mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 13:39:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 328461 krat)
0 članov in 86 gostov pregleduje to temo.
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #900 : ponedeljek, 03.09.2007 : 14:47:07 »

Ups moja napaka PNZ.
Uživajte Tomaž!
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #901 : ponedeljek, 03.09.2007 : 14:54:21 »

Ja VID zdaj pa ze vem kdo si.Upam da ti ne bo prehudo kaj napisati o šolanju,mogoce bom tudi jaz kdaj prisla,ce bom vedela tocen termin-sicer moram pa tudi Andrejo kaj poklicati.Hvala ti za vsako inf.Kako pa kaj vajina psicka-tacka ze zaceljena?
Repek- moja Vanilla ima tudi izpit iz BB-h (dobro opravljen)-to je poslusnost in urbano okolje in moram reci je kar socializirana,malo ga pa zavres pri lovskih izpitih s tem tecajem,ker se te mora veliko vec "drzati",kot pa pri lovskem ,ko mora osvajati teren in raziskovati- seveda je pa to moje mnenje ,mogoce se kdo ne strinja,ampak jaz sem delala oboje:LP Darja
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #902 : ponedeljek, 03.09.2007 : 16:02:09 »

Hvala ti Darja
Logiran
pavesna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #903 : torek, 04.09.2007 : 12:12:32 »

Živjo!
Moje mnenje pa je, da ce imas psa dobro naucenega (predvsem odpoklic), ti tile lovski tecaji zelo prav pridejo tudi za zivljenje s psom v urbanem okolju. Pes ima nagon ze v sebi, ti pa ga s solanjem samo naucis obvladovati nagon. To pa govorim iz lastnih izkusenj. S svojo psicko (sanzermensko pticarko) sva dali cez vse lovske sole in izpite  in smo jo iz neposlusne scrklanke naredili v prav poslusno psicko. Ce ji ne dovolimo v vodo, pac ne gre (pa tudi ce so tam njej tako ljube racke). Naletela je tudi na zajca, ki se je njej pred smrckom pognal v beg pa nam jo je uspelo odpoklicat. Tako da mocno priporocam solanje lovskega psa v lovski soli tudi ce nisi lovec. Pes tako sprosti svoj lovski nagon (temu je lovski pes koneckoncev tudi namenjen), ti pa se naucis obvladovati psa v taksnim situacijah.
Lp, Vesna
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #904 : torek, 04.09.2007 : 13:49:45 »

Najlepša hvala Vesna! Tvoje mnenje se mi zdi zelo smiselno  Wink
Logiran
adhiambo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #905 : sreda, 05.09.2007 : 19:38:08 »

Se strinjam z Vesno! Sama sem sicer solala psicko le po klasicnem nacinu (BBH, zdaj pa delava rally obedience) in nimam glede poslusnosti cisto nobenih pripomb. Eno ali drugo - ce si dosleden, te bo pes 100% ubogal! Se mi zdi, da obojega ni fino kombinirat oziroma je veliko tezje (vec o tem lahko najbrz pove Darja). Saj ce si prav predstavljam koncepte solanja, gre pri lovskem za spodbujanje nagonov in njihovo obvladovanje, pri klasicnem pa za preusmerjanje naravnih nagonov na zeljene odzive. Ne vem kako gre to skupaj pri istem psu?  Undecided Je pa res, da je lovski pes narejen za lovske aktivnosti in naj bi pri njih najbolj uzival. Ceprav je moja izkusnja, da se Kala tudi pri najinem solanju povsem izživi, dela z neznanskim veseljem in totalno uziva!  Cheesy Grin
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #906 : sreda, 05.09.2007 : 19:41:12 »

Zobek!
Imam eno vprašanje za tebe in upam da mi boš kmalu odgovorila! Wink
Gre se za eno od psičak z tvoje fotke (za tisto, ki je breja).Kdaj točna bo imela mladičke ali kdaj jih je imela in od kod je lastnica?  Zelo lepo bi prosil za fonsko Roll Eyes!
Najlepša hvala! Smiley
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #907 : sreda, 05.09.2007 : 19:43:08 »

Hvala tudi tebi adhiambo! Smiley
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #908 : sreda, 05.09.2007 : 19:44:13 »

Se mi pa tudi ideja o kletki ne zdi tako slaba, če se kuža res dobro že od malega navadi nanjo - mimogrede koliko časa je Roy lahko naenkrat v njej zaprt?
Ko sem v pisarni,je Roy v kletki od 9h-13h,med kosilom priletim domov,mu dam jest,ga peljem malo ven (lulat,..)in potem gre nazaj v kletko do 16h,največ 17h. Mi je pa kletko prva priporočila Andreja Strajnar in smo se kar držali njenih priporočil.
Lp
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #909 : sreda, 05.09.2007 : 20:59:23 »

ufff...Pa še nekaj a ve kdo kdaj bodo kakše razstave (kjer bo kakšen weimarec) v prihodnje? Shocked
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #910 : sreda, 05.09.2007 : 21:27:24 »

vse o razstavah je na strani KZS.
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #911 : sreda, 05.09.2007 : 21:37:21 »

zobek mene zanima telefonska zaradi mladičkov, namreč mi si ful želimo mladička po možnosti psičko in nas zanima ali je še kakšen mladiček na razpolago.Zato prosim čim hitreje
Lepe pozdrave Tomaž in ostala družina!
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #912 : sreda, 05.09.2007 : 22:00:56 »

Ne smeš dobit telfonskih tukaj gor! Saj so ti že povedali! Beri pravila mojpes.neta!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #913 : sreda, 05.09.2007 : 22:02:25 »

Repek, brez zamere, vendar telefonske ne bo, oz. ce bo, bodo tudi ukrepi - izbris.

Prosim, da si preberes pravila na mojpes.netu in ce ti je zivljenjsko pomembna telefonska stevilka in kaksen drug podatek, ki ga isces, imas na voljo clanstvo na mojpes.netu.
Logiran

efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #914 : sreda, 05.09.2007 : 23:05:07 »

Pozdravljeni vsi skupaj!
Repek, Zobek trenutno nima dostopa do interneta pa tudi, kar od nje zahtevaš ne bo šlo preko javnega dela foruma...s članstvom si pridobiš možnosti pošiljanja zasebnih sporočil, kjer ti Zobek lahko posreduje, kar želiš. Drugače pa ti svetujem, da ne hitiš in si vzameš čas. Mi smo našo Kiko čakali cca 7mesecev in se je splačalo Wink

Glede uničevanja svetujem kletko kletko in še enkrat kletko...kletka za psa ni nič strašnega...mi človeška bitja imamo kletko za nekakšen zapor, psu pa kletka pomeni nek svoj brlog, kjer ima mir in se počuti varno. S pomočjo kletke se je naša Kika v 14dneh naučila, da se lula zunaj...sama je popraskala po vratih in nam dala vedeti, da jo tišči. Uničila ni praktično nič...edino kakšno luknjo je naredila v blazino, ki jo je uspela ukrasti, ko ni bila v kletki. Pa kletka je fajn, ker se pes v njej umiri in ve, da mora počivati. Pa če imaš kakšno delo in ne rabiš, da se ti duhec neprestano mota okoli nog, ga daš v kletko, vendar kletka ne sme biti kazen. O kletki torej same pozitivne stvari...


Glede razstav...v Lendavi (mislim, da je 22.9.) so prijavljeni 4 weimarci (med drugim tudi Kika&Eros), tako da lahko prideš kaj naokoli. Drugače pa bo 14.10. v Mariboru tudi razstava...mi še ne vemo,če pridemo...mogoče pa Smiley

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines