mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 01:31:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327596 krat)
0 članov in 52 gostov pregleduje to temo.
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #570 : nedelja, 17.12.2006 : 12:22:53 »

Vidim, da se je tukaj razvila vroča debata glede plaščkov Lips Sealed Moje mnenje je, da se da vse stvari lepo povedat brez prepiranja Wink Tako da ce kdaj naredim kaksen "kiks" me prosim ne napadat - bom pa zelo vesela, če me bo kdo podučil o mojem napačnem ravnanju Roll Eyes

Za Nino pa vem, da se trudi ohranjati pasmo takšno kot je in ne bi rekla, da dela kaj slabega tej pasmi - meni se zdi pohvalno, da se z Erosom trudi tudi v lovski smeri.

Mi gre pa rahlo na jetra, da se širi nek stereotip, da če imaš pa weimarca, imaš pa sigurno ogromno denarja in si si nabavil psa samo da se z njim malo považiš Angry Sicer ne poznam vseh lastnikov weimarcev v Sloveniji, ampak zase vem, da sem cakala dobri 2 leti, da sem si ga lahko privoscila.

Sem pa tudi jaz v priročniku prebrala, da so se sli weimarci (za razliko od drugih lovskih psov) po lovu vedno gret s svojim gospodarjem pred kamin Cheesy Ne vem, ce je to res - to sem samo prebrala.

No, plaščka si ne bomo kupili...sem se pa to odločila še preden sem prebrala vašo debato...razlog: v Nemčiji (od koder pasma izhaja) je podnebje precej podobno kot pri nas Smiley Samo ne vem, kako je z mladiči in mrazom in dežjem? Če dežuje oz. je zelo mrzlo, ali naj jo peljem ven na sprehod? Mogoce je manjsi problem to, da se malo vec ustavlajmo, da se naucimo ne vlecti.

Neža, ali lahko meni pomagas z nečim Smiley...in sicer je to pobiranje svinjarije po tleh. Ne vem, ce so tvoji tudi sesalci za svinjarijo? Kaj ukrenit?

Lp in lep preostanek vikenda z vasimi duhci...jaz se grem pa ucit
 Lips Sealed
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #571 : nedelja, 17.12.2006 : 21:35:42 »

Vidim, da se je tukaj razvila vroča debata glede plaščkov Lips Sealed Moje mnenje je, da se da vse stvari lepo povedat brez prepiranja Wink

Mislim, da se tu nihce ni zelel kregati Smiley

Za Nino pa vem, da se trudi ohranjati pasmo takšno kot je in ne bi rekla, da dela kaj slabega tej pasmi - meni se zdi pohvalno, da se z Erosom trudi tudi v lovski smeri.

Tega ji tudi nisem oporekala.

Mi gre pa rahlo na jetra, da se širi nek stereotip, da če imaš pa weimarca, imaš pa sigurno ogromno denarja in si si nabavil psa samo da se z njim malo považiš Angry Sicer ne poznam vseh lastnikov weimarcev v Sloveniji, ampak zase vem, da sem cakala dobri 2 leti, da sem si ga lahko privoscila.

Kje si pa to zasledila?

No, plaščka si ne bomo kupili...sem se pa to odločila še preden sem prebrala vašo debato...razlog: v Nemčiji (od koder pasma izhaja) je podnebje precej podobno kot pri nas Smiley Samo ne vem, kako je z mladiči in mrazom in dežjem? Če dežuje oz. je zelo mrzlo, ali naj jo peljem ven na sprehod? Mogoce je manjsi problem to, da se malo vec ustavlajmo, da se naucimo ne vlecti.

Dober argument proti plascku. Psa v mrazu peljes normalno na sprehod, samo poskrbis, da ne lezi predolgo na mrazu (ga ne odlagas pred trgovino, ne puscas v mrzlem avtu ...). Ce pes noce sam noret, ga pac malo preganjas s kaksno palico ali zogo (in mimogrede se aport potreniras Wink. Pa sploh ni problema.

Neža, ali lahko meni pomagas z nečim Smiley...in sicer je to pobiranje svinjarije po tleh. Ne vem, ce so tvoji tudi sesalci za svinjarijo? Kaj ukrenit?

Moja dva sta tudi svetovna prvaka v pobiranju svinjarije s tal. CLovek bi si mislil, da jima doma nic ne dam za jest.

Moj nasvet:
1. Uvedes najprej eno komando za vse, kar ni zazeljeno (mi imamo NE). Uporabljas jo pri vsakem nezeljenem vedenju (na primer: skakanju po ljudeh, fehtanju ...).

2. Ko si prepricana, da ji je popolnoma jasno, kaj je to NE pri enostavnejsih receh (npr. pri skakanju), lahko zacnes vadit doma. Na tla ji nastavis koscke salame, jo das na vrvico, gres so salame in ko bo hlastnila po njej, jo narahlo cuknes stran (poudarjam se enkrat, narahlo in ne gre za neko grobo šlepanje psa stran, upam, da se razumemo) in ostro ukazes ne. Pri tem pazis, da hrane ne vzame s tal. Ko te pogleda, kaj zdaj hoces od nje, ji ponudis boljso poslastico (npr. na tleh ima briket, ti imas salamo). In tako nekaj casa treniras doma.

Seveda moras biti pa zunaj vedno pozorna, da ji krajo papice prepoves, še preden jo ima v šnofli. Pa ne obupat, eni so vecni pozeruhi. Mojemu desetletnemu veteranu se zdaj prepovedujem snjofarit po kosih, ker je pac vecno lacen, kenedele?

Srecno, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #572 : ponedeljek, 18.12.2006 : 00:02:36 »

Hvala za tale nasvet - izgleda precej zahtevno Lips Sealed
Bi rekla, da je Kika pozeruh, ker svoj obrok pohlasta v minutki Shocked Pa zadnjič enkrat, ko je bruhala, je izbruhala briketke v svoji prvotni obliki (le rahlo so bili omoceni) Shocked

Mi imamo NE za tisto, kar trenutno ni dovoljeno in FUJ za tisto, kar nikoli ni dovoljeno. Dilema je ali naj pri vaji uporabim FUJ ali NE, ker namreč briketek je dovoljen, svinjarija iz tal pa ne...mogoče je bolje da uporabim fuj glede na to, da bom to uporabila pri pobiranju svinjarije iz tal...kompliciram Tongue

Se mi pa zdi, da Kika ne ve, kaj je NE/FUJ oziroma se dela da ne ve...

Ja, clovek res ne sme obupat...vztrajnost je edina stvar, ki te resi...pa ne samo pri psih, ampak povsod v zivljenju Wink
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #573 : ponedeljek, 18.12.2006 : 09:07:32 »

Zelo sem vesela,da se je pricela debata na forumu in ta ocitno od cloveka,ki veliko ve o lovskih pasmah (Neza).Jaz z mojo sivko vsak dan,ampak vsak dan grem na dolg sprehod,ne glede na vremenske razmere,ker se zavedam, da bo na jesenski preizkusnji morala pretrpeti-ali pa tudi ne,vse vremenske razmere.Verjemite ,da sma ze obe prisli premoceni iz sprehoda kot cucki,pa sem se jaz spreblekla ,psicko pa sem obrisala in je bilo vse ok.Pa tudi na solanju,ki ga hvala bogu in nasemu instruktorju se vedno imamo in ga bomo tudi se imeli,ce ga bomo le mi vodniki se zeleli obiskovati (jaz ze)- mora Vanilla na odlaganje in tam je vse najbolj komicno,ker mi vstaja s prostora, ker vse kaze da jo zebe,pa sva si ravno zadnjic z instruktorjem prisla gor, da malo izkorisca, saj je ni nic treslo, ko sem bila obrnjena stran, ko sem se pa k njej obrnila,jo je celo treslo..Ha-ha in si mislim,da me ne bo izkoriscala in se naprej vztrajam,da je na prostoru in jo popravim tudi osemkrat ,ce je treba,kar me pa precej razjezi,pa ji ne bom popustila,pa ce bom mogla 100-krat popravljati.Drugace pa Vanilla ima boks,vendar je v njem samo po urco na dan,kadar ni premrzlo,ker tudi jaz nimam srca je v tem mrazu zunaj puscat.Neza tebe bi pa prosila,ce si lahko na voljo za PZP in JZP z nasveti,ker bova jaz in Vanilla bolj samouai na tem podrocju,saj na nasem koncu (koroska) ni tecaja za pticarje imam pa zmenjeno z tukajsnjimi lovci ,da mi bodo pomagali po svojih moceh,pa tudi zdajsnji instruktor mi stoji na strani,vseeno pa mi bo dobrodosel kaksen nasvet.LP Darja
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #574 : torek, 19.12.2006 : 20:16:14 »

Efica, če tvoja pesjanka je zelo hitro, bi bilo morda dobro razmisliti, da ji daš hrano večkrat na dan po manj. Sicer pa kar vztrajaj in se ne pusti sekirat. Če je ne (ali fuj), je to pač ne. In pika.

Vanilla, seveda, kar vprašaj. Če bom vedela, bom rade volje odgovorila. Pa  Wink  Kiss!


Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #575 : torek, 19.12.2006 : 22:25:36 »

Zdaj ji dajem 4krat na dan...sem pa zadevo resila tako, da ji cel obrok nabasem v dva konga, iz katerih hrana pada ven počasi...pa na vrhu ga zaprem z vecjim kosom hrane...kok sem jaz zlobna Grin

Lp, Eva
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #576 : nedelja, 24.12.2006 : 20:47:32 »

VSEM ŽELIM LEPE IN MIRNE PRAZNIKE. PA NAJ BO NOVO LETO TOČNO TAKO, KOT SI GA ŽELITE.


SREČNO 2007!



NEŽA, REDIK, DARK
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #577 : nedelja, 24.12.2006 : 23:00:05 »

Neža, hvala za čestitke Smiley Naj še jaz dodam svojo čestitko, čeprav sem jo pripopala že v temi "SREČNO 2007"

http://www.moj-album.com/slike/5632848/hyOwvbOU_4J4JfXH.v.jpg
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #578 : nedelja, 24.12.2006 : 23:12:50 »

Pa se ena fotka nasega duhca Wink

Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #579 : ponedeljek, 25.12.2006 : 14:02:40 »

SVIM WEIMARANEROLJUPCIMA....

http://img81.imageshack.us/img81/4131/christmasgreetingbyweimut9.jpg
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #580 : sreda, 27.12.2006 : 11:16:15 »

Tudi midva želiva vsem ljubiteljem sivih duhcov čudovite praznike
in pa veliko vsega lepega v novem letu 2007, predvsem pa obilo
užitkov z vašimi ljubljenci.


http://ininchy.moj-album.com/slike/3517247/nF8GxDs6Mxxoi7eR.v.jpg

Nina & Eros
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #581 : sreda, 27.12.2006 : 23:31:21 »

Nina, kaksna MEGA cestitka Wink Wink Wink Bi pa pasalo malo tega snega, ki je na tvoji cestitki...

Lp, Eva&Kika
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #582 : sreda, 10.01.2007 : 22:00:39 »

Hello ljubitelji i vlasniki vajmaraca!

Danas smo se slikali...
Imam puno lijepih slika, pa evo da podijelim samo par najljepših sa vama!
Vidimo se u Ljubljani,nadam se u još većem broju nego ikad prije!
Nadam se da ćete uživati u slikama... Moram naglasiti da ovo nije slikao profi fotograf, nego jedna moja vrlo skromna i draga prijateljica. Mislim da je zavrijedila sve pohvale i da je vrijeme da ju nazovemo profi fotografom...

Pozdrav,
Kristina & gang



http://img444.imageshack.us/img444/2046/allegro1zawebjv0.jpg



I ova fotkica mi je baš fora....izgleda ko da je u getu....opak frajer, nema šta! ;-)

http://img413.imageshack.us/img413/1403/allegrointhegetozawebkg4.jpg
Logiran
Anni
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #583 : torek, 16.01.2007 : 12:19:01 »

pozdrav svima!!

ja sm nova ovdje i vlasnica sam dvije kuje. evo da ih predstavim "Mimmtrix Anni till dianas argentum"

http://img222.imageshack.us/img222/2028/annistacked2ap5.jpg

i Brita od Jankoviča

http://www.svitlebaje.com/test/britta/britaBozic12.jpg

njih dvije zajedno...

http://www.svitlebaje.com/test/britta/britaBozic18.jpg

i nas dvije..  Smiley

http://www.svitlebaje.com/test/ani/malaani8.jpg

Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #584 : torek, 16.01.2007 : 21:51:31 »

Anni ( Marija ) dobrodošla na forumu !

Malo Anni sem imela že priložnost spoznati in lahko
samo rečem, da je prekrasna, pravi sivi angel.
Upam pa, da se srečamo kdaj tudi z Brito, če ne prej
pa poleti v Zadru. Wink
Škoda, ker vas ni bilo na razstavi v Ljubljani sram

En lep pozdravček od mene in Erosa v Zadar, Nina  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines