28:40 »

Andreja hvala, sem šele zdaj pogruntala, da si pod tem nickom ti.
Kako gre tvoji Berry? Že kaj rešujeta? Naš divjak se ni še nič kaj
umiril, moja mami bi rekla, da ga še vedno "fedr goni".
Tako, da poškodovana tačka nima časa, da bi se pozdravila Sad.
Lp tebi in Berry, Nina
Logiran
adhiambo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1034 : sreda, 17.10.2007 : 20:23:09 »

Kala se je že pozdravila in je spet neumorna s svojim setom žog  Wink Grin
Nina, žal mi je za Erosovo tačko - upam, da se hitro pozdravi! Je pa ful težko s temi hiperaktivci, ker obležijo šele ko je res res hudo in so že na pol mrtvi. In zato se takšne stvari kot so poškodovane tačke celijo zelo počasi - se spomnim, ko si je kala lansko zimo prerezala blazinico in smo cele 14 dni krvaveli, se obvezovali in se mučili s copatkom... Huh  Undecided
Kakorkoli, čimprejšnje okrevanje!
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines