mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 09:27:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327978 krat)
0 članov in 74 gostov pregleduje to temo.
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #765 : nedelja, 03.06.2007 : 09:10:33 »

Ja, Efica, prav luštno je bilo včeraj...in smo te pogrešali. Imam pa nekaj slikic
tvoje krasne Kike, tako kot sem obljubila. Moje ostro oko ocenilo,
da je dama precej pridna. Mogoče se je bala, da jo bom zatožila, kdo ve?
O razstavi kot je bila včerajšnja imam same pohvale, osebno so mi najljubše
takšne "lokalne" razstave ptičarjev. Sami meni všečni psi in sami znani obrazi,
res super. Predstavilo se je tudi celotno leglo iz katerega izhaja naš Eros, prišli
so vsi razen enega, tako da se je od weimarancev včeraj kar "sivilo".
Slike pa sledijo malce kasneje....

Lp Wink
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #766 : nedelja, 03.06.2007 : 09:48:29 »

Pridna Shocked Ja, super...ti pa že verjamem Wink  Komaj čakam kakšno slikico...naši so namreč fotoaparat doma pozabili Lips Sealed  Kdaj je pa naslednja taka lovsko-lokalna razstava?

Lp in lep dan
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #767 : nedelja, 03.06.2007 : 15:32:20 »

Evo, nekaj utrinkov od včeraj

CAC KIDRIČEVO 2007

http://www.moj-album.com/slike/3517247/rr7Ik1RoqJaTTUtS.v.jpg

Družina Golavski

http://www.moj-album.com/slike/3517247/PYCGcvYGhBDl66Ut.v.jpg

Med ocenjevanjem

http://www.moj-album.com/slike/3517247/hLVy776auiKJD88p.v.jpg

Eros

http://www.moj-album.com/slike/3517247/0XBBqm_b2dH3k3rA.v.jpg

Kika

http://www.moj-album.com/slike/3517247/oXnblsP9AnUVGYIE.v.jpg

Zmagovalni trio (od leve proti desni)

http://www.moj-album.com/slike/3517247/7HAvesmji6VNSCJU.v.jpg

Posrečena družina žimavcev

Toliko zaenkrat. Morda prispevam še kako fotko, čakam pa tudi na kako vašo.
Lp, Nina
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #768 : nedelja, 03.06.2007 : 17:19:27 »

Hvala Nina!!! Lepe slikice so Smiley Jaz nimam nobenih fotk, ker naši niso vzeli fotoaparata Lips Sealed Fotr mi je razlagu o nekih treh žimavcih, ko so ležali v prtljažniku avtomobila... Grin

Lp
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #769 : nedelja, 03.06.2007 : 17:28:08 »

Imam eno slikico, ampak ta je bila že doma narejena.

Zmagoslavna Kika Grin



Kdo morda ve,če letos bo CAC Koroške...tisto, kar je bilo lani septembra za lovske pse?

lp
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #770 : ponedeljek, 18.06.2007 : 21:25:41 »

Ojla, kam ste se vsi izgubili? Predvidevam, da smo vsi na istem-zakopani med knjige. Naš Roy je prejšnji teden dopolnil 3 mesece, je že hudo zrasel; same tace in uha so ga Wink A je bil kdo v Zagrebu na Euro dog show. Mi je bilo zelo zal, da sem delala tisti vikend, ker sta tekmovala tudi Royev očka in babica.
Pa še nekaj me zanima; kdaj so vaši ljubljenci začeli plavat? Mi smo namreč že šli pogledat vodo, a ni bilo nobenega interesa. Silit ga pa ne mislim, da ne dobi odpora do vode. Imamo že izkušnje z našim Drimom, ki je bil edini zlati prinašalec daleč naokrog, ki pri  šestih mesecih ni plaval. So se nam vsi smejali- zdaj pa je prava podmornica Wink
Uživajte, lp
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #771 : četrtek, 21.06.2007 : 07:38:43 »

Pozdravljeni..sem nekako nova tu na forumu..in zdi se mi zelo prav da je ena tema odprta in namenjena samo in izključno tej pasmi, ki me fascinira že odkar vem zanjo. V živo sem weimaranca videla ŽAL samo enkrat, na morju v Rabcu, imeli so ga neki čehi. Pasmo sem poznama že od prej iz slik, razstav in interneta. Takrat sem skoraj napadla tisto čehinjo ki ga je imela na povodcu =) Sem šla kar do nje.. pa pokazala na psa.. in jo tako butasto pogledala.. "Weimaraner???" In ona:"Ja,ja!" In jaz:"Can I, a lahko, kann ich, mogu li?" In mi je dovolila da sem se tam z njim ukvarjala okoli ene ure=) Mislim da se mi je takrat izpolnila 2.največja želja. 1. pa je, da bi psa imela tudi sama.
S tem namenom tudi pišem na forum..zanima me, če kdo sploh ve, kje se ta pasma dobi..mislim.. kratkodlaki..siv..v glavnem..tisti..tapravi ... =)  Brala sem že prejšnja vaša sporočila, zasledila da je v Sloveniji s tem bolj borno vse skupaj.. da se obrnem na Italijane, Avstrijce..predvsem Nemce....   Ste prepričani da ni v Sloveniji niti enega vzreditelja?  Mislim, ne bi mi bil problem it niti na drugo celino da bi ga našla.......

Še eno vprašanje... weimaranec je sicer kolikor sem obveščena zelo draga pasma...Lastniki..če ni skrivnost..koliko ste dali za svojega lepotca, lepotico? 
Vprašanj kar ni in ni konec...--> zanima me še, glede na to, da je to vrsta ptičarjev oz. lovskih psov..je primeren za sprehod po gozdu recimo spuščen..oz. sploh ni važno da je gozd..lahko pač kak travnik..hribi.. Veliko ljudi mi je namreč reklo da lovski pes ni primeren za to... Pa se nikakor ne morem sprijaznit..in se ne bom dokler ne zvem še kakšnega odgovora...

Potem me zanima še nekaj..šolanje tega psa...verjetno ni dovolj le "mala šola"..zanima me koliko časa ga je treba šolati..oz ALI JE TO SPLOH NUJNO POTREBNO?


Najlepše se vam vse zahvaljujem za odgovore...

in ... "na branje"

LP, Urša
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #772 : četrtek, 21.06.2007 : 14:31:26 »

Ej, opažam, da je na tem forumu večina oseb ženskega spola. Zgleda, da so weimiji pisani na kožo ženski duši Wink
Alora....Urša, mi imamo Roya komaj dober mesec in ti lahko iz prve roke povem, da je v Sloveniji res malo kriza z legli. Vem, da je bilo eno januarja na Jesenicah, za druga pa trenutno ne vem. Kaj če bi vprašala Andrejo Strajnar- meni je ona omenila to slovensko leglo. Mi smo kužka vzeli v Italiji, imajo ene štiri zelo dobre vzreditelje;je pa psa potrebno rezervirat cca 3-6 mesecev pred paritvijo. Kar se tiče drugih držav, ti bo lahko Eva kaj več povedala (mislim, da je Kika pripeljana iz Poljske).
Aja, CENE!!!!! Če sem prav informirana, se mladički v Sloveniji prodajajo po 800 EUR, v Italiji pa je cena 1500, lahko tudi do 2500 EUR. Hja, niso prav poceni ;(
Kar se pa šolanja tiče; je bilo meni povedano, da je NUJNO.  Ti bodo ostali svetovali kaj, kako, kje..
O sprehodu brez povodca pa mislim, da je vse odvisno od poslušnosti psa. Če ima dobro osvojen odpoklic, ne bi smelo biti težav. Je pa res, da imajo weimiji res hud nos. Naš Roy, ki že pridno koraka poleg brez povodca, ob prisotnosti kakšnih "močnih" vonjav (ponavadi na gozdni poti) kar pobezlja in nekaj trenutkov ne sliši ukazov. Je pa res, da je še mlad. Aja, mi imamo težave z golobi v mestu-ponori, ko jih zagleda.
Upam, da sem ti vsaj malo pomagala, kaj več ti bodo pa ostali...........imajo več izkušenj.
lp, Andreja
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #773 : petek, 22.06.2007 : 14:44:34 »

king-roy oz. Andreja, HVALA za odgovor....
Ampak joooii.. koliko strani... Shocked škoda da že prej nisem odkrila tega foruma ker je res..mislim sploh nimam besed..ful ste vsi prijazni..ni vam težko kaj povedat..vsaka čast!!!  Zdaj sem se spravila brat od začetka, pa sem šele pri 8.strani..saj mi bo uspelo Wink  Veliko sem že izvedela, veliko še bom skozi branje.. 
Malo o meni..ne me raztrgat če vam povem da sem stara šele 20 let..a že okoli 5 let..ko sem prvič zagledala weimaranca.. (ne morem opisati občutkov) sem si rekla da si bom nekega lepega dne polepšala ŽIVLJENJE s tem psom.. malo sem že tu pa tam prebrala na internetu, ampak vem, da je za tako zahtevno pasmo potrebno še mnogo prebranih in tudi slišanih besed. Odločila sem se, da se najprej dobro pozanimam o stvari, ker nočem nebogljenemu psu povzročiti nečesa kar si ne zasluži...
Do sedaj še nisem zasledila (v prvih 8.straneh te teme) kako pa je s časom, ki ga imate na voljo kot lastniki psov? Glede na 5to, da weimaranec potrebuje veliko človeške bližine in ukvarjanja z njim..kako pa je potem z vašimi službami..šolami?  Pri meni je situacija taka..pravkar imam maturo (maturitetni tečaj), potem se mislim zaposliti(ker sem naletela na zelo dobro ponudbo v zavarovalnici).. tam je delovni čes od 07:30 do 16:30. Živim pri starših ampak tudi onadva imata vsak svojo službo... Pes pa, kot je bilo rečeno, rabi VELIIIIIIKKKOOOOOOO pozornosti - če je ne dobi, postane agresiven in izgubi vse svoje čudovite značajske lastnosti..kako ste vi vsi to izpeljali? Sicer mi živimo v hiši še s starimi starši in načelno bi bil, medtem ko mene ne bi bilo doma, tudi pri njih........Mogoče bi mu bilo celo všeč..ampak se jaz skoraj ne morem strinjat, ker hočem, da se kuža navadi NAME, ne pa na moje stare starše.. In JAZ ga hočem šolat in JAZ hočem z njim hoditi na sprehode, teč, se igrat, živet z njim....
Kako je torej s tem, oz. koliko časa je pes sploh lahko sam..čim manj tem bolje verjetno.. ampak nekaj ste verjetno "pogruntali"..razen če nimate vsi takih služb kjer gre pes lahko z vami Huh ?
No, upam na odgovor...

Emm..king-roy..ja to sem slišala da so v Sloveniji okrog 800€.. ampak, da so v Italiji 2x dražji? Iz katerega razloga? Čudno..mogoče zaradi vse te papirologije ki je potrebna za prevoz preko meje ali kako to? Joj..dajte slovenski vzreditelji..dajmo delat weimarančke  Wink Grin Roll Eyes  zaljubila sem se Roll Eyes

na branje* LP vsem,

Urša Cool
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #774 : petek, 22.06.2007 : 17:25:52 »

Kristina zakaj pa Chantal ni več na vaši spletni strani? Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #775 : petek, 22.06.2007 : 18:12:21 »

Angelsnoweim, prosim, preberi Pravila na mojpesForumu.

Glede na to, da nisi nova clanica mojpes.neta, temvec tukaj sodelujes ze dlje casa, objav kontaktnih podatkov najbrz ne morem steti kot zacetnisko nevednost.
Ne maram ignorance.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #776 : petek, 22.06.2007 : 19:03:24 »

mokor, tudi zate velja enako.

Pogoji, pod katerimi lahko kupce tudi na mojpes.netu iscete, so na http://www.mojpes.net/modules/help/index.php?id=3.

kastelecu, predlagam, da se o vzrediteljih in leglih pozanimas na Kinoloski zvezi Slovenije in na kinoloskih zvezah sosednjih drzav.
Logiran

mokor
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #777 : petek, 22.06.2007 : 21:56:52 »

Hvala lepa.
S tem vpisem nisem imel nobenega namena iskati kupcev,moji mladiči so na srečo vsi v dobrih rokah.Tu so druge stvari,ki zanimajo Uršo.
lp,primož
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #778 : petek, 22.06.2007 : 22:18:42 »

Ok, mokor, vsak zase sam najbolje ve, kaj je mislil in kaksne namene ima.
Se vedno pa ne razumem, kaksen je bil namen zasebne pomoci, ko pa kastelecu ne sprasuje prav nicesar tako posebnega, da bi bila za odgovore zasebnost potrebna. O solanju, cenah, vzgoji, dirkanju vajmaranca po gozdu in podobnem pa ja lahko "govorite" odprto? Ali pac ne? Aja, tocno, sprasuje tudi o vzrediteljih ...

Tale forum je namenjen debatam uporabnikov na tem forumu.
Ni pa na njem trenutno nobenega od vzrediteljev, ki bi to tudi javno zelel biti.
Logiran

mokor
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #779 : petek, 22.06.2007 : 22:34:26 »

Papirologija..
Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines